Jump to content

Παναιτωλικός - Α.Ε.Κ. (5η αγ.): 17/9/22, 20:00


SpiRos
 Share

mvp - κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

50 members have voted

  1. 1. mvp

    • Στάνκοβιτς
      0
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Τζαβέλλας
      0
    • Χατζισαφί
      0
    • Σιμάνσκι
    • Πινέδα
    • Ελίασον
      0
    • Γκατσίνοβιτς
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
    • Μουκουντί
    • Άμραμπατ
      0
    • Μάνταλος
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
      0
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Στάνκοβιτς
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Τζαβέλλας
    • Χατζισαφί
    • Σιμάνσκι
      0
    • Πινέδα
      0
    • Ελίασον
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Αραούχο
    • Γκαρσία
      0
    • Μουκουντί
      0
    • Άμραμπατ
      0
    • Μάνταλος
    • Μοχαμάντι
    • Γαλανόπουλος
      0


Recommended Posts

2 minutes ago, Skepastos said:

ΘΕΤΙΚΑ :

1) Φοβερό πασινγκ γκειμ. Πολύ δουλεμένη ομάδα ξεκαθαρα

2) Δυνάμεις. Ξανά μάνα δουλεμένη ομαδα

3) Οι αλλαγές. Μπαίνουν όλοι συγκεντρωμένοι και βοηθανε. Κάθε φορά. Φοβερή η διαχείριση που κάνει ο Αλμειδα. Ξέρουν όλοι ότι θα πάρουν αγωνιστικά λεπτά 

4) ΜΟΥΚΟΥΝΤΑΡΟΣ με τρίτο πόδι. Κατέβαινε με τη μπάλα και νόμιζες ότι κλωτσάει πετρούλες στην παραλια. Τι ζητάγαμε ρε μουνοπανα τόσο καιρό; Ένα χτικιο εκεί πίσω να σκεπάζει τους αιθέρες. Κάνε μόνο Θεέ μου να μην μουλαροδειξει 

5) Επιτελους νεύρο στον πάγκο απέναντι στις προκλήσεις. Απαλλαχθήκαμε από Παναγιωταραδες και φορτώσαμε επιτελους με πουτα μαδρε και λοιπά. 

ΑΡΝΗΤΙΚΑ

1) Λειπει ακόμα κάτι εκεί μπροστά. Η τελική πάσα; Ο εκτελεστής με τη μια; Πάντως σου λειπει ένα τσικ να απογειωθείς.

2) Ο Αραουχο. Δυστυχώς σήμερα ίσως είναι ο χειρότερος όλων. Τρέχει, πιέζει, σκυλιάζει αλλά θελουμε γκολ. 2 φάσεις φάτσα κάρτα απαγορεύεται να μην μπει μια μέσα. 
 

3) Φάνηκε σήμερα ότι πρέπει να παίζει μόνο ένας εκ των Γιονσον, Σιμανσκι. Δεν έχει νόημα με αυτές τις ομάδες. Πολυ βελτιωμένος ο Πολωνός. Πανταχού παρών και φοβερές πάσες προς τα μπροστά (αρνητικό όχι για σήμερα αλλά για τους άλλους αγώνες) 

 

ΜΠΡΑΒΟ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ

Συμφωνώ με όλα και να προσθέσω ότι ο Σιμανσκι από την αρχή που ήρθε ήταν πάντα η του ύψους ή του βάθους.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aris2168 said:

Μην περιμενετε απίδια πριν από τις 3 αποψε.

Καλά εδώ ακόμα μέρα είναι έτσι και αλλιώς πρέπει να περιμένω να βραδιάσει για να μπω απίδια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

ΘΕΤΙΚΑ :

1) Φοβερό πασινγκ γκειμ. Πολύ δουλεμένη ομάδα ξεκαθαρα

2) Δυνάμεις. Ξανά μάνα δουλεμένη ομαδα

3) Οι αλλαγές. Μπαίνουν όλοι συγκεντρωμένοι και βοηθανε. Κάθε φορά. Φοβερή η διαχείριση που κάνει ο Αλμειδα. Ξέρουν όλοι ότι θα πάρουν αγωνιστικά λεπτά 

4) ΜΟΥΚΟΥΝΤΑΡΟΣ με τρίτο πόδι. Κατέβαινε με τη μπάλα και νόμιζες ότι κλωτσάει πετρούλες στην παραλια. Τι ζητάγαμε ρε μουνοπανα τόσο καιρό; Ένα χτικιο εκεί πίσω να σκεπάζει τους αιθέρες. Κάνε μόνο Θεέ μου να μην μουλαροδειξει 

5) Επιτελους νεύρο στον πάγκο απέναντι στις προκλήσεις. Απαλλαχθήκαμε από Παναγιωταραδες και φορτώσαμε επιτελους με πουτα μαδρε και λοιπά. 

ΑΡΝΗΤΙΚΑ

1) Λειπει ακόμα κάτι εκεί μπροστά. Η τελική πάσα; Ο εκτελεστής με τη μια; Πάντως σου λειπει ένα τσικ να απογειωθείς.

2) Ο Αραουχο. Δυστυχώς σήμερα ίσως είναι ο χειρότερος όλων. Τρέχει, πιέζει, σκυλιάζει αλλά θελουμε γκολ. 2 φάσεις φάτσα κάρτα απαγορεύεται να μην μπει μια μέσα. 
 

3) Φάνηκε σήμερα ότι πρέπει να παίζει μόνο ένας εκ των Γιονσον, Σιμανσκι. Δεν έχει νόημα με αυτές τις ομάδες. Πολυ βελτιωμένος ο Πολωνός. Πανταχού παρών και φοβερές πάσες προς τα μπροστά (αρνητικό όχι για σήμερα αλλά για τους άλλους αγώνες) 

 

ΜΠΡΑΒΟ ΑΕΚΑΡΑ ΜΟΥ ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑ

Συμφωνω. Θα προσεθετα και το τεραστιο ελλειμμα ποιοτητας αριστερα με την εμμονη στο Χατζισαφι. Ας βαζει το Μοχαμαντι μεχρι να φερει εναν κανονικο αριστερο ακραιο.

Τωρα, στα του αξονα, αν θυμασαι απο το καλοκαιρι προτασσαμε τριαδα με Γιονσον στο 6 και κεντρικους χαφ Πινεδα-Γκατσι. Μετα αρχισανε οι αλχημειες του κοουτς με Γκατσι πλευρες και άλλα κουλά. Ενα 6 σαν το Δανοσουηδο που λεει κι ο Κετς πισω απο τους 2 ΠΟΛΥ δυνατους κεντρικους σου και εισαι απολυτως ενταξει για το 80% των αγωνων στο κωλοπρωταθλημα μας.

Στα ντερμπι θελει ενα παιδεμα στη διαταξη, αλλα εχουμε καιρο γι αυτα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Νονός said:

"Έκπληξη" το αποτέλεσμα ? :lol:

ε, οσο να ναι. Δε μπορει οι ινσαιντερς να περιμενουν 2-2 και να ρχεται το "κλειδωμενο" σου.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nedved21 said:

Δεν παιζει η πουτανιτσα η Πετρουλα και κυλαει η μπαλα

Ενώ το να λες τον Μάνταλο Πετρούλα μάλλον είναι αποδεκτό για κάποιον λόγο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, amarillonegro said:

Ενώ το να λες τον Μάνταλο Πετρούλα μάλλον είναι αποδεκτό για κάποιον λόγο 

Ο Μανταλος εγινε Πετρουλα μεσα απο την πορεια του στην ομαδα, για 3-4 χρονια μεχρι να αρχισουν οι φωνες κατα του, παιζει να ηταν και ο αγαπημενος παικτης της εξεδρας. Εκτος κι αν το εννοεις απο την σεξιστικη πλευρα του, που δεν καταλαβαινω γιατι ειναι σεξιστικο να πεις οτι οι γυναικες εχουν χαμηλοτερες αθλητικες ικανοτητες απο τους αντρες. Ολα τα αθληματα που εχουν να κανουν με δυναμη, ταχυτητα, αντοχη το εχουν αποδειξει διαχρονικα.

Link to comment
Share on other sites

«Κάθε φορά που η ομάδα κερδίζει, ανεξαρτήτου το σκορ, το δέχομαι γιατί βλέπω ότι κρινόμαστε από το αποτέλεσμα. Όμως δεν είναι εύκολο πάντα να κερδίζεις στο ποδόσφαιρο. Υπάρχει μία διαδικασία όμως και απαιτείται χρόνος. Σε πέντε ματς, έχουμε κερδίσει τρία παιχνίδια. Δεν έχω νιώσει ότι κάποιος αντίπαλος ήταν ανώτερος. Συμφωνώ ότι πρέπει να διορθώνουμε τα λάθη μας μετά από νίκες. Οι... μάγοι στο ποδόσφαιρο δεν υπάρχουν. Είναι δουλειά. Όλα με αυτό έχουν να κάνουν. Δουλειά, πάθος, συγκέντρωση. Όλα αυτά που προσπαθούμε να κάνουμε καθημερινά. Να ξέρει ο κόσμος ότι κάθε παίκτης που μπαίνει στο γήπεδο θα δίνει την ψυχή του – τουλάχιστον όσο είμαι εγώ προπονητής του»

Περιεργες δηλωσεις απο τον κοουτς;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μετά το αποψινο δίνω φουλ πίστωση στον Αλμειδα. Μου αρέσει το ότι με τα λάθη του μεν, αλλά ψάχνεται και διορθώνεται, σε αντίθεση με κάτι ύπνους του παρελθοντος. 

Εγραψα πολλες φορες πριν το ματς ότι σύστημα με έναν επιθετικό τον Αραουχο δεν υπαρχει για μένα, σε μη ντερμπυ τουλαχιστον. Ε, αυτο είδε κι αυτος από ο,τι καταλαβαινω.

Επισης ο ρομβος είναι αρκετά καλο σύστημα και αλλάζει κι ευκολα.

Ατομικά

εξαιρετικός ο Πινεδα και στρατιώτης στην ενδεκάδα, μέχρι δεξιός μπακ επαιξε. Τον έχασες από κοντά στην περιοχή που σκοράρει, αλλά θεωρω ότι βοήθησε παρα πολύ.

περιεργως μου άρεσε κι ο Σιμανσκι αποψε σε θέση που θεωρούσα ότι δεν την έχει ιδιαιτερα 

ο Μουκουντι παντως εκθέτει τον Αλμειδα αφου ήταν καλυτερος από τον Κίτσο. Νομιζω οτι με τον Μουκουντι ήταν  καλυτερος κι ο Βιντα.

Ο Γκαρσια αυτος είναι, με τα καλά του και τα στραβα του, το ιδιο και ο Αραουχο που κάνει παρα πολλή δουλειά ειδικά σε αυτήν την θέση (SS) κι ας σουτάρει στα περιστέρια μετά.

Ελιασον μέτριος. Ο Άμραμπατ σήμερα πισωγύρισμα πάλι λόγω αναρχίας που δεν θα του βγαινει παντα. Ευχάριστη η επιστροφή Γαλανοπουλου, μακαρι να τα καταφέρει.

Χατζισαφι και Στάνκοβιτς (με ηλιθιο παιχνίδι με τα πόδια) οι 2 χειρότεροι. 
 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είχε πάρει το μήνυμα ότι σε περίπτωση γκελας χαιρετάει. Έπαιξε και αυτό το σενάριο.  Τι περίεργο? 

Link to comment
Share on other sites

Σημαντικη νικη με ωραια εμφανιση σε μεγαλο χρονικο διαστημα. Μου αρεσε που δε φαγαμε σχεδον καθολου φασεις και κυριως απο αντεπιθεση παρολο που παιζαμε με πολλους παικτες μπροστα. Μπραβο στην ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AG21 said:

Προφανώς είχε πάρει το μήνυμα ότι σε περίπτωση γκελας χαιρετάει. Έπαιξε και αυτό το σενάριο.  Τι περίεργο? 

Αυτο ακριβως ειναι το περιεργο με τους μαλακες που εχουμε.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Brom21 said:

«Κάθε φορά που η ομάδα κερδίζει, ανεξαρτήτου το σκορ, το δέχομαι γιατί βλέπω ότι κρινόμαστε από το αποτέλεσμα. Όμως δεν είναι εύκολο πάντα να κερδίζεις στο ποδόσφαιρο. Υπάρχει μία διαδικασία όμως και απαιτείται χρόνος. Σε πέντε ματς, έχουμε κερδίσει τρία παιχνίδια. Δεν έχω νιώσει ότι κάποιος αντίπαλος ήταν ανώτερος. Συμφωνώ ότι πρέπει να διορθώνουμε τα λάθη μας μετά από νίκες. Οι... μάγοι στο ποδόσφαιρο δεν υπάρχουν. Είναι δουλειά. Όλα με αυτό έχουν να κάνουν. Δουλειά, πάθος, συγκέντρωση. Όλα αυτά που προσπαθούμε να κάνουμε καθημερινά. Να ξέρει ο κόσμος ότι κάθε παίκτης που μπαίνει στο γήπεδο θα δίνει την ψυχή του – τουλάχιστον όσο είμαι εγώ προπονητής του»

Περιεργες δηλωσεις απο τον κοουτς;

Δεν έγραψε κάποιος ότι έμαθε οτι με χ φεύγει; 
 

Μιλάμε για διοίκηση Ιωνικού, είτε τον παει είτε δεν τον παει κάποιος τον Αλμειδα. 

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν αλλάζει το κεντρικό αμυντικό δίδυμο, που έχει φάει 1 γκολ από τύχη κ 2 από πέναλτι μαϊμούδες. Ειδικά όταν νιώθει το βάρος της αποτυχίας να τον πιέζει. Θέλει κάποιες σταθερές .Πιστεύω ο Μουκουντί θα έμπαινε βασικός μετά την διακοπή. Η περίπτωση του Πετράκη μας δείχνει ότι δεν θα κολλούσε σε τπτ ο Ματίας.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, The Magician said:

Αργοκινητα καραβια οι μοντς

Μοντς για να πηγαίνουν περα δωθε συζητήσεις για μυτΖηθρες και πιτσες, οπως και τα χώματα στην Αγια Σοφια

Link to comment
Share on other sites

Να πω ένα ψιλοασχετο, το γήπεδο του Παναιτωλικου σήμερα ήταν γεμάτο, ενώ με το Ρουλη πρόσφατα μισοάδειο, τουλάχιστον στην κερκίδα απέναντι από τις κάμερες. 

Link to comment
Share on other sites

Έχει πολλούς ΑΕΚτζηδες στο Αγρίνιο. Καρφίτσα δεν θα έπεφτε αν έβγαζαν κανονικά εισιτήρια.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nedved21 said:

Ο Μανταλος εγινε Πετρουλα μεσα απο την πορεια του στην ομαδα, για 3-4 χρονια μεχρι να αρχισουν οι φωνες κατα του, παιζει να ηταν και ο αγαπημενος παικτης της εξεδρας. Εκτος κι αν το εννοεις απο την σεξιστικη πλευρα του, που δεν καταλαβαινω γιατι ειναι σεξιστικο να πεις οτι οι γυναικες εχουν χαμηλοτερες αθλητικες ικανοτητες απο τους αντρες. Ολα τα αθληματα που εχουν να κανουν με δυναμη, ταχυτητα, αντοχη το εχουν αποδειξει διαχρονικα.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι ή υπάρχει μια γενικότερη ευαισθησία στους χαρακτηρισμούς και κάποια όρια στην πλάκα ή όλα επιτρέπονται στο πλαίσιο του χαβαλέ. Το χρησιμοποιείς υποτιμητικά άρα γίνεται σεξιστικό όπως και να το κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Δεν έγραψε κάποιος ότι έμαθε οτι με χ φεύγει; 
 

Μιλάμε για διοίκηση Ιωνικού, είτε τον παει είτε δεν τον παει κάποιος τον Αλμειδα. 

Ολοι στην αρχη, σε τετοια κατασταση ειναι

Μαρτινς στο 4-1 με εμας

Ο γιοβανοβιτς περυσι πηγε να απολυθεί 3 φορες

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Brom21 said:

«Κάθε φορά που η ομάδα κερδίζει, ανεξαρτήτου το σκορ, το δέχομαι γιατί βλέπω ότι κρινόμαστε από το αποτέλεσμα. Όμως δεν είναι εύκολο πάντα να κερδίζεις στο ποδόσφαιρο. Υπάρχει μία διαδικασία όμως και απαιτείται χρόνος. Σε πέντε ματς, έχουμε κερδίσει τρία παιχνίδια. Δεν έχω νιώσει ότι κάποιος αντίπαλος ήταν ανώτερος. Συμφωνώ ότι πρέπει να διορθώνουμε τα λάθη μας μετά από νίκες. Οι... μάγοι στο ποδόσφαιρο δεν υπάρχουν. Είναι δουλειά. Όλα με αυτό έχουν να κάνουν. Δουλειά, πάθος, συγκέντρωση. Όλα αυτά που προσπαθούμε να κάνουμε καθημερινά. Να ξέρει ο κόσμος ότι κάθε παίκτης που μπαίνει στο γήπεδο θα δίνει την ψυχή του – τουλάχιστον όσο είμαι εγώ προπονητής του»

Περιεργες δηλωσεις απο τον κοουτς;

Κοιτα πιεση τα αρχιδια στον ανθρωπο. Για να μου κουβαλησουνε τους Λεκιτς. 

Στο διαολο κι ακομα παραπερα.

Αλμειδα ή θανατος.

  • Δικεφαλάκι 11
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, The Magician said:

Κοιτα πιεση τα αρχιδια στον ανθρωπο. Για να μου κουβαλησουνε τους Λεκιτς. 

Στο διαολο κι ακομα παραπερα.

Αλμειδα ή θανατος.

Κρίμα να μην έχω 21 likes....

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×