Jump to content

Παλιοί παίκτες της ΑΕΚ


Recommended Posts

On 4/25/2020 at 10:47 PM, moukie said:

Ετσι για να γουσταρουμε.

Μου φάνηκε εντυπωσιακό το πόσα γκολ θυμόμουν live και σε πόσα ακόμη θυμόμουν ακριβώς πού ήμουν και τι έκανα όταν μπήκαν. Μας έχεις γαμήσει μωρη ΑΕΚΑΡΑ.

 

Polu kalo video

Ti mou thymhses tora... 

Ta goal me spartak k torino.. 

Filadelfia ston aera. 

K to goal sto 2 0 me gay me kefalia.... 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest MARILLION

Μπρος στην αφραγκιά και την πόκα, κάποιοι λυγίζουν. Φιλιά στη θεία από το Περού.

Link to comment
Share on other sites

φιλε ψωμακι του εδωκε ο τσαρος ο μιμης οταν τον παρακαλουσε 2 φορες ο λυμπε να γυρισει ο κατσουρανης (και σαν παιχτης την 1η χρονια επιστροφης) και μετεπειτα σαν βοηθος του λυμπε ο μιμης τον ακυρωσε ε αυτα δεν τα ψεχναει ο κωστακης

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, amd said:

φιλε ψωμακι του εδωκε ο τσαρος ο μιμης οταν τον παρακαλουσε 2 φορες ο λυμπε να γυρισει ο κατσουρανης (και σαν παιχτης την 1η χρονια επιστροφης) και μετεπειτα σαν βοηθος του λυμπε ο μιμης τον ακυρωσε ε αυτα δεν τα ψεχναει ο κωστακης

Κι όταν έκανε τον Ντέμη στην Παναχαϊκή, κωλοτριβόταν. Ο Κώστας είναι έξυπνο παιδί και θεωρεί κρίμα τώρα που είναι στα πράγματα άλλη κατάσταση από του γαύρου του νότου, να μην επωφεληθεί έστω κάτι. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, parakmiakos said:

Τι ομαδάρα Θεέ μου τότε. Τι εχετε ζήσει ρε πουστηδες. 

25 χρόνια πίσω και δε σου φαίνεται καμιά τρελή διαφορά σε ταχύτητα, ρυθμό και τεχνική με το σήμερα, φαντάσου. 

Κόψανε τον πανηγυρισμό πριν τα κωλοδάχτυλα με τον γαύρο. ? "Εγώ τους γάμησα"

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, SpiRos said:

25 χρόνια πίσω και δε σου φαίνεται καμιά τρελή διαφορά σε ταχύτητα, ρυθμό και τεχνική με το σήμερα, φαντάσου. 

Κόψανε τον πανηγυρισμό πριν τα κωλοδάχτυλα με τον γαύρο. ? "Εγώ τους γάμησα"

Ρε συ έβλεπα τα βιντεάκια του Κωστή και του Μπατίστα και έκαναν όργια. Και στη συνέχεια έβλεπα στους πανηγυρισμους να πηγαίνουν δίπλα τους ο Τσιάρτας, ο Ντέμης, ο Τιμούρ, ο Μανωλάς και τόσοι άλλοι και ζηλεύω που δεν τα έζησα. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SpiRos said:

25 χρόνια πίσω και δε σου φαίνεται καμιά τρελή διαφορά σε ταχύτητα, ρυθμό και τεχνική με το σήμερα, φαντάσου. 

Κόψανε τον πανηγυρισμό πριν τα κωλοδάχτυλα με τον γαύρο. ? "Εγώ τους γάμησα"

Για το ελληνικο ποδοσφαιρο δεν υπαρχει σχεδον καμια διαφορα με τοτε γι αυτο και δεν ειναι αδοκιμη η συγκριση με το σημερα.Οταν λεμε οτι αυτοι οι παικτες θα παιζανε και σημερα και θα εκαναν την διαφορα, το εννουμε.

Με το ευρωπαικο ποδοσφαιρο υπηρχε διαφορα και τοτε στην ταχυτητα και στον ρυθμο οποτε καταλαβαινετε τι ισχυει σημερα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, parakmiakos said:

Ρε συ έβλεπα τα βιντεάκια του Κωστή και του Μπατίστα και έκαναν όργια. Και στη συνέχεια έβλεπα στους πανηγυρισμους να πηγαίνουν δίπλα τους ο Τσιάρτας, ο Ντέμης, ο Τιμούρ, ο Μανωλάς και τόσοι άλλοι και ζηλεύω που δεν τα έζησα. 

Δεν ξερω ποτε ξεκινησες να βλεπεις την ΑΕΚ, αλλα ειναι αληθεια οτι ειδαμε μεγαλη μπαλα και παικταραδες ειδικα στα 90s.

Αν και για να ειμαι δικαιος και τα προσφατα χρονια εχουμε δει παικταραδες αλλα πολλες φορες τους αδικησαμε γιατι μας ελειπαν αλλα πραγματα.

 

Link to comment
Share on other sites

Είδαμε παιχταράδες που δεν θα ξαναδουμε τόσους μαζεμένους, γιατί τώρα  και να εμφανιστούν τέτοιοι, με 2 καλες χρονιές φεύγουν έξω.

Προσωπικα δεν θεωρω τυχαίο ότι η πτώση της (συνηθως 3ης σε μπατζετ) ΑΕΚ μετά τα μεγάλα χρονια των 90s, ήρθε ταυτοχρονα με την άνθηση της εποχής Μπόσμαν. Χωρίς φυσικά να λεω ότι ήταν μονο αυτό το πρόβλημα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Από το 2005 και μετά που κατέστη πιο παγκοσμιοποιημένο το ποδόσφαιρο και οι αθλητές είτε πωλούνται είτε βρίσκουν εύκολα συμβόλαια στο εξωτερικό.

Αλλά και αν γυρίσουμε στο μακρινό 1997-98, στα πρώτα χρόνια μετά Μπόσμαν όταν οι αγορές όμως δεν είχαν ανοίξει όπως τώρα, δύο παικταράδες της ΑΕΚ πήγαν στην Αγγλία, ένας πήγε στο Βέλγιο και άλλος ένας παραλίγο να πάει στο Βέλγιο.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest MARILLION

Παλαίμαχος αμυντικός, παραλίγο ψαράς, έλεγε πολύ συχνά ότι η μεγαλύτερη δυσκολία ήταν να αντιμετωπίσεις το χρόνο που επέλεγε για ντρίπλα ή σουτ ο Χρηστάρας ο Κωστής.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

δεκαετια του 90 ειχε αλλαξει αρκετα το ποδοσφαιρο σε σχεση με 80. πιο αθλητικο, αλλα κορμια, πορτοκαλαδες.

νταξει η ομαδα του 90 ειχε τρομερους παικτες μεσα. που επαιζαν με κλειστα ματια σημερα. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×