Jump to content

Εκδηλώσεις ΠΑΕ


Recommended Posts

Μια χαρά. Ταίζει ο Μίμης τα παπαγαλάκια να πουλάνε σώτο όπως πρέπει. Αναμένω βαρυσήμαντα άρθρα με το πρώτο γκολ Χρύσανθου και ασσίστ Αραβίδη ότι αυτοί οι 2 φιλότιμοι παιχταράδες δεν πρέπει να βγαίνουν από την εντεκάδα.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati
"Κουτούκι" και "στην καρδιά του Πειραιά" ????

Που τους πήγε ο Μιμάκος ? Στα "5Φ" ?

 

Στα "Μπακαλιαράκια" xD

Link to comment
Share on other sites

Guest Cm punk

Λαικος ο Τιγρης οχι σαν τον Παππα με τα ακριβα εστιατορια ,μαγκια του λεω εγω ,δεν ξεχναει απο που ξεκινησε...Αλλοι βεβαια τον θεωρουν γυφτο.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα τον Ροβα ετσι οπως ντυνεται σε κανα τσιρκο επρεπε να τον πανε. Σιγα μην εχει κι απαιτησεις πού θα παει.

 

δεν πηγε το Ροβα εκει ρε. Το Ροβα τονε πηγε στο Κιτσεν Μπαρ που ειναι τρεντυ. Στο μπακαλογατο τραπεζωσε τους αρδ.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Στο Μπακαλόγατο έχω κάνει 3 εμφανίσεις με την κιθαρίτσα και το μπαγλαμά ενός φίλου. Ωραία πραματάκια καλό κρασί που λέει κι ο moukie κι αν είσαι τυχερός πετυχαίνεις και τίποτα γερόντια σαν κι εμένα με το οργανάκι τους και γίνεται χάβαλο καλό.

Link to comment
Share on other sites

Στο Μπακαλόγατο έχω κάνει 3 εμφανίσεις με την κιθαρίτσα και το μπαγλαμά ενός φίλου. Ωραία πραματάκια καλό κρασί που λέει κι ο moukie κι αν είσαι τυχερός πετυχαίνεις και τίποτα γερόντια σαν κι εμένα με το οργανάκι τους και γίνεται χάβαλο καλό.

 

και ειχα απορια πως χωρεσε η ορχηστρα με την λαιβ μουσικη στο συγκεκριμενο μαγαζι που προκυπτει απο το ρεπορταζ .xD

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati
και ειχα απορια πως χωρεσε η ορχηστρα με την λαιβ μουσικη στο συγκεκριμενο μαγαζι που προκυπτει απο το ρεπορταζ .xD

 

Αρδιες ακόμα και σε αυτό. Που να χωρέσει η ορχήστρα ρε ?

Ότι του φανεί του λολοστεφανή οι αρδ.

Link to comment
Share on other sites

Στα "Μπακαλιαράκια" xD

 

xDxDxD

 

Στα 4 αδελφια! Ή αλλιως 4 brothers!

 

Δεν σε "λαμβάνω", νεαρέ. Τα "5Φ" είναι ΥΠΑΡΚΤΗ κουτουκοταβέρνα στα Καμίνια. Όπου 5Φ = Φίλε Φέρε Φίλους Φάτε Φύγετε

 

Στο μπακαλογατο!!

Μπακαλοταβερνα κανονικη, παλια, με παπουδια ιδιοκτητες, οχι η μοντερνα εκδοχη που παιζει.

Και πολυ ωραιο κρασι.

 

Το μπακάλικο του Παπακωνσταντίνου ήταν το μπακάλικο της γειτονιάς του πατέρα μου (έχει γεννηθεί και μεγαλώσει, δυό στενά πιο πέρα). Το έχω επισκεφθεί πιτσιρικάς πολλάκις με τον μπαμπά ή τη γιαγιά (η οποία επέμενε να ψωνίζει από εκεί άσχετα αν χρειαζόταν ταξί πλέον για να πάει Ταμπούρια). Στην Κατοχή, το υπόγειο του μαγαζιού ήταν το ... official καταφύγιο όπου μαζευόταν όλη η γειτονιά όταν βαρούσανε οι σειρήνες.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μόνο εγώ θεωρώ το σκηνικό με τους σερβιτόρους ως απο τα πλέον γελοία??

 

Αντε να'χες σοβαρούς παίκτες, ονόματα και να έκαναν αυτά τα καραγκιοζιλίκια...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ θεωρώ το σκηνικό με τους σερβιτόρους ως απο τα πλέον γελοία??

 

Αντε να'χες σοβαρούς παίκτες, ονόματα και να έκαναν αυτά τα καραγκιοζιλίκια...

 

Ακριβώς τα ίδια σκεφτόμουν ρε μλκ.

Αντε να είχες κανά ριβάλντο και να του ζητούσες να σερβιρεί τον λαλιώτη.

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτηκα κι εγω. Στα συγκεκριμενα παιδια ταιριαζε ομως (στα περισσοτερα).

 

Ισως γιατί κάποια από τα συγκεκριμένα παιδιά μπορεί σαν γκαρσόνια να έβγαζαν περισσότερα από αυτά που παίρνουν τώρα στην ΑΕΚ.Εδώ ρε συ τον τζανετόπουλο τον είχε με ένα 10χιλιαρο τον χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×