Jump to content

Προετοιμασία - Φιλικά 2022


AG21
 Share

Recommended Posts

Ειδα μονο το δευτερο ημιχρονο. Τον Πινεδα και τις ρεζερβες δηλαδη.

Μισλεν-Ραντονια-Mποτος-Κοσιδης ηταν τραγικοι.

Ο Μαχαιρας ακομα την ιδια τριπλα κανει, 0 ποικιλια. Πουληματα τις μπαλας και καθυστερησε καποιες επιθεσεις.

Ο Γιουσης εχει φτιαξει σωματοδομικα, ωστοσο κανει συνεχως τις χειροτερες επιλογες μεσα στο γηπεδο. Επισης δεν δικαιολογειται να μη μπορει να σηκωσει την μπαλα 2-3 μετρα απο το εδαφος οταν εκτελει τα κορνερ.

Ο Κορνεζος αξιζει να τον ξαναδουμε.

Ο τερματοφυλακας καλουτσικος με την μπαλα στα ποδια, ομως μου φανηκε καπως ασταθης οταν ερχοταν η στιγμη να μπλοκαρει.

Μου αρεσε ο Λατσι και ο τροπος που οποτε ειχε την δυνατοτητα προωθουσε την μπαλα καθετα και οχι παραλληλα, για 4ο-5ο στοπερ μου κανει, φετος επιτελους πρεπει να βαλει μυικη μαζα.

Ο Μοχαμαντι ουτε ζεστη ουτε κρυο, δεν παιχτηκε ιδιαιτερα η μπαλα απο τα αριστερα. Ενα σουτ που επιχειρησε, με το ζορι εφτασε η μπαλα στο τερμα.

Ο Τζουντα Γκαρσια μεγας κωλοφαρδος που ειναι ο αδερφος του Λιβαι και σαν αλλος Θανασης Αντετοκουνμπο θα βγαλει μερικα χρηματα απο το ποδοσφαιρο.

Ο Μουστακοπουλος εδειξε καλα στοιχεια με την μπαλα στα ποδια, ωστοσο δεν μου αρεσαν οι κινησεις του off the ball και ηταν ενας λογος (οχι ο κυριοτερος) που η δεξια πλευρα με Ραντονια-Μισλεν εμοιαζε επιπεδου τοπικου. Πρεπει να κατεβαινει πιο συχνα να παρει την πρωτη πασα. Μου εδινε την εντυπωση οτι κρυβοταν. Χρειαζεται να εχεις μεγαλυτερη συμμετοχη στην αναπτυξη ως χαφ. 

Αφησα τελευταιο τον Πινεδα. Ειναι ο παικτης που τοσα χρονια επρεπε να υπαρχει στην θεση του Μανταλου. Να δουμε αν εχει διαρκεια στο παιχνιδι του. Αν συνεχισει ετσι αξιζει να δωσεις 4-5εκ και να χτισεις επανω του για τα επομενα χρονια. 26 ετων ειναι.

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Araujo21 said:

παει αυτος λαλησε .... Πρεπει να τον επιασε το κυμα καυσωνα

Screenshot_3.png

Αυτά συμβαίνουν όταν φεύγεις από Ελλάδα και κάνεις προετοιμασία σε χώρες χωρίς σουβλάκια

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Araujo21 said:

παει αυτος λαλησε .... Πρεπει να τον επιασε το κυμα καυσωνα

Screenshot_3.png

Αυτά συμβαίνουν όταν φεύγεις από Ελλάδα και κάνεις προετοιμασία σε χώρες χωρίς σουβλάκια

Link to comment
Share on other sites

Καβλωτικός παίκτης, ότι ακριβώς έπρεπε να φέρεις το 18 για να συνεχισεις

Link to comment
Share on other sites

Τσαμπουκάς στο πρώτο ημίχρονο, γενικά χαλαρό ματς, κοράκι ο διαιτητής, μπράβο στην κερκίδα τα έδωσαν όλα.

ΜΟΝΟ ΑΕΚ

 

ΥΓ: ΔΩΣΕ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΣΤΟΝ ΠΕΛΑΔΟ ΡΕ ΓΕΜΙΣΤΑΝΑ

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Όταν η ομάδα λειτουργεί ορθολογικά ακόμα και χωρίς μεταγραφές, με ότι να ναι δοκιμαστικό συστημα και θέσεις παικτών και με 10 παίκτες από τη Β ομάδα και άλλους 5-6 υπό ατμό μπορεί να είναι ανταγωνιστική απέναντι σε μια καλή ομάδα από ένα καλό πρωτάθλημα. 

Link to comment
Share on other sites

Τις προηγούμενες χρονιές τα πρώτα φιλικά ήταν τραγικά όπως και η σεζόν.... σήμερα ήταν καλά για πρώτο φιλικό. Ελπίζω να μην παρερμηνευτεί και δεν κάνουν μεταγραφές. Τόσο λίγη διοίκηση έχουμε 

Link to comment
Share on other sites

Οι αγώνες προετοιμασίας δεν είναι για εξαγωγή συμπερασμάτων.

Ανεξάρτητα από το ότι η απόδοση της ΑΕΚ ήταν καλή όπως και κάποιων μονάδων, ενώ κάποιων άλλων όχι.

Προφανώς η ΑΕΚ χρειάζεται μεταγραφές, αρχικά όσες έχει πει ο προπονητής από καιρό, αλλά αυτό συναρτάται της περυσινής εικόνα και όχι το αν στο επόμενο φιλικό η ΑΕΚ κερδίσει 3-0 ή χάσει 4-1.  Εδώ η ΑΕΚ της Β Εθνικής είχε κοντράρει την Ρόμα, αυτό δεν σήμαινε πως θα έπαιρνε την Σουπερλιγκ ή θα τερμάτιζε ψηλά στο ιταλικό πρωτάθλημα.

Οι αγώνες αυτοί είναι απλώς για μία χαλαρή συζήτηση, δεν οριοθετούν τις ανάγκες της ομάδας. Άλλωστε αν τρόλαρε ο Μελισσανίδης όσους κρίνουν τις ανάγκες μίας ομάδας από τα φιλικά, θα έλεγε πως με μηδέν παθητικό και δύο τέρματα ενεργητικό, δεν χρειάζονται μεταγραφές!

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bluesman said:

Οι αγώνες προετοιμασίας δεν είναι για εξαγωγή συμπερασμάτων.

Ανεξάρτητα από το ότι η απόδοση της ΑΕΚ ήταν καλή όπως και κάποιων μονάδων, ενώ κάποιων άλλων όχι.

Προφανώς η ΑΕΚ χρειάζεται μεταγραφές, αρχικά όσες έχει πει ο προπονητής από καιρό, αλλά αυτό συναρτάται της περυσινής εικόνα και όχι το αν στο επόμενο φιλικό η ΑΕΚ κερδίσει 3-0 ή χάσει 4-1.  Εδώ η ΑΕΚ της Β Εθνικής είχε κοντράρει την Ρόμα, αυτό δεν σήμαινε πως θα έπαιρνε την Σουπερλιγκ ή θα τερμάτιζε ψηλά στο ιταλικό πρωτάθλημα.

Οι αγώνες αυτοί είναι απλώς για μία χαλαρή συζήτηση, δεν οριοθετούν τις ανάγκες της ομάδας. Άλλωστε αν τρόλαρε ο Μελισσανίδης όσους κρίνουν τις ανάγκες μίας ομάδας από τα φιλικά, θα έλεγε πως με μηδέν παθητικό και δύο τέρματα ενεργητικό, δεν χρειάζονται μεταγραφές!

 

Σιγουρα το  σκεφτεται αυτο .

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το είδα κονσέρβα.
 

Κορυφαιοι Αλμειδα και Πινεδα.

Ο πρώτος γιατί κατέβασε ΑΕΚ Απάτσι σε φιλικό ματς και ο 2ος γιατί δειχνει πολύ ποιοτικος και κοντρολαρισμενος παίκτης.

Απο τους υπόλοιπους στο α θετικος ο Αθανασιαδης (αν εξαιρεσεις ένα Πασχαλακικο που έκανε σε μια φάση οφσαιντ), για μένα δεν τα πήγε άσχημα και ο Τσουμπερ στην θεση αυτή και για να είμαι δίκαιος δεν ήταν άσχημος και ο Μάνταλος. Και ο Αραουχο είχε θετικές στιγμές. Ο Μητογλου στα στημενα ήταν επικινδυνος μπροστά και περυσι, αλλά αυτό προφανως δεν αρκεί.  Γιονσον και κυριως Γκατσινοβιτς έτσι κι έτσι.
Στο β προσπάθησαν κάποια παιδιά όπως ο Λάτσι, ο Κορνεζος, ο Γιουσης, καπως  και ο Μαχαίρας, αλλά δεν ξερω αν είναι να τους συζηταμε σοβαρά για να παίζουν στην πρώτη ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

TT, αξιοπρεπεστατα Αγγλικά.

Επίσης για τον ΤΤ, είναι στον όγκο το παιδί μας, τσίτα το μπλουζάκι. Σχολή Μιλογεβιτς.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές στον αγώνα ήταν ένα παιδάκι μικρό που είχε έρθει απτό Λουξεμβούργο με τον πατέρα του . Κρατούσε ένα πλακάτ ζητώντας τη φανέλα του Μάνταλου.

Πράγματι σε μια κίνηση που πολυδιαφημιστηκε μάλιστα απτους σουβλακοφαγους ο Μάνταλος πήγε στο τέλος του αγώνα και του έδωσε μια φανέλα..όχι την κίτρινη που έπαιξε η ομάδα εχθές..ούτε την τιγρέ..αλλά μια προπονητική η οποία δεν είχε καν όνομα παίκτη πάνω.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Sad 5
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Stylianopoulos said:

Εχθές στον αγώνα ήταν ένα παιδάκι μικρό που είχε έρθει απτό Λουξεμβούργο με τον πατέρα του . Κρατούσε ένα πλακάτ ζητώντας τη φανέλα του Μάνταλου.

Πράγματι σε μια κίνηση που πολυδιαφημιστηκε μάλιστα απτους σουβλακοφαγους ο Μάνταλος πήγε στο τέλος του αγώνα και του έδωσε μια φανέλα..όχι την κίτρινη που έπαιξε η ομάδα εχθές..ούτε την τιγρέ..αλλά μια προπονητική η οποία δεν είχε καν όνομα παίκτη πάνω.

Άξιζαν τα μπινελίκια που του έριξα χθες.

Το χειρότερο όμως είναι ότι υπάρχουν οπαδοί που συνεχίζουν να τον υποστηρίζουν. Χθες πήγε να εκτελέσει ένα κόρνερ και ένας από πίσω φώναζε "έλα ρε Πέτρο αρχηγάρα"

Από εκεί να καταλάβετε πόσο μπερδεμένα είναι τα πράγματα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Stylianopoulos said:

Εχθές στον αγώνα ήταν ένα παιδάκι μικρό που είχε έρθει απτό Λουξεμβούργο με τον πατέρα του . Κρατούσε ένα πλακάτ ζητώντας τη φανέλα του Μάνταλου.

Πράγματι σε μια κίνηση που πολυδιαφημιστηκε μάλιστα απτους σουβλακοφαγους ο Μάνταλος πήγε στο τέλος του αγώνα και του έδωσε μια φανέλα..όχι την κίτρινη που έπαιξε η ομάδα εχθές..ούτε την τιγρέ..αλλά μια προπονητική η οποία δεν είχε καν όνομα παίκτη πάνω.

Ήταν πολύ ιδρωμένη η δίκη του και λερωμένη από τα τάκλιν όποτε το απέφυγε για το φόβο μετάδοσης του Covid 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Kapetane21 said:

Άξιζαν τα μπινελίκια που του έριξα χθες.

Το χειρότερο όμως είναι ότι υπάρχουν οπαδοί που συνεχίζουν να τον υποστηρίζουν. Χθες πήγε να εκτελέσει ένα κόρνερ και ένας από πίσω φώναζε "έλα ρε Πέτρο αρχηγάρα"

Από εκεί να καταλάβετε πόσο μπερδεμένα είναι τα πράγματα.

Εγώ χάρηκα που του πήραν το περιβραχιόνιο, χάρηκα που έγιναν μεταγραφές κ στο 8 κ στο 10.

Πάει επιτέλους για την θέση που του αξίζει, δηλαδή να είναι απλά στο ροτεισον της ομάδας. Αυτό μόνο σε καλό θα βγάλει κ σε αυτόν κ κυρίως σε εμάς.

Δεν είναι όσο κακός λέμε, απλά δεν ήταν ποτέ αυτό που ήθελα να παρουσιάσουν κ αυτό τον κατέστρεψε. Ένας μέτριος χρήσιμος παίχτης είναι με μηδέν προσωπικότητα.

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

The FC Volendam – AEK Athens match starts at 7 p.m. NH Sport will broadcast the match in its entirety in collaboration with FC Volendam. The livestream on the website and YouTube will start around 6:30 PM.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να τρώω παππα από τα βιντεάκια και την θετικη αύρα που μου βγάζει το προπονητικο τημ, παντως εχω την αισθηση ότι γίνεται προετοιμασία φετος.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Μπορεί να τρώω παππα από τα βιντεάκια και την θετικη αύρα που μου βγάζει το προπονητικο τημ, παντως εχω την αισθηση ότι γίνεται προετοιμασία φετος.

Και εγω το πιστεύω,  το σημαντικό είναι οτι σε αυτούς ούτε οχι μπορείς να πείς , ούτε να κοροιδέψεις 

Link to comment
Share on other sites

Η ομιλία Αλμέιδα με… νόημα!

Μεταξύ άλλων είπε ο Αργεντίνος κόουτς στους παίκτες της ΑΕΚ: «Γνωρίζατε ότι μετά το παιχνίδι του Σαββάτου και το ρεπό της Κυριακής θα ερχόταν μια πιεστική ημέρα σήμερα στην προπόνηση. Αυτό είναι το ποδόσφαιρο. Δουλειά. Και θα πρέπει να είμαστε σοβαροί σε κάθε μας κίνηση σε κάθε στιγμή. Πρέπει να αφήσουμε στην άκρη κάποια πράγματα. Είδα σήμερα, ότι διαμαρτυρόσασταν. Μια, δύο, τρεις. Δεν είμαι διαιτητής εγώ. Πρέπει να δουλεύουμε περισσότερο και λιγότερο να μιλάμε. Να δουλεύουμε σκληρά για εμάς και για τον συμπαίκτη μας. Είμαστε διψασμένοι για δουλειά. Όταν βλέπουμε κάτω τον συμπαίκτη μας, δεν τον αφήνουμε. Πάμε και τον τραβάμε να σηκωθεί. Είμαστε ομάδα.

 

Υπάρχουν άνθρωποι που πεινάνε στον κόσμο και εσείς είστε ευλογημένοι να κάνετε αυτή την δουλειά. Πληρώνεστε για να παίζετε ποδόσφαιρο, τι άλλο θέλετε… Βάλτε καρδιά και πάθος σε αυτό. Δεν υπάρχει κούραση σε αυτό. Δεν θέλω να βλέπω πρόσωπα που είναι κουρασμένα. Θέλω ανθρώπους που αγαπάνε αυτό που κάνουν. Αυτό έκανα και εγώ, αυτό έκανε και Μπρούνο (Άλβες) μέχρι να σταματήσει. Όταν δεν ήμουν και εγώ καλά κάπου, πήγα μία μέρα στον Μοράτι, τον ιδιοκτήτη της Ιντερ και του ζήτησα να φύγω. Δεν ήμουν χαρούμενος εκεί. Εδώ όσοι είστε θέλω να είστε χαρούμενοι και να βλέπω ότι έχετε κίνητρο».

«Γρήγορα! Σταματήστε να μιλάτε και να κοιτάτε!»

Νωρίτερα είχε… φωνές το μενού του Ματίας Αλμέιδα καθώς έλεγε συνεχώς στους παίκτες του όταν έβλεπε χαλαρότητα «Γρήγορα τις πάσες, γρήγορα τις μεταβάσεις, τι κοιτάτε!». Ο ένας εκ των συνεργατών του Ομάρ Ζαρίφ, δουλεύοντας στο άλλο γήπεδο είπε στους παίκτες του «Δεν κοιτάμε τον αντίπαλο όταν χάνουμε την μπάλα. Θέλουμε κινητικότητα. Θέλουμε πίεση. Θέλουμε κίνηση στο χώρο για να υποστηρίξουμε τον συμπαίκτη μας. Κάνουμε τη δουλειά μας, ας σταματήσουμε να μιλάμε και να παίξουμε περισσότερο ποδόσφαιρο!».

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Ο ένας εκ των συνεργατών του Ομάρ Ζαρίφ, δουλεύοντας στο άλλο γήπεδο είπε στους παίκτες του «Δεν κοιτάμε τον αντίπαλο όταν χάνουμε την μπάλα. Θέλουμε κινητικότητα. Θέλουμε πίεση. Θέλουμε κίνηση στο χώρο για να υποστηρίξουμε τον συμπαίκτη μας. Κάνουμε τη δουλειά μας, ας σταματήσουμε να μιλάμε και να παίξουμε περισσότερο ποδόσφαιρο!»

 

Όλο το προβλημα των τελευταίων χρόνων στην ΑΕΚ περιεγραψε ο συνεργάτης του Αλμέιδα

Γι'αυτό τρώμε τόσα γκολ και τόσες αντεπιθέσεις. Έχουμε γίνει σαν τα πολιτικα κόμματα. Μπλα μπλα χωρίς ουσία

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×