Jump to content

Παλιοί παίκτες της ΑΕΚ


Sepultura21
 Share

Recommended Posts

Η αποφαση στην ΠΑΕ του να μην ερθει δεν παιρνεται βασει λογικης.

Ουτε περισυ εφυγε βασει λογικης.

Τουλαχιστον απο οσα παρακολουθουμε να γραφονται στο ρεπορταζ της ΑΕΚ.

Περισυ εφυγε για οικονομικους λογους και φετος δεν ερχεται για οικονομικους λογους. Οχι γιατι ειναι τρελος.

Ας συμφωνουσαν στο μισο-μισο συμβολαιο οι βελγοι και θα ειχε κλεισει πριν καν ερθει ο Καρντοσο.

Link to comment
Share on other sites

Έξι εφτά κατοστάρικα δεν παίρνει στην Αντερλεχτ? Εμείς μεχρι 450 δεν δίνουμε?

Στην ίδια λογική και ο Μανταλος αν παίρνει 600 υπάρχουν 5 ποδοσφαιριστές στο ρόστερ που αξίζουν παραπανω, να τους κανουμε αναπροσαρμογές να παμε το μπάτζετ ψηλά?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Η αποφαση στην ΠΑΕ του να μην ερθει δεν παιρνεται βασει λογικης.

Ουτε περισυ εφυγε βασει λογικης.

Τουλαχιστον απο οσα παρακολουθουμε να γραφονται στο ρεπορταζ της ΑΕΚ.

Περισυ εφυγε για οικονομικους λογους και φετος δεν ερχεται για οικονομικους λογους. Οχι γιατι ειναι τρελος.

Ας συμφωνουσαν στο μισο-μισο συμβολαιο οι βελγοι και θα ειχε κλεισει πριν καν ερθει ο Καρντοσο.

3.2 για τον ψυχάκια ή για οποιοδήποτε παίκτη του περσινού ρόστερ αν η διοίκηση έλεγε όχι θα ήταν υπόλογη κακοδιαχείρησης και κακής διαχείρησης combined.

Ναι ως VFM μπορεί να ρθει αυτός ο παίκτης. Ως ΣΤΑΡ της άμυνας είναι λάθος να έρθει. Εγώ μαξ 350 θα δινα για 1 + 1 και μόνο ως ελευθερο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Geologos said:

Έξι εφτά κατοστάρικα δεν παίρνει στην Αντερλεχτ? Εμείς μεχρι 450 δεν δίνουμε?

Στην ίδια λογική και ο Μανταλος αν παίρνει 600 υπάρχουν 5 ποδοσφαιριστές στο ρόστερ που αξίζουν παραπανω, να τους κανουμε αναπροσαρμογές να παμε το μπάτζετ ψηλά?

Εμ αυτό είναι το πρόβλημα. Στις συζητήσεις που κάνουμε αναφέρουμε ταβάνι το συμβόλαιο του μανταλου και ότι δεν πρέπει να παίρνει περισσότερα κάποιος από τον μανταλο γιατί ο πετρακης θα κάνει πουτανα τα αποδυτήρια. 

Link to comment
Share on other sites

Ο Μανταλος είναι πρόβλημα για όλους τους λόγους του κόσμου αλλά εγώ το πάω αντίστροφα στο συγκεκριμένο παραδειγμα. Επειδή μοσχοπλέρωσες τον Οικονόμου, δεν γινεται να μοσχοπληρώσεις Βράνιες.

Για τον οικονόμου είναι τεράστια σπατάλη χρημάτων όταν με λιγότερα απλά ανανέωνες Λαμπρόπουλο που και καλύτερος είναι και δεν χρειαζόταν αγορά, και μπορει να παίξει πιο ψηλά που θέλει την άμυνα ο Καρντοσος.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Geologos said:

3.2 για τον ψυχάκια ή για οποιοδήποτε παίκτη του περσινού ρόστερ αν η διοίκηση έλεγε όχι θα ήταν υπόλογη κακοδιαχείρησης και κακής διαχείρησης combined.

Ναι ως VFM μπορεί να ρθει αυτός ο παίκτης. Ως ΣΤΑΡ της άμυνας είναι λάθος να έρθει. Εγώ μαξ 350 θα δινα για 1 + 1 και μόνο ως ελευθερο.

Αλλοι δεν τον θελουν καθολου, αλλοι οπως τα παιδια παραπανω τον γουσταρουν, υποκειμενικο του καθενος αυτο. Εγω περιμενω να δω τι θα φερουν για να κρινω.

Εγω απλα λεω οτι ο Μελισσανιδης ηθελε να τον φερει, αλλα με 450 τον χρονο. Το παραδεχτηκε στους σουβλακοφαγους εξαλλου, οτι τον θελει πισω.

Αρα δεν τον εκοψε βασει λογικης. Αλλα λογω μπατζετ.

Επισης περισυ ο ιδιος ο Βρανιες δηλωσε οτι εφυγε γιατι 900 στην ΑΕΚ δεν θα επαιρνε ποτέ.

Αν λοιπον η ΠΑΕ εδινε 900 σε αλλους παικτες, θα ελεγα οτι ναι, δεν θελει να δωσει 900 στον τρελο και πιθανως καλα κανει.

Τωρα δεν δινει 900 σε κανεναν, αρα εκει ειναι το προβλημα της κι οχι οτι το συγκεκριμενο ποσο ειναι μεγαλο για τον ψυχοπαθη.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Αλλοι δεν τον θελουν καθολου, αλλοι οπως τα παιδια παραπανω τον γουσταρουν, υποκειμενικο του καθενος αυτο. Εγω περιμενω να δω τι θα φερουν για να κρινω.

Εγω απλα λεω οτι ο Μελισσανιδης ηθελε να τον φερει, αλλα με 450 τον χρονο. Το παραδεχτηκε στους σουβλακοφαγους εξαλλου, οτι τον θελει πισω.

Αρα δεν τον εκοψε βασει λογικης. Αλλα λογω μπατζετ.

Επισης περισυ ο ιδιος ο Βρανιες δηλωσε οτι εφυγε γιατι 900 στην ΑΕΚ δεν θα επαιρνε ποτέ.

Αν λοιπον η ΠΑΕ εδινε 900 σε αλλους παικτες, θα ελεγα οτι ναι, δεν θελει να δωσει 900 στον τρελο και πιθανως καλα κανει.

Τωρα δεν δινει 900 σε κανεναν, αρα εκει ειναι το προβλημα της κι οχι οτι το συγκεκριμενο ποσο ειναι μεγαλο για τον ψυχοπαθη.

Μπορούν να ισχύουν παραπάνω πράγματα ταυτόχρονα. Μπορεί και η ομάδα να μη δίνει συμβόλαια υψηλά και ο Βρανιες να μην αξίζει υψηλό συμβόλαιο.

Μπορει να θεωρώ ταυτόχρονα την ομάδα σωστή που δεν δίνει πάνω από 450 στο Βρανιες(για μένα και πολλά είναι τα 450) αλλά παράλληλα την θεωρώ τσίπικη που δεν σκαει τα λεφτά στο  Πόνσε με την ρήτρα και ένα 1.5 το χρόνο 4ετες. Τους θεωρώ απίστευτα τσιγγουνηδες που δεν δώσανε από διακόσα σε Γκαλο Λαμπρόπουλο, αλλα απίστευτα σπάταλους που δώσανε 8 κατοστάρικα συν 3 τον χρόνο στον Οικομόμου

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Εγω δεν κρινω τα υπολοιπα (προφανως παντως θεωρω οτι αλλου ειναι δηθεν προσεκτικοι και τελικα ξοδευουν περιττα σε αλλες περιπτωσεις), απλα λεω οτι οπως την κοβω την δουλεια (απο οσα διαβασαμε) ο Μελισσανιδης ηθελε να τον φερει πισω, αλλα δεν μπορουσε γιατι ο παικτης θελει 900 ακατεβατα (τουλαχιστον αυτο εχει γραφτει) και η Αντερλεχτ δεν δινει τα μισα.

Ο Μελισσανιδης συμβολαιο πανω απο 700-750 δεν βλεπω να δινει, οχι για τον Πονσε, ουτε για τον Μεσι.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

ουτε για τον Μεσι.

Γέρασε κι αυτός, δεν τον θέλω. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SpiRos said:

Γέρασε κι αυτός, δεν τον θέλω. 

Θα γινουν και ανω-κατω τα αποδυτηρια με το συμβολαιο που εχει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

@nikosΟκ. Εσυ θα έδινες 900 για τον Βράνιες? Εγώ όχι.

Η Αντερλεχτ που τα δωσε το μετανιώνει.

Ο Μελ δεν δινει έτσι και αλλιώς.

Δεν βλέπω κάτι το μεμπτό εγώ. Δεν μπορώ να πώ "γύφτο τζαμπατζή ούτε 900 στο βράνιες δε δινεις"

Θα πω "γυφτο τζαμπατζή ούτε 1.7 στον Πονσε δε δινεις(ναι ακόμα και τόσα να θέλει του τα δίνεις)"

Θα πω "γύφτο τζαμπατζή πανω απο 450 για κεντρικο αμυντικό γενικά δε δινεις"

Είναι κακό που δεν δίνει στον συγκεκριμένο πάνω απο 450?

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν εγραψα εν προκειμενω οτι ειναι γυφτος ή τζαμπατζης αλλα οτι τον θελει και παλι το προβλημα ειναι τα λεφτα. Δεν φτανει τα 900 για κανεναν. Γνωμη μου οτι φταινε τα λεφτα που ζηταει και δεν τον απασχολει καθολου οτι ειναι τρελος και μαλαξ.

Δεν εχει σημασια τι θα εκανα εγω, αλλα αν θες να σου πω τι θα εκανα, εγω θα εδινα 1 μυριο, θα εφερνα πιο σοβαρο ατομο, δεν θα ειχα αγορασει τον Μαριο και θα ειχα κρατησει τον Λαμπροπουλο με αυξηση για 3ο-4ο. Λιγοτερα θα ξοδευα απο αυτα που θα κανουν τωρα και χωρις μεγαλυτερο ρισκο απο αυτο που θα παρουν.

Link to comment
Share on other sites

Μα ο οικονομικός παράγοντας ισχύει σε όλες τις ομάδες, σε όλους τους παίκτες. Προφανώς είναι οικονομικός ο λόγος που δεν δινει 900 στον Βρανιες. Δεν θεωρει ότι τα αξίζει. Το ότι τον θέλει, δεν σημαίνει ότι θα του δώσει και όσα θέλει.

Και τον Γιαννιώτα θέλησε πέρυσι. Τον ήθελε με τα λεφτά που του έδωσε. Δεν τον ήθελε με 500 χιλιάρικα. 

Και ο ποακ ήθελε τον Βαρέλα στα κεφτά που του δωσε. Στα παραπάνω, του είπε στο καλο. Έπεσε ο βαρέλα, τον κράτησε.

Δεν υπάρχει ομάδα που να μην κοστολογεί τους στόχους και τους παικτες, που να μην έχει ένα όριο. 

Εξακολουθώ να μη βλέπω κατι το μεμπτό στο να θέλει τον παίκτη σε μια α τιμη(και γω τον θέλω με 350 πχ) και όχι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες οτι δεν μου κανει ο Βρανιες για 900κ και παρεις καποιον αλλον στα 900κ, τοτε πραγματι αποδεικνυεται οτι δεν σου κανει ο Βρανιες για 900κ.

Οταν λες οτι δεν μου κανει ο Βρανιες για 900κ και παρεις καποιον αλλον στα 450κ, τοτε αποδεικνυεται οτι απλα δεν μπορουσες. Θα δουμε βεβαια τι συμβολαιο θα παρουν, αλλα φανταζομαστε ολοι νομιζω.

Η αποψη μου ειναι οτι για τον Μελισσανιδη ισχυει το 2ο, τον θελει και δεν τον φτανει γιατι η τιμη ειναι απαγορευτικη και οχι γιατι τον απασχολει οτι ειναι καραγκιοζης. Αν τον απασχολουσε οτι ειναι καραγκιοζης δεν θα τον ηθελε πισω ουτε δωρεαν.

Ο παικτης ειτε ειναι καραγκιοζης, ειτε δεν ειναι. Δεν υπαρχει ολιγον καραγκιοζης, αναλογως την τιμη. Ειδικα οταν τον ειχες στην ομαδα και τον ξερεις καλα.

Link to comment
Share on other sites

O Βρανιες ηταν ο καλυτερος στοπερ του πρωταθληματος.Δεν πηγαν να κανουν προταση ουτε για τον Βαρελα ουτε τον Σισε οι Βελγοι.Ρισκαραν 6 χαρτια περιπου συνολο για τον τρελο.Κατι λεει αυτο για την παικτικη του αξια.Αλλα εμεις τον κοστολογουμε ενα πιατο φακες ενω φετος βλεπαμε τον σερβο Λαμπριακο να περναει τους αμυντικους μας στο σπριντ.

Link to comment
Share on other sites

Μαθετε μπαλιτσα ρε γατακια

Μύγα στο σπαθί του δεν σηκώνει ο Μιγκέλ Καρντόσο σε θέματα πειθαρχίας.

Ο νέος τεχνικός της ΑΕΚ περνάει τους δικούς του… νόμους στα αποδυτήρια και αλίμονο σε αυτόν που θα πάει κόντρα σε αυτούς.  

Ο Πορτογάλος κόουτς κουβαλά έναν άκρως δυναμικό χαρακτήρα κάτι που έχουν υπόψιν τους οι άνθρωποι της Ένωσης και πρώτος απ΄όλους ο Δημήτρης Μελισσανίδης.

 Γι΄αυτό κι άλλωστε ο διοικητικός ηγέτης της ΑΕΚ, παρά το γεγονός πως γούσταρε να δει τον Βράνιες ξανά με τη φανέλα της Ένωσης, εν τέλει πάτησε φρένο κι όπως όλα δείχνουν ακυρώνει την επιστροφή του Βόσνιου στόπερ στα Σπάτα. 

Ο Μελισσανίδης ως παλιά…καραβάνα στο χώρο του ποδοσφαίρου, «μυρίζεται» τι μπορεί να συμβεί στα αποδυτήρια της ομάδας λόγω της συνύπαρξης των Καρντόσο και Βράνιες.  

Ο νέος κόουτς της ΑΕΚ πολύ δύσκολα θα μπορούσε να βρει…χημεία με τον εκρηκτικό 29χρονο στόπερ που αποτελεί μια κινητή ωρολογιακή βόμβα.  

Και έτσι ο Μελισσανίδης αποφάσισε να μην τρέξει την υπόθεση της επιστροφής του Βράνιες στην Ένωση, με τους «κιτρινόμαυρους» να στρέφουν τις κεραίες τους σε άλλες περιπτώσεις κεντρικών αμυντικών.  

Link to comment
Share on other sites

Ασχετως του παραπανω αρδοεπους, οντως ο Καρντοσο ειναι εκρηκτικος χαρακτηρας και θα χουμε ιστοριες φετος με Μανταλους, Λιβαγιες κτλ

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

Οταν λες οτι δεν μου κανει ο Βρανιες για 900κ και παρεις καποιον αλλον στα 900κ, τοτε πραγματι αποδεικνυεται οτι δεν σου κανει ο Βρανιες για 900κ.

Οταν λες οτι δεν μου κανει ο Βρανιες για 900κ και παρεις καποιον αλλον στα 450κ, τοτε αποδεικνυεται οτι απλα δεν μπορουσες. Θα δουμε βεβαια τι συμβολαιο θα παρουν, αλλα φανταζομαστε ολοι νομιζω.

Η αποψη μου ειναι οτι για τον Μελισσανιδη ισχυει το 2ο, τον θελει και δεν τον φτανει γιατι η τιμη ειναι απαγορευτικη και οχι γιατι τον απασχολει οτι ειναι καραγκιοζης. Αν τον απασχολουσε οτι ειναι καραγκιοζης δεν θα τον ηθελε πισω ουτε δωρεαν.

Ο παικτης ειτε ειναι καραγκιοζης, ειτε δεν ειναι. Δεν υπαρχει ολιγον καραγκιοζης, αναλογως την τιμη. Ειδικα οταν τον ειχες στην ομαδα και τον ξερεις καλα.

 

2 hours ago, Geologos said:

Δεν βλέπω κάτι το μεμπτό εγώ. Δεν μπορώ να πώ "γύφτο τζαμπατζή ούτε 900 στο βράνιες δε δινεις"

Θα πω "γύφτο τζαμπατζή πανω απο 450 για κεντρικο αμυντικό γενικά δε δινεις"

Δεν πάει η κουβέντα μπροστά, πέσαμε σε λούπα. ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ.

1 hour ago, MikrosKaiAtropos said:

O Βρανιες ηταν ο καλυτερος στοπερ του πρωταθληματος.Δεν πηγαν να κανουν προταση ουτε για τον Βαρελα ουτε τον Σισε οι Βελγοι.Ρισκαραν 6 χαρτια περιπου συνολο για τον τρελο.Κατι λεει αυτο για την παικτικη του αξια.Αλλα εμεις τον κοστολογουμε ενα πιατο φακες ενω φετος βλεπαμε τον σερβο Λαμπριακο να περναει τους αμυντικους μας στο σπριντ.

Την χρονιά που όντως ήταν ο καλύτερος στόπερ του πρωταθλήματος, σου έκανε πουτάνα την ομάδα τον Ιανουάριο σε μια από τις πιο κρισιμες καμπές της χρονιάς τόσο για το πρωτάθλημα όσο και για την Ευρώπη. Τώρα, μετά από έναν χρόνο απραξίας, σκανδάλων, και συμπεριφοράς θαμώνα Ανίτας Πάνια, πρέπει να τον δεχτούμε με ένα πιατο φακές την εβδομάδα και αν στρωθεί και ξαναρθει στα ίσια του, καλώς. 

Δεν νομίζω να υπάρχει κανεις που να διαφωνεί ότι θες έναν ΠΑΙΚΤΑΡΑ στα στόπερ. εγώ διαφωνώ στο να ρθει ο Βράνιες ως τέτοιος (και αρα ως η μεγαλύτερη οικονομική "υπερβαση"). 

αν έρθει και ο βρανιες και ένας καλύτερος/ακριβότερος, το συζητάμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει παιχτης Βρανιες πλεον, οπως και επιθετικοα Αραουχο (για διαφορετικους λογους ο καθενας)

Link to comment
Share on other sites

Ουτε και οταν τους πηραμε τον Γεναρη του 2017 υπηρχαν (για διαφορετικους λογους ο καθενας και τοτε).

Απλα το υπενθυμιζω.

Οταν εχουμε Οικονομους-Τσοσιτσδες πισω και Γιακουμακηδες μπροστα δεν ειμαστε σε θεση να απορριπτουμε Βρανιες-Αραουχο.

Γνωμη μου .

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Οποιον δεν μπορει να αγορασει η να φερει η γρια ειναι αχρηστος και δεν κανει. Αν αποφασισει η γρια να φερει αραουχο σε καροτσακι ξαφνικα θα βλεπουμε 1 μηνα πρωτοσελλιδα για τον παιχταρα.?

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Vargas21 said:

 

 Γι΄αυτό κι άλλωστε ο διοικητικός ηγέτης της ΑΕΚ, παρά το γεγονός πως γούσταρε να δει τον Βράνιες ξανά με τη φανέλα της Ένωσης, εν τέλει πάτησε φρένο κι όπως όλα δείχνουν ακυρώνει την επιστροφή του Βόσνιου στόπερ στα Σπάτα. 

Ο Μελισσανίδης ως παλιά…καραβάνα στο χώρο του ποδοσφαίρου, «μυρίζεται» τι μπορεί να συμβεί στα αποδυτήρια της ομάδας λόγω της συνύπαρξης των Καρντόσο και Βράνιες.  

Ο νέος κόουτς της ΑΕΚ πολύ δύσκολα θα μπορούσε να βρει…χημεία με τον εκρηκτικό 29χρονο στόπερ που αποτελεί μια κινητή ωρολογιακή βόμβα.  

Γέλιο, κλάμα και εμετούλης μαζί. Γέλιο για το γλύψιμο του δημοσιογράφου, κλάμα αν ισχύει ότι ένας γέρος άσχετος από αθλητικά κάνει κουμάντο στα αγωνιστικά της Α.Ε.Κ., εμετούλης ο τρόπος που προσπαθούν να περάσουν για ιθαγενείς τον αναγνώστη (όχι πως δεν είναι αρκετοί). 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Και το μπάρκα λέγανε ενα δεκαρικο τον δινανε και ουτε μια προσφορά δεν έγινε πανω απο μύριο,με αυτό το πλευρό να κοιμάται,οτι θα πιασει κωτσο τους μανατζαραιους.

Edited by Saxon21
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×