Jump to content

Προετοιμασία - Φιλικά 2022


AG21
 Share

Recommended Posts

3 minutes ago, gybe21 said:

Απορίας άξιο το ότι δεν έχεις φάει γκολ με CB Τζαβέλλα και Μήτογλου.

Σε ολα τα φιλικά, ενα γκολ εχεις φαει απο μαλακια Αθανασιάδη. Ουτε ευκαιρίες πολλες σου βγαζουν, ε ξερω γω κατι λεει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Είδε την αμυνα τα τελευταια χρονια, τρόμαξε το μάτι του και προσπαθει να φτιάξει ομάδα για το μισό μηδεν. Αυτό βλέπω εγώ. 

 

Αυτο γινεται,τρεχουν ολοι για να μην εκτεθουν οι αλλοι πισω.Σαφως καλυτερα απο τα μαν του μαν σε ολο το γηπεδο που ακουγαμε στις αρχες.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δε μας αρέσει το 352, ενώ με αυτό πήραμε πρωτάθλημα και πέρσι λέγαμε γιατί δεν το δοκίμαζε κανείς. Γκολ δεν τρώμε, γκολ βάζουμε. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nikos said:

Είδε την αμυνα τα τελευταια χρονια, τρόμαξε το μάτι του και προσπαθει να φτιάξει ομάδα για το μισό μηδεν. Αυτό βλέπω εγώ. 

Αυτό, απλά τα πράματα. Μια άλλη έκδοση του Γκουστάβο. Γεμίζει ο τόπος με χαφ να μην περνάει μπάλα όσο είναι δυνατό, να φτύνει αίμα ο αντίπαλος. Και μπροστά ένα γκολ με την ποιότητα. Εγώ εγκρίνω, νίκες με μισό μηδέν και βλέπουμε στο μέλλον  για μπάλα. Και φυσικά πάγια θέση μου ότι δεν βγάζω σοβαρά συμπεράσματα από φιλικά. Για δοκιμές είναι όπως και κάνει.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Παντως γενικα κανουμε λιγο σαν μπάρμπες. Την μια οταν ηρθε ο Αλμειδα "πωπωπω θα παιζει μαν του μαν σε ολο το γηπεδο", την αλλη "τι 3-5-2 θα μας γλεντησουν οι γαυροβαζελοι" λες και αυτο ειναι το προβλημα και οζι το να καθαρίζουμε ολους τους αλλους για αρχη. Βασικα, ακούμε για 3 στην αμυνα και 3 χαφ και μας πιάνουν τα γνωστά περι πονοματων και της ΑΕΚ που σημαίνει επιθεση. Στο μεταξυ το 3-5-2 σε διάφορες διατάξεις ειναι απο τα πλέον μοντέρνα συστήματα και μακαρι η ΑΕΚ να μαθει να το παιζει σταθερα. Μετα "ποτε θα φέρουμε παιχτες". Στο μεταξυ εχεις φερει 4 που ειναι με το ΟΚ του κοουτς και οι οποιοι θεωρητικα σε ανεβάζουν επιπεδο. Γενικα θα πρότεινα να χαλαρώσουμε, η ομαδα μου δείχνει εντελως σοβαρη και αθλητική για την εποχή, ενω ο κοουτς δειχνει να χει θέσει στόχους εντος γηπεδου με βαση τα περσινά χαλια.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δε συμφωνώ ότι ο Γκατσινοβιτς χάνεται δεξιά, πρώτη φορά τον βλέπω και είναι καλός. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mporat said:

Τώρα δε μας αρέσει το 352, ενώ με αυτό πήραμε πρωτάθλημα και πέρσι λέγαμε γιατί δεν το δοκίμαζε κανείς. Γκολ δεν τρώμε, γκολ βάζουμε. 

Όταν πήραμε πρωτάθλημα μας άρεσε γιατί έπαιζε ο Μιχάλης ο μπακάκης 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, SpiRos said:

Αυτό, απλά τα πράματα. Μια άλλη έκδοση του Γκουστάβο. Γεμίζει ο τόπος με χαφ να μην περνάει μπάλα όσο είναι δυνατό, να φτύνει αίμα ο αντίπαλος. Και μπροστά ένα γκολ με την ποιότητα. Εγώ εγκρίνω, νίκες με μισό μηδέν και βλέπουμε στο μέλλον  για μπάλα. Και φυσικά πάγια θέση μου ότι δεν βγάζω σοβαρά συμπεράσματα από φιλικά. Για δοκιμές είναι όπως και κάνει.

Ναι απλά κάνει και αλλαγές θέσεων που τις βρίσκω επικίνδυνες προσωπικά.

Ιδωμεν.

Επισης ειδικά εντος εδρας ας παιξει και λιγο πιο επιθετικά γιατί αυτά δεν βγάζουν παντα σε καλο, ειδικά όταν παίζουν πίσω κάποια από τα παιδιά που παίζουν αποψε.

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσουν παντως οι  κινησεις του Γιονσον, χαφ που παταει και στις 2 περιοχες. Θυμιζει Γιοχανσον επι Πογετ.

Μια ακομη παρατηρηση οτι προσπαθουμε να παιξουμε με την μια την μπαλα κι ας μη μας βγαινει ως τωρα. Υπαρχει η διαθεση και καποτε θα το βρουν οι παικτες.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mporat said:

Επίσης δε συμφωνώ ότι ο Γκατσινοβιτς χάνεται δεξιά, πρώτη φορά τον βλέπω και είναι καλός. 

Σε αυτό συμφωνω.
Στο ότι γκρινιαζουμε χωρίς λόγο δεν συμφωνω.

Link to comment
Share on other sites

 Ο γκατσινοβιτς δεν πρεπει να ξανα επιχειρήσει να κάνει σουτ. Χειρότερος και από τον σπυριαρη

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bukowski said:

Πραγματικα δεν κατανοώ  την τοση γκρινια σας με τον Μανταλο. Σοβαρα το λεω.

Το διόρθωσα λίγο 

Link to comment
Share on other sites

Του ταιριάζει η Κύπρος του Μανταλου.Καλη καριέρα θα έκανε εκεί.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×