Jump to content

Παλιοί παίκτες της ΑΕΚ


Recommended Posts

1 hour ago, CHⓇIS said:

Ταξιάρχης Φούντας

fountas2.jpg

https://www.sport24.gr/football/EllinesExoterikou/o-fountas-skorarei-me-mania-kai-trelainei-thn-aystria.5611095.html

Να θυμηθουμε εδω οτι ο Φουντας την χρονια της πεσαδας ηταν το αστερι της ομαδας και νομιζω πηγαινε ακομα σχολειο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
24 minutes ago, felman said:

Thn klevo apo group sto FB. Photo gia poly dynatous paiktes. Poios einai o tritos apo deksia kai poios einai o pitsirikas??

Gia na sas do

dem's.jpg

Ο τρίτος από δεξιά με την μουστακλά Τέλης Μπατάκης και ο πιτσιρικάς ο Χρήστος Κωστής?

Link to comment
Share on other sites

Τσακωσαν σήμερα στο Κορωπί παλαίμαχο ποδοσφαιριστή 45ετων με 92κιλα κάνναβη και συνεργα.

https://www.google.com/amp/s/m.sport24.gr/football/ellada/palaimaxos-podosfairisths-synelhfthh-gia-narkwtika-sto-korwpi.5622672.amp.html

Πληροφορίες του φόρουμ από το περιβάλλον της σούπερ λιγκ αναφέρουν πως έχει παίξει και σε μας , επιθετικός. Τίποτε ιδιαίτερο,οι λίγο πιο παλιοί θα τον θυμούνται γιατί εμφανιζόταν με ξύλινα τσόκαρα στις προπονησεις. Καλτίλα.

 

 

 Λευτεριά στης ΑΕΚ τα παιδιά .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Αινταρεβιτς σήμερα ήταν καταλυτικός στο να πάρει 1 βαθμό η Τζουγκαρντεν για να σηκώσει πρωτάθλημα. Μπήκε αλλαγή στο ημίχρονο, ενώ έχαναν 2-0 και ισοφάρισαν, μένοντας ένα βαθμό πάνω από τη Μάλμε. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ο ποιοτικότερος τερματοφύλακας που ειχαμε
 

 

 

Ο Στέφανο Σορεντίνο αναφέρθηκε στην περίοδο που αγωνίστηκε για λογαριασμό της ΑΕΚ.

Ο Ιταλός γκολκίπερ πέρασε για δύο χρόνια από την «Ένωση» και «δέθηκε» μαζί της. Μάλιστα, όπως τόνισε σε συνέντευξη του στο sport24, θέλει να έρθει στην Ελλάδα για να δει αγώνα της ΑΕΚ από κοντά.

Για το τι κάνει αυτήν την περίοδο: «Είναι η πρώτη φορά στην καριέρα μου που δεν έχω ομάδα και κάνω μεγάλες διακοπές».

Για την απόδοση του τα τελευταία χρόνια: «Έπιασα ένα πέναλτι του Κριστιάνο Ρονάλντο πέρσι. Η ηλικία είναι μόνο ένας αριθμός. Όσο αντέχει το μυαλό που είναι η κινητήρια δύναμη, ακολουθεί και το σώμα. Εγώ αισθάνομαι ότι είμαι σε καλή κατάσταση».

Για τη συνέχεια της καριέρας του: «Επειδή έχω παίξει σε υψηλό επίπεδο σε όλη μου την καριέρα δεν θέλω να πάω σε μία ομάδα που δεν θα έχω στόχους και κίνητρο. Θα ψάξω κάτι αντίστοιχο με αυτό που έχω συναντήσει τα τελευταία χρόνια και αν δεν τον βρω θα πάρω την απόφαση να σταματήσω».

Για τις ομάδες της Ιταλίας: «Η Γιουβέντους βρίσκεται ένα σκαλοπάτι πάνω από τις υπόλοιπες ομάδες της Ιταλίας. Αν όμως στραβοπατήσει σε δύο-τρία ματς τότε η Ίντερ μπορεί να εκμεταλλευτεί αυτήν την ευκαιρία και να πάρει το πρωτάθλημα».

«Υπόσχομαι να έρθω Ελλάδα για να δω ένα ματς της ΑΕΚ ζωντανά»

Για τις προτάσεις που είχε το καλοκαίρι: «Είχα πολλές προτάσεις από ομάδες της δεύτερης κατηγορίες της Ιταλίας, από μία ομάδα της Κύπρου και από συλλόγους της Serie Α οι οποίοι ήθελαν να είμαι αναπληρωματικός, ενώ εγώ επιθυμώ να έχω πρωταγωνιστικό ρόλο διότι έτσι έχω μάθει όλα αυτά τα χρόνια».

Για το αν γνωρίζει αυτά που συμβαίνουν στο ελληνικό πρωτάθλημα: «Γνωρίζω πολλά πράγματα από όσα συμβαίνουν στο ελληνικό πρωτάθλημα. Ιδιαίτερα για την ΑΕΚ. Γνωρίζω ότι έχει γυρίσει ο Ίλια Ίβιτς και έχει αναλάβει χρέη τεχνικού διευθυντή. Επίσης κρατάω επαφή με τον Μπρούνο Τσιρίλο με τον οποίο ήμασταν συμπαίκτες στην ΑΕΚ. Με στεναχωρεί ότι δεν μπόρεσα να απολαύσω το πέρασμα μου από την Ελλάδα. Υπόσχομαι ότι θα επιστρέψω στην Ελλάδα για να παρακολουθήσω ένα ματς της ΑΕΚ από κοντά».

«Υποστηρίζω τις ομάδες, για τις οποίες αγωνίζομαι»

Για το αν έχει δώσει συμβουλές σε παίκτες που είχαν προτάσεις από ελληνικές ομάδες:«Υπήρξαν αρκετοί παίκτες που με συμβουλεύτηκαν για να παίξουν στην Ελλάδα και οι απαντήσεις μου ήταν πάντα θετικές. Η εμπειρία μου στην Ελλάδα με βοήθησε και ως ποδοσφαιριστή και ως άνθρωπο».

Για το αν θα ήθελε να παραμείνει στο ποδόσφαιρο από άλλο πόστο: «Θα μου άρεσε να παραμείνω στο ποδόσφαιρο από άλλο πόστο, ως τεχνικός διευθυντής ή ως σχολιαστής αγώνων σε τηλεοπτικό κανάλι όπως ο Αντρέα Παλομπαρίνι».

Για το ιταλικό ποδόσφαιρο: «Η σκέψη μου είναι ότι τα πράγματα έγιναν καλύτερα σε επίπεδο αποφάσεων στο ιταλικό ποδόσφαιρο. Εμπιστεύτηκαν τους νεαρούς ποδοσφαιριστές και αυτό έχει αποδώσει όπως φαίνεται και στα μικρότερα κλιμάκια της εθνικής Ιταλίας, αλλά και στην ομάδα των αντρών. Όμως είναι πολλά τα ξένα ονόματα που υπάρχουν ακόμα στο ιταλικό ποδόσφαιρο και ενώ κάποιοι από αυτούς έχουν βοηθήσει πάρα πολύ στο να εξελιχθεί, άλλοι θα μπορούσαν να αντικατασταθούν από Ιταλούς νεαρούς ποδοσφαιριστές».

Για την καλύτερη και την χειρότερη στιγμή του στην Ελλάδα: «Η καλύτερη μου στιγμή είναι σίγουρα η παρουσία μου με την ΑΕΚ στο Champions League. Ιδιαίτερα στη νίκη με 1-0 επί της Μίλαν αναδείχθηκα καλύτερος ποδοσφαιριστής της αγωνιστικής στη διοργάνωση. Η χειρότερη στιγμή είναι το ότι δεν μπόρεσα να απολαύσω αυτήν την εμπειρία μου στην Ελλάδα γιατί εξαιτίας ενός σοβαρού πένθους έπρεπε να επιστρέψω στην Ιταλία αναγκαστικά».

Για την ομάδα που υποστηρίζει:«Υποστηρίζω τις ομάδες για τις οποίες αγωνίζομαι».

Γιάννης Κορομηλάς

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×