Jump to content

Α.Ε.Κ. BC 2023-24 [Νέα-Μεταγραφές]:


George_D
 Share

Recommended Posts

Kύπελλο κ BCL είναι οι μόνοι εφικτοί στόχοι της ΑΕΚ. Αν βάλεις στόχο το BCL, πραγματικά όμως κ όχι με πορδές, μπορείς να πετύχει κ το πρώτο. Για το πρωτάθλημα δεν έχεις καμία ελπίδα, αλλά θες να τερματίζεις ψηλά, πρώτον για να έχεις καλό διασταύρωμα στο κύπελλο κ δέυτερον για να εισπράτεις πιο πολλά λεφτά απ το τηλεοπτικό. Δεν έχει αλλο νόημα το ελληνικο πρωτάθλημα κ ούτε με φτιάχνει να είμαι 3ος προσωπικά, αδιάφορο. Ακόμη κ αν κάνεις πχ καλή ομάδα υψηλού επιπέδου θα σε φάνε τα λαμόγια τύπου Τσαρούχα, Παπαπέτρου κλπ κλπ σε μια σειρά αγώνων. Το κύπελλο δεν τους πολυαγχώνει να το χάσουν-όχι πάντα-. Για μένα όλη η ουσία είναι το ΒCL κ θα πρέπει να είναι το F4-άρα κ η κατάκτηση-στόχος κάθε χρόνο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να έχουμε πιο πολύ εμπιστοσύνη σε όλους στην ομάδα και όχι στους ΑΡΔ που εκτελούν εντολές με κατευθυνομενα άρθρα και ρεπορτάζ. Ως τώρα παρόλη την κινδυνολογια δεν σκάσανε μπαν, η ομάδα προσπαθεί να παίξει μοντέρνο μπάσκετ άσχετα με το αποτέλεσμα πολλές φορές, υπό τις οδηγίες ενός κόουτς σε μέγεθος που σπάνια έχουμε δει στον πάγκο μας.

Λίγο παραπάνω εμπιστοσύνη και υπομονή. Νομίζω αξίζει τη στήριξη. Ειδικά φέτος που δείχνει να μπαίνουν σωστές βάσεις.

Εδώ είμαστε να σχολιάζουμε και να κριτικάρουμε τα όποια στραβά γίνονται αλλά ας μη βιαστούμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Navas said:

Θα πρότεινα να έχουμε πιο πολύ εμπιστοσύνη σε όλους στην ομάδα και όχι στους ΑΡΔ που εκτελούν εντολές με κατευθυνομενα άρθρα και ρεπορτάζ. Ως τώρα παρόλη την κινδυνολογια δεν σκάσανε μπαν, η ομάδα προσπαθεί να παίξει μοντέρνο μπάσκετ άσχετα με το αποτέλεσμα πολλές φορές, υπό τις οδηγίες ενός κόουτς σε μέγεθος που σπάνια έχουμε δει στον πάγκο μας.

Λίγο παραπάνω εμπιστοσύνη και υπομονή. Νομίζω αξίζει τη στήριξη. Ειδικά φέτος που δείχνει να μπαίνουν σωστές βάσεις.

Εδώ είμαστε να σχολιάζουμε και να κριτικάρουμε τα όποια στραβά γίνονται αλλά ας μη βιαστούμε.

αν σκασουνε μπαν τωρα πας για φουντο περσι ειχαν σκασει 1 η 2 μεσα στην χρονια τα οποια εχει 15 μερες απο την κοινοποιηση τους να τα τακτοποιησεις και σκασανε αλλα 20 στο τελος

ξαναλεω για να υπαρξει εμπιστοσυνη πρεπει να υπαρξει διαφανεια και καθαρες κουβεντες βγες και πες στο πρωταθλημα θα κανω δοκιμες και με νοιαζει μονο η ευρωπη βγες και πες εχω ενα πλανο αλλα θελει υπομονη.

τελευταιες δηλωσεις του Μακη ηταν η ΑΕΚ τα επομενα 10 χρονια θα γιγαντωσει ναι ρε ΜΑΚΗ μου οκ αλλα πως? 

στο αγωνιστικο σε 2-3 ματς μεχρι τωρα εχεις παιξει καλο μπασκετ αλλα γενικα τιποτα ιδαιτερο επαιξες καλα με τους 2 πουστηδες αλλα ασχημα και με σκωληκα και με περιστερι και στο μεγαλυτερο μερος απεναντι στον προμηθεα.

Στην ευρωπη ειχες καλη εικονα αλλα μεταξυ μας ειχες ισως τον πιο ευκολο ομιλο

anyway εγω ειμαι οκ και χωρις να ερθει κανενας ξενος αρκει στο τελος να μην ξαναδω 20 μπαν, τοτε θα πω οτι υπαρχει προοδος και φαινεται φως στο τουνελ

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, yiannis_21 said:

Ρικι Λίντο. 

Τι να πω. 

πρεπει να ειχε παιξει απεναντι μας οταν ηταν στην Ανβιλ στην πολωνια και να μας ειχε κανει πουτανα 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, amd said:

πρεπει να ειχε παιξει απεναντι μας οταν ηταν στην Ανβιλ στην πολωνια και να μας ειχε κανει πουτανα 

Καλός παίχτης. Αλλά για μένα είναι τραγικό το τι έχει συμβεί στον οργανισμό. 

Από τις επενδύσεις τύπου Άτιτς, Μωραίτη, Ρογκαβόπουλου στα 2μηνα με Λίντο και πιστολιές μέχρι και τα 20 μπαν κάθε χρόνο. 

Γελοία και επικίνδυνη δίοικηση. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ανεξαρτητη λεει απο του ραιτ αρα φευγει ο χολ?

εκτος αν το κλεισανε για 1 - 1,5 μηνα μεχρι να γυρισει ο κουζμινσκας

Link to comment
Share on other sites

Για αντικατάσταση του τραυματία κουζμινσκας ήρθε ο Λίντο...Θα βοηθάει και στη θέση 3 που έχουμε ένα κενό..

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kamikaze21 said:

Για αντικατάσταση του τραυματία κουζμινσκας ήρθε ο Λίντο...Θα βοηθάει και στη θέση 3 που έχουμε ένα κενό..

αρα για 1,5 μηνα μετα καποιος πρεπει να φυγει αν πεις οτι υπεγραψε ενα χαρτι μεχρι τον μαιο 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, amd said:

αρα για 1,5 μηνα μετα καποιος πρεπει να φυγει αν πεις οτι υπεγραψε ενα χαρτι μεχρι τον μαιο 

Όταν γυρίσει ο κουζμινσκας λογικά ο λιντο θα πάρει την θέση του χολ στην επτάδα των ξένων...

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, yiannis_21 said:

Ρικι Λίντο. 

Τι να πω. 

Για μπατσελορ πού πας

Στο Λίντο το Παλας

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, amd said:

αν σκασουνε μπαν τωρα πας για φουντο περσι ειχαν σκασει 1 η 2 μεσα στην χρονια τα οποια εχει 15 μερες απο την κοινοποιηση τους να τα τακτοποιησεις και σκασανε αλλα 20 στο τελος

ξαναλεω για να υπαρξει εμπιστοσυνη πρεπει να υπαρξει διαφανεια και καθαρες κουβεντες βγες και πες στο πρωταθλημα θα κανω δοκιμες και με νοιαζει μονο η ευρωπη βγες και πες εχω ενα πλανο αλλα θελει υπομονη.

τελευταιες δηλωσεις του Μακη ηταν η ΑΕΚ τα επομενα 10 χρονια θα γιγαντωσει ναι ρε ΜΑΚΗ μου οκ αλλα πως? 

στο αγωνιστικο σε 2-3 ματς μεχρι τωρα εχεις παιξει καλο μπασκετ αλλα γενικα τιποτα ιδαιτερο επαιξες καλα με τους 2 πουστηδες αλλα ασχημα και με σκωληκα και με περιστερι και στο μεγαλυτερο μερος απεναντι στον προμηθεα.

Στην ευρωπη ειχες καλη εικονα αλλα μεταξυ μας ειχες ισως τον πιο ευκολο ομιλο

anyway εγω ειμαι οκ και χωρις να ερθει κανενας ξενος αρκει στο τελος να μην ξαναδω 20 μπαν, τοτε θα πω οτι υπαρχει προοδος και φαινεται φως στο τουνελ

Δεν διαφωνώ μαζί σου γενικά.

Ίσως βλέπω πιο αθώα / καλοπροεραιτα την αγωνιστική προσπάθεια φέτος και σίγουρα δεν έχω καθόλου εκτίμηση στους δημοσιογράφους πού γράφουν για προβλήματα στην ΑΕΚ, χωρίς να επαληθεύονται.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nαι Β Τουρκίας πε΄ρυσι. Δεν ξέρω πως κατέληξε εκεί να παίζει ο συγκεκριμένος πάικτης. Από τα περίεργα, ίσως για τα λεφτά δεν ξέρω. Αν δεν είναι σε πτώση κ αν δεν κατέληξε εκεί λόγω μυαλού κ διάθεσης είναι πολύ καλή κίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ ίσως λέει περισσότερα για τον παίκτη. 

screenshot-basketball.eurobasket.com-2024.01.03-12_24_13.png

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, yiannis_21 said:

Ρικι Λίντο. 

 Λίντο είχα πάει ,με Θέμη Ηρακλειο μαγικο ΣΚ κοντα στην ΑΕΚ εκεινο. Μας στίβαζαν σε μια γωνιά του Λίντο ισα ισα χωρούσαμε.

 Ειχε καλή ομαδα το Ηρακλειο τότε και ο προεδρος τους ο Παπακαλιάτης μας εδινε παντα εισιτηρια να μπουμε.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Stylianopoulos said:

 Λίντο είχα πάει ,με Θέμη Ηρακλειο μαγικο ΣΚ κοντα στην ΑΕΚ εκεινο. Μας στίβαζαν σε μια γωνιά του Λίντο ισα ισα χωρούσαμε.

 Ειχε καλή ομαδα το Ηρακλειο τότε και ο προεδρος τους ο Παπακαλιάτης μας εδινε παντα εισιτηρια να μπουμε.

Για εμας τους Ηρακλειώτες το Λίντο είναι αξία και το ποδοσφαιρικό και το μπασκετάκι (έχω παίξει με εφήβους Ηράκλειο μέσα στο Λίντο , ως μικρός κουζμίνσκας και ας χάναμε με 40 κάθε φορά).

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Navas said:

Δεν διαφωνώ μαζί σου γενικά.

Ίσως βλέπω πιο αθώα / καλοπροεραιτα την αγωνιστική προσπάθεια φέτος και σίγουρα δεν έχω καθόλου εκτίμηση στους δημοσιογράφους πού γράφουν για προβλήματα στην ΑΕΚ, χωρίς να επαληθεύονται.

 

 

Το αντιθετο γινεται, κανουμε παγκοσμιο ρεκορ στα μπαν, εχουμε γινει κεντρο διερχομενων και ο Μακης καθε φορα που κανει δηλωσεις αντι να μιλησει με ειλικρινια, βγαινει και λεει οτι συντομα θα μπουμε στο τοπ10 των μπασκετικων brand στην Ευρωπη.

Και αντι να τον παρουν με τις ντοματες για τα ψεματα που πουλαει, οι ρεπορτερ βγαινουν πανηγυριζουν.

Εδω σκανε επισημα τα μπαν και στα ΑΕΚτζηδικα site δεν γινεται καν ειδηση, τι να λεμε

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Προμηθέας έκανε το διπλό στο Λε μαν και λογικά θα είναι στον όμιλο μας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, AlexKR21 said:

Το αντιθετο γινεται, κανουμε παγκοσμιο ρεκορ στα μπαν, εχουμε γινει κεντρο διερχομενων και ο Μακης καθε φορα που κανει δηλωσεις αντι να μιλησει με ειλικρινια, βγαινει και λεει οτι συντομα θα μπουμε στο τοπ10 των μπασκετικων brand στην Ευρωπη.

Και αντι να τον παρουν με τις ντοματες για τα ψεματα που πουλαει, οι ρεπορτερ βγαινουν πανηγυριζουν.

Εδω σκανε επισημα τα μπαν και στα ΑΕΚτζηδικα site δεν γινεται καν ειδηση, τι να λεμε

Έγινε φέτος κάτι από αυτά με τα μπαν;

Τις προηγούμενες χρονιές τα μπαν δεν τα γράφανε παντού όλα τα σαιτ;

Επίσης τα σαιτ και γενικά οι αρδ δεν γράφανε για χρέη που στην πραγματικότητα δεν υπήρχαν ποτέ;

Τεσπα ξαναγράφω ότι κατά τη γνώμη μου αξίζει τον κόπο η φετινή αγωνιστική προσπάθεια. Μπορούμε να την απολαύσουμε και να βοηθήσουμε με όποιο τρόπο θέλει ο καθένας. Ποιοτική αγωνιστική στελέχωση συμβαίνει σπάνια στην ΑΕΚ. ΑΑν σκάσουν χρέη ή οτιδήποτε άλλο εδώ είμαστε να τα αναλύσουμε.

Link to comment
Share on other sites

 makari na vrethei mia lisi sovari na teleivnoume me aggelopoulo / nikolaou Ta ban kai to atelioto pigene ela amerikanvn les k einai i AEK tsirko 

 eos tote erxetai to sixama o genitsaros laretzakis me8avrio 8elei dinato repertorio

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Navas said:

Έγινε φέτος κάτι από αυτά με τα μπαν;

Τις προηγούμενες χρονιές τα μπαν δεν τα γράφανε παντού όλα τα σαιτ;

Επίσης τα σαιτ και γενικά οι αρδ δεν γράφανε για χρέη που στην πραγματικότητα δεν υπήρχαν ποτέ;

Τεσπα ξαναγράφω ότι κατά τη γνώμη μου αξίζει τον κόπο η φετινή αγωνιστική προσπάθεια. Μπορούμε να την απολαύσουμε και να βοηθήσουμε με όποιο τρόπο θέλει ο καθένας. Η αγωνιστική στελέχωση συμβαίνει σπάνια στην ΑΕΚ. ΑΑν σκάσουν χρέη ή οτιδήποτε άλλο εδώ είμαστε να τα αναλύσουμε.

Ε δεν εγινε; Φετος καθαρισαμε απο τα μπαν λιγα 24ωρα πριν το 1ο ματς με το Λαυριο, πανω στο οριο για να μη διαλυθουμε.

Το aek365 δεν εχει ανεβασει ποτε ειδηση για τα μπαν, παρα μονο οταν αυτα σβηνονται, την ιδια εντυπωση εχω και για το enwsi με μια μικρη επιφυλαξη γιατι δεν μπαινω συχνα εκει.

Για ποια χρεη γραφανε τα site που δεν ισχυαν ποτε; Γιατι εγω ξερω οτι χρωσταμε και σε εργαζομενους του 500αρικου.

Αγωνιστικα στο BCL παμε καλα αλλα να δουμε με τις συνεχεις αλλαγες ποσο θα επηρεαστει η ομαδα. Το χω ξαναγραψει, μακαρι να παμε F4 και για να παρουμε κανα φραγκο και για να ξαναζεσταθει ο κοσμος με το τμημα.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×