Jump to content

Παλιοί παίκτες της ΑΕΚ


Sepultura21
 Share

Recommended Posts

ρε γεροντες. η αλλη ιστορια που κυκλοφορουσε παλια με Γιωργο Χριστοδουλου και παγκακια εξω απο ξενοδοχεια, ξερετε αν ισχυει?

 

Ενα απο τα μεγαλυτερα ταλεντα του Ελληνικου ποδοσφαιρου που τον εφαγε το κεφαλι του...και το πανω και το κατω.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Είχε μεγάλες ταλαιπωρίες ο Γιάνναρος .Μετά τον τραυματισμό του (Ιωσηφίδης ΠΑΟΚ) έμεινε 1 χρόνο έξω και η θεραπευτική αγωγή τον ώθησε στη χρήση παραισθησιογόνων. Μέχρι Βραζιλίες πήγε, άστεγος και όλα τα συναφή. Τα τελευταία χρόνια (4-5) έχουν αναλάβει οι παλαίμαχοι και του έχουν φτιάξει τη ζωή. Πάει καλά μέχρι στιγμής ο παικταράς.

Link to comment
Share on other sites

Ενα απο τα μεγαλυτερα ταλεντα του Ελληνικου ποδοσφαιρου που τον εφαγε το κεφαλι του...και το πανω και το κατω.

 

γι'αυτο μου εκανε κι εμενα εντυπωση, γιατι ηταν διπλο το κακο, απο ο,τι λεγοταν...

Link to comment
Share on other sites

Για το 2ο από αριστερα στα δεξιά καθήμενο τι λες Νονέ μου ? xD Μανεκέν. Το στολίδι της Δεκελείας.

 

Για τον Μάκη, έχω ακούσει στο γήπεδο ΤΗΝ ατάκα.

Πάμε σε ματς και στο ... κουβεντολόϊ πριν το ξεκίνημα η πλειοψηφία συμφωνεί ότι το χορτάρι δείχνει κάπως ακούρευτο. Σαν να είναι ρε παιδί μου πιο φουντωτό απ' ότι συνήθως. Τουλάχιστον έτσι φαινότανε, όσο μπορούσε κανείς να διακρίνει.

Και πάνω στο μπούρου μπούρου πετάγεται "φωνή" από πίσω και λέει "Το αφήσανε έτσι για να βοσκήσει ο Χατζής. Μέχρι το ημιχρόνιο θα το 'χει φέρει στα ίσα του."

Αχααχχχαχαχχαχαα

Link to comment
Share on other sites

Για τον Μάκη' date=' έχω ακούσει στο γήπεδο ΤΗΝ ατάκα.

Πάμε σε ματς και στο ... κουβεντολόϊ πριν το ξεκίνημα η πλειοψηφία συμφωνεί ότι το χορτάρι δείχνει κάπως ακούρευτο. Σαν να είναι ρε παιδί μου πιο φουντωτό απ' ότι συνήθως. Τουλάχιστον έτσι φαινότανε, όσο μπορούσε κανείς να διακρίνει.

Και πάνω στο μπούρου μπούρου πετάγεται "φωνή" από πίσω και λέει "Το αφήσανε έτσι για να βοσκήσει ο Χατζής. Μέχρι το ημιχρόνιο θα το 'χει φέρει στα ίσα του."

Αχααχχχαχαχχαχαα[/size']

 

xDxD

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati
Για τον Μάκη' date=' έχω ακούσει στο γήπεδο ΤΗΝ ατάκα.

Πάμε σε ματς και στο ... κουβεντολόϊ πριν το ξεκίνημα η πλειοψηφία συμφωνεί ότι το χορτάρι δείχνει κάπως ακούρευτο. Σαν να είναι ρε παιδί μου πιο φουντωτό απ' ότι συνήθως. Τουλάχιστον έτσι φαινότανε, όσο μπορούσε κανείς να διακρίνει.

Και πάνω στο μπούρου μπούρου πετάγεται "φωνή" από πίσω και λέει "Το αφήσανε έτσι για να βοσκήσει ο Χατζής. Μέχρι το ημιχρόνιο θα το 'χει φέρει στα ίσα του."

Αχααχχχαχαχχαχαα[/size']

 

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxax Συμεών τέλος. χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Για τον Μάκη' date=' έχω ακούσει στο γήπεδο ΤΗΝ ατάκα.

Πάμε σε ματς και στο ... κουβεντολόϊ πριν το ξεκίνημα η πλειοψηφία συμφωνεί ότι το χορτάρι δείχνει κάπως ακούρευτο. Σαν να είναι ρε παιδί μου πιο φουντωτό απ' ότι συνήθως. Τουλάχιστον έτσι φαινότανε, όσο μπορούσε κανείς να διακρίνει.

Και πάνω στο μπούρου μπούρου πετάγεται "φωνή" από πίσω και λέει "Το αφήσανε έτσι για να βοσκήσει ο Χατζής. Μέχρι το ημιχρόνιο θα το 'χει φέρει στα ίσα του."

Αχααχχχαχαχχαχαα[/size']

 

xDxDxD

 

Τίμιος Συμεών Χατζής, πρωταθλητής μην το ξεχνάμε.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati
ειχε ξανακουστει τελευταια για μπλεξιματα. τεσπα..

 

Έχει συλληφθεί. Έτσι έμαθα. Δεν ξέρουν την κατάληξη αλλά είχε βαριά κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ρεσιταλ Γουσταβο Μαντουκα που παιρνει απο το χερακι τους πρωην ενωσιτες Δωνη, Χιωτη και Τζεμπουρ και τους πηγαινει βολτα στα γνωριμα λημερια του Τσαμπιονς Ληγκ. 4-0 ο ΑΠΟΕΛ και ο τεραστιος Βραζιλιανος στη διοργανωση που του αρμοζει.

 

19_aek_1.jpg

 

ΤΙΓΡΗ ΦΕΡΤΟΝ ΠΙΣΩ ΝΑ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΔΙΚΙΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΑΕΚ (ο Ντουσκο σε μια κριση ποδοσφαιροσυνης εστειλε το Γουσταβο για να φερει τον Εντερ. Απο τοτε Γουσταβο - καλυτερος παικτης ομιλων Τσ.Λ. 2010/11 και Εντερ καλυτερος παικτης Β'ΕΣΚΑΝΑ Σαου Παουλου)

Link to comment
Share on other sites

Εμείς τα λέγαμε για τον Gustavo πάντα.

Μπράβο μεγάλε ηγέτη.

Είσαι στην διοργάνωση που σου αξίζει.

 

President of Gustavo Manduca F.C.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις ζησει τις ηρωικες εποχες που εδωνα σκληρο αγωνα για το Γουσταβο Μαντουκα στο ΚΜ. Οταν ολοι οι μυρωδιαδες γραφανε για τον αναλατο το Σεζαρ της μιας προσποιησης, ποσταρα βιντεακια με το Γουσταβο να χορευει στη βροχη. Ειναι ο ποδοσφαιριστης για τον οποιο ηρθα αυθημερον απο Ιταλια και πηγα ΟΑΚΑ να τονε δω να σκοραρει με τον Παναθηναϊκο επιδεικνυοντας την ολυμπια ψυχραιμια του οταν η μπαλα ζυγισε 200 τονους. Θα του εμπιστευομουνα το παιδι μου στον τιτανικο, το πορτοφολι μου στην πιο κακοφημη συνοικια της Μπογκοτα και θα χωριζα απο τη Δαφνη Μποκοτα ταυτοχρονα. Ειναι ο ποδοσφαιριστης που με ξανεκανε ΑΕΚ, ο ανθρωπος που με εκανε να σπασω το εμπαργκο στο Ντεμη και να διαβω τα σκαλακια της Ρ1 βλεποντας τον αλαλαζοντα Τακη Κανελλοπουλο να παραληρει "τι παικταρα μας εφερες Ντεμη και μαλιστα τζαμπα" και τον Πετρο Παππα να μαθαινει για πρωτη φορα ονομα παικτη της ΑΕΚ εστω κι απο σποντα, αφου γυρισε και μου ψιθυρισε χαμηλοφωνα "ποιος ειναι αυτος ο Ματουκας, ειχα εναν Λιθουανο αντιπαλο το 1980 στη Μοσχα με αυτο το ονομα". Γκουσταβο ζουμε στην ΑΕΚ να σε δουμε.

 

mantouka-e1369637553623.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμείς τα λέγαμε για τον Gustavo πάντα.

Μπράβο μεγάλε ηγέτη.

Είσαι στην διοργάνωση που σου αξίζει.

 

President of Gustavo Manduca F.C.

 

Εισαι αδερφος. Τελος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις ζησει τις ηρωικες εποχες που εδωνα σκληρο αγωνα για το Γουσταβο Μαντουκα στο ΚΜ. Οταν ολοι οι μυρωδιαδες γραφανε για τον αναλατο το Σεζαρ της μιας προσποιησης, ποσταρα βιντεακια με το Γουσταβο να χορευει στη βροχη. Ειναι ο ποδοσφαιριστης για τον οποιο ηρθα αυθημερον απο Ιταλια και πηγα ΟΑΚΑ να τονε δω να σκοραρει με τον Παναθηναϊκο επιδεικνυοντας την ολυμπια ψυχραιμια του οταν η μπαλα ζυγισε 200 τονους. Θα του εμπιστευομουνα το παιδι μου στον τιτανικο, το πορτοφολι μου στην πιο κακοφημη συνοικια της Μπογκοτα και θα χωριζα απο τη Δαφνη Μποκοτα ταυτοχρονα. Ειναι ο ποδοσφαιριστης που με ξανεκανε ΑΕΚ, ο ανθρωπος που με εκανε να σπασω το εμπαργκο στο Ντεμη και να διαβω τα σκαλακια της Ρ1 βλεποντας τον αλαλαζοντα Τακη Κανελλοπουλο να παραληρει "τι παικταρα μας εφερες Ντεμη και μαλιστα τζαμπα" και τον Πετρο Παππα να μαθαινει για πρωτη φορα ονομα παικτη της ΑΕΚ εστω κι απο σποντα, αφου γυρισε και μου ψιθυρισε χαμηλοφωνα "ποιος ειναι αυτος ο Ματουκας, ειχα εναν Λιθουανο αντιπαλο το 1980 στη Μοσχα με αυτο το ονομα". Γκουσταβο ζουμε στην ΑΕΚ να σε δουμε.

 

mantouka-e1369637553623.jpg

 

Συγκινήθηκα ρε πούστη...

 

Πάω να δω retro βιντεάκια στο γιουτουμπ να ξεκαυλώσω..

 

Gustavo χύνω, oRiginal Λονδίνο.

Link to comment
Share on other sites

Ο Γκεντσογλου ευτυχως κατεληξε στον Εργοτελη. Παλι καλα, δεν ανακατευτηκαν οι δικοι μας με τον αχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

Κωστα κανεναν, παρα τον Σαββα. Ηθελε να γυρισει Ελλαδα επειδη εκανε παιδι κλπ. Μακρυα λεμε, δεν κανει. Ας παρουν καποιον τον Γεναρη στην τελικη. Αλλα οχι αυτον.

Link to comment
Share on other sites

Ο Βαγγελης τον εστειλε στον Εργοτελη γιατι δεν ηθελε να παει στον Πανιωνιο ο παικτης να παλευει για σωτηρια. Αν πιασει στον Εργο, θα παει το Γεναρη στη θρυλαρα που εχει ελλειψη και απο Ελληνες. Κι αυτος και ο Ταχτσιδης ενδιαφερουν παρα πολυ το Βαγγελη.

Link to comment
Share on other sites

ελα ρε που εγινε παιχτης ο γκεντσογλου

 

σταματηστε τα ανεκδοτα ουτε για Β εθνικη δεν ειναι, προτιμω 100000 ανακογλου

Link to comment
Share on other sites

Βασικα ο χοντρος απο γκεντσογλου-κατιδη-ταχτσιδη-κουτρουμπη-τοζερ-χετεμαι-κονε πιστευω θα χε βγαλει 35-40εκ xD

Link to comment
Share on other sites

ταχτσιδης και κονε αξιζουν

 

χετεμαι επιασε ταβανι σαν ημιβασικος στην κιεβο

 

τοζερ γυροφερνει μεταξυ τσαμπιονσιπ και βελγιο.

 

κατιδης ουτε στην βεροια δεν θα παιξει, κουτρουμπη τον εχουν παρει χαμπαρι και οι βαζελοι οτι ειναι κατω του μετριου

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×