Jump to content

Βιβλία 📖


parakmiakos
 Share

Recommended Posts

19 minutes ago, firebird said:

Από μυθιστορήματα το έχω κάνει μόνο 1 φορά νομίζω με το "100 χρόνια μοναξιά" (Marquez) κι αυτό γιατί στο τέλος είχα μπλέξει τα μπούτια μου με όλα τα ονόματα :P

Κουραστικο το βρηκα. Δεν επαιζε να το ξαναδιαβασω.

Θελω να διαβασω το Γομορρα του Σαβιανο. Νομιζω θα εχει ενδιαφερον γιατι το κανει να φαινεται σα μυθιστορημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ταξίδι στην άβυσσο και η ώρα του διαβόλου. 

Πολύ ποιητικά για τα γούστα μου, αλλά ευχάριστο διάλειμμα από το Netflix. 

Τώρα θα πιάσουμε τους Δαιμονισμενους. Ελπίζω να με κρατήσει γιατί είναι και μεγάλο. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Την ειχα διαβασει πριν χρονια, αλλα την βρηκα σε ενα τομο και την αγορασα προσφατα την εξαιρετικη τριλογια (Αναζητηση, Ανατροπη, Αναλαμπη) του Θεμελη.

Προτεινεται και σε μη εκσυγχρονιστες

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Scribd. Στα πεθερικά για Πάσχα. 

Η φάρμα των ζώων. Τώρα το διαβάζω και μου φαίνεται ωραίο. Λογικά αν βρω χρόνο μέχρι το βράδυ θα το έχω τελειώσει. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/19/2019 at 8:10 PM, George_D said:

Παρουσίαση στο χωριό Μπελογιάννης στην Ουγγαρία.

(για να πω την αλήθεια μου πάντως δεν ήξερα ότι υπάρχει χωριό με αυτό το όνομα στην Ουγγαρία

Γεώργιε Νδή - Αμαλιάδα, μην "αποκαλύπτεις" τις πολιτικές σου πεποιθήσεις εντός τούτου εδώ του ΚουΜου(ν)ιστικού χώρου.

:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

επειδη τελευταια το γαμησα σε σειρες και gaming, προς Αυγουστο στην αδεια λεω να επιστρεψω σε αγαπημενο Φιλιπ Κερρ

καλοκαιρινες προτασεις για το ο,τιδηποτε δεκτες.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Hades said:

επειδη τελευταια το γαμησα σε σειρες και gaming, προς Αυγουστο στην αδεια λεω να επιστρεψω σε αγαπημενο Φιλιπ Κερρ

καλοκαιρινες προτασεις για το ο,τιδηποτε δεκτες.

Ωρα για Σπορ σε καθημερινη βαση.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Hades said:

επειδη τελευταια το γαμησα σε σειρες και gaming, προς Αυγουστο στην αδεια λεω να επιστρεψω σε αγαπημενο Φιλιπ Κερρ

καλοκαιρινες προτασεις για το ο,τιδηποτε δεκτες.

Prosfata katevasa kamposa teyxh spiderman k peripeteia

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Τελειωνω ενα αστυνομικο νουαρ γαλλικο που θα αναφερθω μετα αν αξιζει να το αγορασει ο παρακουμης και παρηγγειλα:

Χαξλευ - θαυμαστος νεος κοσμος

Καφκα - Η δικη

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, parakmiakos said:

Ζαν Κλοντ Ιζζο διαβαζεις?

την τριλογια της μασσαλιας εχω μονο και απο αυτο διαβασα το πρωτο μονο (ωραιο)

για καποιο λογο τα αλλα 2 δεν τα εχω πιασει και δε ξερω αν θα το κανω...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

θαυμαστος καινουργιος κοσμος, δε με ενθουσιασε. ιδιαιτερο βιβλιο αλλα το περιμενα καλυτερο. δε ξερω αν και το 1984 του οργουελ κινειται στον ιδιο ρυθμο 

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Πως προτιμάτε να διαβάζετε ξένη λογοτεχνία, στο πρωτότυπο ή σε μετάφραση; Εγώ γαλλικά, ισπανικά που τα ξέρω πάρα πολύ  καλά διαβάζω στο πρωτότυπο και καμιά φορά αγγλικά για εξάσκηση. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ερώτηση. Πως προτιμάτε να διαβάζετε ξένη λογοτεχνία, στο πρωτότυπο ή σε μετάφραση; Εγώ γαλλικά, ισπανικά που τα ξέρω πάρα πολύ  καλά διαβάζω στο πρωτότυπο και καμιά φορά αγγλικά για εξάσκηση. 

Εκτός από τον Μικρό Πρίγκιπα, το οποίο το διάβασα σε 5 γλώσσες, δεν συνηθίζω να διαβάζω σε άλλη γλώσσα πέραν των 2 μητρικών μου. Διαβάζω αρκετά στο ίντερνετ σε άλλες γλώσσες, δεν με τραβάει να το κάνω και σε βιβλίο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×