Jump to content

Super League Greece 🇬🇷


Sepultura21
 Share

Recommended Posts

Την κατηγορηματική διαβεβαίωση πως δεν υπάρχει περίπτωση να έχει χρησιμοποιήσει η ΠΑΕ ΑΕΚ πλαστή φορολογική ενημερότητα το 2007 έδωσαν σε ρεπορτάζ που έκανε το aek365 τόσο ο πρόεδρος εκείνης της εποχής Ντέμης Νικολαϊδης όσο και ο οικονομικός διευθυντής Παντελής Ορφανίδης. Μάλιστα οι δύο άντρες που συνεργάζονται ακόμη στις επιχειρήσεις του πρώην προέδρου της ΠΑΕ ΑΕΚ ερευνούν την υπόθεση που αποκαλύφθηκε χθες το βράδυ στην εκπομπή ΔΙΚΗ του Σκάι και αργότερα θα υπάρξουν και πιο λεπτομερείς τοποθετήσεις ενώ δεν αποκλείεται να προκύψουν μηνύσεις και αγωγές για όσους ενέπλεξαν την ΑΕΚ σε αυτή την υπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

Ο Παύλος Μητρόπουλος είναι σύμφωνα με την εκπομπή ΔΙΚΗ ο ποδοσφαιριστής που πιέστηκε για να στήσει παιχνίδι επειδή χρώσταγε σε εμπλεκόμενο στο κύκλωμα λαθρεμπορίας πετρελαίου. Την κατάθεση και τα sms του ποδοσφαιριστή του Πανιωνίου Παύλου Μητρόπουλου αποκάλυψε η τηλεοπτική "ΔΙΚΗ στον ΣΚΑΪ, με βάση τις καταγραφές του υπερκοριού της ΕΥΠ στην υπόθεση λαθρεμπορίας υγρών καυσίμων.Η εμπλοκή Μητρόπουλου στην υπόθεση έχει να κάνει με τον κατηγορούμενο ιδιοκτήτη 9 πρατηρίων καυσίμων, ο οποίος αναφέρεται με τα αρχικά του (Β.Α.). Τα sms που του έστειλε ο παίκτης του Πανιωνίου αφορούν την χρονική περίοδο 17-24 Ιανουαρίου 2014, δηλαδή πριν τους αγώνες της ομάδας του με ΠΑΟΚ στη Ν.Σμύρνη και με Πανθρακικό στην Κομοτηνή. Η κατάθεση Μητρόπουλου στις αρχές έχει ως εξής:''Είμαι επαγγελματίας ποδοσφαιριστής και αγωνίζομαι στην ομάδα του Πανιωνίου. Τον Β.Α τον γνώρισα το περασμένο καλοκαίρι σε καφετέρια του Ν.Φαλήρου. Εγώ καθόμουν με την παρέα μου και αυτός με αναγνώρισε, με πλησίασε και μου συστήθηκε. Μου πρότεινε να παίξω ποδόσφαιρο σε μια ομάδα που είχε ο ίδιος σε γήπεδα 7x7. Εγώ του είπα θα το σκεφτώ και ανταλλάξαμε τηλέφωνα. Εγώ έπαιζα ποδόσφαιρο σε αυτή την ομάδα ολόκληρο το καλοκαίρι και αφου γνωριστήκαμε καλύτερα, του ζήτησα δανεικά και μου έδωσε 5.000 ευρώ. Όταν ήταν να του τα επιστρέψω εγώ δεν είχα χρήματα και του ζήτησα μια παράταση χρόνου για την εξόφληση. Αφού παρήλθε αυτός ο χρόνος και δεν μπόρεσα να του τα δώσω άρχισε να με πιέζει πιο φορτικά. Πριν από ένα μήνα περίπου, μου είπε πως αν δεν μπορείς να μου τα δώσεις θα πρέπει εγώ αυτά τα χρήματα να τα πάρω με άλλο τρόπο. Ο άλλος τρόπος ήταν μέσω του στοιχήματος. Μου ζητούσε να διαμορφώσω κάποιο αποτέλεσμα με την ομάδα του Πανιωνίου, να του το γνωρίσω αυτό το αποτελέσμα προκειμένου να το παίξει αυτός στο στοίχημα και να κερδίσει χρήματα. Επίσης μου έλεγε να προσπαθήσω να πείσω και συμπαίκτες μου να στήσουμε κάποιους αγώνες για να βγάλουμε όλοι χρήματα και αυτός και εμείς. Εγώ για να κερδίσω χρόνο επειδή δεν είχα τα χρήματα να τα επιστρέψω, του έλεγα ότι θα στήσω ένα αποτέλεσμα αλλά την προηγούμενη του αγώνα του έστελνα ένα μήνυμα και του έλεγα άκυρο. Αυτό έγινε τρεις με τέσσερις φορές. Αυτός μετά εκνευρίστηκε, μου ζήτησε και συναντηθήκαμε και μου είπε πως αν δεν κάνω κάτι μέσω στοιχήματος για να πάρει τα χρήματά του πίσω θα έχω άσχημα ξεμπερδέματα. Η τελευταία μας συνάντηση έγινε πριν από 20 με 25 μέρες και πάλι απαίτησε από εμένα να στήσω κάποιο παιχνίδι της ομάδας μου και να στήσω το αποτέλεσμα".

 

Tα sms από το κινητό του ποδοσφαιριστή προς τον κατηγορούμενο Β.Α. είναι:

 

17/1/2014 : '' Άκυρο, μας καταλάβανε. Έχει γίνει της που...ς, προσπαθούμε να σε κρατήσουμε μακριά. Αύριο θα σου φέρω τα λεφτά ''.

 

19/1/2014: ''Είδες τί έγινε ; Σωθήκαμε!!! Τρίτη γιατί αύριο δεν δουλεύουμε''.

 

24/1/2014: ''Μη λες μαλ...ς θα σου τα δώσω από τη τσέπη μου. Αύριο θα βρεθούμε να σου πω πότε''.

 

24/1/2014: ''Εγώ ότι σου είπα ισχύει. Αν δεν κλείσει το θέμα αύριο τότε θα καταλάβεις πόσο μαλ...ς είμαι''.

 

24/1/2014: ''Εγώ είμαι αυτός που εκτέθηκε απέναντί σου και μη με βρίζεις. Θα γίνω που...α να τα βρω και να στα φέρω. Και όχι 5. 25 θα ψάξω να σου φέρω. Και μείνε ήρεμος γιατί θα έρθει η ώρα που θα γίνει αυτό που πρέπει. Αύριο φεύγουμε για Κομοτηνή. Θα σε πάρω από ένα σταθερό να σου πω πότε ακριβώς θα τα έχεις.

 

24/1/2014: ''Περιμένω να μπει ένας πρόεδρος στην ομάδα. Από Δευτέρα θα υπάρχουν πληρωμές. Μου χρωστάνε περίπου 30.000 και θα σου φέρω 20 με 25.000 ευρώ".

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

νταξει τι να πω

 

βγαλαμε χρημα σημερα

 

οβερ στην τριπολη 2,20

οβερ στην κρητη 2,30

οβερ ο νιονιος 2,05

μου μεινει οβερ στην θεσσαλονικη για να βγαλουμε μια 300αρου.

 

ΑΘΑΝΑΤΗ ΣΟΥΠΕΡΛΙΓΚΑ τελευταιες αγωνιστηκες ολοι μεταμορφωνονται σε γκαλακτικος

Link to comment
Share on other sites

έβλεπα λεβαδειακός αγγλίας - άκουποι φσ, καπάκι το γύρισα ελέω ζάστρο σε αστέρας τριπολιτσάς vs εργοτέλης και μετά ΑΡΗΣ - μπαουγκξ. ντάξει αν δεν αγαπούσα τόσο πολύ την ΑΕΚ παίζει να μην ήξερα καν ποιές ομάδες συμμετέχουν στο Ελληνικό πρωτάθλημα.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως ξερει ο χοντρος πως θα κινηθει . ο δικος μας μια ερωτηση εκανε πριν καιρο για το τι παιζει στις ενωσεις της κρητης και να τα μας .

 

βεβαια υπαρχει το ενδεχομενο να κατεβηκε κατω για να κανονισει τους δανεικους για του χρονου .. λεμε τωρα . xD

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σωθηκε ο Κομποτης ομως. Που ολοι τον ειχαν για σωμενο (ακομα κι ο προπονητης του), αλλα αν εβαζε γκολ ο σεριφης στο τελος, ανετα επεφτε.

 

Υγ. Τελευταια αγωνιστικη θα γινει χαμος.

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω αν το καταλαβατε αλλα κατα πασα πιθανοτητα πεφτει ο σεριφης... :bye:

 

- Αρβανιτιδης παιζει με Καϋμενακη - αγνωστο τι θελει να κανει ο Μποροβηλος - το πιθανοτερο ειναι οτι τον θελει τον Αρβανιτιδη στη Λιγκα - Βεροια 38β.

- Ομορφια του ποδοσφαιρου Νεα Σμυρνη - το χωριο του Βαγγελη παιζει με τη γειτονια του Βαγγελη - Ισοπαλια σε ματς παρωδια - Πανιωνιος 39β. Πλατανιας 38β.

- Βαγγελης υποδεχεται το Βελλη - Βαγγελης τελειωνει τον αναιδη μουσατο - Απολλων 36β.

- Σεριφης υποδεχεται Αλαφου - Σεριφης φιλος με νεα ταξη πραγματων που φτιαχνει ο Τιγρης και Αλαφου στηριζει Τιγρη και γιατρο για ΕΠΟ - σεναριο με κορακα καμικαζι να σφαζει στο γονατο Σεριφη - Ξανθη 35β. πουλο - σεναριο με το ματς στα ισα και ισοπαλια τελικο - Ξανθη 36β. ισοβαθμη με Βελλη και πουλο - σεναριο με Αλαφου να ακουει στο τηλεφωνο Τιγρη και να ανοιγει τα ποδια στο Σερφιη - Ξανθη 38β.

 

Πιθανοτερο σεναριο ειναι Σεριφης και Βελλης να μαχονται για πουλο και μπαραζ με τις πιθανοτητες υπερ του Βελλη για το μπαραζ οπου ανετα τον καθαριζουν εκει.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια τα εγραψες. Μονο το ματς της Ξανθης δειχνει εντελως απροβλεπτο. Θα παιχτουν πολλα μεσα στην βδομαδα, εννοειται. Αν αργοτερα γινοταν αρση τηλεφωνικων απορρητων για την βδομαδα που ερχεται, θα εκλαιγαν μανουλες.

Link to comment
Share on other sites

Τα εχουμε γραψει κυριοι λιγα ποστ πιο πανω. Και τη νικη του Αρβανιτιδη σας δωσαμε και την ομορφια του ποδοσφαιρου στη Νεα Σμυρνη και τον ασσο στο Καραισκακης και τη μαχη Βελλη-Σεριφη για το ποιος θα μεινει στην κατηγορια.

 

Ο Σεριφης ειχε διαιτησια 80-20 σημερα. Οσοι ξερουν καταλαβαν αμεσως απο τον ορισμο του Σπαθα. Ο Σπαθας (με πατερα Ζαν φιλο Τιγρεως) ειναι ο καταλληλοτερος για να σου φερνει το αποτελεσμα που ψαχνεις. Ο Βελλης το παλεψε ειναι η αληθεια, αλλα ενα εικοσαλεπτο να βλεπατε το ματς, θα καταλαβαινατε οτι δεν υπηρχε περιπτωση να γλυτωσει. Απο αναποδα κορνερ μεχρι επιθετικα φαουλ στην υποψια οτι μπορει να βγει στην κοντρα ο Απολλωνας. Για μενα καλως πεφτει ο Βελλης, διοτι ειναι ανενταχτος και εχει μεγαλο στομα. Ο Σεριφης ειναι οπορτουνιστης αλλα αυτη τη στιγμη ειναι ταλιμπαν Μελισσανιδης οπως και ο Σπανος και ο Σαββιδης και ο Αλαφουζος. Κοινος αγωνας ολων αυτων ειναι ο Νικολαου στην ΕΠΟ και μια Λιγκα ακομα πιο ανεξαρτητη. Θα ειναι παρα πολυ δυσκολο το εργο και σε ενα χρονο θα βγουν τα κουμπουρια, αλλα στο τελος πιστευω οτι θα νικησει η γοητεια του καινουριου και οι αναποφασιστοι που κρινουν το μελε, θα ψηφισουν Μελισσανιδη. Ο Βαγγελης θα αμυνθει, αλλα ειναι μαλακας και εχασε συμμαχους δυνατους οπως ο ΠΑΟΚ και ο Αρης. Ειναι μεγεθη αυτα για το κωλοπρωταθλημα που εχουμε και δεν πας πουθενα με Πλατανιαδες και Εργοτεληδες. Ειμαι αισιοδοξος για τον απλουστατο λογο οτι ο Σεριφης ανεκαθεν διαλεγε πρωτος τον επομενο Δυναστη. ΤΟ εκανε με το Ροκκο, το εκανε με τον Πατερα, το εκανε με το Βαγγελη, το κανει τωρα και με το Μελισσανιδη. Αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Ζαστρε ξερεις τιποτα για προεδρο Ηρακλη Ψαχνων ο οποιος ειναι αντιπροεδρος στην επο και δηλωμενος γαυρος ? εχεις Infos ? δε θα μου φανει παραξενο να ειναι του χρονου σουπερ λιγδ

Link to comment
Share on other sites

Ζαστρε ξερεις τιποτα για προεδρο Ηρακλη Ψαχνων ο οποιος ειναι αντιπροεδρος στην επο και δηλωμενος γαυρος ? εχεις Infos ? δε θα μου φανει παραξενο να ειναι του χρονου σουπερ λιγδ

b679cd456b56712fb1b75581472b1ba5_26307.jpg

Μια εικονα - χιλιες λεξεις ελεγαν οι Κινεζοι.

Link to comment
Share on other sites

Να πουμε και δυο λογια για την ΕΕΑ και τον κρινο που μυρισαν οι γαυροδορυφοροι σημερα: Νιονιος, Τελης, Πλατανιας, ΟΦΗ και Βεροια φαγανε ακυρο και ουσιαστικα τελειωνουν ειτε αμεσα (Νιονιος) ειτε στο μελλον. Αρης και Γιαννενα ειναι ειδικες περιπτωσεις και επισης δεν αδειοδοτηθηκαν. Για τον Αρη δεν εχει καμια σημασια διοτι θα διαλυθει, ο ΠΑΣ δεν μπορει να βρει λεφτα και εξακολουθει να ειναι φιλικος προς Βαγγελη.

Νομιζω οτι μετα απο τις εξελιξεις και το γεγονος οτι υπαρχει μπλοκ ΑΕΚ-ΠΑΟ-ΠΑΟΚ-Ατρομητου-Σεριφη που ειναι (πλεον) σχεδον καθαροι, ο Βαγγελης ειτε αλλαζει πολιτικη και δινει τυρι ειτε μαζευει οτι προλαβαινει και τελειωνει.

Link to comment
Share on other sites

Ο Αλαφουζος παει για μεγαλη δικαιωση σε πολλα θεματα. Κριμα που η ΑΕΚ δεν βρηκε μια τετοια λυση οταν εφτασε στο αμην και την εβγαλε με τον Θωμα και τον Δημητρελο. Συγκρισεις δυστυχως δεν υπαρχουν ομως.

Link to comment
Share on other sites

Να πουμε και δυο λογια για την ΕΕΑ και τον κρινο που μυρισαν οι γαυροδορυφοροι σημερα: Νιονιος, Τελης, Πλατανιας, ΟΦΗ και Βεροια φαγανε ακυρο και ουσιαστικα τελειωνουν ειτε αμεσα (Νιονιος) ειτε στο μελλον. Αρης και Γιαννενα ειναι ειδικες περιπτωσεις και επισης δεν αδειοδοτηθηκαν. Για τον Αρη δεν εχει καμια σημασια διοτι θα διαλυθει, ο ΠΑΣ δεν μπορει να βρει λεφτα και εξακολουθει να ειναι φιλικος προς Βαγγελη.

Νομιζω οτι μετα απο τις εξελιξεις και το γεγονος οτι υπαρχει μπλοκ ΑΕΚ-ΠΑΟ-ΠΑΟΚ-Ατρομητου-Σεριφη που ειναι (πλεον) σχεδον καθαροι, ο Βαγγελης ειτε αλλαζει πολιτικη και δινει τυρι ειτε μαζευει οτι προλαβαινει και τελειωνει.

 

το ακυρο σημαινει απαγορευση μεταγγραφων ανω των 24 και αλλοδαπων... θα τη βγαλουν με δανεικους απο το λιμανι... για αρη μετα και τη δικαιωση στεφανιδη απο το ειρηνοδικειο, βλεπω να συζητανε για νεο αφμ (ειτε απο γαζωρο, ειτε απο Αρβανιτιδη)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×