Jump to content

gay - ΑΕΚΑΡΑ (13η αγ.) 13/11, 19:30, Cosmote Sport 1


SpiRos
 Share

mvp - κόουτσινγκ - βραβείο Μάνταλου   

45 members have voted

  1. 1. mvp

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
      0
    • Βίντα
      0
    • Μουκουντί
    • Μοχαμάντι
      0
    • Γιόνσον
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
      0
    • Φαν Βέερτ
      0
    • Μάνταλος
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Αλμέιδα

  3. 3. Βραβείο Μάνταλου (χειρότερος παίκτης)

    • Αθανασιάδης
      0
    • Ρότα
    • Βίντα
    • Μουκουντί
      0
    • Μοχαμάντι
      0
    • Γιόνσον
      0
    • Άμραμπατ
    • Πινέδα
    • Γκατσίνοβιτς
      0
    • Αραούχο
      0
    • Γκαρσία
    • Φαν Βέερτ
      0
    • Μάνταλος

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

4 minutes ago, baRon21 said:

Αν και νέος στο φόρουμ, βλέπω μια μεγάλη αγάπη προς το πρόσωπο του.

Εχει παρατηρηθεί και παλαιότερα το φαινόμενο, πριν ο baron πάρει σάρκα και οστά.

χαχαχαχαχαχ

Γνωστό πουλέν μου ο άνεργος.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, The Magician said:

Λοιπόν. Πρώτον, το ξέρετε ότι πήγα.

Δεύτερον, απ όλα όσα έζησα εκεί, κρατώ τον τρόμο των γύρω μου στο πρώτο ημίχρονο. 

Όπως είπε κι ένας μετριοπαθής διπλανός, "Άγιο είχαμε και τελείωσε Χ".

Έπρεπε να ήσουν μαζί μου εκεί που ήμουν εγώ.

Θα παίρναμε σβάρνα (όχι Στράτο) και θα φιλούσαμε άγνωστο κόσμο.

Καθολική αποθεωση Μουκουντή. Σχεδόν μόνο γι αυτόν μιλούσαν.

Αυτολεξεί στιχομυθία :

- Να ρε φίλε, αυτό είναι στόπερ ! Στόπερ, όμως ! Διόδια ! Δεν περνάς κυρα-Μαρία. Τέλος.

- Καλά που τονε βρήκε ο τζαμπατζής ο Μελισσανίδης ? Κι ο δικός μας ο Καρεμπέ ξύνει το μουνί του ?

- Να πάει ρε ο Πρόεδρος τώρα και να χώσει όσα-όσα και να τονε φέρει στο Καραϊσκάκη. Μπετό θα γίνουμε !

- Με τέτοιο στόπερ ρε μαλάκα ακόμα θα παίζαμε Ευρώπη .....

Κόντεψα να κατουρηθώ απάνω μου από το γέλιο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Μουκουντι αν βγάλει την χρονιά έτσι θα πλησιάσει σε στρατοσφαιρικα (οχι Σβαρνα) επίπεδα Κάρλος Γκαμαρα.

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινα πώς καταφερνετε να βλεπετε ματς μεσα σε γαυρους; Νομιζω οτι δε θα μπορουσα, θα χα 500 παλμους.

  • Δικεφαλάκι 8
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δει ολυμπιακό ΑΕΚ το 1-2 με τον Σκοκο από μέσα και τον τελικό Κυπέλλου του 2011 με τους ατρόμητους . Το πρώτο ήταν μαλακια μου. Στο δεύτερο ήταν φάση, να είμαι Ισπανία, και επειδή εκείνες τις μέρες είχε Πάσχα εκεί, κανονίζω να έρθω Ελλάδα την μέρα του τελικού, και να καθίσω καμία δεκαριά μέρες. Μαθαίνω ότι εξαντλήθηκαν τα τικετια της ΑΕΚ και λέω σε κάτι δικούς  μου "σας παρακαλώ δεν το χάνω αυτό, κάντε ένα κόπο να πάτε ως το Περιστέρι να μου πάρετε εισιτήριο" πρωί έφθασα Ελ Βενιζέλος, το βράδυ ήμουν στους "επίσημους" του Ατρομητο στην 23,στο τέλος του αγώνα παραλίγο να φάμε και το ντου από τους δικούς μας, ενω όταν άδειαςε η εξέδρα κάποιοι άλλοι ΑΕΚτζηδες οι οποίοι βρέθηκαν και αυτοί εκεί εκδηλώθηκαν. Την απονομή την είδα από πολύ κοντά, αφού μετά πέρασα στην θύρα των επισημων. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Epitaph21 said:

 

Καρερα μεγάλος κοουτς έπαιζε το ποδόσφαιρο του 30% κατοχή στην έδρα σου.

 

Σωστή παρατήρηση, παρότι για τον Καρέρα εκτιμώ πως υπάρχουν και θετικά στοιχεία.

Περί κατοχής της μπάλας, ας δούμε σε αντιπαραβολή τα παρακάτω.

 

ΑΕΚ-Μπαγερνστατ.png

ΑΕΚ-ΠΑΟστατ2020.png

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, nikos said:

Ε, ναι ο άλλος μπορεί και να σταμάταγε πίσω γνωρίζοντας ότι δεν είναι για τέτοια hardcore πραγματα 

Το κλασσικό χαλαρό τζόγκινγκ στο κέντρο του γηπέδου στην αντεπίθεση της ομάδας.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, MITSAKLAS said:

Δε θα υπήρχε ποτέ η φάση με τον Οκο, αν ήταν ο Μάνταλος.

Αυτό είπα κι εγώ. Δεν θα το έχανε.

Δεν θα πήγαινε καν. Θα σταμάταγε. Η θα εμενε στον τόπο.
 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SpiRos said:

Το κλασσικό χαλαρό τζόγκινγκ στο κέντρο του γηπέδου στην αντεπίθεση της ομάδας.

Το καλύτερο που θα μπορούσε να κάνει είναι στριφογυρίσει τον κωλο του και να την δώσει πίσω.

Ε, περιμένουμε τώρα από αυτόν; Βγήκε χθες τετ α τετ και το παρακολούθησε με μηδεν σφυγμούς, μονο μηπως έβρισκε να πασάρει διπλα είχα μικρη ελπίδα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Αυτό είπα κι εγώ. Δεν θα το έχανε.

Δεν θα πήγαινε καν. Θα σταμάταγε. Η θα εμενε στον τόπο.
 

 

Στην υποδοχή, θα γύριζε κωλο να βρει το Μανωλά, αφού τον εντόπιζε θα έκανε δυο-τρεις άσκοπες επαφές με την μπάλα ακόμα, θα του την έκλεβε κανένας Τσιαντακης ή Χατζιδης, 1-0, αναλώσιμος Ντούσαν και δε θα ζούσαμε και το δράμα της προδοσίας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, moukie said:

Ειλικρινα πώς καταφερνετε να βλεπετε ματς μεσα σε γαυρους; Νομιζω οτι δε θα μπορουσα, θα χα 500 παλμους.

Μια χαρά αντέχεται...Αν δε χάνεις βέβαια..Έχω δει το 2-1 με Πατίτο στο κύπελλο, την τσόντα με το Γιακουμάκη, αλλά και το 1-4 με Χιμένεθ και ένα αδιάφορο 0-2, τότε που οι δικοί μας Γιούγκοι πριν το ματς βρίζανε το γάβρο σε ένα πάρτι....Είδα λοιπόν και το χθεσινό.. Μπορεί να μην κερδίσαμε αλλά έφυγα γεμάτος, αν και τσαντισμένος..Και μόνο που στο ημίχρονο κυριαρχούσε στην ατμόσφαιρα ο φόβος, και μόνο που άκουγα κάτι πιτσιρικάδες πίσω να λένε τί παικταράς είναι ο Αραούχο, ο Πινέδα, ο Γκατσίνοβιτς, τί κοντρόλ κάνει ο Άμραμπατ και πως έχουν καταπιεί τους επιθετικούς τους ο Βίντα με το Μουκουντί, άξιζε τον κόπο...Γλύτωσαν χθες, δε θα γλυτώσουν την επόμενη...

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Αμα ηταν ο Μανταλος στην θεση του Καραγκιοζοπουλου, στην πρώτη πασα θα εκανε λαθος, θα την έδινε σε αντίπαλο και θα γινοταν το 1-0.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Αμα ηταν ο Μανταλος στην θεση του Καραγκιοζοπουλου, στην πρώτη πασα θα εκανε λαθος, θα την έδινε σε αντίπαλο και θα γινοταν το 1-0.

Το εχουμε δει πολλες φορες αυτο 

Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε ότι δεν γύριζε την μπάλα πίσω στην πρώτη πάσα του Οκο. Και ότι έβγαινε κανονικά στο ξέφωτο. Θα έκανε ποτέ ο Πετράκης την ντρίμπλα του Τάκαρου? Και μετά το σουτ με το αριστερό να βρει εστία?? Και αφου βρει εστία να μπει κ γκολ?  Και αυτό στο 80φευγα σε ματς τίτλου? Θα έμπαινε στα ανεξήγητα του σύμπαντος αν συνέβαινε. Σειρά στο NETFLIX.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ο άλλος φοβόταν να χτυπήσει πέναλτι με τη Βελέζ....Ποιο τετ α τετ σε αντίστοιχη φάση Τάκη και άλλα τέτοια ηρωικά; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tarasfw said:

Εδώ ο άλλος φοβόταν να χτυπήσει πέναλτι με τη Βελέζ....Ποιο τετ α τετ σε αντίστοιχη φάση Τάκη και άλλα τέτοια ηρωικά; 

The truth has spoken 

Link to comment
Share on other sites

Το παιδί περαν του οποιου ταλέντου έχει/δεν έχει είναι λιγόψυχο και κάποιοι τον έχρισαν επι χρονια βασικό και αρχηγό.

Ευτυχως φετος διορθώθηκαν κι αυτά.

Απλα μην περιμένουμε να πάρει ματς αυτος στο 98 στο Καραϊσκάκη, σοβαροί να είμαστε. Και πιο εύκολο να ήταν θα το έχανε και θα τράβαγε μαλλί.

Link to comment
Share on other sites

Είχε και συμβολισμο, για να το πούμε έτσι, εκείνο το γκολ του Τάκη. Παίκτης που είχε έρθει το 1981,οταν αποχώρησε ο μπαρλος και ήρθε ο Ζ,  που χλεαυστηκε από αντιπάλους οπαδούς λόγω του ονόματος του, που παραλίγο να χαθεί ποδοσφαιρικά μέσα στα μίζερα πέτρινα χρόνια με τα οποία ταυτίστηκε, τελικά έδωσε τέλος σε αυτά δίνοντας μας το πρωτάθλημα και ανοίγοντας τον δρόμο για την νέα εποχή. 

Link to comment
Share on other sites

Να πούμε επίσης, τώρα που τα θυμηθήκαμε, ότι κάποιες από τις πιο καβλωτικές νίκες μας με γαύρο στην ιστορία όπως αυτή με τον Τάκαρο , δεν έγιναν σε καβλωτικές και «κυριαρχικές» εμφανίσεις της ομάδας , αλλά αντιθέτως σε ματς που είχε κυριαρχήσει ο γαύρος στο γήπεδο.. θυμάμαι και τότε π.χ στο ΟΑΚΑ το Ντέμη που μπήκε τραυματίας και τους πήρε με μισό πόδι μετά τη μπαλιά του Τόνι , τον Ατματζίδη να πιάνει τα άπιαστα κλπ κλπ.. η νίκη όμως είναι πάντοτε νίκη και όλες έχουν τη σημασία τους.

Και όπως έγραψε κι ένας φίλος παραπάνω δεν πρέπει να υπάρξει καμία έπαρση και  σιγά σιγά να κλείνει το θέμα και ίσως το τόπικ…Όλοι τη χαρήκαμε τη …Γερμανική κατοχή και το υπέροχο α ημίχρονο αλλά μέχρι εκεί … δε σκοτώσαμε δα και κανένα θηρίο, μην ξεχνάμε ότι αυτούς τους Ενβιλά και Χάμες ,  Μπιέλ, Χουάνγκ και Σωκράτηδες τους έχει ξεκωλιάσει φέτος ο κάθε πικραμένος , με τις τριαροτεσσάρες να πέφτουν ΒΡΟΧΗ στο μπουρδέλο τους και όχι από τίποτα ευρωπαϊκές υπερδυνάμεις, ε; Ήττα μέχρι κι από το παράρτημα του κολλητού Καρυπίδη , και χαλαρή τριάρα (γιατί ΤΡΙΑ ήταν κανονικά με το μαρς πέναλτι που δε δόθηκε) από το μετριότατο φετινό μπαοκ στο τηγάνι, πριν από κανα μήνα περίπου… τώρα όποιος πραγματικά το πίστεψε και έφαγε τον παπά  ότι αυτό το συνονθύλευμα βελτιώθηκε  αισθητά μέσα σε 20 μέρες , λόγω της εμφάνισης στη Λεωφόρο με το φυματικό βάζελο , του χτυπώ φιλικά την πλάτη. Το φτωχικό 0-0 πρέπει να μας προβληματίσει και να δουλέψουμε και να ενισχυθούμε κι άλλο στις μεταγραφές, εκεί που πονάμε..  Σε σχέση με το γαύρο , κι όσο κι αν βελτιωθεί και δέσουν οι παίκτες του στη συνέχεια, θα συνεχίσουμε να υπερέχουμε σε τρεξίματα , αθλητικότητα, ταχυδυναμική ως το τέλος της σεζόν… προϊόν της δουλειάς του Ματίας και των γυμναστών του … σε σχέση με το βάζελο , ο οποίος είναι πιο δεμένη ομάδα από πέρσι , υπερέχουμε σαφώς σε ποιότητα παικτών και βάθος. Η διακοπή αυτή τη στιγμή είναι δίκοπο μαχαίρι και αλίμονο αν επαναπαυτούμε , αν δεν την εκμεταλλευτούμε όπως πρέπει και αν δεν ενισχυθούμε κι άλλο.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MITSAKLAS said:

Στην υποδοχή, θα γύριζε κωλο να βρει το Μανωλά, αφού τον εντόπιζε θα έκανε δυο-τρεις άσκοπες επαφές με την μπάλα ακόμα, θα του την έκλεβε κανένας Τσιαντακης ή Χατζιδης, 1-0, αναλώσιμος Ντούσαν και δε θα ζούσαμε και το δράμα της προδοσίας.

Θα είχε κάνει καριέρα στην Κόρινθο και στη Δράμα ο Πρίγκιπας. Και μπορεί να είχε εξελιχθεί σε Κωστένογλου ή ΔΕΗτζή.

4 hours ago, Νονός said:

Έπρεπε να ήσουν μαζί μου εκεί που ήμουν εγώ....

Δεν πάω σε οικογενειακή εξέδρα εγώ Νονέ μου. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vamos bien said:

Να πούμε επίσης, τώρα που τα θυμηθήκαμε, ότι κάποιες από τις πιο καβλωτικές νίκες μας με γαύρο στην ιστορία όπως αυτή με τον Τάκαρο , έγιναν σε μη καβλωτικές και «κυριαρχικές» εμφανίσεις της ομάδας , αλλά αντιθέτως σε ματς που είχε κυριαρχήσει ο γαύρος στο γήπεδο.. θυμάμαι και τότε π.χ στο ΟΑΚΑ το Ντέμη που μπήκε τραυματίας και τους πήρε με μισό πόδι μετά τη μπαλιά του Τόνι , τον Ατματζίδη να πιάνει τα άπιαστα κλπ κλπ.. η νίκη όμως είναι πάντοτε νίκη και όλες έχουν τη σημασία τους.

Και όπως έγραψε κι ένας φίλος παραπάνω δεν πρέπει να υπάρξει καμία έπαρση και  σιγά σιγά να κλείνει το θέμα και ίσως το τόπικ…Όλοι τη χαρήκαμε τη …Γερμανική κατοχή και το υπέροχο α ημίχρονο αλλά μέχρι εκεί … δε σκοτώσαμε δα και κανένα θηρίο, μην ξεχνάμε ότι αυτούς τους Ενβιλά και Χάμες ,  Μπιέλ, Χουάνγκ και Σωκράτηδες τους έχει ξεκωλιάσει φέτος ο κάθε πικραμένος , με τις τριαροτεσσάρες να πέφτουν ΒΡΟΧΗ στο μπουρδέλο τους και όχι από τίποτα ευρωπαϊκές υπερδυνάμεις, ε; Ήττα μέχρι κι από το παράρτημα του κολλητού Καρυπίδη , και χαλαρή τριάρα (γιατί ΤΡΙΑ ήταν κανονικά με το μαρς πέναλτι που δε δόθηκε) από το μετριότατο φετινό μπαοκ στο τηγάνι, πριν από κανα μήνα περίπου… τώρα όποιος πραγματικά το πίστεψε και έφαγε τον παπά  ότι αυτό το συνονθύλευμα βελτιώθηκε  αισθητά μέσα σε 20 μέρες , λόγω της εμφάνισης στη Λεωφόρο με το φυματικό βάζελο , του χτυπώ φιλικά την πλάτη. Το φτωχικό 0-0 πρέπει να μας προβληματίσει και να δουλέψουμε και να ενισχυθούμε κι άλλο στις μεταγραφές, εκεί που πονάμε..  Σε σχέση με το γαύρο , κι όσο κι αν βελτιωθεί και δέσουν οι παίκτες του στη συνέχεια, θα συνεχίσουμε να υπερέχουμε σε τρεξίματα , αθλητικότητα, ταχυδυναμική ως το τέλος της σεζόν… προϊόν της δουλειάς του Ματίας και των γυμναστών του … σε σχέση με το βάζελο , ο οποίος είναι πιο δεμένη ομάδα από πέρσι , υπερέχουμε σαφώς σε ποιότητα παικτών και βάθος. Η διακοπή αυτή τη στιγμή είναι δίκοπο μαχαίρι και αλίμονο αν επαναπαυτούμε , αν δεν την εκμεταλλευτούμε όπως πρέπει και αν δεν ενισχυθούμε κι άλλο.

Που να σου θιγε και τον Λεμπρον ο @Epitaph21

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Geologos said:

Που να σου θιγε και τον Λεμπρον ο @Epitaph21

Πάντως δε μου έθιξε κάτι κάποιος χρήστης αγαπητέ γεωλόγε , εγώ απλά κράζω το φετινό γκέι που δεν πάνε ούτε οι οπαδοί του πλέον να τον δουν, ούτε καν με 1+1 pizz…  sorry εισιτήριο, δώρο. Καλημέρα! 
😎

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×