Jump to content

ΑΕΚ Βόλλεϋ Ανδρών 2023-24


George_D
 Share

Recommended Posts

Έχει η ερασιτεχνική ανεξάρτητη διοίκηση από το 2013 ή αποτελείται απλά από μαριονέτες της ΠΑΕ; Μια μαριονέτα της ΠΑΕ δεν μπορεί να πάρει μόνη της  κάποια απόφαση που να έχει σχέση με τη οικονομική της σχέση με την ΠΑΕ. Όλα εξαρτώνται από την μεγαλοψυχία του αφεντικού της ΠΑΕ. 

Link to comment
Share on other sites

Το αφεντικό της ΠΑΕ δεν είναι ο ορισμός του μεγαλοψυχου, ιδίως αν δεν οχλειται καθόλου για τέτοια πράγματα από τον πρόεδρο της ερασιτεχνικής 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω. Απλά θέλω να πω ότι αν η μαριονέτα τον εν-οχλησει υπερβολικά, μπορεί να αντικατασταθεί από άλλη μαριονέτα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στο μοντέλο που υπάρχει αυτά τα χρόνια μόνο αν βρεθεί ένας "Παπασταμάτης νο2" μπορεί να σωθεί το βόλεϋ και όποιο τμήμα θα αντιμετωπίζει οικονομικά προβλήματα στο μέλλον. Μου φαίνεται τραγικό και παράλογο αυτό που συμβαίνει με τα τμήματα της ερασιτεχνικής μετά από τόση μαζικότητα στη Φιλαδέλφεια και οικονομική ανεξαρτησία. Έτσι κι αλλιώς για ερασιτεχνικά τμήματα μιλάμε!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2023 at 5:28 PM, Navas said:

Έτσι κι αλλιώς για ερασιτεχνικά τμήματα μιλάμε!

Αυτό τι σημαίνει ακριβώς;

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SpiRos said:

Αυτό τι σημαίνει ακριβώς;

Ότι μπορεί να υπάρχει το τμήμα χωρίς εκατομμύρια στο μπάτζετ.

Μπορεί να σταθεί σε επίπεδο Α1 όπως κάνουν και άλλες πολλές ομάδες με ένα αξιοπρεπές μπάτζετ και αν μπορεί να το αυξάνει σιγά σιγά μέσω καρτών φίλου ή χορηγίες ή να γίνονται live, bar οικονομικής ενίσχυσης όπως ανέφερε και ο Σταύρος πιο πάνω ή αν βρεθεί ο Παπασταματης νο2. Ή και όλα μαζί.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μια κ δεν έφερες στοπερ σώσε το βόλευ. Δώσε κάτι ψίχουλα απ το 10% κ κράτα το στην Α1. Και δώσε κ άλλα τόσα ψίχουλα να γίνει κ καλή ομάδα. Στην τελική δώστα με δάνειο, ας υπογράψει ο Αλέξης να πάρει την ευθύνη-μια ακόμή υπογραφή σιγά τα αβγά- κ τον παίρνεις σκλάβο δικηγόρο για το υπόλοιπο της ζωής του. Στα παπάρια μας κιόλας τι θα τον κάνεις.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να βρεθει μια λυση με το ανδρικο βολλευ ειναι απαραδεκτο αυτο που συμβαινει...Το εχουν καταντησει τμημα ασανσερ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μπορεί με κάποιο τρόπο να αναλάβει κάποιος το τμήμα; Έστω κάποιος απ τον κόσμο που να είναι σε στυλ λαϊκής βάσης ώστε να μοιράζεται το ποσό των εξόδων. Έπειτα με οικονομική ενίσχυση από τον κόσμο ή με πάρτυ / συναυλίες να μαζεύεται ένα κάποιο σύνολο και να ξεχρεώσει το τμήμα.

Δεν ξέρω, αυτή η αδράνεια και ότι το αφήσανε στη μοίρα του να διαλυθεί δεν μου κάθεται καθόλου. Δεν ελπίζω τίποτα στην υπάρχουσα διοικητική κατάσταση και ντροπή τους τουλάχιστον που κατέστρεψαν το άθλημα.

Υπάρχει μια κάποια προοπτική να σωθεί το βόλεϋ;

Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×