Jump to content

2 γκολ της ΑΕΚ που θυμάσαι


Recommended Posts

On 6/10/2022 at 6:32 AM, Skepastos said:

Καλά ρε συ που έβλεπες το ματς; Γηπεδούχοι ήμασταν. Μέσα ήμουν στη 2 και από την κορυφή βρέθηκα στο κάγκελο χωρίς να το καταλάβω. 

Στο καφέ Ελίτ, στη Ναυαρίνου στη Θεσσαλονίκη που για κάποιο λόγο ήταν γεμάτο βαζελους εκείνη τη μέρα. Προφανώς δεν είχανε εκδηλωθεί μέχρι το τέλος, μέσα στη φωλιά των ορκ. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Carlos Gamara21 said:

Στο καφέ Ελίτ, στη Ναυαρίνου στη Θεσσαλονίκη που για κάποιο λόγο ήταν γεμάτο βαζελους εκείνη τη μέρα. Προφανώς δεν είχανε εκδηλωθεί μέχρι το τέλος, μέσα στη φωλιά των ορκ. 

Ρε άνθρωπε!!! Και στη μπουγατσουπολη και ανάμεσα στους βαζελες! Πως τους πετσόκοψες έτσι αγόρι μου;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

χαρης κοπιτσης βιαστης ν γκουμας 

και  λαζαρος χριστοδουλοπουλος το φαουλ στο οακα με γαυρο  ημουν πανω διαζωμα και την πορεια της μπαλας δεν θα την ξεχασω ποτε

Link to comment
Share on other sites

Το γκολ του Κατσουρανη στη Ριζουπολη με γαυρο και η οβίδα του νέου μας τιμ μανατζερ Ναλι στην Τούμπα μετά από σεμιναριακη αντεπίθεση.Και τα δύο γκολ νίκης στις καθυστερήσεις και τα δυο την ίδια χρονιά.Τα θυμάμαι έντονα γιατί ήμουν σίγουρος όταν ξεκινούσε ο δεύτερος γύρος εκείνου του πρωταθλήματος ότι θα κάνουμε το 15 στα 15, τελικά κάναμε 14 στα 15.Τρομερη εκείνη η ομάδα, απίστευτη, αδικημένη.

Φυσικά υπάρχουν και άλλα γκολ από ακομα παλιότερες εποχες που έχουν χαραχτει στη μνήμη όπως το γκολ του Δημητριάδη με την Αιντχοφεν, το γκολ του Πίττα που αναφέρθηκε πιο πάνω με Μπιλμπάο ή του Ντανιελου με Τορίνο αλλά και με Εθνικό, αλλά για κάποιο λόγο στο νου μου έρχονται συχνά αύτα που ανέφερα πιο πάνω.

Μπόνους ένα γκολ από άλλη μια τρομερή ομάδα που είχαμε, το τακουνάκι του Χριστοδούλου, εποχές που ακούγαμε την περιγραφή στο ραδιόφωνο και περιμέναμε το βράδυ τα στιγμιότυπα για να το απολαύσουμε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

Το γκολ του Κατσουρανη στη Ριζουπολη με γαυρο και η οβίδα του νέου μας τιμ μανατζερ Ναλι στην Τούμπα μετά από σεμιναριακη αντεπίθεση.Και τα δύο γκολ νίκης στις καθυστερήσεις και τα δυο την ίδια χρονιά.Τα θυμάμαι έντονα γιατί ήμουν σίγουρος όταν ξεκινούσε ο δεύτερος γύρος εκείνου του πρωταθλήματος ότι θα κάνουμε το 15 στα 15, τελικά κάναμε 14 στα 15.Τρομερη εκείνη η ομάδα, απίστευτη, αδικημένη.

Φυσικά υπάρχουν και άλλα γκολ από ακομα παλιότερες εποχες που έχουν χαραχτει στη μνήμη όπως το γκολ του Δημητριάδη με την Αιντχοφεν, το γκολ του Πίττα που αναφέρθηκε πιο πάνω με Μπιλμπάο ή του Ντανιελου με Τορίνο αλλά και με Εθνικό, αλλά για κάποιο λόγο στο νου μου έρχονται συχνά αύτα που ανέφερα πιο πάνω.

Μπόνους ένα γκολ από άλλη μια τρομερή ομάδα που είχαμε, το τακουνάκι του Χριστοδούλου, εποχές που ακούγαμε την περιγραφή στο ραδιόφωνο και περιμέναμε το βράδυ τα στιγμιότυπα για να το απολαύσουμε.

Στο γκολ του Ναλιτζη ημουν μεσα στην Τουμπα στην θυρα των επισημων. Σηκωθηκα να πανηγυρισω και καταλαβα οτι βρισκομαι Behind Enemy Lines  και μαζευτηκα γρηγορα. Ευτυχως γιατι αλλιως δεν θα μιλουσαμε σημερα 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το 2ο (ισοφαριση) και το 3ο (νικητηριο) γκολ απο το χατ τρικ του Δημητρη Ναλιτζη στο 3-2 μεσα στην λασπωμενη ΝΦ κοντρα στο αξιομαχο Αιγαλεω του Χατζαρα την σεζον 2002-03. Κλασσικο παιχνιδι ΑΕΚ στην ΝΦ οπου ολοι θα χανουν απο Δεκελειας, ηρθε ο Αιγαλεω, προηγηθηκε 2 φορες και χρειαστηκε να βαλει 3 ο Ναλιτζης.

🤡

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Bukowski said:

Το 2ο (ισοφαριση) και το 3ο (νικητηριο) γκολ απο το χατ τρικ του Δημητρη Ναλιτζη στο 3-2 μεσα στην λασπωμενη ΝΦ κοντρα στο αξιομαχο Αιγαλεω του Χατζαρα την σεζον 2002-03. Κλασσικο παιχνιδι ΑΕΚ στην ΝΦ οπου ολοι θα χανουν απο Δεκελειας, ηρθε ο Αιγαλεω, προηγηθηκε 2 φορες και χρειαστηκε να βαλει 3 ο Ναλιτζης.

🤡

Καλά αυτά με την Δεκελείας μην τα παίρνεις σοβαρά λες και θα έχουμε το Μπερναμπεου των 80s, το ματς που θυμήθηκες έχει παίξει και στο τηγάνι σαν σενάριο πολλές φορές που τους έχουν ξελασπώσει διάφοροι απίθανοι.

Link to comment
Share on other sites

Το γκολ του Τάκη, και κλείνει το ερώτημα 

Το ερώτημα για να έχει ενδιαφέρον πρέπει να συμπληρωθεί, εκτός το γκολ του Τάκη. 

Όσοι τυχεροί το ζήσαμε ζωντανά   ήταν στην κατηγορίαχ better than sex 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να έχει ξαναυπαρξει τέτοιο 0-1 , όπως ήρθε, όπως πήγε όλη η χρονια, οπως πήγαινε ο αγωνας, όπως βγήκε η συγκεκριμένη φάση και όπως ήταν γενικα όλα εκεινες τις εποχες.

Για τους μικρότερους το λεω. 
 

Δυσκολευομαι να το βγάλω από αβαταρ αυτό το γκολ.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×