Jump to content

Α.Ε.Κ. BC 2023-24 [Νέα-Μεταγραφές]:


Recommended Posts

Δεν υπάρχει σύγκριση με Λίντο. Από την στιγμή που βιαζόμαστε και χάλασε.η προηγούμενη στα μάτια μου δείχνει καλή μεταγραφή. Παίκτης με συμμετοχές σε Euroleague.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο παίκτης θα βοηθήσει. Επιπλέον, θα έχει και μεγάλο κίνητρο ιδίως στα ευρωπαϊκά παιχνίδια και με Ολυμπιακό, Παναθηναϊκό, όπως και οι άλλοι ξένοι αθλητές μας. Διότι παίζοντας καλά, έχουν πιθανότητα για καλύτερο συμβόλαιο είτε σε ομάδα Τσάμπιονς Λιγκ, είτε Γιουροκαπ ή ακόμα και σε κάποιες περιπτώσεις για Ευρωλίγκα.

 

Link to comment
Share on other sites

Ο Πλάθα έχει ένα βιογραφικό περιωπής και παρόλο που έμεινε με δική του ευθύνη σχεδόν μια διετία έξω αυτό δεν αλλάζει. Αν εμείς φέρνουμε ένα τσουβαλι ξένους που στην αρχή με το άκουσμα λέμε καλοί, μετά στα φιλικά λέμε κακοί, στο πρώτο ματς λέμε τραγικοί και μετά αφού αρχίζουμε να νικάμε λέμε παικταραδες και στην πορεία χάνουμε 3-4 και οι αναπληρωτές τους είναι κατώτεροι, ανέτοιμοι και θέλουν χρόνο να εγκλιματιστούν δεν μου φταίει κανένας Πλάθα.

Έχει σοβαρά θέματα το μπάσκετ δεν θα πέσετε από τα σύννεφα αν σκορπίσουμε σε λίγο καιρό αλλά παρόλο αυτά όσες και να είναι οι ευθύνες Πλάθα που σίγουρα έχει είναι αυτός που φταίει λιγότερο κατά την γνώμη μου πάντα και σίγουρα τα αρδακια δεν μπορούν να μου αλλάξουν γνώμη.

Σε κάθε περίπτωση η νίκη επιβάλλεται σήμερα για πολλούς λόγους απέναντι στους ιμιτασιον Πατρινούς.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

το ξαναγραφω η ομαδα στα φιλικα ξεκινησε θιασος ομως στην ευρωπη εκανε περιπατο και στην Ελλαδα παροτι εχασε κανα 2 ματς που δεν επρεπε να χασει ειχε μια νορμαλ εικονα, οχι οπως θα την θελαμε αλλα οχι σκορποχωρι. Μετα ανελαβε ρολο ο μακης ξενυχταει ο ενας διπολικος ο αλλος, χοντρος ο 3ος, κουτσος ο 4ος τα εκανε ολα ΟΠΑ και τωρα ειμαστε σχεδον στην κατασταση που ειμασταν στην προετοιμασια.

Link to comment
Share on other sites

Είχες 2 ξένους ποιοτικούς που έβγαζαν ένταση, έπαιζαν άμυνα κ ειδικά ο Καμπεγκέλε ήταν φόβητρο. Αυτό παίζει ρόλο στην άμυνα κ στο πως σε βλέπουν οι αντίπαλοι κ πως σε παίζουν. Προχτε΄ς ο Ρούλης είχε 90% στα δίποντα για 3 περιόδους. Δεν γίνεται έτσι. Οι ξένοι που ήρθαν θέλουν χρόνο κ δεν νομίζω ότι μπορούν να έιναι το ίδιο επιδραστικοί στην πίεση στην άμυνα. Περιμένω τα παιχνίδια μας να πηγαίνουν κοντά στο 100ποντο πλέον. Έχασες κ τον Κουζμίνσκας κ έδεσε το γλυκό. Αν μπορούσαμε να μην χάσουμε κανέναν ξένο απ τους αρχικούς κ να αλλάξουμε τον Χολ με ένα ποιοτικό ασσόδυο, η ομάδα ήταν για F4. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×