Jump to content

gay - ΑΕΚΑΡΑ (13η αγ.) 13/11, 19:30, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

mvp - κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

45 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
    • Μοχαμάντι
      0
    • Γιόνσον
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Φαν Βέερτ
      0
    • Μάνταλος
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
    • Φαν Βέερτ
      0
    • Μάνταλος

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Just now, Araujo21 said:

Καταλαβαινετε γιατι επρεπε ο Γκαρσια να τελειωσει τις ευκαιριες? Γιατι επρεπε να γραψει αποψε.... γιατι παλι βρηκαν πατημα να μιλανε, Σε βραδια που δεν υπηρχαν και με ποσοστα κατοχης και φασεων συντριπτικα κατα βγαζον γλωσσα. Επρεπε να ειναι 0-2 να μην βγαινει λεξη αποψε ... να εχουν κοψει την γλωσσα με ψαλιδι και χαρτοκοπτη 

Ναι απλα δεν πείθουν κανεναν. Ολη η Ελλαδα πλεον το λεει (και με περισσότερο πάθος απο εμας που ειμαστε λιγο χεστηδες) οτι η ΑΕΚ παιζει την καλύτερη μπαλα και ο Αλμειδα ειναι καλος προπονητης. Αυτο μετα απο μολις 13 επισημα ματς απο το περσινό τσίρκουλο, ειναι τεράστια υποθεση. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Ναι απλα δεν πείθουν κανεναν. Ολη η Ελλαδα πλεον το λεει (και με περισσότερο πάθος απο εμας που ειμαστε λιγο χεστηδες) οτι η ΑΕΚ παιζει την καλύτερη μπαλα και ο Αλμειδα ειναι καλος προπονητης. Αυτο μετα απο μολις 13 επισημα ματς απο το περσινό τσίρκουλο, ειναι τεράστια υποθεση. 

Σιγουρα το βλεπουμε ολοι οσοι σκεφτονται λογικα.Αυτοι ομως δεν σκφτονται λογικα και θα κανουν το ασπρο μαυρο. Γνωστα χρονια αυτα. Μιλαμε για επιστημονες σε αυτο 

Link to comment
Share on other sites

Να πω βεβαια οτι αυτα τα βίαια 20λεπτα ξεσπάσματα της ΑΕΚ σε καθε ημιχρονο αρχιζουν θυμίζουν λίγο την Γιουναιτεντ των 90ς. Αν αρχιζε να σκοράρει σταθερα και στο 90+ θα μιλούσαμε για μικρογραφία της.

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris manousopoulos said:

Και ο μιτσελ το πε. Αυριο παιζει να μπουν κλεφτες στο σπιτι του

Υπηρχε περίπτωση να το έλεγε αυτο ο Μίτσελ αν ειχε απεναντι του εναν Γιαννικη ακομα και αν είχαμε κάνει εξισου μεγάλη εμφανιση; Οχι. Απλα επειδη εχει υπαρξει και αυτος σπουδαία ποδοσφαιρικη μορφή, σέβεται την επισης σπουδαία ποδοσφαιρικη προσωπικότητα που ηταν ο Αλμειδα. Ενα απο τα πολλά και σημαντικά κέρδη του να χεις υπαρκτές ποδοσφαιρικες οντότητες στον παγκο (απο κοντα και ο Αλβες).

Link to comment
Share on other sites

-Αθανασιάδης: Μια χαρά χρονιά κάνει και μια χαρά εμφάνιση έκανε και σήμερα... και το εξ'επαφής του Σωκράτη έβγαλε και στο οφ-σάιντ τετ-α-τετ του Μακαμπού ενέργησε σωστά. Προφανώς δεν πρόκειται για μεγάλο τερματοφύλακας... μέχρι να έρθει ο "μεγάλος" καλύτερα ο Αθανασιάδης παρά ο άλλος με τη μόνιμη έκφραση πανικού στο προσωπό του, λες και βλέπω τον Ανέστη..

-Ρότα: ο κλασικός φιλότιμος Ρότα, συνεπής αμυντικά και λίγος επιθετικά... αν και μετά τη διακοπή παίζει βασικός προφανώς κατι δεν πάει καλά με Σεντιμπε...

-Μοχαμάντι: τεράστια άνοδος εφέτος. Μετά το Μαντσίνι και το Νέιρα, εξαφάνισε και τον Μπίελ...

-Μουκουντί: Ηγέτης στα μετόπισθεν. Μονιμα στους διακριθέντες.

-Βίντα: Μάλλον το χειρότερο παιχνίδι του ως τώρα... Προφανώς το οτί 15 σχεδόν μέρες ήταν με θλάση έπαιξε το ρόλο του... αλλά να τον αφήσεις στον πάγκο να βάλεις ποιόν...?

-Γιόνσον: εμφανώς πιο μπαλάτος από Συμάνσκυ... ενδιαφέρον να δούμε μετά το μουντιάλ ποιός θα έχει την πολ ποζίσιον για βασικός στο 6

-Πινέδα: Καλός, αλλά όχι εκθαμβωτικός στα τελευταία ματς. Ελπίζουμε μετά το μουντιάλ να επανέλθει στις τοπ εμφανίσεις

-Γκάτσι: πατάει με ένταση όλο το γήπεδο. Χαφάρα.

-Άμραμπατ: το κουράζει με το στυλιάρι που μονίμως αρέσκεται να ρίχνει και να τρώει... έχει βέβαια οντότητα σαν παίχτης και δεν λουφάρει... αλλά σε θέματα τακτικά αυτός είναι δυστυχώς και δε θα αλλάξει στα ποδοσφαιρικά του τελειώματά...

-Τσινό: Το γνωστό μαμούνι που δυστυχώς έχει πάρει διαζύγιο με το σκοράρισμα...

-Λιβάι: Όπως έγραψε κι ένας φίλος παραπάνω, αν με τα φυσικά προσόντα που διαθέτει ήταν και κίλερ, τότε θα μιλάγαμε για τον Πογκμπά... Να θυμίσουμε οτί μεταγρφικός μας στόχος για στράικερ ήταν ο Μακαμπού του γαύρου... δήλαδη ποιός προτιμάει Μακαμπου από Λιβάι... μην τρελαθούμε...

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Bukowski said:

Η επικοινωνιακη παρακμή στην οποία έχει περιέλθει ο γαυρος επι ημερων Μαρινακη δεν εχει προηγούμενο. Τσαμπα ασχολείστε πλεον με τους μαλακες αυτους.

Γενικά έχει γίνει καραγκιοζης εδώ και χρονια.

Αυτη η εμμονη να κάνει το επικοινωνιακό κομματι και τα ΜΜΕ του Τσουκαλάδες (και όχι μονο στο ποδόσφαιρο) προφανως έχει την λογική του «πες πες κάτι θα μείνει».

Μονο που δεν πείθει κανέναν πλέον, στο τελος καμιά φορά θα έχει και δίκιο σε κάτι και δεν θα ασχολείται και κανεις.

Αν δεν το καταλαβαίνει ώστε να σοβαρευτεί λιγο (απιθανο), κακό του κεφαλιού του.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Araujo21 said:

 

Οι υπόλοιπες πολλες κλασσικές ευκαιρίες του γαυρου που είπε το μεγκα? Που είναι ? Έχει και άλλο βιντεο? 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν είναι καλα ο @Νονός?

Δεν μπήκε ποτέ το σουηδικό πυρηνικό παγοθραυστικό και μάλλον τον πήρε από κάτω.

#staystrong

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, goku21 said:

Οι υπόλοιπες πολλες κλασσικές ευκαιρίες του γαυρου που είπε το μεγκα? Που είναι ? Έχει και άλλο βιντεο? 

2 me to zori

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξυ ο Παπασταθοπουλος αποψε εδειξε τι σκέφτονται απο τωρα στο λιμάνι. Την ελευση τους στην Αγια Σοφια στο τελος της κανονικής διαρκειας του Πρωταθλήματος. Εχουν χεστει απο τωρα στην ιδεα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Στο μεταξυ ο Παπασταθοπουλος αποψε εδειξε τι σκέφτονται απο τωρα στο λιμάνι. Την ελευση τους στην Αγια Σοφια στο τελος της κανονικής διαρκειας του Πρωταθλήματος. Εχουν χεστει απο τωρα στην ιδεα.

Γιατι αραγε ; 
μηπως γιατι μπορει να βρεχουν τριαρες ; 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, nikos said:

Είπα να δω mega 

Δεν ντρέπονται ήθελα να ήξερα οσοι πληρώνονται σε αυτήν την εκπομπή;

 

Η ντροπή σταματάει όταν αρχίζει η πληρωμή. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στον Β γύρο χρειαζόμαστε ένα σερί ανάλογο με του βαζελου στον πρώτο γύρο. 

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τη φάση του Μάνταλου, στον Ρότα δεν είναι πέναλτι που τσιμπάει την μπάλα και τον βρίσκει? Ο διαιτητής έδωσε κόρνερ ενώ δεν ήταν, στο βαρ τι κάνουν?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Στον Β γύρο χρειαζόμαστε ένα σερί ανάλογο με του βαζελου στον πρώτο γύρο. 

Σερι μεχρι τον αγωνα με βαζελο στην ΝΦ που θα πρεπει να κερδισουμε 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, amarillonegro said:

Πέρα από τη φάση του Μάνταλου, στον Ρότα δεν είναι πέναλτι που τσιμπάει την μπάλα και τον βρίσκει? Ο διαιτητής έδωσε κόρνερ ενώ δεν ήταν, στο βαρ τι κάνουν?

Σωστό, άλλη μια φάση όπου βαρ δεν υπήρχε. 

Και ρε μπούστη τί παπάτζες λένε οι διαιτητές στα κανάλια για οφσάιντ στο τέλος τάχα με τους 'νέους κανονισμούς του κακού παιξίματος'; Πώς γίνεται να "είμαι οφσάιντ" ενώ όταν γεμίζει ο συμπαίκτης μου βαθιά μπαλιά με καλύπτουν δύο αντίπαλοι, όσο η μπάλα ταξιδεύει ο ένας αντίπαλος πάει πιο μπροστά μου, κάνει τσαφ στραβοχτυπάει τη μπάλα (είτε αυτός ο συγκεκριμένος αντίπαλος, είτε οποιαδήποτε άλλος) και την πετάει προς τα εμένα; Όσο έχουν τη μπάλα συμπαίκτες μου, είμαι onside. Όταν πετάγονται μπροστά οι αντίπαλοι να κόψουν αλλά κάνουν μαλακία, εγώ τι φταίω να μην μπορώ να επωφεληθώ; Δεν μπορεί να έχει υπάρξει αλλαγή κανονισμού που να λέει στους αμυντικούς βγείτε πρώτοι στη μπάλα και αν δεν κόψετε στα αρχείδια σας, τον βγάλατε οφσάιντ κι ας καλυπτόταν όταν έγινε η μπαλιά. 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Σου φάγαν πέναλτυ. Στον βάζελοι αντίστοιχα το δώσαν. Προχωράμε. Έχει κάνει μίνι θαύμα ο Πελαδος . 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Zara said:

Σωστό, άλλη μια φάση όπου βαρ δεν υπήρχε. 

Και ρε μπούστη τί παπάτζες λένε οι διαιτητές στα κανάλια για οφσάιντ στο τέλος τάχα με τους 'νέους κανονισμούς του κακού παιξίματος'; Πώς γίνεται να "είμαι οφσάιντ" ενώ όταν γεμίζει ο συμπαίκτης μου βαθιά μπαλιά με καλύπτουν δύο αντίπαλοι, όσο η μπάλα ταξιδεύει ο ένας αντίπαλος πάει πιο μπροστά μου, κάνει τσαφ στραβοχτυπάει τη μπάλα (είτε αυτός ο συγκεκριμένος αντίπαλος, είτε οποιαδήποτε άλλος) και την πετάει προς τα εμένα; Όσο έχουν τη μπάλα συμπαίκτες μου, είμαι onside. Όταν πετάγονται μπροστά οι αντίπαλοι να κόψουν αλλά κάνουν μαλακία, εγώ τι φταίω να μην μπορώ να επωφεληθώ; Δεν μπορεί να έχει υπάρξει αλλαγή κανονισμού που να λέει στους αμυντικούς βγείτε πρώτοι στη μπάλα και αν δεν κόψετε στα αρχείδια σας, τον βγάλατε οφσάιντ κι ας καλυπτόταν όταν έγινε η μπαλιά. 

Ε μα ναι. Όταν φεύγει η μπάλα από τον παίκτη μας, ο Μανταλος είναι onside.

Τι ακριβώς συζητάμε μετά, δεν καταλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

H φάση πρέπει να πάει στην UEFA. Μιλάμε για ανικανότητα κ εγκληματική διαστρέβλωση των κανονισμών, με δόλο. Οι άνθρωποι είναι επικίνδυνοι κ ανίκανοι να είναι διαιτητές. Μελλισανίδη καλημέρα. Πιες καφέ, ξύπνα κ τον άσβερκο κ κινητοποιηθείτε. Θα έπρεπε να έχει πάρει το σύμπαν φωτιά. Τεσπα δεν επεκτείνομαι άλλο γιατί έχουμε κ 40 μέρες μέχρι το επόμενο ματς κ βαριέμαι να σε... καλημερίζω κάθε μέρα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Οντως δεν ειναι οφσαιντ. Δυσκολη φαση βεβαια στο 100...

Για κατι τετοιες φασεις παιρνει μεροκαματο ο βαριστας... το πνιξε 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×