Jump to content

Super League Greece 🇬🇷


Sepultura21
 Share

Recommended Posts

Η Λίγκα αναμένεται να πάρει θέση ως την Παρασκευή για το αν θέλει 14, 16 ή 18 ομάδες τη νέα σεζόν, έτσι ώστε η ΕΠΟ να αποφασίσει στην Ε.Ε. της Δευτέρας

Πέραν του τελικού του Κυπέλλου που είναι λογικό να «πονοκεφαλιάζει» έντονα την ΕΠΟ, υπάρχει και το τεράστιο θέμα της αναδιάρθρωσης των κατηγοριών που θα κληθεί άμεσα να αντιμετωπίσει.

Κατά πάσα πιθανότατα, στη συνεδρίαση της Εκτελεστικής Επιτροπής της ομοσπονδίας την Δευτέρα (27/7), θα συζητηθεί και το εν λόγω θέμα ώστε να παρθεί μια απόφαση για το πόσες ομάδες θα έχουν τη νέα σεζόν οι επαγγελματικές κατηγορίες.

Προηγουμένως, όμως, θα πρέπει να πάρει μια απόφαση η Super League, που θα έχει ουσιαστικά τη μορφή εισήγησης-θέσης και θα τεθεί προς την Ε.Ε. της ΕΠΟ.

 Η λίγκα θα συνεδριάσει πιθανότατα την Παρασκευή (24/7) και εκεί οι ΠΑΕ θα κληθούν να πουν τη γνώμη τους για το πόσες ομάδες θέλουν να έχει το πρώτο τη τάξει επαγγελματικό πρωτάθλημα τη νέα περίοδο.

Αυτό που θα αποφασιστεί στη λίγκα, θα σταλεί στην ΕΠΟ, η οποία θα πάρει με τη σειρά της τις οριστικές αποφάσεις.

Η Super League 2, πάντως, έχει αποστείλει ήδη εδώ και καιρό την άποψή της στην ομοσπονδία, που είναι να μην υποβιβαστεί κανείς από την «μεγάλη» κατηγορία και να ανέβουν οι 2 ή και οι 4 πρώτοι, ώστε τη νέα σεζόν το πρωτάθλημα της Super League να αριθμεί 16 ή 18 ομάδες.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiRos said:

Κάθε χρόνο και αναδιάρθρωση; Σοβαρά πράματα.

ειναι κατι αλλο σοβαρο σε αυτην την χωρα για να ειναι αυτο

προσεχε τωρα κανουν αναδιαρθρωση χωρις να ρωτησει κανεις την νοβα που δινει τα λεφτα ενω τους εχει πει εγω αν κανετε αναδιαρθωση και αυξηθουν οι ομαδες δεν δινω φραγκο παραπανω αυτην την στιγμη ειναι 4 ομαδες στην ΕΡΤ η οποια ΕΡΤ αποσυρεται 

 Λαμια, Ατρομητος, Ξανθη, Παναιτωλικος ειναι στον αερα απο πλευρας συμβολαιου το ιδιο και ο βαζελος που εληξε το συμβολαιο του και η νοβα του δινει λιγοτερα λεφτα το ιδιο και η μπουγατσα με την τρομερη αποτυχια του παοκ τβ

και τωρα συζηταμε θα ερθουν αλλες 2 - 4 ομαδες να εχουμε δηλαδη επισημα 6 με 8 ομαδες χωρις κανενα  συμβολαιο και 2 με δικες τους παραγωγες της πουτσας αρα το μισο πρωταθλημα στον αερα.

αστειο και να το συζηταμε

Link to comment
Share on other sites

Αν ο παοκ πηγε ασχημα στο παοκtv που οσο ναναι μια αλφα συσπειρωση την δειχνουν κατα καιρους στην ομαδα τους, φαντασου ποσο απατο θα παει το αναλογο εγχειρημα του βαζελου που εχουν παρατησει την ομαδα τους στα δυσκολα και μονο οπου εμφανιζεται καποιος που ριχνει λεφτα σκανε μυτη.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ελπίδα ρε πστ μου, υπάρχει:

Quote

Πρόεδρος στον Βόλο ο Μπέος:«Καλώ υγιείς επιχειρηματίες, όχι αυτούς που κάνουν παιχνίδια με στοίχημα»
Θέση προέδρου αναλαμβάνει στον ΝΠΣ Βόλος ο Αχιλλέας Μπέος, ο οποίος κάλεσε τις άλλες δύο ομάδες της πόλης να συσπειρωθούν σε ένα σύνολο, που θα πρωταγωνιστεί.

 

Link to comment
Share on other sites

Λίγα λόγια για την αναδιάρθρωση από σπορτ24

ΦΟΥΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΔΙΑΡΘΡΩΣΗ

Κατ' αρχάς, είναι δεδομένο πως δεν υπάρχει σύγκλιση απόψεψν ανάμεσα στους "μεγάλους", αφού ο μεν Ολυμπιακός αναμένεται να επιμείνει στο να μείνουν 14 οι ομάδες της Super League 1 και να γίνουν μπαράζ ανόδου/παραμονής, ενώ οι υπόλοιποι ζητούν αναδιάρθρωση που θα αυξήσει τον αριθμό των ομάδων στη Super League 1 στις 16 ή στις 18 ομάδες. Ακόμα και εκεί θα υπάρξει μεγάλο ζήτημα, διότι άλλο να ανέβουν δυο ομάδες από τη Super League 2 και άλλο τέσσερις, με απαραίτητη προϋπόθεση να μην πέσει κανένας, ενώ θα πρέπει να ξεχάσουμε τα playoffs και τα playouts τουλάχιστον για την επόμενη σεζόν.

Να τονιστεί ότι για να περάσει η αναδιάρθρωση, χρειάζεται το 75% των ψήφων. Δεδομένα οι περισσότερες ομάδες κινούνται προς αυτή την κατεύθυνση και το πιθανότερο είναι να περάσει, αλλά μένει να φανεί ποιες ομάδες θα στηρίξουν την πλευρά του Ολυμπιακού στο διοικητικό συμβούλιο. Ο Πανιώνιος, για παράδειγμα, έχει συμφέρον να προχωρήσει η αναδιάρθρωση, αλλιώς θα πέσει κατηγορία. Θα έχει πολύ μεγάλο ενδιαφέρον τα όσα θα ειπωθούν στη συνεδρίαση. Μην ξεχνάμε ότι τον τελευταίο λόγο τον έχει η Εκτελεστική της ΕΠΟ. Η Λίγκα εισηγείται, δεν αποφασίζει.

Link to comment
Share on other sites

Η Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία αποφάσισε το μπαράζ μεταξύ της Ξάνθης και του Απόλλωνα Σμύρνης να πραγματοποιηθεί στις 22 και 29 Αυγούστου. Με κλήρωση οι έδρες.

Link to comment
Share on other sites

Μια μεγάλη αλλαγή είναι στα σκαριά στην ΠΑΕ Ξάνθη, καθώς ο Ηλίας Αϊβάζογλου είναι κοντά σε συμφωνία με τον Χρήστο Πανόπουλο για την θρακιώτικη ομάδα. Το παραπάνω αποκάλυψε ο Βασίλης Μάστορας στο Metropolis 95.5.

Ο Ηλίας Αϊβαζόγλου είναι ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ Τρίκαλα και, σύμφωνα με τον δημοσιογράφο, βρίσκεται κοντά σε deal με τον ιδιοκτήτη της ΠΑΕ Ξάνθης. 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Vargas21 said:

Μια μεγάλη αλλαγή είναι στα σκαριά στην ΠΑΕ Ξάνθη, καθώς ο Ηλίας Αϊβάζογλου είναι κοντά σε συμφωνία με τον Χρήστο Πανόπουλο για την θρακιώτικη ομάδα. Το παραπάνω αποκάλυψε ο Βασίλης Μάστορας στο Metropolis 95.5.

Ο Ηλίας Αϊβαζόγλου είναι ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ Τρίκαλα και, σύμφωνα με τον δημοσιογράφο, βρίσκεται κοντά σε deal με τον ιδιοκτήτη της ΠΑΕ Ξάνθης. 

διαβασα σε καποια site οτι ειναι δυο αδερφια αιβαζογλου. Ο ενας ο πιο πανω ο Ηλιας ειναι με τον ιβαν και ο Γιωργος με τον μελισσανιδη

Link to comment
Share on other sites

Απορρίφθηκαν οι προσφυγές Ξάνθης-Απόλλωνα, γίνονται τα μπαράζ! - SL με 14 ομάδες

Με οριακή πλειοψηφία το Διαιτητικό Δικαστήριο της ΕΠΟ αποφάσισε να απορρίψει τις προσφυγές Ξάνθης και Απόλλωνα Σμύρνης, κάτι που σημαίνει πως θα διεξαχθούν κανονικά τα μπαράζ ανόδου/υποβιβασμού.

Mε 14 ομάδες θα διεξαχθεί όπως όλα δείχνουν η Superleague της σεζόν 2020-21, καθώς το Διαιτητικό Δικαστήριο της ΕΠΟ αποφάσισε τελικά να απορρίψει τις προσφυγές τόσο της Ξάνθης, όσο και του Απόλλωνα Σμύρνης που επιδίωκαν να μπλοκάρουν τα μπαράζ, όπως βέβαια κι εκείνη που είχαν καταθέσει τα Χανιά. 

Η απόφαση πάρθηκε με οριακή πλειοψηφία 3-2 κι αυτό σημαίνει ότι οι δύο ομάδες θα κληθούν να λύσουν τις διαφορές τους σε διπλούς αγώνες που θα διεξαχθούν στις 22 και 29 Αυγούστου για μία θέση στη μεγάλη κατηγορία. 

Link to comment
Share on other sites

Πανόπουλος: Γλυκιέ μου κωλοτουμπιάρη Αλέξη, πρέπει να με γουστάρεις πάρα πολύ!

 

«(Το Δελτίο Τύπου αυτό είναι στην Ελληνική και έχει μεταφραστεί και στα αγγλικά για κάποιους λίγους Έλληνες, που δεν καταλαβαίνουν τα Ελληνικά)

 
«ENOUGH IS ENOUGH»
ΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΡΟΣ Κ. Α.ΚΟΥΓΙΑ

«Γλυκέ μου, ζωηρέ μου Αλέξη, τηλεκατευθυνόμενε και «κωλοτουμπιάρη» (εκ της κωλοτούμπας), σίγουρα ποτέ δεν θα απευθυνόμουν, σε εσένα ειδικά ΠΟΤΕ, και δεν θα χρησιμοποιούσα ΠΟΤΕ τη λέξη: “μαλάκα”.

Σε αφήνω με τους χαρακτηρισμούς του κ. Παπαϊωάννου, και όχι δικούς μου, που έχουν δει το φως της δημοσιότητας και που δεν επικροτώ βεβαίως: «Τακουνάκιας, Μοντελοπνίχτης, Σουζάνα, Φλορέτα, Μπουλού κ.τ.λ.»

Τί από όλα αυτά είσαι? Εσύ επιλέγεις!»

ΥΓ1.: Τα υπόλοιπα, και υπάρχουν πολλά, vise versa, στο κατάλληλο χρόνο και τόπο (για να μην παρεξηγηθούμε τέτοιες πονηρές ημέρες) στα Ελληνικά Δικαστήρια, που θεωρείς τον εαυτό σου ότι είσαι «η Πριμαντόνα» σε όλα τα επίπεδα.

ΥΓ2.: Ναι, χρυσέ μου, γλυκέ μου Αλέξη, μου αρέσουν τα ΚΟΚΚΙΝΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ. ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ!

ΥΓ3.: Τέλος, για να ασχολείσαι τόσο πολύ μαζί μου, χρυσέ μου, γλυκέ μου Αλέξη, πρέπει να με γουστάρεις ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. Remains to be seen…

Τέλος.

 «ENOUGH IS ENOUGH»
Mr. Panopoulos addressing Mr. A. Kougias

“My dear, naughty Alexis “telecontrolled” and “kolotoumpiari” (arising from Kolotouba), for sure, I would never address to you, especially to you EVER, using the word: “malaka”.

I leave you with the names Mr. Papaioannou used to describe you, not me, that have been published and which I do not applause for sure: “Takounakias, Modelopnixtis, Suzana, Floreta, Boulou etc”

Which one describes you best? Your pick!”

PS1: The rest, and there are plenty, vise versa, in the appropriate time and place (and in order not to get misunderstood, in such funny days) in the Hellenic Courts, where you consider yourself “the Primadonna” in all fields.

PS2.: Yes, my dear, my sweet Alexis, I do like RED PANTS. BUT PANTS!!

PS3.: Finally, given the time you spend on me, my dear sweet Alexis, you must fancy me BIG TIME. Remains to be seen… 

The end». 

 

https://aek365.org/a-736937/panopoulo-glukie-mou-kwlotoumpiarh-aleksh-prepei-na-me-goustarei-para-polu.htm

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SpiRos said:

Το γάμησες και ψόφησε... κυρ-σερίφη.

εσενα απο ολη την  ανακοινωση η ορθογραφια σε πειραξε ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

εσενα απο ολη την  ανακοινωση η ορθογραφια σε πειραξε ?

Ε ναι, να κάτσω να διαβάσω και να κάνω σχόλιο για το περιεχόμενο; Nihil inanius, quam multa scire. :P

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×