Jump to content

Super League Greece 🇬🇷


Sepultura21
 Share

Recommended Posts

3 minutes ago, stavros 9-11 said:

Στυλ υπάρχει πιθανότητα να έχει ενεργοποιηθεί ποδοσφαιρικα (παρασκηνιακά) ο Κόκκαλης και να δουλεύει για λογαριασμό της ΑΕΚ; (Του τίγρη). Βασικά μαλακία διατύπωση έκανα, είναι αδύνατο να δουλέψει ο Κόκκαλης για λογαριασμό του Μελισσανίδη. Υπάρχει περίπτωση τέλος πάντων να εμπλέκεται με οποιονδήποτε τρόπο;

Οι αλλαγές συσχετισμών στις ΕΠΣ το τελευταίο διάστημα αυτό δείχνουν πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Οι αλλαγές συσχετισμών στις ΕΠΣ το τελευταίο διάστημα αυτό δείχνουν πάντως.

Ποιες αλλαγές; Έχω χάσει λίγο τις εξελίξεις. Πήραμε ΕΠΣ από τον Βούλγαρο; Και αν πήραμε γιατί οπωσδήποτε πρέπει να εμπλέκεται ο Κόκκαλης; Οι ερωτήσεις είναι ειλικρινείς, δεν έχω ιδέα

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AG21 said:

εγώ πάντως θεωρώ ότι το να αναβιώσει το ποκ δεν είναι κακή εξέλιξη αλλά δεν πρόκειται . Παντού έτσι γίνεται οι μεγάλοι συννενοούνται και φιάχνουν το προιόν και κατέπεκταση και τα δικά τους έσοδα . Το να είμαστε στα κέντρα των αποφάσεων μόνο ώφελος θα έχουμε και μακάρι να κάτσει χρόνια στη προεδρία και το έργο του να είναι επιτυχημένο . 

Δεν υπάρχει ΠΟΚ.

Πέρσι ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός έκαναν συμμαχία.

Η διαφορά ανάμεσα σε ΑΕΚ και ΠΑΟΚ είναι πως όταν συμμαχεί ο Ολυμπιακός με τον ΠΑΟΚ βγαίνει πρόεδρος ο εκπρόσωπος του Ολυμπιακού, ενώ όταν συμμαχεί η ΑΕΚ με τον Ολυμπιακό βγαίνει ο εκπρόσωπος της ΑΕΚ.

Από εκεί και πέρα το ιδανικό σενάριο θα ήταν να καθαρίσουμε από Κομπότηδες κτλ και να βγαίνει πρόεδρος της Λίγκας κάποιος εκτός ομάδων τεχνοκράτης με θητεία 2ετή ενώ οι όποιες αλλαγές στην διάρθρωση της λίγκας γίνονται (πχ 14 ομάδες) να έχουν διάρκεια 5 ετών.

Σε ότι έχει να κάνει με τις λίγες αγωνιστικές, ας καθιερώσουν League Cup και Super Cup.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stavros 9-11 said:

Ποιες αλλαγές; Έχω χάσει λίγο τις εξελίξεις. Πήραμε ΕΠΣ από τον Βούλγαρο; Και αν πήραμε γιατί οπωσδήποτε πρέπει να εμπλέκεται ο Κόκκαλης; Οι ερωτήσεις είναι ειλικρινείς, δεν έχω ιδέα

Είχα κάνει μια συζήτηση πρόσφατα με έναν πελάτη-ασθενή πρώην παράγοντα (όχι επιφανή αλλά είχε πόστο) και μου έλεγε πως το τελευταίο διάστημα έχουν γυρίσει αρκετές ΕΠΣ και πως η επόμενη ΕΠΟ θα ναι κιτρινόμαυρη. Δεν ξέρω βέβαια αν έλεγε μούφες, δεν θυμάμαι και τρελές λεπτομέρειες, πάντως εμένα όλα αυτά μου δείχνουν πως ο Σωκράτης έχει βάλει το δάχτυλο του. Βέβαια όταν συμμαχείς με τον διάολο θα χορέψεις στους ρυθμούς του όταν έρθει το πλήρωμα του χρόνου αυτό ας το θυμόμαστε και ας εκμεταλλευτούμε στο μάξιμουμ ότι μπορούμε χωρίς να καίμε χρονιές λέω εγώ γιατί τέτοια συμβόλαια έχουν ημερομηνία λήξης.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Bukowski said:

Δεν υπάρχει ΠΟΚ.

Δεν υπάρχει τώρα προφανώς και το λέμε σαν κάτι κακό άλλα δεν θα είχαμε κανένα πρόβλημα να αναβίωνε κιόλας ( τέτοιες συμμαχίες υπάρχουν σε άλλα πρωταθλήματα) , ίσα ίσα θεωρώ ότι είναι προς ώφελος του ελληνικού ποδοσφαίρου και θα λυνόντουσαν πολλές παθογένειες και ο μπαοκ έχει το κόμπλεξ ότι ποτέ δεν τον κάλεσαν να συμμετέχει ( ο άρης αντίθετα είχε συμμετάσχει σε κάποια τουρνουά ποκ όπως βλέπω στο βικιπεδία )γιατί διαχρονικά ήταν ανύπαρκτος και μικρό μέγεθος για να ξέρουμε τι λέμε . 

Βασικά καλό είναι όσοι το λένε να διαβάσουν τι ήταν . 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

Δεν υπάρχει τώρα άλλα δεν θα είχαμε κανένα πρόβλημα να αναβίωνε κιόλας , ίσα ίσα θεωρώ ότι είναι προς ώφελος του ελληνικού ποδοσφαίρου και ο μπαοκ έχει το κόμπλεξ ότι ποτέ δεν τον κάλεσαν να συμμετέχει ( ο άρης αντίθετα είχε συμμετάσχει σε κάποια τουρνουά ποκ όπως βλέπω στο βικιπεδία ) 

Βασικά καλό είναι όσοι το λένε να διαβάσουν τι ήταν . 

Εγώ αυτό που ξέρω είναι πως την μία φορά που οι τρεις δεν κατέβηκαν στο πρωτάθλημα, ο ΠΑΟΚ τερμάτισε δεύτερος πίσω από τον μεγάλο ΑΡΗΣ.

Γενικά μας σκοτίζουν τον ψώλο με το ΠΟΚ ενώ η αλήθεια είναι πως διαχρονικά οι Μακεδόνες παιχταράδες τους πούλαγαν την μάνα τους για να κατέβουν Αθήνα.

Αυτή είναι η αλήθεια πέρα από ΠΟΚ, ΜΟΚ και ΣΟΚ.

Και για την ιστορία φέτος που κατέβασαν ομάδα για πρωτάθλημα, δεν τους έκοψε και κανένα ΠΟΚ τον δρόμο. Αήττητοι το σήκωσαν.

Τώρα αν έπαιζαν στο 90% της ιστορίας τους με Σικαμπάλες, Γιασεμάκηδες και ήθελαν να παίρνουν κούπες κόντρα σε Ζιοβάνι, Τσιάρτα και Χένρικσεν δεν τους φταίει κανένα ΠΟΚ αλλά τα σκατά που κουβαλάνε στο κεφάλι τους.

Link to comment
Share on other sites

Μα το ποκ δεν είχε αυτή τη φιλοσοφία να κερδίζουμε εμείς τα πρωταθλήματα απλά ήταν μνημόνιο συνεργασίας για κοινό εμπορικό ώφελος . Τα έχουμε μπερδέψει . κάτι παρόμοιο με τo μνημόνιο συνεργασίας των μεγάλων ομάδων που πιέζουν την uefa για να περνάνε κάποια πράγματα . Πήγαν να κάνουν και τη πρώτη σουπερλίγκα τότε άλλα απέτυχαν . 

https://el.wikipedia.org/wiki/Π.Ο.Κ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε δεν μας γαμάνε λέω γω.

Κρα κάνει το κωλοτρυπίδι τους γίνει το big-3 ξαφνικά big-4 επειδή πήραν ένα πρωτάθλημα και δύο Κύπελλα την τελευταία δεκαετία μπας και από μεγαλύτερη ομάδα των μικρότερων αρχίσουν να θεωρούνται η μικρότερη από τις μεγάλες και τους φταίει κατά τα άλλα το τρίο των Αθηνών.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AG21 said:

Μα το ποκ δεν είχε αυτή τη φιλοσοφία να κερδίζουμε εμείς τα πρωταθλήματα απλά ήταν μνημόνιο συνεργασίας για κοινό εμπορικό ώφελος . Τα έχουμε μπερδέψει . 

https://el.wikipedia.org/wiki/Π.Ο.Κ.

Τίποτα δεν έχουν μπερδέψει, απλά αν δεν το έλεγαν ΠΟΚ θα έπρεπε να το πουν οι 3 μεγάλοι, το big-3 ή στην καλύτερη για αυτούς οι 3 μεγάλοι της Αθήνας. Θεωρώ αυτονόητο το γιατί δεν θέλουν να πάνε εκεί οι γυφτοι.

Επίσης, οι τύποι έχουν μείνει στην εποχή που για να κάνεις το Θεσσαλονίκη-Αθήνα έπρεπε να βλέπεις τον κώλο ενός αλόγου για 1 βδομάδα και πιστεύουν ότι ο πιο βασικός λόγος που τόσα χρόνια έπαιρναν τα αρχίδια τους είναι η (γεωγραφική) απόσταση από τα κέντρα αποφάσεων.

Link to comment
Share on other sites

Επίπεδο γαύρου 

Μεταξύ άλλων, λοιπόν, ο Κ. Καραπαπάς, είπε:

* «Έχεις τεράστιο θράσος να τολμάς να λες ότι θες να γίνεις Πρόεδρος του συνεταιρισμού με όσα έχεις κάνει γελοίο υποκείμενο. Πέρσι μας έλεγες ότι δεν θα φτάσει το πούλμαν μας στο Αεροδρόμιο, τώρα θες να κάνεις τον Πρόεδρο; Εσύ Πρόεδρος, ο μπαμπάς σου παράνομα διευθύνων σύμβουλος, φέρε και κανέναν ξάδερφο σου»

* «Τρία χρόνια τώρα κάνεις live μετάδοση από το συμβούλιο της Λίγκας όσα λέγονται υποτίθεται εμπιστευτικά στο σάιτ σου, στο sdna και ένας εδώ δεν μιλάει. Πήγες στην ΕΠΟ και είπες στον Αγραφιώτη ότι θα μας γαμήσεις από το sdna. Γράψε λοιπόν τώρα ένα βίντεο να τους το στείλεις που θα σε ξεβρακώσω εδώ μέσα στη Λίγκα. Στείλε ψεύτικους διαλόγους όπως πέρσι να κάνεις τον μάγκα στη Θεσσαλονίκη κι είσαι για να φοράς φούστα…»

* «Εδώ δεν είναι οι αστυνομικοί υπάλληλοι σου, όπως στη Θεσσαλονίκη, που έστησες όσα έστησες πριν τον αγώνα. Κάνε λοιπόν μήνυση και πάμε αφού τρέμεις. Έστησες ολόκληρο σκηνικό στο γήπεδο για να μην αφήσεις τον ηγέτη του Ολυμπιακού κ. Μαρινάκη να μπει. Εστησες ολόκληρο τσίρκο»!

Από την πλευρά του ο Μ. Γκαγκάτσης δεν αντέδρασε, με την ένταση να πέφτει μετά από παρέμβαση του Λυσάνδρου και των υπόλοιπων μελών του Δ.Σ. της Λίγκας!

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΚ και παπαριες των βου.

Τα τελευταια χρονια χοντρικα ο μπαοκ εχει παρει την θεση του βαζελου και μαλιστα καλου και δυνατου βαζελου, οικονομικα δυνατοτερου απο τους αλλους 2 πλεον. Σημεια των καιρων. Ποιο ΠΟΚ λοιπον..

Ε, καθε χρονο υπαρχει συμμαχια 2ος με 3ο για να ριξουν  τον 1ο.

Ειναι και η ιδιοσυγκρασια του Βαγγελα 1) οταν χανει το παρασκηνιο να νιωθει οτι εχασε την γη κατω απο τα ποδια του 2) να δημιουργει νεους εχθρους σε dt

και καπου δενει το γλυκο.

Απο εκει και περα προσωπικα θεωρω οτι αυτα τα πραγματα παιζουν σιγουρα καποιο ρολο σε καποια θεματα, αλλα  α) οσο επιτρεπονται οι δανεισμοι, τα περισσοτερα παραρτηματα θα τα εχουν οι πιο πλουσιοι, δλδ οχι εμεις β) με ξενους διαιτητες στα ντερμπυ, η διαιτησια παιζει μικροτερο ρολο.

Υγ1. Σε καμια περιπτωση δεν με πειραζουν οι συμμαχιες με τον διαβολο, οποιος και να ειναι αυτος. Με νοιαζει το νυν καλο της ομαδας μου, το νυν καλο αυτου που καλώς ή κακως μας διοικει. Στην τελικη δεν εχεις να αντιμετωπισεις τα παιδια των λουλουδιων, με τον αρχιβρωμιαρη τον τσετσενο εισαι απεναντι αυτην την στιγμη. Αυτος μια χαρα ηταν με τον Βαγγελη περισυ, τοτε μας αρεσε καλυτερα δλδ το ποδοσφαιρο? Ή μας αρεσουν τα παραρτηματα, τα γκολ οφσαιντ, οι χερουκλες, τα η εμεις ή κανεις, οι Κοκλες, οι Μινοι, τα πορτοκαλι site, τα OPEN, οι ΕΡΤ,  οι Λουτσεσκοι, οι Βιερινια που μας αποκαλουν κλεφτες και χαρτινους, οι κομπλεξικοι wannabe γαυροι εκει πανω, οι Γκαγκατσηδες και οι Σκουτερηδες?

Υγ.2 Ο δικος μας πρεπει να σοβαρευτει, περαν του παρασκηνιου. Φετος δεν το εχασες απο το παρασκηνιο. Ουτε περισυ το κερδισες απο αυτο. Γνωμη μου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, firebird said:

Τίποτα δεν έχουν μπερδέψει, απλά αν δεν το έλεγαν ΠΟΚ θα έπρεπε να το πουν οι 3 μεγάλοι, το big-3 ή στην καλύτερη για αυτούς οι 3 μεγάλοι της Αθήνας. Θεωρώ αυτονόητο το γιατί δεν θέλουν να πάνε εκεί οι γυφτοι.

Επίσης, οι τύποι έχουν μείνει στην εποχή που για να κάνεις το Θεσσαλονίκη-Αθήνα έπρεπε να βλέπεις τον κώλο ενός αλόγου για 1 βδομάδα και πιστεύουν ότι ο πιο βασικός λόγος που τόσα χρόνια έπαιρναν τα αρχίδια τους είναι η (γεωγραφική) απόσταση από τα κέντρα αποφάσεων.

έτσι . σε ένα φανταστικό προηγμένο κόσμο αν νοιάζονταν για το ελληνικό ποδόσφαιρο και επειδή δεν ζούμε στο 50΄ και πλέον υπάρχει και ομάδα μπάοκ ας κάνουν κάτι παρόμοιο μαζί με τον άρη να το λένε ποκκα π.χ. και θα λυνόντουσαν πολλά θέματα άλλα θα κοιτούσαν και πώς θα γινόταν καλύτερο και πιο εμπορικό το προιόν χωρίς να κοιτάνε τις ψήφους του κάθε λυγούρη απο τις μικρές ομάδες .  

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου γνώμη είναι ότι πέρσι πήρες νίκη στον Πειραιά και ακύρωση γκολ στην Θεσσαλονίκη που δεν τα έχεις πάρει ποτέ. Σε άλλες χρονιές θα είχε ακυρωθεί το γκολ του Γιακουμάκη και θα είχε κατοχυρωθεί το γκολ του Βαρέλα . Άρα κάτι έγινε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mobster21 said:

Η δική μου γνώμη είναι ότι πέρσι πήρες νίκη στον Πειραιά και ακύρωση γκολ στην Θεσσαλονίκη που δεν τα έχεις πάρει ποτέ. Σε άλλες χρονιές θα είχε ακυρωθεί το γκολ του Γιακουμάκη και θα είχε κατοχυρωθεί το γκολ του Βαρέλα . Άρα κάτι έγινε.

Και τα 2 ισχύουν. Δεν το πήρες λόγω παρασκηνίου αλλά αγωνιστικά. Αλλά θα μπορούσες άνετα με άλλη διοίκηση να το έχεις χάσει σε αυτά που λες ή από τον σκουτέρη.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έγινε το ΠΟΚ, ο ΠΑΟΚ έπαιζε στο συντριβάνι και ήταν η τρίτη ομάδα της πόλης. Οφείλουμε να αναγνωρίσουμε ότι 90 χρόνια μετά έγινε το νούμερο ένα στη Θεσσαλονίκη και αποσπάστηκε και από τη Λάρισα. Όσο για την ΑΕΚ, εδώ και 3 χρόνια είναι δυνατή παρασκηνιακά, και από πέρσι περισσότερο από όλους. Το ότι δε χρησιμοποίησε τη δύναμή της φέτος και πήγε πάσο, είναι άλλο θέμα, και σίγουρα δεν έγινε χωρίς ανταλλάγματα. Και η αλήθεια είναι ότι σιχαίνομαι να μιλάω για παρασκήνιο, προτιμώ τη μπάλα. αλλά δυστυχώς στην Ελλάδα αυτή μπαίνει σε δεύτερη μοίρα..

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AG21 said:

έτσι . σε ένα φανταστικό προηγμένο κόσμο αν νοιάζονταν για το ελληνικό ποδόσφαιρο και επειδή δεν ζούμε στο 50΄ και πλέον υπάρχει και ομάδα μπάοκ ας κάνουν κάτι παρόμοιο μαζί με τον άρη να το λένε ποκκα π.χ. και θα λυνόντουσαν πολλά θέματα άλλα θα κοιτούσαν και πώς θα γινόταν καλύτερο και πιο εμπορικό το προιόν χωρίς να κοιτάνε τις ψήφους του κάθε λυγούρη απο τις μικρές ομάδες .  

Αυτοί οι μαλάκες αδυνατούν να κατανοήσουν το εξής απλό.

Πως όσο λένε παπαριές για ΠΟΚ και για γαμημένη Αθήνα δεν θα αποκτήσουν ποτέ κοινό εντός Αθήνας σε αντίθεση με τους άλλους τρεις που μαζί με Άρη έχουν τουλάχιστον το 50% του ποδοσφαιρόφιλου κοινού της Θεσσαλονίκης. Και άρα ποτέ δεν θα γίνουν όντως μεγάλη ομάδα αφού σε ότι έχει να κάνει με την διασπορά πάντα θα υπολείπονται.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μαζί με τον Μάγο είμαι. Να φτιάξουμε το ποδόσφαιρο ΕΜΕΙΣ. Αλλά να έχεις απέναντι σοβαρούς και τίμιους παράγοντες. Εδώ έχουμε ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ. 

Οπότε είμαι στην φάση όχι να τους γαμώ εγώ. Αλλά να μην με γαμάνε καταρχήν αυτοί. 

Και για να γίνει κάτι τέτοιο αυτή την στιγμή χρειάζεται να βγω μπροστά και να αναγκάσω τον διάβολο να συμμαχήσει μαζί μου.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ακόμα δεν έχουν φτάσει τον Άρη στα πρωταθλήματα. Ικανοί είναι να μπουν μέσα να διακόψουν κανέναν αγώνα και να τιμωρηθούν δίνοντας τον τίτλο στον αυθεντικό γαύρο.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bukowski said:

Αυτοί οι μαλάκες αδυνατούν να κατανοήσουν το εξής απλό.

Πως όσο λένε παπαριές για ΠΟΚ και για γαμημένη Αθήνα δεν θα αποκτήσουν ποτέ κοινό εντός Αθήνας σε αντίθεση με τους άλλους τρεις που μαζί με Άρη έχουν τουλάχιστον το 50% του ποδοσφαιρόφιλου κοινού της Θεσσαλονίκης. Και άρα ποτέ δεν θα γίνουν όντως μεγάλη ομάδα αφού σε ότι έχει να κάνει με την διασπορά πάντα θα υπολείπονται.

Έχουν επιλέξει το ρόλο του μακεδονομάχου αντιαθηναίου. Για να γίνει κάποιος Αθηναίος ή νοτιοελλαδίτης γενικά Παοκτζής, θα πρέπει είτε να είναι βλάκας, είτε αντικοινωνικό στοιχείο, είτε σπαστικός που θέλει να λέει ότι πάει κόντρα σε όλους..Ε πόσοι τέτοιοι υπάρχουν???Και στην Αθήνα, ακόμα κι αυτοί, γίνονται κατά βάση Πανιώνιοι...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να τους δω μια φορά 15 χρόνια χωρίς δικό τους γήπεδο να παίζουν Τζόγλειο, να μην έχουν να βάλουν βενζίνη στο πούλμαν της ομάδας και να κάνουν έρανο να σφραγίσουν εισιτήρια.

Να δούμε τον υπέροχο κόσμο του παοκ που άφησαν την ομάδα τους μόνη κάποτε να μας βλέπουν απέναντι να σηκώνουμε πρωτάθλημα μέσα στο μπουρδέλο τους.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mobster21 said:

Ήθελα να τους δω μια φορά 15 χρόνια χωρίς δικό τους γήπεδο να παίζουν Τζόγλειο, να μην έχουν να βάλουν βενζίνη στο πούλμαν της ομάδας και να κάνουν έρανο να σφραγίσουν εισιτήρια.

Να δούμε τον υπέροχο κόσμο του παοκ που άφησαν την ομάδα τους μόνη κάποτε να μας βλέπουν απέναντι να σηκώνουμε πρωτάθλημα μέσα στο μπουρδέλο τους.

Καλά ρε συ στο προηγούμενο εντός έδρας που πήγαιναν για πρωτάθλημα έκοψαν με το ζόρι 4,000 εισιτήρια παραπάνω από όσα έκοψε η ΑΕΚ με Μπαμπεργκ.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×