Jump to content

gay - ΑΕΚΑΡΑ (13η αγ.) 13/11, 19:30, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

mvp - κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

45 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
    • Μοχαμάντι
      0
    • Γιόνσον
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Φαν Βέερτ
      0
    • Μάνταλος
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
    • Φαν Βέερτ
      0
    • Μάνταλος

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ολο το παιχνίδι θα παιχτεί στις 2 τετράδες Γιόνσον - Σιμανσκι (αν παίξει) - Πινέδα - Γκατσίνοβιτς και απο τους αλλους Εμβιλα - Χουανγκ - Χαμες - Μπιελ. Προσωπικά θα έβαζα τους Γιονσον - Σιμανσκι να κάνουν τη ζωή ποδήλατο στους Μπιελ - Χαμες, τον Πινεδα πάνω στον Χουανγκ και τον Αραούχο να πιέζει την πρώτη πάσα του Εμβιλά για να μην του επιτρέπει να κάνει αυτές τις βαθιές μπαλιές απο την άμυνα. Το ζήτημα είναι να μην φάμε γκολ γιατί μπροστά Γκάτσι - Αραούχο - Γκαρσία είναι 2 ταχύτητες πάνω απο κάθε συνδυασμό αμυντικής γραμμής.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να παίξει και ο Γιόνσον και ο Σιμάνσκι. Ένας από τους δύο θα παίξει, ο Πολωνός δηλαδή εφόσον είναι καλά. Λογικά εμείς θα πάμε ψηλά, θα πέσουμε πάνω στον Πασχαλάκη, στα στόπερ και στον Εμβιλά. Ο Παναθηναϊκός πήγε να παίξει παιχνίδι κέντρου και το έχασε. Ο γαύρος είναι πρώτος σε τελικές από build up στο πρωτάθλημα (κάνει 6.5 μέσο όρο ανά ματς σε 14 κατοχές). Εμείς δεν κάνουμε build up (2.5 μέσο όρο ανά ματς σε 10 κατοχές) και είμαστε πρώτοι στην πίεση και στα κλεψίματα ψηλά. Επίσης δεχόμαστε τις λιγότερες τελικές από build up (2 όλες κι όλες, 1 από παοκ, 1 από Αστέρα) στο πρωτάθλημα.

Η αλήθεια είναι ότι οι ρόλοι των παικτών μοιάζουν λίγο:

Σιμάνσκι - Εμβιλα

Πινέδα - Χουανγκ

Γκατσίνοβιτς - Μπιελ

Αραούχο - Χάμες

Αν έπαιζε ο Ελίασον που μοιάζει με Μασούρα και ο Αραμπί που μοιάζει με Γκαρσία θα ολοκληρώνονταν η 6αδα.

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, aris2168 said:

και αγανακτισμενοι "διαφορετικοι" συνοπαδοι

δυστυχώς έτσι είναι ...
και αν προσέξεις, τον σπρώχνει καθαρά από πίσω και στη μέση, την ώρα ακριβώς που ο Άμρα προσπαθεί να επανακτήσει ισορροπία ... και ίσως τον πατάει κιόλας..
διαφορετικά δεν υπήρχε ΠΟΤΕ περίπτωση να πέσει ο καράφλας κάτω , ακόμα στην περιοχή θα ήταν και θα έκανε σβούρες..
Φαίνεται και από τις αντιδράσεις των παικτών στη φάση και ειδικά του Mellado ο οποίος στη συνέχεια ούτε καν διαμαρτυρήθηκε...
Είπα κι εγώ -όταν το πρωτοείδα από άλλη γωνία- ότι κάποιος θέλησε να μας βοηθήσει (ή μήπως να μας εκθέσει?) έστω σε ματς και χρονικό σημείο που δε χρειαζόμασταν καν "βοήθεια"... 
και ότι μετά τα αίσχη σε Λεωφλόρο και Τριπολιτσά, έτυχε και πήραμε κι εμείς κάποιο ...υπέρ μας φαλτσοσφύριγμα ας πούμε φέτος, όπως συμβαίνει με όλες τις ομάδες στον πλανήτη...
Τελικά arxeidia, τίποτε απ όλα αυτά. Καθαρό πέναλτι ήταν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Με Σιντιμπε-Βιντα-Μουκουντι δε φοβαμαι τιποτα πισω. Τωρα αν βαλει τον Ροτα σηκωνω τα χερια ψηλα.

Γκαρσια-Αραουχο-Γκατσινοβιτς και το μηχανακι που ακουει στο ονομα Πινεδα, θα την βρουν την ακρη μπροστα για 2 γκολακια.

Με Ελιασον ηταν σιγουρο το διπλο, να πουν ενα ευχαριστω στον πγ τον Ζουκανοβιτς

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι αισιοδοξος, βέβαια  εγώ γενικά δεν φημίζομαι και για την αισιοδοξία μου.

Εξηγούμαι παντως.

Εχεις πολλες απουσιες (για το βαθος του πάγκου σου) και είναι τρομερά δύσκολο (επιπλεον είσαι και εκτός έδρας) να πας να τους πατήσεις με το παιχνίδι σου όπως έκανες επιτυχημένα με τους γαύρους του βορρά, ενώ αν το πας με κλειστό κεντρο κλπ ώστε να απαντησεις στην δυνατή δικη τους τριάδα στο κεντρο δεν έχεις δειγματα γραφής ότι μπορεις να το πας καλά έτσι.


Όπως και να έχει, καταρχην εύχομαι οι απουσιες να είναι οι λιγοτερες δυνατές.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε δει οτι ο γαυρος απεναντι σε ομαδες που πιεζουν και τρεχουν εχει τρελα θεματα. Ποιος Ντοι και ποιος Παπασταθοπουλος τωρα; Την 1η πασα στον Εμβιλα αν βρεις να κλειδωσεις θα τους κοψεις στα δυο. Αραουχο και Γκατσινοβιτς ειναι ιδανικοι για αυτον τον ρολο.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Skepastos said:

Ολο το παιχνίδι θα παιχτεί στις 2 τετράδες Γιόνσον - Σιμανσκι (αν παίξει) - Πινέδα - Γκατσίνοβιτς και απο τους αλλους Εμβιλα - Χουανγκ - Χαμες - Μπιελ. Προσωπικά θα έβαζα τους Γιονσον - Σιμανσκι να κάνουν τη ζωή ποδήλατο στους Μπιελ - Χαμες, τον Πινεδα πάνω στον Χουανγκ και τον Αραούχο να πιέζει την πρώτη πάσα του Εμβιλά για να μην του επιτρέπει να κάνει αυτές τις βαθιές μπαλιές απο την άμυνα. Το ζήτημα είναι να μην φάμε γκολ γιατί μπροστά Γκάτσι - Αραούχο - Γκαρσία είναι 2 ταχύτητες πάνω απο κάθε συνδυασμό αμυντικής γραμμής.

Και Γιονσον-Σιμανσι και Πινεδα και Γκατσι και Αραουχο και Γκαρσια;

Με ποσους θα παιξουμε ρε συ; 🤣

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, AlexKR21 said:

Και Γιονσον-Σιμανσι και Πινεδα και Γκατσι και Αραουχο και Γκαρσια;

Με ποσους θα παιξουμε ρε συ; 🤣

 

Γίνεται αν δεν παίξει ο Αμραμπατ. Αλλά δεν πιστεύω να το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Epitaph21 said:

Γίνεται αν δεν παίξει ο Αμραμπατ. Αλλά δεν πιστεύω να το κάνει.

Μονο αν βαλει τον Αραουχο πλαι οπου πιστευω θα τον χαραμισει

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Epitaph21 said:

 

Αν έπαιζε ο Ελίασον που μοιάζει με Μασούρα και ο Αραμπί που μοιάζει με Γκαρσία θα ολοκληρώνονταν η 6αδα.

 

Δεν παίζει ο Ελ αραμπι?

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Rossi said:

Δεν παίζει ο Ελ αραμπι?

Όχι, βάζει τον Μπακαμπου που δεν είναι τόσο της συνεργασίας. Ο Αραμπι μπαίνει μετά το 75.

Link to comment
Share on other sites

Με Ρότα λογικά θα παίξει γιατί ψάχνει την ένταση κ τα τρεξίματα που ακόμα ο Σιντιμπε δεν έχει. Το ερωτηματικό είναι Γιονσον ή Σιμανσκι κ αν θα ξεκινήσει ο Αμρα.  Δεν βλέπω να αλλάζει το στήσιμο ο Αλμειδα. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, AlexKR21 said:

Και Γιονσον-Σιμανσι και Πινεδα και Γκατσι και Αραουχο και Γκαρσια;

Με ποσους θα παιξουμε ρε συ; 🤣

 

 

3 hours ago, Epitaph21 said:

Γίνεται αν δεν παίξει ο Αμραμπατ. Αλλά δεν πιστεύω να το κάνει.

Χωρίς Αμραμπατ βγαίνει και παραβγαίνει. Πάει ο Γκατσι δεξιά, αριστερά ο Αραουχο. Μπροστά ο Γκαρσια, Πινεδα πίσω του. Εγώ έχω μια αισθηση ότι έτσι θα παει

Link to comment
Share on other sites

Ο αμραμπατ μου δινει την αισθηση οτι χαλαει ολο το πρεσινγκ της ομαδας.Με ελιασον δεν ειχε τυχη ο γαβρος,τωρα ειμαι περιεργος να δω τι ομαδα θα κατεβασει ο αλμειδα.

Ειμαστε καλυτεροι αλλα θα πρεπει να ειμαστε και πιο αποτελεσματικοι για να φυγουμε με το διπλο.

Περιμενω παιχνιδι Αραουχο.

 

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, έχω που έχω τον Αργεντίνο Παπατζή, τον "Μήτσο Τακούνα του Ρίο ντε Λα Πλάτα" να πούμε, έχω και εσάς να με ΜΠριζώνετε και να γράφετε ακατάπαυστα "ονόματα" και "ενδεκάδες".

Εντάξει ?????????????????

franson.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Kostas21 said:

Orismos einai gia to penalty. Ton pataei k ton sprwxnei me agkwna. Ti allo prepei na kanei? na ton gamhsei?

Τελικά το σχόλιο ( και αυτό) ... πάει πακέτο με τον Μητσάρα ..

Link to comment
Share on other sites

αν και εφοσον η 4αδα πισω καλυφθει απο τα χτηνη σιντιμπε μουκουνδι και βιδα + μοχαμαντι ειμαι οκ

στο 6 δε με χαλαει ο Γιονσον, ο Σιμανσκι εχει το μομεντουμ. ειμαστε καλα και εκει

με Ελιασον απλα θα ημουν 100% βεβαιος για το διπλο, τωρα με Αμρα και αλχημειες εκει περιμενω να δω.

παμε γερα! ο γαυρος θα πιεσει αλλα θα του σπασουμε τον τσαμπουκα και πρεπει να προηγηθουμε πρωτοι 

 

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρω μια απαξιωση απο πλαυρας ολυμπιακων προς το var και την χρησιμοτητα του. Τους ελειψαν οι εποχες που δεν αφηναν ουτε σπορι. ΣΙΧΑΜΑΤΑ.

ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΟΥΣ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ντέμης για το πέναλτι στον Άμραμπατ: «Εγώ δεν θα το έδινα, αν το έπαιρνε ο Ολυμπιακός τι θα λέγαμε;»

Οτι λεγατε οταν επαιρνε ιδια και χειροτερα ο Ολυμπιακος, "δεν ειναι στην κουλτουρα μου να μιλαω για διαιτησια." Αλλα οταν ειναι για ΑΕΚ ειναι στην κουλτουρα σου να μιλας για διαιτησια αλλα και να συμπαραστεκεσαι στον διαχρονικα αδικημενο Ολυμπιακο μας, που ολοι τον στοχοποιουν χωρις λογο και αιτια.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Αμφίβολος για το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό είναι ο Ντάμιαν Σιμάνσκι, ο οποίος δεν προπονήθηκε για ακόμη μια ημέρα λόγω ίωσης.

Κανονικά προπονήθηκαν όλοι οι υπόλοιποι παίκτες της ΑΕΚ σήμερα στα Σπάτα, εκτός βεβαίως των Νίκλας Ελίασον και Στίβεν Τσούμπερ, οι οποίοι γυμνάστηκαν κανονικά.

Η αυριανή προπόνηση της ΑΕΚ είναι προγραμματισμένη στις 18.00.

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένα θα παίξουν με μακρινές μπαλιές από την άμυνα, όπως μας έπαιξε ο Ατρόμητος.

Μου αρέσει που ΑΥΤΟΙ προσαρμόζονται πλέον σε εμάς και μάλιστα αυτό γίνεται ακόμα και στο γήπεδό τους.

Κανονικότητα.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×