Jump to content

Παλιοί παίκτες της ΑΕΚ


Sepultura21
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, Man Of Faith said:

Δεν υπαρχει τετοιο προηγουμενο ουτε και επομενο στην Ελλαδα, σπανιο ακομα και στο εξωτερικο.

Προχειρα, η περιπτωση Ατλετικο και Σιμεονε, συγκρινεται.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

Προχειρα, η περιπτωση Ατλετικο και Σιμεονε, συγκρινεται.

Υπαρχει στο εξωτερικο αλλα ειναι σπανιες περιπτωσεις.Στην Ελλαδα δεν υπηρξε και δυσκολα θα ξαναυπαρξει.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, nikos said:

Πχ 2 παραδειγματα που μου ερχονται:

4-2 στο Καραισκακη 1991/92 που τα ειχε κανει πουτανα (αυτο λες;)

1-0 του Μπορελι 1995/96.

Υπηρξε εντονη μουρμουρα στο οργανισμο και κριτικη σπο καποιους αρδ.

Δεν μιλαω για σοβαρες αντιδρασεις στο γηπεδο, εκει το περιεγραψε τι γινοταν ο Νονος. 

Προφανως δεν υπηρχε και νετ τοτε, ολα περναγαν πιο ντουκου.

Συμφωνω οτι τον ειχαμε θεο, συμφωνω οτι σε μεγαλο βαθμο το αξιζε, ειναι δεδομενο βεβαια οτι τον βοηθησε πολυ και η ασυλια που ειχε. 

Αλλα εγω σε καμια περιπτωση δεν θυμαμαι να μην ασκουνταν καν κριτικη οταν εκανε σοβαρα λαθη.

 

 

Ειδικα αυτό με τον Μπορελι, πονεσε. Πως χαθηκε ετσι αυτό το πρωτάθλημα ρε γαμωτο μου...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Σιμεονε ταιριαζει αρκετα, πρωην παικτης της ομαδας και προπονητης που εφερε επιτυχιες στην Ατλετικο με το καλημερα και με μικροτερο μπατζετ απο τους αλλους.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Αλλο η κριτικη απο καποιους αρδ σε καποια παιχνιδια και αλλο απο τον κοσμο. Μετα το 4-2 μολις ανεφερα πως αντεδρασε ο κοσμος μας.

Θυμαμαι και ενα 4-0 που ειχαμε χασει το 91 απο τον παο, που παλι ακουστηκε το "Ντουσαν-Ντουσαν" ενω ο κοσμος μας εβριζε τους παικτες μας.  Στην τουμπα το 93 που χασαμε 2-1 και μετα την ληξη βγαινει για λιγο απο τα επισημα οπου ειχε δωσει συνεντευξη τυπου και κατευθυνεται στ αποδυτηρια, ενω εμεις περιμεναμε να μας βγαλει η αστυνομια και παλι δωστου "ντουσαν, ντουσαν"

Την ασυλια την κερδισε ομως, ειδικα μετα πρωταθλημα του 88-89.

Μωρε σε ολα αυτα δικιο εχεις (στο 4-0 πχ απο τον βαζελο ημανε μεσα και δεν το πιστευα οτι ακουγα αυτο το συνθημα) απλα θελω να πω οτι εδω στο γηπεδο δεν ακουσαν γκρινια αλλοι κι αλλοι, θα ακουγε ο Μπαγεβιτς; Βεβαια αυτος οχι απλα δεν ακουγε, αποθεωνοταν κιολας. Αλλα απο αρδ ειχα διαβασει πολλες φορες εντονες κριτικες, αν υπηρχε ιντερνετ θα διαβαζαμε κι απο οπαδους, αυτο λεω. Ετσι το βλεπω εγω τουλαχιστον.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Man Of Faith said:

 

 

2 minutes ago, Man Of Faith said:

Ο Σιμεονε ταιριαζει αρκετα, πρωην παικτης της ομαδας και προπονητης που εφερε επιτυχιες στην Ατλετικο με το καλημερα και με μικροτερο μπατζετ απο τους αλλους.

Αν σκεφτεις οτι και η Ατλετικο μοιαζει με ΑΕΚ, πραγματικα μοιαζουν οι περιπτωσεις. Και υπαρχει πληρης ταυτιση "Τσολο" με Ατλετικο και τον κοσμο της.

Πραγματικα αν η Ρεαλ θελει να διαλυσει την συμπολιτισα της για πολλα χρονια, θα επρεπε να σκεφτει να της παρει τον "τσολο".

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, nikos said:

Μωρε σε ολα αυτα δικιο εχεις (στο 4-0 πχ απο τον βαζελο ημανε μεσα και δεν το πιστευα οτι ακουγα αυτο το συνθημα) απλα θελω να πω οτι εδω στο γηπεδο δεν ακουσαν γκρινια αλλοι κι αλλοι, θα ακουγε ο Μπαγεβιτς; Βεβαια αυτος οχι απλα δεν ακουγε, αποθεωνοταν κιολας. Αλλα απο αρδ ειχα διαβασει πολλες φορες εντονες κριτικες, αν υπηρχε ιντερνετ θα διαβαζαμε κι απο οπαδους, αυτο λεω. Ετσι το βλεπω εγω τουλαχιστον.

Προσωπικα πρωτη φορα που ακουσα κριτικη για τον ντουσαν απο οπαδο, ηταν το 1994-95 μετα απο μια ισοπαλια "να δουμε ποιος θα του σκισει το κωλαρακι επιτελους", και μετα να δεχεται επιπληξεις απο τους υπολοιπους, εξω απο το γηπεδο. Το 95-96, παροτι οι οργανωμενοι τον αποθεωναν σε καθε αγωνα, ακομα και την τελευταια αγωνιστικη στην Νεα Σμυρνη, καποιοι μεμονωμενα ελεγαν "να παει να φυγει ο μαλακας".

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Μωρε σε ολα αυτα δικιο εχεις (στο 4-0 πχ απο τον βαζελο ημανε μεσα και δεν το πιστευα οτι ακουγα αυτο το συνθημα) απλα θελω να πω οτι εδω στο γηπεδο δεν ακουσαν γκρινια αλλοι κι αλλοι, θα ακουγε ο Μπαγεβιτς; Βεβαια αυτος οχι απλα δεν ακουγε, αποθεωνοταν κιολας. Αλλα απο αρδ ειχα διαβασει πολλες φορες εντονες κριτικες, αν υπηρχε ιντερνετ θα διαβαζαμε κι απο οπαδους, αυτο λεω. Ετσι το βλεπω εγω τουλαχιστον.

Υπηρχε γκρινια, οχι οτι δεν υπηρχε οι αργοπορημενες αλλαγες και οι λιγες νικες σε ντερμπι ή οτι εφερνε Γιουγκοσλαβους, ισως και οι λιγες σχετικα επιτυχιες στην Ευρωπη ηταν καποιες απο αυτες.Λιγες φορες ειχα βρεθει στο γηπεδο βεβαια αλλα μουρμουρα νομιζω δεν ακουγοταν.Αν υπηρχε ιντερνετ τοτε ομως αυτα που εγραψα θα γραφονταν και τοτε συν οποια αλλα.Ευτυχως που δεν υπηρχε.Αλλα ηταν πετυχημενος και ολοι ξεραμε οτι ο οργανισμος κρατιοταν σε μεγαλο βαθμο απο αυτον, ε δεν μας επαιρνε να γιουχαρουμε ακομα και σε τεσσαρα.Πιστευαμε οτι με Ντουσαν στο τιμονι ποτε δεν θα νυχτωνει και οντως 8 χρονια ηταν μερα.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Hades said:

Από τους πιο αδικημένους. Παιχτάρα που ήξερε 100 κιλά μπάλα. 

Παίζει να είσαι το μοναδικό μέλος του κμ που ξέρει λιγότερη μπάλα απ τον Σταύρο. 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, BillR21 said:

Παίζει να είσαι το μοναδικό μέλος του κμ που ξέρει λιγότερη μπάλα απ τον Σταύρο. 

Έλα ρε συ τώρα. Στη φετινή μετά τον Γενάρη ΑΕΚ πλαισιωμένος με κρσριτις σιμοες θα έκανε πλάκα. Θα πήγαινε η κάθετη σύννεφο. Ποιος παίχτης σου παίζει με το κεφάλι ψηλά και όχι παράλληλα. 

Αστριτ σε ευχαριστώ έξω οι μίζεροι από δω 

Link to comment
Share on other sites

Μετά το σύντομο διαφημιστικό διάλειμμα  Αϊντάρεβιτς να επανέλθουμε στο στούντιο ...

Υπήρχε συγκεκριμένος λόγος που ο Μπινές απήλαυσε την ασυλία που απήλαυσε.

Τόσο την δεκαετία του '70 (λιγότερο) όσο και αυτή του '80 (πολύ περισσότερο) τις χαρακτήρισε η ... επιδημία αλλαγής προπονητών -κατά το κοινώς λεγόμενον- "σαν τα πουκάμισα". Ιδιαίτερα απ' όταν θεσπίστηκε το "επαγγελματικό ποδόσφαιρο" αυτό έγινε -σχεδόν- κανόνας. Ήταν η επίδειξη δύναμης του "αφεντικού", η προσπάθεια επιβολής της "ενός ανδρός αρχής" στα της ομάδας. Προπονητές - ογκόλιθοι "αποδομήθηκαν" εν μια νυκτί και έφυγαν σαν αποτυχημένοι.

Αυτό καυτηριαζόταν συνεχώς και αδιάλειπτα από τα τότε ΜΜΕ και έτσι διαμορφώνονταν γνώμες και συνειδήσεις. Άλλωστε ήταν ηλίου φαεινότερον ότι ένας προπονητής για να επιδείξει το όποιο έργο μπορούσε να επιδείξει ήθελε την περιβόητη "πίστωση χρόνου".

Η περίπτωση Γκέραρντ στον ΟΦΗ ήταν η εξαίρεση που επιβεβαίωνε τον κανόνα τηρουμένων των αναλογιών και των ειδικών συνθηκών "θυγατρικότητας", Θόδωρου κλπ.

Όταν εμφανίστηκε ο Μπινές στον πάγκο είχε όλα τα εχέγγυα. Άφθαρτος προπονητικά στο Ελληνικό γίγνεσθαι, θρυλική μορφή του πρόσφατου παρελθόντος ως παίκτης, σοβαρός, στυλάτος και βέβαια προερχόμενος από την μέγιστη Ευρωπαϊκή φάμπρικα αθλητισμού που λεγόταν Γιουγκοσλαβία. Παίρνοντας τίτλο "με τη μία" εδραιώθηκε. Μας έβγαζε - βλέπεις- από τα δυσβάστακτα 10 πέτρινα χρόνια (που να ξέραμε τι μας περίμενε στο μέλλον ...). 

Το last but not least λιθαράκι στον ... αδριάντα του ήταν η επίγνωση του ΑΕΚτζή και η γενική ομολογία ότι εμείς ΔΕΝ διαθέταμε τα "πορτοφόλια" που κουμάνταραν τους "άλλους". Κοινώς, με πορδές προσπαθούσαμε να βάψουμε τα αυγά μας. Ο Μπινές και η μονιμότητα του ήταν ότι είχαμε να αντιπαρατάξουμε στη μάχη. Προϊόντος του χρόνου, στην ΑΕΚ παίχτηκε και καλή μπάλα, ήρθαν κι άλλα Πρωταθλήματα, έγιναν επιτυχημένες μεταγραφές και το γλυκό έδεσε περίφημα.

Όλα αυτά "έκλεισαν" τα στόματα του κόσμου, εξαφάνισαν την όποια διάθεση για αποδοκιμασία και κριτική, μπήκε μπροστά το "καλό της ΑΕΚ",  πορευθήκαμε εν ειρήνη και έκαναν τον ΧΧ (και όχι μόνο) να πει το '96 ότι αυτό που δεν θα του συγχωρηθεί ποτέ ήταν ότι με την μεταπήδηση στον γαύρο έκαψε την δυνατότητα της ΑΕΚ να γίνει "αυτοκρατορία" ισότιμη των άλλων δύο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Αφου ολο μαλακιες εκανε, και δεν ειχε μεγαλη προπονητικη αξια, τι πειραζει που εφυγε;;

Άμα δεν το νιώθεις το γιατί, μάλλον δεν μπορώ να βοηθήσω.

Επίσης πουθενά δεν έγραψα ότι έκανε όλο μαλακίες και δεν είχε αξία. 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, SpiRos said:

Άμα δεν το νιώθεις το γιατί, μάλλον δεν μπορώ να βοηθήσω.

Επίσης πουθενά δεν έγραψα ότι έκανε όλο μαλακίες και δεν είχε αξία. 

Παντως για τον Κοκκαλη η αξια του ηταν δευτερευουσα, απλα ηθελε να μας διαλυσει. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Νονός said:

Όταν εμφανίστηκε ο Μπινές στον πάγκο είχε όλα τα εχέγγυα. Άφθαρτος προπονητικά στο Ελληνικό γίγνεσθαι, θρυλική μορφή του πρόσφατου παρελθόντος ως παίκτης, σοβαρός, στυλάτος και βέβαια προερχόμενος από την μέγιστη Ευρωπαϊκή φάμπρικα αθλητισμού που λεγόταν Γιουγκοσλαβία. Παίρνοντας τίτλο "με τη μία" εδραιώθηκε. Μας έβγαζε - βλέπεις- από τα δυσβάστακτα 10 πέτρινα χρόνια (που να ξέραμε τι μας περίμενε στο μέλλον ...). 

 

Fast forward: έρχεται ο Μανόλο, ο μόνος προπονητής που πήρε τίτλο με δίοικηση για κλάμματα, προερχόμενος από την μέγιστη παγκόσμια φάμπρικα αθλητισμού (Ισπανία) και παίρνει τίτλο με την μια που μας έβγαζε από 24 μαύρα χρόνια. Και ο ΜατζίσΑν προσπαθεί να μας πείσει ότι ήρθε ο Βελζεβούλ και θα καταστραφεί η ομάδα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, firebird said:

Fast forward: έρχεται ο Μανόλο, ο μόνος προπονητής που πήρε τίτλο με δίοικηση για κλάμματα, προερχόμενος από την μέγιστη παγκόσμια φάμπρικα αθλητισμού (Ισπανία) και παίρνει τίτλο με την μια που μας έβγαζε από 24 μαύρα χρόνια. Και ο ΜατζίσΑν προσπαθεί να μας πείσει ότι ήρθε ο Βελζεβούλ και θα καταστραφεί η ομάδα.

Μην ασχολειστε με τον Ματζισαν, ο ανθρωπος εχει εκτεθει τοσο με τον Κλαρινο που πλεον μας λεει να μην ξανοιγομαστε με τον Ισπανο γιατι... θα εκτεθουμε.

Ξαναλεω Ματζισαν=Ψαριανος.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Δεν μπορούσε να ζήσει χωρίς τον Βράνιες η Καρλέουσα

Σε νέα μηνύματα που είδαν επίσης το φως της δημοσιότητας μεταξύ της Σέρβας τραγουδίστριας και του Βράνιες, εκείνη του τονίζει πως θα χωρίσει τον άντρα της για να είναι μαζί του γράφοντάς του ότι γνωρίζει τι είναι στη ζωή της.

 

Γελένα Καρλέουσα: «Είμαι και ερωτευμένη και σκύλα. Και μητέρα παιδιών και γυναίκα και αδερφός και σύντροφος σε όλους εσάς. Τα πάντα! Λέαινα. Γιατί είσαι λιοντάρι. Το λιοντάρι μου.  Είναι περίεργο να είσαι τρελός».

Όγκνιεν Βράνιες: «Καλά, δεν είσαι γυναίκα. Είσαι, αλλά του Ντούσκο»

Γελένα Καρλέουσα: «Είμαι αδερφός και φίλος του Ντούσκο και είμαι η δική σου ερωμένη. Και σε θέλω επειδή είσαι τυχερός και χαμογελάς. Δεν υπάρχει αγάπη εδώ και πολύ καιρό. Για πολύ καιρό και σε αγαπώ».

Όγκνιεν Βράνιες: «Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μένεις μαζί του τότε...»

Γελένα Καρλέουσα: «Λόγω των παιδιών, του κόσμου, της συνήθειας, αλλά εντάξει, σιγά - σιγά θα κάνει λάθος βήματα. Πρέπει να είναι ένοχος, όχι εγώ, λόγω του δικαστηρίου και όλων. Σε παρακαλώ, αργά...».

Link to comment
Share on other sites

Αν ο μεταφραστής ήντονε σενιέ και δεν είχε κατεβασμένο κανα ρακοκάζανο τσίποιυρο, μιλάμε για λέβελ "Παρατράγουδα" Ανίτας Πάνια.

Κατέλης vs Γυναίκα Μαραντόνα και βάλε.

Link to comment
Share on other sites

πιο χαζος κι απο τασακι.

 

Ανακοίνωσε εξέδωσε ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος όπου ευχαρίστησε τον Ευάγγελο Μαρινάκη και τους πάντες στον Ολυμπιακό για τη στήριξη μετά τον τραυματισμό του

Αναλυτικά αναφέρει:

«Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους, για την υποστήριξη, σε αυτή τη δύσκολη στιγμή και να σας διαβεβαιώσω ότι σύντομα θα γυρίσω, το ίδιο δυνατός.

Από την πρώτη στιγμή εισέπραξα τόση αγάπη... Αγάπη, η οποία θα λειτουργήσει σαν ασπίδα για μένα. Ο ηγέτης της ομάδας μας, ο κ. Μαρινάκης, ο προπονητής μας, ο κ. Μαρτίνς, όλοι οι συμπαίκτες μου, οι άνθρωποι της ομάδας και φυσικά ο Χρήστος Θέος και η ιατρική του ομάδα είναι δίπλα μου και με στηρίζουν.

Ευχαριστώ όλους στον οργανισμό του Ολυμπιακού, όπως ευχαριστώ και όλη την ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ του Ολυμπιακού, για το "τσουνάμι" αγάπης και στήριξης. Από τον κ. Μαρινάκη, μέχρι τον κόσμο που με βλέπει στον δρόμο και με πλησιάζει, για να μου ευχηθεί να γυρίσω γρήγορα. Αλλά και τους αμέτρητους φιλάθλους, που δεν είναι Ολυμπιακοί, αλλά έδειξαν ενδιαφέρον και μου ευχήθηκαν ταχεία ανάρρωση.

Σας ευχαριστώ όλους από καρδιάς και επαναλαμβάνω ότι με τη δύναμή σας, δίπλα στη δική μου, θα γυρίσω σύντομα το ίδιο δυνατός και έτοιμος για τους στόχους της νέας χρονιάς.

Είμαι δίπλα στην ομάδα και τους συμπαίκτες μου, για να πετύχουμε όλους τους στόχους που έχουμε, την εφετινή περίοδο!

 

Ζήτω ο Ολυμπιακός!» Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, stavros 9-11 said:

ψοφο

ψόφο και σε αυτούς που πήγαν να δείξουν την "ανθρωπιά" τους, σε ένα μαλάκα.

 

Μπήκε σε κατηγορία Αλεξανδρή ο τριγαμημένος 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×