Jump to content

ΑΕΚ Χάντμπολ 2023-24


George_D
 Share

Recommended Posts

Πολλές σκέψεις και πολλά συναισθήαμτα βλέποντας το βίντεο.

Πέρα από την βαθμολογική σημασία και το πρεστίζ της νίκης, βλέποντας τις στιγμές μετά την λήξη του ματς, είναι ταυτόχρονα το καλύτερο team building που μπορείς να κάνεις. Πολλαπλά οφέλη.

Έχουμε άλλο ένα δύσκολο (ή "δύσκολο") ματς το Σάββατο νομίζω στην Πυλαία και με το 2 στα 2 έχουμε δώσει τις βάσεις για τη μισή σεζόν.

Ο πούστης ο Μάτσκεβιτς όπως τον θυμάμαι στα αρκετά ματς ΤσΛ που τον έχω δει, ψυχρό σοβιετικό όπλο, υπερσπαστικό να τον έχεις αντίπαλο όταν κατεβάζει ρολά. Το μπουκάλι βότκα λογικά πρέπει να το έχει για πλάκα. :D

Για τον Τσιτούμπι έχω πολύ καλό προαίσθημα, μπορώ απλά να επαναλάβω αυτό που είπα στην μεταγραφή του, αθλητικός μαύρος Γάλλος, δεν μπορεί να είναι κακός, στην χειρότερη θα δώσει κάτι που δεν είχε μέχρι τώρα η ομάδα.

Έχει έναν... ρομαντισμό να είναι ο κόσμος σε απόσταση φάπας από τον αντίπαλο στην κυριολεξία, αλλά κρίμα να μην μπορεί να παίζει αυτή η ομάδα σε ένα κλειστό της προκοπής. Παλιά ιστορία βέβαια, δεν γίνεται ένας σύλλογος σαν κι εμάς να μην έχει ένα κλειστό 2-3 χιλιάδων θέσεων να εξυπηρετήσει τα τμήματά του, τέλος πάντων.

 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, SpiRos said:

Πολλές σκέψεις και πολλά συναισθήαμτα βλέποντας το βίντεο.

Πέρα από την βαθμολογική σημασία και το πρεστίζ της νίκης, βλέποντας τις στιγμές μετά την λήξη του ματς, είναι ταυτόχρονα το καλύτερο team building που μπορείς να κάνεις. Πολλαπλά οφέλη.

Έχουμε άλλο ένα δύσκολο (ή "δύσκολο") ματς το Σάββατο νομίζω στην Πυλαία και με το 2 στα 2 έχουμε δώσει τις βάσεις για τη μισή σεζόν.

Ο πούστης ο Μάτσκεβιτς όπως τον θυμάμαι στα αρκετά ματς ΤσΛ που τον έχω δει, ψυχρό σοβιετικό όπλο, υπερσπαστικό να τον έχεις αντίπαλο όταν κατεβάζει ρολά. Το μπουκάλι βότκα λογικά πρέπει να το έχει για πλάκα. :D

Για τον Τσιτούμπι έχω πολύ καλό προαίσθημα, μπορώ απλά να επαναλάβω αυτό που είπα στην μεταγραφή του, αθλητικός μαύρος Γάλλος, δεν μπορεί να είναι κακός, στην χειρότερη θα δώσει κάτι που δεν είχε μέχρι τώρα η ομάδα.

Έχει έναν... ρομαντισμό να είναι ο κόσμος σε απόσταση φάπας από τον αντίπαλο στην κυριολεξία, αλλά κρίμα να μην μπορεί να παίζει αυτή η ομάδα σε ένα κλειστό της προκοπής. Παλιά ιστορία βέβαια, δεν γίνεται ένας σύλλογος σαν κι εμάς να μην έχει ένα κλειστό 2-3 χιλιάδων θέσεων να εξυπηρετήσει τα τμήματά του, τέλος πάντων.

 

Μακάρι όλο το αλσος γηπεδα. 

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνημα σε ρυθμούς... σιέστας. Μάτσκεβιτς και Μαντάλινιτς δεν παίζουν προς το παρόν.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Με την είσοδο του Μόγια αντί του Τσιντόμπι στο πλέι ίσως λειτουργήσουμε καλύτερα επιθετικά. Αμυντικά είμαστε οκ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

ΠΥΛΑΙΑ - Α.Ε.Κ.

6-8 στο 25'.

Αραμπατζής 2
Τικ 2
Παπαδιονυσίου 1
Λέμος 1
Κεδέρης 2 (2/2 πέναλτι)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ΠΥΛΑΙΑ - Α.Ε.Κ.

7-8 ΗΜΙΧΡΟΝΟ.

Αραμπατζής 2
Τικ 2
Παπαδιονυσίου 1
Λέμος 1
Κεδέρης 2 (2/3 πέναλτι)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ΠΥΛΑΙΑ - Α.Ε.Κ.

7-10 στο 35'.

Αραμπατζής 2
Τικ 2
Λέμος 2
Ζίβκοβιτς 1
Παπαδιονυσίου 1
Κεδέρης 2 (2/3 πέναλτι)

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

ΠΥΛΑΙΑ - Α.Ε.Κ.

9-13 στο 40'.

Κεδέρης 3 (2/3 πέναλτι)
Αραμπατζής 2
Τικ 2
Λέμος 2
Ζίβκοβιτς 2 (1/1 πέναλτι)
Παπαδιονυσίου 1
Ηλιόπουλος 1

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ΠΥΛΑΙΑ - Α.Ε.Κ.

10-15 στο 45'.

Λέμος 3
Κεδέρης 3 (2/3 πέναλτι)
Αραμπατζής 2
Τικ 2
Ηλιόπουλος 2
Ζίβκοβιτς 2 (1/1 πέναλτι)
Παπαδιονυσίου 1

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

ΠΥΛΑΙΑ - Α.Ε.Κ.

13-18 στο 50'.

Λέμος 4
Ηλιόπουλος 3
Ζίβκοβιτς 3 (1/1 πέναλτι)
Κεδέρης 3 (2/3 πέναλτι)
Αραμπατζής 2
Τικ 2
Παπαδιονυσίου 1

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

ΠΥΛΑΙΑ - Α.Ε.Κ.

15-18 στο 55'.

Λέμος 4
Ηλιόπουλος 3
Ζίβκοβιτς 3 (1/2 πέναλτι)
Κεδέρης 3 (2/3 πέναλτι)
Αραμπατζής 2
Τικ 2
Παπαδιονυσίου 1

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ΠΥΛΑΙΑ - Α.Ε.Κ.

18-22 ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

Ηλιόπουλος 5
Λέμος 5
Αραμπατζής 3
Ζίβκοβιτς 3 (1/2 πέναλτι)
Κεδέρης 3 (2/3 πέναλτι)
Τικ 2
Παπαδιονυσίου 1

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

Διάθεση στην άμυνα, κακές επιλογές στην επίθεση, αλλά οκ, με τέτοια άμυνα στην Ελλάδα δε μπορεί να σε κερδίσει κανείς. Όσο δένει η ομάδα, θα βελτιώνεται πολύ και η επίθεση. Αυτοί που σφύριζαν, στο τελευταίο τέταρτο έχασαν τον έλεγχο του αγώνα και μοίραζαν δίλεπτες. Η ομάδα είναι σε καλό δρόμο πάντως, ειδικά σε θέμα νοοτροπίας.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα νοοτροπίας συμφωνώ απόλυτα. Από εκεί και πέρα είδα την ομάδα να μπαίνει νωθρά στο παιχνίδι, όπως και πέρσι πολλές φορές και τρέχαμε και δεν φτάναμε μετά (για πέρσι λέω). Ο Τσιντόμπι δεν τα πήγε καλά στην οργάνωση του παιχνιδιού σήμερα, εν μέρει γι' αυτό δεν φάνηκε και ο Γιούκιτς, αλλά πάρε 3-4 προσπάθειες βρε αδερφέ, ίντερ είσαι, μπήκε στην θέση του ο Ηλιόπουλος μετά και έκανε την διαφορά με τον Λέμος. Δεν έπαιξε λεπτό σήμερα βέβαια ο καλύτερος παίχτης της επίθεσης, ο Μαντάλινιτς, δεν ξέρω την αιτία. Ελπίζω να μην τραυματίστηκε ο Λέμος στο τέλος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, SpiRos said:

Δεν έπαιξε λεπτό σήμερα βέβαια ο καλύτερος παίχτης της επίθεσης, ο Μαντάλινιτς, δεν ξέρω την αιτία.

αν θυμάμαι καλά είχε ένα μικροτραυματισμό στο ματς με το γκέι και δεν έπαιξε στο τελευταίο δεκάλεπτο 

Link to comment
Share on other sites

Επόμενο ματς με Έδεσσα εντός την επόμενη εβδομάδα, μετά διακοπή για εθνικές και το ΣΚ 22-23/10 το ντέρμπι στο Άργος.

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos changed the title to ΑΕΚ Χάντμπολ 2023-24
  • AG21 featured and unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×