Jump to content

Η ΑΕΚ δεν είναι τουριστάδικο


Recommended Posts

3 minutes ago, bitter3011 said:

500 ευρω ευρω για να δεις ελληνικο πρωταθλημα και μανταλο απο το κορνερ . χαχαχαχα . λωποδυτης

Αν είσαι τυχερος να πάρεις αυτές τις 700-800 θέσεις στις δύο γωνίες κάτω κατω. 

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, billy21 said:

Αναφέρθηκε πουθενά ημερομηνία εισόδου στο νέο γήπεδο? Γιατί οκ να δώσεις την τρακοσάρα, στο ελάχιστο αλλά να μπεις Δεκέμβρη πχ είναι κλεψιά, άντε να το πω πιο ήπια, παραπλάνηση.

Και κλείνουν λέει τα γήπεδα λόγω κοβιντ 😂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gybe21 said:

Και κλείνουν λέει τα γήπεδα λόγω κοβιντ 😂

Καλά ναι αυτό που το βάζεις? Να καταθέσεις νεφρό για να δεις τον Μάνταλο κ τον Τζαβέλα κ όταν είναι να μπεις να σου πει ο Πλεύρης... κόβιντ, κύριε.

Link to comment
Share on other sites

On 6/19/2022 at 2:54 PM, stavros 9-11 said:

Συνέχεια των καλοκαιρινών τοπικ μιας και Ευρώπη δεν έχουμε, μεταγραφές δεν κάνουμε, αδερφάρα πρόεδρο έχουμε...

Ένας γενικότερος προβληματισμός που δεν έχει να κάνει μόνο με την ΠΑΕ. Εδώ και πάρα πολλά χρόνια, έχει καθιερωθεί ένα συνεχές και αυξανόμενο καθήκον του ΑΕΚτζη να πληρώνει τα μαλλιά της κεφαλής του γιατι είναι διαφορετικό να είσαι ΑΕΚ και άλλα τέτοια.

Λεφτά για διαρκείας, λεφτά για την ερασιτεχνική, λεφτά για την κάρτα φίλου. Και ακόμα παραπέρα, λεφτά για έκτακτες αιμοδοσίες, θυμάμαι ότι κάποτε είχαμε μαζέψει λεφτά μέχρι και για να τοποθετηθεί μια σημαία στο χωράφι που σήμερα χτίζεται το γήπεδο. Γιατί η ΑΕΚ δεν ήταν ικανή να φροντίσει ούτε αυτό. Μιλάμε για τις εποχές που ο άλλος είχε βάλει μελίσσια μέσα στο οικόπεδο για όσους θυμούνται.

Και αναρωτιέμαι λοιπόν, που στο διάολο θα πάει αυτή η κατάσταση. Αυτό που με εξόργισε ήταν ο διπλασιασμός στην τιμή της κάρτας φίλου ΑΕΚ. Χωρίς κανέναν προφανή λόγο. Απλά γίνεται αυτό που όλοι γνωρίζαμε, ότι δηλαδή η ΑΕΚ βρήκε έναν τρόπο να αρμεγει τον κοσμακη με βιτρίνα τα ερασιτεχνικά τμήματα του συλλόγου που έχουν ανάγκη και πουτσες μπλε.

Αυτο που δεν γίνεται δεκτό, είναι η μετατροπή του νέου γηπέδου της ΑΕΚ σε τουριστική ατραξιόν με τα ανάλογα κόστη. Δεν υπάρχει πιο σιχαμενο και γελοίο πλάσμα στη Γη από τον τουρίστα. Και η ΑΕΚ μας αποδεικνύει ότι μας βλέπει έτσι.

Διπλασιασμός στην κάρτα φίλου, φημολογούμενα ακριβά διάρκειας. Όχι πουτανες. Το γήπεδο ανήκει σε όλους μας. Και όταν λέω όλους μας, δεν εννοώ τον τουρίστα ΑΕΚτζη που θα έρθει και θα πληρώσει όσα του ζητηθούν για να βγάλει σελφι στο γήπεδο. Εξάλλου δεν υπάρχουν στα νούμερα που φαντάζεστε όλοι αυτοί.

Το γήπεδο ανήκει σε όσους ήμασταν εκεί όλα αυτά τα χρόνια, σε όσους χαλάσαμε φιλίες κάνοντας πίσω στα πολιτικά μας πιστεύω και παίρνοντας ξεκάθαρη θέση υπέρ της ΑΕΚ όταν έπρεπε. Σε εκείνους που έπαιξαν το κεφάλι τους γιατί η ΑΕΚ ήταν ανίκανη να κερδίσει δημοτικές εκλογές σε έναν αστείο δήμο όπως αυτός της ΝΦ. Σε όσους ψάχναμε τρύπες στα πεπραγμένα εχθρών της ΑΕΚ, γιατί η ΑΕΚ δεν ήταν ικανή να κάνει ούτε αυτό.

Και έρχεστε τώρα με το γήπεδο σχεδόν τελειωμένο και μας λέτε ότι στους καιρούς αυτούς που οικονομικά είμαστε πιο δύσκολα από ποτέ, θα πρέπει να πληρωθούν δυσανάλογα ποσά για να βλέπουμε την ΑΕΚ. Γιατί το νεο γήπεδο το είδατε ως ατραξιόν που θα μαζεύει τουρίστες. Και τα μούτρα σας θα φάτε, γιατί δεν υπάρχει η δυνητική πελατεία που φαντάζεστε και άρον άρον θα γυρίσετε πάλι σε εμάς ρίχνοντας τις τιμές σε πιο ανθρώπινα επίπεδα.

Το γήπεδο δεν πληρώθηκε με ιδιωτικά κεφάλαια για να το κάνετε ο,τι θέλετε. Το γήπεδο αυτό είναι και δικό μας και το εννοώ.

Όποιος ονειρεύεται ότι το γήπεδο της ΑΕΚ θα γίνει το δικό του ελληνικό νησί, να πάει να γαμηθει. Φθηνά εισιτήρια για όλους, αν θέλατε να κόψετε χρήμα έπρεπε να είχατε επενδύσει με προσωπικά κεφάλαια. Αυτό δεν έγινε, κατά συνέπεια να πάτε να γαμηθειτε 

 

Σε φιλαθλους της Ρεαλ & της Μπαρσα απευθυνονται αυτα τα διαρκειας ???
Εκαψε φλαντζες ο παππους..

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι τα διάρκειας θα φύγουν το θέμα είναι σε ποιους θα φύγουν και ότι πολλή πιστός και σταθερός κόσμος της ΑΕΚ που έφαγε οακα και παρακμη για χρόνια είτε θα γονατισει για να πάρει είτε θα βλέπει πλούσιους γαυροβαζελους η φιεστακιδες να χαίρονται το νέο γήπεδο. Είναι έλλειψη σεβασμού στο κόσμο που τον στήριξε τόσο χρόνια και στον οπαδό της ΑΕΚ.. +-

ΑΥΤΌ ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ ΑΕΚ. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ΜΗΤΣΟΣ-ΚΑΤΟΥΝΑΞΗΡΟΜΕΡΟΥ21 said:

Σε φιλαθλους της Ρεαλ & της Μπαρσα απευθυνονται αυτα τα διαρκειας ???
Εκαψε φλαντζες ο παππους..

Άσε πατρίδα κ εκεί φθηνότερα υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι τελείως αντίθετος και καθετος σε περιπτώσεις βανδαλισμών στο νέο γήπεδο αλλά πραγματικά εύχομαι στον πρώτο αγώνα να πάρει τα τουρνικέ των πέταλων στη μασχάλη. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Skepastos said:

Μιλάμε για απίστευτο καραγκιοζη. Εκτός του ότι εμπορεύεται το συναίσθημα για το νέο γήπεδο θέλησε να βάλει χέρι και στο συναίσθημα του ΑΕΚτζη οσον αφορά την παλιά Σκεπαστή. Την καυλα δλδ να ξαναζήσει κάποιος αυτό που ζούσε κάποτε στη Σκεπαστή θα την πληρώσει καπέλο 100€. Πέταλο το ένα πέταλο και το άλλο αλλά σύμφωνα με τον καραγκιοζη το συναίσθημα πληρώνεται παραπάνω 

Εγω νομίζω ότι το απέναντι πέταλο χρεώνεται παραπάνω γιατί δεν θα ναι οι φανατικοί που θα χουν καπνογόνα, σημαίες, όρθιους κτλπ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Janjanin said:

Κύριοι οι μεταγραφάρες που θα γίνουν θέλουν θυσίες.

Τις μαλακιες και τα λάθη που έγιναν τα προηγούμενα χρόνια να τα πληρώσει αυτός που είναι και ο υπεύθυνος και όχι ο κόσμος που κάθε χρόνο ήταν εκεί. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Εγω νομίζω ότι το απέναντι πέταλο χρεώνεται παραπάνω γιατί δεν θα ναι οι φανατικοί που θα χουν καπνογόνα, σημαίες, όρθιους κτλπ

Γιατί θα έχει όλα αυτά το άλλο πέταλο με 300 ευρώ διάρκειας? 

Link to comment
Share on other sites

Όπως και με το 20ρικο, νομίζω θα τα βάλει καποια εισιτήρια τελικά λίγο πιο χαμηλά, απλά σφυγμομετράνε αντιδράσεις τώρα.

Και πάλι πανάκριβα θα ναι και πάλι στο συρτάρι του ιμπισεβιτς όλα θα μπούνε.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AG21 said:

Γιατί θα έχει όλα αυτά το άλλο πέταλο με 300 ευρώ διάρκειας? 

Θεωρητικά ναι, όσο ακριβά και να ναι τα διαρκείας δεν θα λείψει η R από το νέο γήπεδο...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AlexKR21 said:

Εγω νομίζω ότι το απέναντι πέταλο χρεώνεται παραπάνω γιατί δεν θα ναι οι φανατικοί που θα χουν καπνογόνα, σημαίες, όρθιους κτλπ

Παρά πολλοί δικοί μας θέλουν να πάρουν διαρκειας στο ίδιο σημείο με την πάλια Σκεπαστή. Και εγώ το σκεφτόμουν. Αλλά αν δεις δεν είναι η μόνη διάκριση που γίνεται, η τιμή αλλάζει και στα κόρνερ. 

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως ακριβά.

Από την άλλη από την στιγμή που έχεις μικρό γήπεδο και μεγάλη ζήτηση, οι τιμές είναι λογικό να κινηθούν ανάλογα και παράλογα και δεν μπορείς να πεις και πολλά.

Αν δεν πωληθούν, δηλαδή αν δεν υπάρξει ζήτηση, τότε θα εκτεθεί.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Skepastos said:

Παρά πολλοί δικοί μας θέλουν να πάρουν διαρκειας στο ίδιο σημείο με την πάλια Σκεπαστή. Και εγώ το σκεφτόμουν. Αλλά αν δεις δεν είναι η μόνη διάκριση που γίνεται, η τιμή αλλάζει και στα κόρνερ. 

Αλλάζει κ πάνω κάτω ακριβώς σε κάποιες θύρες. Δεν καταλαβαίνω την λογική σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για κορόιδια ολκής. Έπαιρνε ο κόσμος 3 χρόνια διάρκειας για να έχει καποια καλυτερη αντιμετώπιση από την ΠΑΕ  κλεφτών και αρματολών. Σορρυ παιδες αλλά εγώ 300€ δεν δίδω για να βλέπω Μανταλους και Ροτες. Αγαπω την ομάδα μου αλλά αυτό λέγεται κλεψιά. 

Ας μην μπω από τους πρώτους ΟΠΑΠ αγδερνα..  Και επιπλέον 20€ κάρτα φίλου. 

Για να βλέπω Τζαβέλα με τιγρέ φανέλα. 

Ζαμε

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Παρά πολλοί δικοί μας θέλουν να πάρουν διαρκειας στο ίδιο σημείο με την πάλια Σκεπαστή. Και εγώ το σκεφτόμουν. Αλλά αν δεις δεν είναι η μόνη διάκριση που γίνεται, η τιμή αλλάζει και στα κόρνερ. 

Πιθανό αλλά είναι και ακόμα περισσότεροι αυτοί που θέλουν τη φθηνότερη επιλογή, αλλά να «γλιτώσουν» και τους φανατικούς. Ε όλους αυτούς δεν τους βάζει καν στο κόρνερ, αλλά κοιτά να τους βάλει στο απέναντι πέταλο για να μπορέσει να πουλήσει ακόμα πιο ακριβά τις θύρες στα κόρνερ.

Γενικά μιλάμε για άθλια κατάσταση και πραγματικά θα του άξιζε να κάνει εγκαίνια σε μισοάδειο γήπεδο. Δυστυχώς όμως είναι απίστευτα ιστορική/συναισθηματική στιγμή και όσο και ξενερωμένοι και αν είμαστε, θα μας τα αρπάξει πάλι.  

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, AlexKR21 said:

θα μας τα αρπάξει πάλι.  

Απο εμενα μαλλον οχι 😂

Απο του χρονου αν βγουμε Ευρωπη. Και αφου θα εχω δει φυσικα αν οσοι πληρωσαν φετος διαρκειας Αγιας Σοφιας μπηκαν οντως απο Σεπτεμβρη ή τελικα απο Φλεβάρη, αλλά και αν εδωσε τελικα εκπτωση σε οσους αγοραζαν 10 χρονια διαρκειας στο ΟΑΚΑ. Γενικα οι εποχες Καζαντζιδη Ματσα τελειωσαν και δεν θα μας δουλευει ο Μελισσανιδης.

Απλο εισιτηριακι οταν ερθει η ωρα γιατι εκτος των αλλων παιζει να χουμε και κανα λοκνταουν και ο τιγραρος αποδεδειγμενα αν στα παρει δεν αποζημειωνει.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια μιλαμε για πολλα διαρκειας στα πεταλα, μεγαλυτερη ζητηση επισης σε κανονικα εισιτηρια στα πεταλα. Για να πας σε ενα ματς σε κεντρικη θυρα θα θες μινιμουμ 30 ευρω.

Με 2-3 γκελες σε πολλα ματς στη τηλεοραση θα βλεπουμε καθαρα το "ΑΕΚ" στα καθισματα. Κριμα.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ρε παιδια,δεν σας εβαλε και κανενας με το ζορι να παρευε διαρκειας...δλδ τι περιμενατε, να εχουν 100ε?

Ή  μηπως νομιζετε πως δεν θα γινει sold out?

Παντου μιζερια σε αυτον τον συλλογο

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rigas21 said:

Ενταξει ρε παιδια,δεν σας εβαλε και κανενας με το ζορι να παρευε διαρκειας...δλδ τι περιμενατε, να εχουν 100ε?

Ή  μηπως νομιζετε πως δεν θα γινει sold out?

Παντου μιζερια σε αυτον τον συλλογο

Καλώς τα παιδιά.

Λαγωνικο @Bukowski

Τι έχουμε δω?

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×