Jump to content

Super League Greece 🇬🇷


Sepultura21
 Share

Recommended Posts

Απιδια 8-6 έπαιξε κανεις? θα βάλει ο Αρις ΜΟΥ-ΝΑ-ΡΕΣ? Αυτα πρεπει να μας απασχολούν και όχι να ψαρώνουμε από το ... "ψυχρο"-πολεμικο(λογοπαίγνιο εποχής βαθιάς Σπορντει) κλίμα

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Stylianopoulos said:

Μάκη Γαλάτσι κάτσε και θα δεις μα μπόι..τώρα που πήρε φόρα ο εθνάρχης ίσα που ξαναφτιάχνει μόνος του την Παναγία των Παρισίων .  Η σούπερ λιγκ ήταν μόνο η αρχή . Ήταν να μην πάρει φόρα λαίμαι ,1εκ.ευρώ στέλνει σήμερα νυχτιατικο πρώτη δόση βοηθείας με την θαλαμηγό Βέρα στους Μιτεράν.

Κωστουλας γιατι το εριξε Γκαγκατση, ξερουμε;

Link to comment
Share on other sites

Νεστορίδη αυτό για Κωστουλα έλεγαν και οι δικοί μας σήμερα ,δεν το περίμεναν να πάει με Σαββίδη .

Γενικά εγώ ένα τελικά πιστεύω μετά και τα σημερινά ψηφαλάκια..ΠΑΣ Γιάννενα αγορασμενος από εταιρεία Σαββίδη με αχυράνθρωπο μπροστά έφαγε κυνήγι στους τελευταίους αγώνες. ΟΦΗ αποφασίζει να αλλάξει πλευρό με την αλλαγή ιδιοκτησίας  και κάνει νίκες με αποκορύφωμα την τριάρα εκτός στον ΠΑΟ προχθές.Σωζεται .

Κέρκυρα και Πλατανιάς,ισχυρότατοι Σπούτνικ έπεσαν από πέρσι.

Θέλω να πω επανερχόμενος στη ψήφο του Παναιτωλικου.. μήπως ο Κωστούλας έχει δει το έργο και σου λέει μήπως του χρόνου θελήσουν να φάνε εμένα ,να πάρω θέση υπέρ του ισχυρού έως τώρα Σαββίδη ; Κάτι σίγουρα του έχουν τάξει και εκείνου.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Geologos said:

Πατερα Στυλ, την Σκοντα την καριόλα προλαβαίνουμε να την ριξουμε?

Αυτό θέλω πολύ να το δω να συμβαίνει. Από εποχή ρόκο και Καραγεωργίου το περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Nestoridis21 said:

Καλως το παιδι!!!

 

Αντε να επιστρεφουν και οι αλλοι σιγα σιγα.

Καλά δεν χρειάζεται να επιστρέψουν και οι Αβραάμηδες έλεος δηλαδή και ήμαρτον

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Nestoridis21 said:

Ο αχυρανθρωπος του ΠΑΣ πως εφαγε κυνηγι κ γιατι εφαγε;

Ρε συ δεν είμαι και μπροστά αλλά θα σου πω τη γνώμη μου . Αυτοί που κινούν τα νήματα  τα καθιζηματα που είναι εδώ και δεκαετίες στο παρασκήνιο μπορούν ακόμα να ελέγχουν όσα είναι στη σφαίρα επιρροής τους . Δηλαδή ποιος θα ανέβει από β στη σούπερ λιγκ η ποιοι θα πέσουν .Γίνονται θαύματα πάλι και φέτος στην ουρά,βλέπεις  .  Την κορυφή και τον πρωταθλητή με ΕΠΟ μισή μισή  και ξένους διαιτητές δεν την ακουμπάνε ,δε μπορούν να κάνουν κάτι ίσως και να μη θέλουν μια αυτοκρατορία α λα γαυρου-Κοκκαλη.

ΠΧ ο ΠαΣ Γιάννενα ανήκει σε εταιρεία του Σαββίδη  .Αγορασμενη όπως και η Ξάνθη , όχι δίνει χορηγία στη φανέλα η μιλάει με κάποιους μετοχους και φιλικές σχέσεις  κλπ . Η ΠΑΕ είναι δοσμένη . Γι'αυτό και τρώει κυνήγι . Δεν είναι ομάδα για να πέσει κανονικά .

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, The Magician said:

Να πανηγυρίζουν Αεκτζηδες που συμμάχησαν με το Μαρινάκη ειλικρινά δεν το περίμενα ποτέ. Τεσπα οπαδικό φόρουμ είναι ότι του καβλωσει του καθενός γράφει.

Εντελως Ντεμικα* αυτα ρε συ.

Εχουμε εμεις τοσα χρονια τον Θωμα Μητροπουλο, την συμμαχια με τους αλλους, τον Κοκκαλη και τον βατραχο, οι αλλοι τον Γκαγκατση, τα σοφιτελ, τα παραρτηματα, οι παραλοι ανταλλαγες ψηφων με τους γαυρους για να μην υποβιβαστουν, αλλα οχι, το σημερινο ενοχλει.

 

* δουλευει για λογαριασμο του Ιβαν Σαββιδη ο συγκεκριμενος φερ πλευερ ΑΕΚτζης btw. Με 2 πιττογυρα κερασμα παραπανω παει και Βαγγελα.

Link to comment
Share on other sites

Ολα και ολοι ενοχλουν Νικο, δεν ειναι μονο το σημερινο. Υποτιθεται ομως οτι θα το στρωναμε το ποδοσφαιρο και δεν θα του γαμουσαμε τα πρεκια παλι.

Link to comment
Share on other sites

Θα το εστρωνε το ποδοσφαιρο ο Μελισσανιδης ναι. Παλιοτερα ειχαμε τον Ψωμιαδη για την ιδια δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Geologos said:

Πατερα Στυλ, την Σκοντα την καριόλα προλαβαίνουμε να την ριξουμε?

Η Ξάνθη είναι η δεύτερη ομάδα που ανήκει σε εταιρεία του Ρώσου . Μάλιστα έχουν τάξει του Γκαρσία της Κ20 του ΠΑΟΚ από το καλοκαίρι να ναι αυτός εκεί προπονητής . Καμία ντροπή .

 Γι'αυτό γράφω πιο πάνω ότι το νεογνό έκτρωμα Σαββίδης βγήκε από την μήτρα του Μακεδου . Το ίδιο σχέδιο ,την ίδια ακριβώς τακτική ακολουθεί με σκοπό να γίνει αυτός τώρα ο μόνιμος πρωταθλητής.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, The Magician said:

Ολα και ολοι ενοχλουν Νικο, δεν ειναι μονο το σημερινο. Υποτιθεται ομως οτι θα το στρωναμε το ποδοσφαιρο και δεν θα του γαμουσαμε τα πρεκια παλι.

Καλά πέρα από αυτό που λέει ο Νίκος, η αλήθεια είναι ότι όσο διατηρείται αυτή η ισορροπία τρόμου που υπάρχει σήμερα με 3 σχετικά ισχυρούς προέδρους, η κατάσταση (τουλάχιστον για την κορυφή) είναι καλύτερη απ'ότι παλιότερα. Το τι θα συμβεί αν επικρατήσει ένας από αυτούς είναι το επίφοβο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Για να στρωθεί το ελληνικό ποδόσφαιρο πρέπει να πέσει μια ωραία 5ετής τιμωρία από Ουέφα, η οποία θα είναι ουσιαστικά καμιά 10αρια χρόνια αφού για να ξαναβγείς Ευρώπη θα σου βγει ο πάτος. Όπως και η Ελλάδα γενικότερα με ημίμετρα τύπου τρόικας  δεν σώζεται έτσι και το ελληνικό ποδόσφαιρο με ημίμετρα πάλι δεν σώζεται.

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείστε με τον Ματζίσαν, βλέπει ότι πλησιάζει το τέλος της ομάδας του Σερίφη και τσινάει.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, firebird said:

Αυτά μόνο εμείς. Αυτοί χρονιά που πήραν πρωτάθλημα μετά από τόσα χρόνια σιγά μην χαλάσουν την ζαχαρένια τους ότι και να γίνει.

Καλα, ειδες εσυ καμια εσωστρεφεια λογω του περσινου χαμενου τελικου; Πονεσαμε, αλλα ολοι στα ουρανια παραμειναμε

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Για να στρωθεί το ελληνικό ποδόσφαιρο πρέπει να πέσει μια ωραία 5ετής τιμωρία από Ουέφα, η οποία θα είναι ουσιαστικά καμιά 10αρια χρόνια αφού για να ξαναβγείς Ευρώπη θα σου βγει ο πάτος. Όπως και η Ελλάδα γενικότερα με ημίμετρα τύπου τρόικας  δεν σώζεται έτσι και το ελληνικό ποδόσφαιρο με ημίμετρα πάλι δεν σώζεται.

Αυτό που περιγράφεις θα ήταν η ταφόπλακα.

Δεν είσαι Αγγλία να στηρίξεις οικονομικά το προϊόν ακόμα και εκτός Ευρώπης.

Άλλα πράγματα προέχουν να γίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
Just now, Bukowski said:

Αυτό που περιγράφεις θα ήταν η ταφόπλακα.

Δεν είσαι Αγγλία να στηρίξεις οικονομικά το προϊόν ακόμα και εκτός Ευρώπης.

Άλλα πράγματα προέχουν να γίνουν.

 Έσοδα-έξοδα όλες οι ομάδες, επιστροφή του κόσμου στα γήπεδα, όχι βία κι όχι στησίματα. Εγώ θα σταματούσα και την τηλεοπτική κάλυψη κιόλας για αυτά τα 5 χρόνια μπας κι αλλάξει η νοοτροπία του μέσου έλληνα οπαδού αλλά και η νοοτροπία του προέδρου. Στήριξη στις ακαδημίες με το πολύ μια 18αδα να αποτελείται από 4 ξένους και ξαναφτιάχνεις το όλο προιόν σιγά σιγά.
Όλα αυτά τα ημίμετρα κάνουν το όλο πράγμα βασανιστικό + ότι στην τελική δεν θα αποφύγεις το παραπάνω σενάριο σε λίγο καιρό όπως πάει η κατάσταση (πχ είτε από σοβαρά επεισόδια ή κάτι σχετικό ή η ουέφα να αρχίσει να φτιάχνει κλειστές λίγκες στις οποίες δεν θα είσαι μέσα ούτε με αίτηση).

ΥΓ1: Πάντως έχουμε μνημόνια εδώ και μια 10ετία, έφυγα από Ελλάδα το 12, όποτε γυρνάω πίσω ή από αυτά που ακούω από τους γονείς μου, τα ίδια σκατά είμαστε ακόμα πάνω κάτω. Ημίμετρα μια 10ετία κι έχεις κάνει μια τρύπα στο νερό. Διαλύεις το μαγαζί και ξεκινάς από την αρχή. Όλες αυτές οι καταστάσεις οδηγούνται στο ίδιο αποτέλεσμα με σχεδόν μαθηματική ακρίβεια, είτε το βλέπεις στον μικρόκοσμο (πχ ένα πρότζεκτ που πήγε στραβά από τον σχεδιασμό και προσπαθείς με μπαλώματα να το φτιάξεις) είτε στον μακρόκοσμο (πχ από εταιρίες, δήμους, μέχρι κράτη).
ΥΓ2: Φυσικά για τα παραπάνω δεν θες να κάνουν κουμάντο άτομα σαν τον Τίγρη, όπου σε ρίχνουν για να σε ξαναφτιάξουν, αλλά το κάνουν με τσαπατσούλικο τρόπο κι ακολουθώντας σχεδόν την ίδια γραμμή όπως προηγουμένως.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Fadrhonc21 said:

Βρίσκω τον Μηνά πολύ σοβαρό άτομο, δεν τον ξέρω προσωπικά, αλλά αυτό μου βγάζει και είναι ίσως ο μόνος σοβαρός μέσα στην ΠΑΕ κιόλας.
Αν ήταν να πάρει την ψήφο του γαύρου για να βγει ε καλά έκανε και την πήρε, όταν απέναντι είχες ουγκάνους κι όχι άλλα σοβαρά άτομα. Εδώ κρεμόμαστε από τα τέτοια του Κόκκαλη για το γήπεδο, στην ψήφο του γαύρου για την Σουπερ Λιγκ θα κολλήσουμε σαν ΠΑΕ; Η ψυχή των επιχειρηματιών σε τέτοιο επίπεδο είναι άβυσσος οπότε όσο ασχολούμαστε μαζί τους τόσο άκρη δεν θα βγάζουμε.

ΥΓ: Όταν είχε βγει ο μέγας Θανόπουλος είχε ψηφιστεί από όλους νομίζω :P

Τότε ήταν τα πρώτα χρόνια της SL που έβγαιναν πρόεδροι με συμφωνία εκ περιτροπής και από τους 3 μεγάλους. Τη πρώτη χρονιά είχε βγει ο Πέτρος Κόκκαλης και τη δεύτερη ο τζιγκερ

Link to comment
Share on other sites

Just now, George_D said:

Τότε ήταν τα πρώτα χρόνια της SL που έβγαιναν πρόεδροι με συμφωνία εκ περιτροπής και από τους 3 μεγάλους. Τη πρώτη χρονιά είχε βγει ο Πέτρος Κόκκαλης και τη δεύτερη ο τζιγκερ

Τι;;;

Δεν είχαμε big-4 τότε;

Αίσχος, ΠΟΚ, Αθήνα γαμημένη, χαβούζα κτλ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στυλ υπάρχει πιθανότητα να έχει ενεργοποιηθεί ποδοσφαιρικα (παρασκηνιακά) ο Κόκκαλης και να δουλεύει για λογαριασμό της ΑΕΚ; (Του τίγρη). Βασικά μαλακία διατύπωση έκανα, είναι αδύνατο να δουλέψει ο Κόκκαλης για λογαριασμό του Μελισσανίδη. Υπάρχει περίπτωση τέλος πάντων να εμπλέκεται με οποιονδήποτε τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως θεωρώ ότι το να αναβιώσει το ποκ δεν είναι κακή εξέλιξη αλλά δεν πρόκειται γιατί υπάρχει σαπίλα παντού. Παντού έτσι γίνεται οι μεγάλοι συννενοούνται και φιάχνουν το προιόν και κατέπεκταση και τα δικά τους έσοδα .Αν καταφέρουν και κάνουν ζημιά και στο τσετσένο ακόμα καλύτερα. Όσο για την εκλογή  το να είμαστε στα κέντρα των αποφάσεων μόνο ώφελος θα έχουμε και μακάρι να κάτσει χρόνια στη προεδρία και το έργο του να είναι επιτυχημένο . Το πώς ήρθε δεν έχει σημασία η ουσια μετρά . 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×