Jump to content

Η ΑΕΚ δεν είναι τουριστάδικο


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Κλεμμενο σχολιο απο enwsi

Τιμές για Ελβετούς υπηκόους σε χώρα που βελάζει από τα οικονομικά χαράτσια σε καιρούς μνημονιακούς.......με προσφερόμενο προϊόν κινεζικής ταυτότητας και αναμφιβόλου-άγνωστης ποιότητας ........αντιστρόφως ανάλογο της τιμής!!!!!!!!Την αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου την έσπρωξε στους πελάτες!!!!!!!!Αποθεώστε τον!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Skepastos said:

Να έχουμε και ένα μετρο σύγκρισης έτσι;

CE3AA9B8-CB39-4272-8409-6EFF047D765E.jpeg

9F86F7F9-BD3A-4EA0-AE09-80E9683382AE.jpeg

Περα από την τραγικότητα των συγκρίσεων με ευρωπαϊκές ομαδες.

Ακομα και στην Ελλάδα να πας, θα έχεις πολύ πιο ακριβά εισιτήρια από τον γαυρο ο οποιος 

- έχει 3 σερι πρωταθληματα

-θα παιξει cl ή τελος πάντων Ευρώπη, άρα θα παιξει περισσότερα και ποιοτικότερα ματς

-έχει ήδη καλυτερους παικτες και πολύ καλύτερη ομάδα 

-θα κάνει καλύτερες μεταγραφες 

-σε αντίθεση με σένα είναι σχεδον απιθανο να μην διεκδικήσει το πρωταθλημα και το κυπελλο, πιθανοτατα θα τα πάρει κιολας (ή έστω κάτι από αυτά).


πάνω σε αυτά θα αντιπαρατάξεις τι; Το γήπεδο σαν αξιοθέατο; Που κι οι γαύροι δεν είναι και σε κοτέτσι δλδ.

Κλασικη Μελισσανιδικη απόφαση, ο,τι προλάβω να αρπάξω σήμερα και βλέπουμε το μετά.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, nikos said:

 

Εγω θα πόνταρα ότι αν κάνει καποιες καλες μεταγραφες ισως φτάσει τα 20. Ούτε 12 που λέει ο Μπουκοφσκι, ούτε sold out βέβαια.

Νίκο, οτιδήποτε πάνω από 10-12Κ ειδικά χωρίς προοπτική, δλδ μεταγραφές, είναι αδιανόητο.

Μιλάμε για εξωφρενικές τιμές και το χειρότερο είναι αυτό που γράφτηκε από αρκετούς, ότι δεν έδειξε τον παραμικρό σεβασμό σε όσους πήραν διαρκείας τα προηγούμενα χρόνια.

Ειδικά το τελευταίο αποδεικνύει το μέγεθος της αρπαχτης.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MITSAKLAS said:

Νίκο, οτιδήποτε πάνω από 10-12Κ ειδικά χωρίς προοπτική, δλδ μεταγραφές, είναι αδιανόητο.

Μιλάμε για εξωφρενικές τιμές και το χειρότερο είναι αυτό που γράφτηκε από αρκετούς, ότι δεν έδειξε τον παραμικρό σεβασμό σε όσους πήραν διαρκείας τα προηγούμενα χρόνια.

Ειδικά το τελευταίο αποδεικνύει το μέγεθος της αρπαχτης.

Με μεταγραφες Αυγούστου μπορεί να το φτάσει το νουμερο. Μιλάω να φέρει 4-5 παικτες του μυριου, αφού θα έχει εισπράξει και τα φθηνά κειας και τις σουιτες. Αλλιώς δεν το συζηταμε.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Με μεταγραφες Αυγούστου μπορεί να το φτάσει το νουμερο. Μιλάω να φέρει 4-5 παικτες του μυριου, αφού θα έχει εισπράξει και τα φθηνά κειας και τις σουιτες. Αλλιώς δεν το συζηταμε.

Μα αυτό θα κάνει , θα εισπράξει για να κάνει ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Με μεταγραφες Αυγούστου μπορεί να το φτάσει το νουμερο. Μιλάω να φέρει 4-5 παικτες του μυριου, αφού θα έχει εισπράξει και τα φθηνά κειας και τις σουιτες. Αλλιώς δεν το συζηταμε.

Την εποχή που σκοπεύει να κάνει τις μεταγραφές θα έχει στραγγιξει ο κόσμος από τις διακοπές.

Γιατί μεταγραφές θα κάνει το Σεπτέμβρη...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Μα αυτό θα κάνει , θα εισπράξει για να κάνει ομάδα.

Αυτό πιστεύω κι εγώ.

Για αυτό τώρα ψάχνουνε τοσον καιρό  «για να μην πληρώνουν υπεραξίες». 
 

Λεφτα στην τσέπη ψάχνουν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, MITSAKLAS said:

Την εποχή που σκοπεύει να κάνει τις μεταγραφές θα έχει στραγγιξει ο κόσμος από τις διακοπές.

Γιατί μεταγραφές θα κάνει το Σεπτέμβρη...

Μπορεί να είσαι σωστος, δεν επιμένω, θα δείξει. Δεν μπορώ να υπολογίσω τι θα κάνει ο κόσμος.

Παντως οι τιμές τσούζουν ακόμα και πιο δυνατα πορτοφόλια.  Μιλαμε για τυχοδιωκτισμό ο τύπος, όχι αστεία.

Link to comment
Share on other sites

Μην μασατε θα παρουμε το power pass και θα αγορασουμε   ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ ΟΠΑΠ Arena pass 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Αυτό πιστεύω κι εγώ.

Για αυτό τώρα ψάχνουνε για να μην πληρώνουν υπεραξίες. 
 

Λεφτα στην τσέπη ψάχνουν.

Αν θυμασαι, η τρυπα ηταν ενα δεκαρικο. Ενα ταληρο το εβαλε αυτος, ενα θα το βαλει ο κοσμος. 

Και σημειωτεον οτι φετος δεν εχεις και τα εσοδα απο την Ευρωπη για δευτερη σερι χρονια, εξελιξη που φερνει το μαγαζι σε οχι και τοσο καλη θεση.

Γι αυτο χρειαζεται ενα boost ρευστοτητας απο τα κειας για να μπορεσει να κινηθει και λιγο πιο ανετα.

Σε μισθους θα το παει αρκετα ψηλα, το ζητημα ειναι να ειναι ευστοχες οι επιλογες και να μην πεταξεις παλι λεφτα στο βροντο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, The Magician said:

Αν θυμασαι, η τρυπα ηταν ενα δεκαρικο. Ενα ταληρο το εβαλε αυτος, ενα θα το βαλει ο κοσμος. 

Και σημειωτεον οτι φετος δεν εχεις και τα εσοδα απο την Ευρωπη για δευτερη σερι χρονια, εξελιξη που φερνει το μαγαζι σε οχι και τοσο καλη θεση.

Γι αυτο χρειαζεται ενα boost ρευστοτητας απο τα κειας για να μπορεσει να κινηθει και λιγο πιο ανετα.

Σε μισθους θα το παει αρκετα ψηλα, το ζητημα ειναι να ειναι ευστοχες οι επιλογες και να μην πεταξεις παλι λεφτα στο βροντο.

Αυτό είναι πολύ σημαντικό. 

Οι επιλογές να βγούν γιατι αν δεν ... θα γίνουμε viral για ολους τους λάθος λόγους .

Link to comment
Share on other sites

Παντως ακόμα και το δικό του το τάληρο δεν έχω διαβάσει αν έχει καλυφτεί ακόμα.

Αυτο το μοναδικό τάληρο που αποφάσισε να βάλει επισημως τελος πάντων μετά από τόσα χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Ο κόσμος εξακολουθεί να με εκπλήσσει όταν πρόκειται για την ΑΕΚ, δεν θα με ξαφνιάσει ένα πολύ ψηλό νούμερο διαρκείας γύρω στα 20,000

Και όσο αφορά τους δύσκολους καιρούς, να θυμίσω πως πριν ένα μήνα αγόρασαν φανέλα χωρίς καν να τη δουν.

Δυστυχώς για μια ακόμη φορά θα αποδειχθεί η "πελατειακή" κατά @Zara σχέση της ΠΑΕ με τον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Έγραφε παλιά ο Γκρέκο σε μια συζήτηση για εστιατόρια (τότε που μαγείρευε ο Στηβ, έκανε τα κονέ του για γλυκάδια, κλπ κλπ), ότι στην ελλάδα απλά χρειάζεται ο μετρ να φέρεται στον πελάτη σαν σκουπίδι, σαν σκουλίκι, σαν τελευταίο, για να είναι το μαγαζί φούλ στις κρατήσεις. Αν τους καθίζεις/σερβίρεις όλους, είσαι ευγενής κλπ, θα ψάχνονται σιγά σιγά για το επόμενο 'ιν' ίδρυμα.

Ίσως όχι 100% σχετικό, αλλά το θυμήθηκα με όλα αυτά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Duck_Season said:

10 χρόνια σου γράφουν για μαγικά τσιμεντα, μνημειώδη καθίσματα,  φανταστικές οριοθετησεις αγωνιστικού χώρου,  περιλαμπρα κέρινα ομοιώματα,  φανταστικές περιστρεφομενες πόρτες,  θαυμαστές τουαλέτες.  Πόσο λες να στοιχίζουν αυτά?

Και για  να θέσω ένα άλλα ερώτημαυα. 

Πόσο παραπάνω λες να στοιχίζει ένα γραφείο κτηρίων στον Πειραιά   από ότι στο Πόρτσμουθ,  στο Λίβερπουλ  , κτλ. ?

2 φορές,  3 φορές ? 

Δύναται μια εταιρία να πληρωνει ενοίκιο σε κτίρια που εχει κατασκευάσει σε κάποιον που δεν του ανήκει το οικόπεδο? 

 

 

Ολοσωστος εκτός από μια σημαντική παράλειψη.

Τα πόμολα κύριε. Τα πόμολα δεν γίνεται να τα ξεχνάμε.

Link to comment
Share on other sites

Τιγρη σε ευχαριστώ γιατί από τις μαλακίες σου φτιάχνονται τα καλύτερα τοπικς.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι γιατι μου φανταζει αυτη η φαρσοκωμωδια της παε σαν γεροντικη εκδικητικότητα ?

Ακομα και στο κυβερνητικο τα 2 τελευταια χρονια - οι φωνες που κατακρινουν το γερο,

ειναι πολλαπλασιες απο τους ηλιθιους καμποτινους που κοιμουνται με τιγρέ μαξιλαρακι κι ενα καβλι στον πρωκτο...

γνησιοι οπαδοι της απολαυσης του βιασμου που δεν αποφευγεται..!!..?? 

Αντε γαμηθειτε γαμωτοχριστο σας μουνιά της λασπης..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Zara said:

Έγραφε παλιά ο Γκρέκο σε μια συζήτηση για εστιατόρια (τότε που μαγείρευε ο Στηβ, έκανε τα κονέ του για γλυκάδια, κλπ κλπ), ότι στην ελλάδα απλά χρειάζεται ο μετρ να φέρεται στον πελάτη σαν σκουπίδι, σαν σκουλίκι, σαν τελευταίο, για να είναι το μαγαζί φούλ στις κρατήσεις. Αν τους καθίζεις/σερβίρεις όλους, είσαι ευγενής κλπ, θα ψάχνονται σιγά σιγά για το επόμενο 'ιν' ίδρυμα.

Ίσως όχι 100% σχετικό, αλλά το θυμήθηκα με όλα αυτά.

Το 80% των Ελλήνων πελατών θέλουν πίσσα και πούπουλα στην έξοδο,  μόνο και μονο για τον τρόπο που φαίνονται στο Service. 

Τιποτενιοι βλάχοι που τους φαίνεται και παράξενο που δεν ενδίδει η σερβιτόρα να τη πηδηξουν.  

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, agelos said:

Γνωστός φλώρος είναι, μην ασχολείσαι μαζί του.

Νταξει ρε πατριδα..σιγουρα εχετε οικιοτητα με το παλικαρι για να του κανεις πλακιτσα...και δεν συμμετεχω..

Ειχαμε μιά ψλομανούρα πριν κατι μηνες...σιγα τα ωά...μαλλον με δικο μου φταιξιμο, του ζητησα συγγνωμη, δεν ασχοληθηκε ποτε μαζι μου - ουτε εγω μαζι του και δικαιως γιατι δεν γνωριζει στην πραγματικοτητα ο ενας τον αλλο..

Κι εγω κανω πλακιτσα με 3-4 ατομα εδω μεσα που γνωριζω προσωπικα και εκτιμω απεριοριστα..οχι ομως με αλλους γιατι δεν εχω το δικαιωμα οταν ο αλλος δεν με ξερει και δεν τον ξερω..

Βεβαια προσωπικα επειδη εκτος απο ψευτοσοβαρος ειμαι και λιγο κλοουνακος...ανεχομαι καθε χαρακτηρισμο και καθε χοντρη πλακα...μη σου πω οτι γουσταρω κιολα..

Ολοι μας ομως σε τελικη αναλυση, ειμαστε σε μεγαλο ποσοστο μεταξυ μας ηλεκτρονικα στιγματα  και κατα συνεπεια υπαρχουν μερικα ορια που ειναι κοκκινες γραμμες...

Πχ ..κωλοτρυπιδα και ηλιθιους αποκαλω μονο τους 2 κολλητους μου που λατρευω απο τα 15 μου χρονια...

Δε θα τολμουσα να το πω ποτε σε κανεναν αλλο ποσο μαλλον εδω μεσα...

Θαταν σα να απαταω τη γυναικα μου 🤡

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Geologos said:

Τιγρη σε ευχαριστώ γιατί από τις μαλακίες σου φτιάχνονται τα καλύτερα τοπικς.

Και που είσαι, ακόμη !

Το -δυσβάσταχτο- καλοκαίρι 2022 μόλις άρχισε !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×