Jump to content

ΑΓΙΑ ΣΟΦΙΑ OPAP ARENA ​⚽


George_D
 Share

Recommended Posts

3 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Και μεις τον βγάλαμε "δροσερο" 

Ο δημιουργός του ατσαλενιου Δικεφάλου Αετού που δεσπόζει μπροστά στην OPAP ARENA κ. Gábor Miklós Szőke, ήταν παρών στα εγκαίνια του γηπέδου μας. Στη φωτογραφία μαζί με με την σύζυγό του και την Γενική Διευθύντρια της ΠΑΕ ΑΕΚ, κ. Αγγελική Αρκάδη.

 

FB_IMG_1664632615654.jpg

Και ο Χατζηγιάννης με τον Ρέμο τραβιοντουσαν με Μακρυπούλια

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, baRon21 said:

Γενικα για οποιον πηγε εχτες, αντιμετώπισε θεμα με τρομερο μποτιλιάρισμα ή και με παρκινγκ;

για να ξερω περίπου τι ωρα να φυγω απο το σπιτι την δευτερα.

Θενκς!

Άμα ήθελα, παρκάριζα και έξω από την είσοδο της θύρας μου.

Άμα είχα όρεξη για "ακροβατικά" παρκάριζα και δίπλα στο καρεκλάκι μου.

Επικαλούμαι μαρτυρία @Skepastos :lol:

Έχε χάρη που ήθελα να βολτάρω πέριξ του Ναού για να "κόψω" ατμόσφαιρα και να "κατσικωθώ" στις πόρτες των ... "γειτόνων" που "είχαν βρει την ησυχία τους" όσο ήταν οικόπεδο..

Αποχώρηση ? Φλας Γκόρντον. Σε 6,5 λεπτά έπινα μπύρες σύνορα Ν.Ιωνίας - Μεταμόρφωσης.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι @Νονός να έριχνες και κανένα ψιλοχοντρο σε ακάλυπτο αντιρρησία στα πέριξ…Γιατί σε είδα πολύ άνετο και σε χάρηκα 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, nikos said:

.

Αυτο το τσαγκάρικο όμορφο μεν, αλλά δεν ξερω αν θα μακροημερεύσει, ποιος θα παει εκεί  δεν ξερω.

Αυτο δεν πάει πακέτο με το Πι&Φι που φτιάχνει κλειδιά και παπούτσια? 

Γιατί έχω την εντύπωση ότι περισσότερο σαν ατραξιόν το έχουν βάλει εκεί μέσα στο Πι&Φι

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, AG21 said:

Αυτο δεν πάει πακέτο με το Πι&Φι που φτιάχνει κλειδιά και παπούτσια? 

Γιατί έχω την εντύπωση ότι περισσότερο σαν ατραξιόν το έχουν βάλει εκεί μέσα στο Πι&Φι

Δεν ξερω. Ηταν 2 άτομα προσωπικο μέσα αλλά δεν είδα να μπαίνει και κανεις.

Σαν ατραξιόν φάνηκε, όπως το λες.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Δεν ξερω. Ηταν 2 άτομα προσωπικο μέσα αλλά δεν είδα να μπαίνει και κανεις.

Σαν ατραξιόν φάνηκε, όπως το λες.

Θα το τσεκάρω και τη Δευτέρα αλλά αυτό το μαγαζί συνδέεται με το Πι&Φι σαν Γ που εχει είσοδο από τη στοά και ουσιαστικά έχει το ίδιο αντικείμενο δλδ το παπούτσι άρα θεωρώ ότι το προσωπικό θα είναι στο Πι&Φι και απλά θα είναι ατραξιόν '' Ο λουστρος '' .  Έξυπνο μου φαίνεται έτσι γιατί και θα υπάρχει το μαγαζί αλλά και δεν θα είναι πρόβλημα πόση δουλειά θα έχει.  Ίσως είχαν 2 άτομα έτσι για την ατραξιόν.  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μια ανάλυση για τον χλοοτάπητα του γηπέδου. Μιλάει κ για τα υπόλοιπα γήπεδα της SL 

 

Link to comment
Share on other sites

Ένας Τούρκος σύμβουλος του ερντο είπε ότι καλώς ονομάσαμε Αγία Σοφία το γήπεδο για να το κάνουν και αυτό τζάμι μια μέρα...  Μήπως πρέπει να βάλουμε κανένα σύστημα στους πυλώνες :P

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έφυγα από προπόνηση. Δεν υπαρχει η δίψα του κόσμου. Βγήκε ο αετός στο τέλος. Ένα θα πω :

«Οδυσσέα Οδυσσέα θα γαμαμε τους αλλόθρησκους παρέα»

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Φοβερή η δίψα του κόσμου, καυλωσα που για τριτη συνεχόμενη μέρα η πλατεία είναι γεμάτη κόσμο. Θα γίνει στέκι σοβαρό. Όπως είπε και ο κυριος πάπιας μας, για αρχή ξανακερδιζουμε τη γειτονιά μας. Εδραιωνόμαστε και πάλι, ξεφλωρευουμε την κατάσταση και ξεκινα η πόλη να νιώθει ΑΕΚ ξανά!! 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Στα γηπεδικα, φοβερή ακουστική στο κάτω πεταλο, ένα πραγματικό ποδοσφαιρικό ηχείο. Μερικές θέσεις έχουν οντως πρόβλημα αλλά μόνο αν στέκεσαι ορθιος. Επειδή μιλάμε για πέταλο και όρθιους, υπάρχει ψιλό θεματάκι. Το γήπεδο όμως είναι άρρωστο….

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Επίσης η ποδάρα του Ελιασον δεν υπάρχει. Έγραφε από παντού 

Αν παίξει με τρεις πίσω αύριο, ας τον βάλει αριστερά.

Link to comment
Share on other sites

Έλα, ΑΗΔΙΑ καταντήσατε εκεί στον Γκούγκλη.

Τι κάνετε όλη μέρα ? Τα ξύνετε και πληρωνόσαστε ?

ΤραβήΧτε καΝιά ΦΡΕΣΚΙΑ ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε .....

nfg.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νονός said:

Έλα, ΑΗΔΙΑ καταντήσατε εκεί στον Γκούγκλη.

Τι κάνετε όλη μέρα ? Τα ξύνετε και πληρωνόσαστε ?

ΤραβήΧτε καΝιά ΦΡΕΣΚΙΑ ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε .....

nfg.jpg

Ε τι να την αλλαξουν τωρα και μετα παλι σε 3 μηνες που θα ειναι εντελως ετοιμο; Πολυ δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλεσμένος στην εκπομπή "Πρωινό" του ΑΝΤ1 ήταν, τη Δευτέρα το πρωί, ο Χάρης Ρώμας και, συζητώντας με τον Γιώργο Λιάγκα, αναφέρθηκε, μεταξύ άλλων, και στο νέο γήπεδο της ΑΕΚ.

Ο αντιπεριφερειάρχης Αττικής, υπεύθυνος για θέματα πολιτισμού και αθλητισμού, είπε πως "είμαι χαρούμενος που έγινε αυτή η γηπεδάρα και τόσος πολύς κόσμος χάρηκε και μπήκε στο καινούργιο σπίτι που περίμενε τόσα χρόνια. Δεν παίζει ρόλο αν είμαι ΑΕΚ, μιας και εμείς οι πολιτικοί πρέπει να κρατάμε μία απόσταση και από αυτό. Αυτό που θα σου πω είναι ότι την αγαπώ την ΑΕΚ. Χάρηκα που έβαλα αυτή την τελευταία υπογραφή. Είναι προσωρινή άδεια για έξι μήνες και ο κ. Μελισσανίδης μου υποσχέθηκε ότι θα μπουν τα περίφημα πλέξιγκλας που είναι για προστασία. Για την Περιφέρεια και το κομμάτι του αθλητισμού το γήπεδο είναι πολύ σημαντικό Δεν είναι όμως μόνο αυτό έχουμε και το γήπεδο του Παναθηναϊκού στο Βοτανικό που έρχεται".

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, AG21 said:

Καλεσμένος στην εκπομπή "Πρωινό" του ΑΝΤ1 ήταν, τη Δευτέρα το πρωί, ο Χάρης Ρώμας και, συζητώντας με τον Γιώργο Λιάγκα, αναφέρθηκε, μεταξύ άλλων, και στο νέο γήπεδο της ΑΕΚ.

Ο αντιπεριφερειάρχης Αττικής, υπεύθυνος για θέματα πολιτισμού και αθλητισμού, είπε πως "είμαι χαρούμενος που έγινε αυτή η γηπεδάρα και τόσος πολύς κόσμος χάρηκε και μπήκε στο καινούργιο σπίτι που περίμενε τόσα χρόνια. Δεν παίζει ρόλο αν είμαι ΑΕΚ, μιας και εμείς οι πολιτικοί πρέπει να κρατάμε μία απόσταση και από αυτό. Αυτό που θα σου πω είναι ότι την αγαπώ την ΑΕΚ. Χάρηκα που έβαλα αυτή την τελευταία υπογραφή. Είναι προσωρινή άδεια για έξι μήνες και ο κ. Μελισσανίδης μου υποσχέθηκε ότι θα μπουν τα περίφημα πλέξιγκλας που είναι για προστασία. Για την Περιφέρεια και το κομμάτι του αθλητισμού το γήπεδο είναι πολύ σημαντικό Δεν είναι όμως μόνο αυτό έχουμε και το γήπεδο του Παναθηναϊκού στο Βοτανικό που έρχεται".

Αφού βάλαμε πλεξιγκλας. Σε όλο το γήπεδο πρέπει να βάλουμε; Εκτός αν εννοεί, ανάμεσα στα όρια της 46 με την 44 και της 48 με την 2. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Αφού βάλαμε πλεξιγκλας. Σε όλο το γήπεδο πρέπει να βάλουμε; Εκτός αν εννοεί, ανάμεσα στα όρια της 46 με την 44 και της 48 με την 2. 

Ναι αυτα εννοει, στις θύρες που θα ειναι οι φιλοξενουμενοι

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Kostas21 said:

Ποσο empirical ειναι αυτος ο τροπος συγκρισης? Εφοσον δεν εχουμε καμια σταθερα. Πχ δεν εχουμε ιδια δυναμικη ομαδα, δεν εχουμε ιδια διοικηση, δεν εχουμε ιδιο μπατζετ κ ιδιες καταστασεις?!??!

Πως μπορουμε να συγκρινουμε την ομαδα που ειχε εδρα τη ΝΦ με Σαμπα κ Τονι κλπ, με μια ομαδα που μετακομισε το 2004 πτωχευμενη, με αρθρο 44, κ μετα απο μια 4ετια ηταν σε μια γενικη καθοδο? Ακομα κ οι τελευταιες μερες στη ΝΦ, η ομαδα εριχνε 6αρες.

Αλλά στην ΝΦ παίξαμε για πάρα πολλά χρόνια. Δεκαετία του 30 και του 50 για καιρό  η ομάδα ήταν σε κρίση ενώ κάτι χρονιές στα 70ς  τρώγαμε εντός έδρας πεντάρες από τον ολυμπιακό. Δεν είναι ότι για δεκαετίες η ομάδα πρωταγωνιστουσε πάντα. Επίσης στο ΟΑΚΑ είχαμε και χρονιές που τερματίσαμε αήττητοι εντός. Σίγουρα η σύγκριση είναι δύσκολη πάντως. 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Kostas21 said:

Εγω πιστευω οτι η βασικη διαφορα ειναι πως αγκαλιασε ο κοσμος το ΟΑΚΑ παρα αν ειχαμε 5-10% νικες παρακατω-παραπανω. Ο κοσμος δε θεωρησε ποτε το ΟΑΚΑ ως εδρα, κ δεν συμπεριφερθηκε ποτε σε αυτο (με εξαιρεση 1-2 σεζον βαρυα), ως ΕΔΡΑ . Η ομαδα αντιθετα λειτουργουσε κανονικα ως εδρα στο ΟΑΚΑ.

Υπαρχουν κατι επιχειρηματα του στυλ "δε θα γινοταν ο Νατσουρας στη ΝΦ", εγω πιστευω οχι απλα οτι θα γινοταν, θα δημιουργουσε κ μεγαλυτερη εσωστρεφεια. 

Ειναι ολο το πακετο. ΤΟ νεο γηπεδο δεν ειναι τοσο "συγχρονο" συγκριτικα πχ με Εμιρειτς ή Γουαιτ Χαρτ, οποτε θα βοηθησει να λειτουργησει σαν καλη συνεχεια απο το παλιο.

μεγαλη αληθεια αυτο . εφτιαξε καινουργιο γηπεδο αλλα ειναι σαν να υπαρχει χρονια 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Kostas21 said:

 

Ειναι ολο το πακετο. ΤΟ νεο γηπεδο δεν ειναι τοσο "συγχρονο" συγκριτικα πχ με Εμιρειτς ή Γουαιτ Χαρτ, οποτε θα βοηθησει να λειτουργησει σαν καλη συνεχεια απο το παλιο.

Κάνεις λάθος λατρεμενε Εγγλεζε.

Καραϋπερσυγχρονο είναι και άνετα στέκεται σαν σύνολο και στα 5 κορυφαία πρωταθλήματα.

Άλλο το μέγεθος και άλλο αν είναι σύγχρονο ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι εννοούμε κυρίως σχεδιαστικά, πχ το νέο γήπεδο της Τότεναμ ίσως και να είναι το πιο σύγχρονο γήπεδο που υπάρχει στον κόσμο αυτήν τη στιγμή αλλά δεν έχει καμία σχέση με αγγλικό γήπεδο, περισσότερο με γήπεδο του NFL μοιάζει, όχι τυχαία αφού ένα μέρος της χρηματοδότησης έγινε από το NFL για να παιχτούν μερικοί αγώνες στην Ευρώπη. Εμάς ναι υπερσύγχρονο και ταιριαστό για αυτό που είναι αλλά δεν νομίζω ότι όταν κάποιος το βλέπει πιστεύει ότι χτίστηκε 18 χρόνια μετά το τηγάνι ή 11 χρόνια μετά το Αλιανζ της Γιούβε (ειδικά το εσωτερικό νομίζω ότι θυμίζει αρκετά Αλιανζ). Ίσως και αυτό να βοηθάει στην σύνδεση με το γήπεδο, σου βγάζει μια οικειότητα σε σχέση με το να είχες ξαφνικά ένα τεράστιο όγκο από μέταλλο και γυαλί σε μια γειτονιά.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×