Jump to content

Super League Greece 🇬🇷


Sepultura21
 Share

Recommended Posts

Καλημέρα κύριοι!

Έχουμε καταληκτικές ημερομηνίες των αγωνιστικών των πλέι οφ? 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, SlobodanNugatinovic said:

Καλημέρα κύριοι!

Έχουμε καταληκτικές ημερομηνίες των αγωνιστικών των πλέι οφ? 

και να εχουμε να εισαι σιγουρος οτι θα αλλαξουν 

10/3 ξεκινανε με τον μεχρι τωρα προγραμματισμο 

μετα εχει διακοπη και συνεχιζονται

31/3 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, amd said:

και να εχουμε να εισαι σιγουρος οτι θα αλλαξουν 

10/3 ξεκινανε με τον μεχρι τωρα προγραμματισμο 

μετα εχει διακοπη και συνεχιζονται

31/3 

Μάλιστα.. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι θα γίνει με τα καινούρια μέτρα όσον αφορά τα εισιτήρια; ταυτοποίησεις κτλ? 

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω τόπικ Σουπερλιγκ 2, το γράφω εδώ. 

Η Καλαμάτα τελικά είναι ΠΑΟΚ γ' όπως έγραψε ο Στυλ, ή Άρης β';

Link to comment
Share on other sites

Μήνυμα αποχώρησης από τον Μπούση

Έσβησε απο τα social κάθε ανάρτηση του για τον ΟΦΗ

Ανάρτηση-βόμβα από τον Μιχάλη Μπούση μετά την κριτική που δέχεται για την αγωνιστική πορεία του ΟΦΗ.

Ο μεγαλομέτοχος της κρητικής ομάδας ανέβασε στον λογαριασμό του στο Instagram τη φράση: «Ποτέ δεν ξέρεις αληθινά τι έχεις, μέχρι να χαθεί».

Ομως δεν «έμεινε» μόνο σε αυτό, καθώς διέγραψε και όλες τις αναρτήσεις που είχε κάνει για τον ΟΦΗ από το 2018 μέχρι και σήμερα και οι οποίες σχετίζονται με τους Κρητικούς.

Γίνεται ξεκάθαρο πως θα υπάρξουν δραματικές εξελίξεις στον ΟΦΗ και η αποχώρηση Μπούση είναι πολύ πιθανή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτος δεν ειναι ο μεγιστανας που θα μας επαιρνε απο τον τιγρη?

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Araujo21 said:

Μήνυμα αποχώρησης από τον Μπούση

Έσβησε απο τα social κάθε ανάρτηση του για τον ΟΦΗ

Ανάρτηση-βόμβα από τον Μιχάλη Μπούση μετά την κριτική που δέχεται για την αγωνιστική πορεία του ΟΦΗ.

Ο μεγαλομέτοχος της κρητικής ομάδας ανέβασε στον λογαριασμό του στο Instagram τη φράση: «Ποτέ δεν ξέρεις αληθινά τι έχεις, μέχρι να χαθεί».

Ομως δεν «έμεινε» μόνο σε αυτό, καθώς διέγραψε και όλες τις αναρτήσεις που είχε κάνει για τον ΟΦΗ από το 2018 μέχρι και σήμερα και οι οποίες σχετίζονται με τους Κρητικούς.

Γίνεται ξεκάθαρο πως θα υπάρξουν δραματικές εξελίξεις στον ΟΦΗ και η αποχώρηση Μπούση είναι πολύ πιθανή.

Έχουν δίκιο να διαμαρτύρονται οι οπαδοί του ΟΦΗ. Τόσο στην ποδοσφαιρική τεχνογνωσία, όσο και σε ένα οικονομικό επίπεδο όχι μεγάλο, ο ΟΦΗ δεν έχει ευστοχία. 

Π.χ. το να φεύγει ο Νταμπράουσκας παρότι ο ΟΦΗ δεν κέρδιζε αλλά έχοντας καλούτσικη εικόνα σε κάποια παιχνίδια, δεν ήταν σωστό. Η λογική το να αποχωρήσει ο προπονητής μπας και γίνει ένα ηλεκτροσοκ και γυρίσει η φάση, έχει νόημα μόνο σε περιπτώσεις τύπου Καρντόσο ή Στροματσιόνι ή αν έχουν διαρρηχθεί πολύ οι σχέσεις με τους παίκτες. Αυτά δεν συνέβαιναν με τον Λιθουανό. Επίσης, το ηλεκτροσοκ αν γίνει κρατάει λίγο. Στην περίπτωση του ΟΦΗ δεν συνέβη κιόλας, το έχω γράψει πιο πάνω όπως και για την Κηφισιά, αλλά η απόδοση της συγκεκριμένης ομάδας έφθινε. Συν το ότι και το καλοκαίρι δεν ενισχύθηκε, δεν έμειναν κάποιοι παίκτες που ήθελε ο προπονητής, ενώ αποχώρησαν και τώρα παίκτες όπως νομίζω ο Ντίκο κλπ. 

 

https://www.oficrete.gr/podosfairo/ofi/minyma-apoxorisis-apo-ton-boysi-den-ksereis-ti-exeis-prin-to-xaseis

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Geologos said:

Αυτος δεν ειναι ο μεγιστανας που θα μας επαιρνε απο τον τιγρη?

Όχι μεγιστάνας αλλά γεμιστάνας.

Link to comment
Share on other sites

Ο Μπούσης είχε σοβαρό λόγο και άποψη, δεν ήταν τσουτσεκάκι κανενός μεγάλου παράγοντα.

Μπορεί να έκανε λάθη, αλλά δεν είναι λαμόγιο.

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για τραγικά λαθη. Η ομάδα παιζόταν για φαβορί 6ης θέσης και τώρα παίζει και να πέσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλά το ότι έδιωξαν τον Νταμπράουσας ήταν τεράστια πατάτα. 

Μήπως ο Μηνάς είναι λίγο μυρωδιάς;

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kami said:

Ο Μπούσης είχε σοβαρό λόγο και άποψη, δεν ήταν τσουτσεκάκι κανενός μεγάλου παράγοντα.

Μπορεί να έκανε λάθη, αλλά δεν είναι λαμόγιο.

Ρωτήθηκε ο κέτσε αν υπάρχει ενδιαφέρον του μπούση για τη ποδοσφαιρική ΑΕΚ και απάντησε καλοδεχούμενος στο μπασκετικό τμήμα εκεί έχουμε θέμα να μπει συμπαίκτης με τον μάκη.

Link to comment
Share on other sites

Μία απορία είχα για την ταυτοπροσωπία που δεν απαντήθηκε.

Αν εγώ βάλω στο wallet το εισιτήριο και έχω το qr code, και από εκεί το κάνω σκρινσοτ και το δώσω στο φίλο μου, αφού είναι qr code, αυτός γιατι να μη μπορεί να μπει; Και έτσι δε θα του δώσω το κινητό μου που έχω το wallet μέσα, αλλά μόνο ένα qr.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εμεις οι πιστοί της huawei δεν εχουμε επισημα gov wallet, τι κανουμε κυριε υπουργε; 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά μιλάμε τα τζιμάνια της κυβέρνησης δεν έχουν πατήσει ποτέ σε άλλη θύρα γηπέδου πέρα από τα επίσημα.

Ακόμα και να λειτουργήσει αυτό με το wallet, πως ακριβώς θα σταματήσουν οι τσαμπουκάδες για να μπαίνουν κάποιοι διπλοί και τριπλοί με ένα εισητήριο; 

Επίσης οι οποδοί της ρόμα που εισέρχονται σε κάθε γήπεδο μαζί με τα χιλιάδες επιδόματα θα παίρνουν και free pass για το γήπεδο σωστά; 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

νομος εκτρωμα που δινει το δικαιωμα στην αστυνομια μια απλη εκεθση να κλεινει το γηπεδο.

 

Quote

Από την Τρίτη 13/2 ανοίγουν τα γήπεδα σε ένα νέο περιβάλλον, μια νέα ΔΕΑΒ. αυστηρές κυρώσεις. Δρακόντειες. Κλείσιμο γηπέδου από φιλάθλους σε ρίψη κροτίδων, πυρσών, κλείνει το γήπεδο από την επόμενη Κυριακή. Στόχος είναι να μην επηρεάσουμε το πρωτάθλημα και τη βαθμολογία, σεβόμαστε το αυτοδιοίκητο της ΕΠΟ και του ποδοσφαίρου. Σεβόμαστε το αυτοδιοίκητο της UEFA και της FIFA αλλά η πολιτεία οφείλει να διαφυλάξει την ασφάλεια του πολίτη. δεν υπάρχει υποκειμενική σκέψη για το αν θα κλείσουν ή όχι τα γήπεδα. Η ποινή είναι συγκεκριμένη, έρχεται η έκθεση της ΔΕΑΒ, το φύλλο του παρατηρητή αποφασίζεται το κλείσιμο του γηπέδου την επόμενη Κυριακή. Έχω ευχηθεί να μην χρειαστεί να κλείσει κανένα γήπεδο. Να το χαιρόμαστε όλοι να χαιρόμαστε την ομορφιά του ποδοσφαίρου, αλλά αν δεν τηρηθούν αυτά, οι αγωνιστικές ή η αγωνιστική θα γίνεται χωρίς φιλάθλους», τόνισε ο Αναπληρωτής Υπουργός Αθλητισμού, Γιάννης Βρούτσης, στην κοινή συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε μαζί με τον κυβερνητικό εκπρόσωπο Παύλο Μαρινάκη και τον υπουργό Ψηφιακής Διακυβέρνησης, Δημήτρης Παπαστεργίου.

«Δεν υπάρχει υποκειμενική σκέψη, η ποινή είναι συγκεκριμένη σε κάθε περίπτωση και προβλέπεται στον νέο νόμο», ξεκαθάρισε προσθέτοντας πως «δεν θέλουμε να κλείσει κανένα γήπεδο, αλλά αν δεν τηρούνται αυτά που προβλέπει ο νόμος οι αγώνες θα γίνονται χωρίς θεατές». Ακόμη κατέθσε σαφές ότι σε περίπτωση που αστυνομικοί αντιληφθούν την είσοδο οπαδών σε γήπεδο με την πρακτική του "ντου", αυτό θα κλείνει αυτόματα την επόμενη αγωνιστική, κατόπιν της σχετικής έκθεσης της ΔΕΑΒ. Επιπλέον εμφανίστηκε ο κ.Βρούτσης εμφανίστηκε αισιόδοξος για την παρουσία φιλάθλων και των δύο ομάδων στα γήπεδα, εφόσον ωριμάσουν και "χτυπηθεί η παραβατικότητα στον πυρήνα της". 

«Στις 6 Μαρτίου ξεκινάει μια δεύτερη διαδικασία που αν δεν τηρηθεί, από τις 7 Μαρτίου, κανένα γήπεδο που δεν έχει εγκαταστήσει κάμερες, δεν θα ανοίξει σε φιλάθλους. Δώσαμε αρκετό χρόνο. Κλιμάκια και από τα τρία υπουργεία (Ψηφιακής Πολιτικής, Προστασίας του Πολίτη και Αθλητισμού) επισκέφτηκαν και τα 14 γήπεδα, είδαν την ιδιομορφία τους, έγινε κοινή συζήτηση με τους παράγοντες και υπήρξαν και εκθέσεις για την εγκατάσταση καμερών», πρόσθεσε ο κ.Παπαστερίου.

«Για τρεις μήνες το υλικό στις κάμερες, θα εξασφαλίζουν αν ανοίγουν τα γήπεδα ή όχι»

Ακόμη ο κ.Βρούτσης σημείωσε ότι: «Στις 6/3, μέρα Τετάρτη, ξεκινά μια συγκεκριμένη διαδικασία, με την εγκατάσταση καμερών και αν δεν έχει τηρηθεί δεν θα ανοίξει κανένα γήπεδο. Δώσαμε απαραίτητο χρόνο. Για πρώτη φορά τρία υπουργεία, με κλιμάκια επισκέφτηκαν και τα 14 γήπεδα. Είδαν την ιδιομορφία του κάθε γηπέδου και υπήρξαν ειδικές εκθέσεις. Από την Τετάρτη 6/3 και μετά οι κάμερες που θα εγκατασταθούν εξασφαλίζουν το αν θα ανοίξουν ή όχι τα γήπεδα. Πιστεύω ότι θα έχει βγει και το ΦΕΚ για τις κάμερες. Αύριο στο ραντεβού μου με τον πρόεδρο της SUper League 1 και της Basket League θα δοθεί το φύλλο του ΦΕΚ. Όλοι είμαστε απέναντι στην βία γι’ αυτό κι η συνεννόηση που υπήρξε μας κάνει να είμαστε αισιόδοξοι.

Τρίτη 9/4, η μεγάλη θεσμική αλλαγή είναι η ταυτοπροσωπία, το ποιος θα μπαίνει στο γήπεδο. Είναι η πρώτη φορά που μια κυβέρνηση έχει τέτοια πρωτοβουλία και έχει τέτοια συναίνεση. Προσπαθούμε να αναχαιτίσουμε την αθλητική βία, που εκκολάπτεται μέσα στα γήπεδα.

Μία ακόμα αλλαγή είναι μία λέσχη ανά έμβλημα κι η ρήτρα παραβατικότητας. Θα παρακρατούμε λεφτά από το στοίχημα εφόσον οι ομάδες πέφτουν σε παραβατική συμπεριφορά. Αυτά τα λεφτά θα τα επιστρέφουμε στον αθλητισμό.Στέλνουμε ηχηρό μήνυμα στους παράγοντες του αθλητισμού και στους θεσμικούς εκπροσώπους. Όλοι θέλουμε να πάει ψηλά ο αθλητισμός».

Ακολούθως σημείωσε πως: «Σήμερα στην υπουργική απόφαση για τις κάμερες θα δείτε συγκεκριμένους χρόνους διατήρησης των αρχείων που θα διατηρούνται για 3 μήνες. Τηρείται απόλυτα η διαδικασία προστασίας των προσωπικών δεδομένων. Θεωρώ πολύ σημαντικό να κατανοήσουν όλοι ότι από 13 Φεβρουαρίου δεν είναι τίποτα ίδιο. Αν στις 9/4 και μετά υπάρξουν φαινόμενα θα μπορέσουν να μπουν με μία λογική ντου είναι βαθιά νυχτωμένοι. Τα αστυνομικά όργανα θα κάνουν τη διαπίστωση και το γήπεδο θα κλείσει την επόμενη Κυριακή. Οι ομάδες θα πρέπει να συμβάλουν τα μέγιστα και να είναι σύμμαχοπι σε αυτή την προσπάθεια. Θα δοκιμαστούμε στην πράξη».

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά θα ισχύσουν και για αγώνες βόλεϋ; Σε αγώνα βόλεϋ δεν τραυματιστηκε ο αστυνομικός, που πέθανε αργότερα στο νοσοκομείο; 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, steluckyy said:

Μία απορία είχα για την ταυτοπροσωπία που δεν απαντήθηκε.

Αν εγώ βάλω στο wallet το εισιτήριο και έχω το qr code, και από εκεί το κάνω σκρινσοτ και το δώσω στο φίλο μου, αφού είναι qr code, αυτός γιατι να μη μπορεί να μπει; Και έτσι δε θα του δώσω το κινητό μου που έχω το wallet μέσα, αλλά μόνο ένα qr.

Και για να απαντήσω στον εαυτό μου:

2 λύσεις υπάρχουν για αυτό. Η μία είναι το NFC όπως είπε κάποια στιγμή ο υπουργός, αλλά δε βλέπω να είναι απαραίτητο σύντομα (i.e. την επόμενη πενταετία) επειδή πάρα πολλά κινητά δεν το έχουν.

Η άλλη είναι να υπάρχουν εξειδικευμένα barcode όπως έχει το Ticketmaster στην Αμερική, που ένα σκρινσοτ δεν αρκεί για την είσοδο.

Δε βλέπω να γίνεται τίποτα από τα 2 οπότε θα μπαίνουμε για πλάκα όπως ξέραμε με σκρινσοτ. Ας μην αγχώνεται κανένας επομένως για την ταυτοπροσωπία.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, moukie said:

Εμεις οι πιστοί της huawei δεν εχουμε επισημα gov wallet, τι κανουμε κυριε υπουργε; 

Να βαρέσει ο πελάτης σας κάνα μπανανέ σουτάκι ακόμα στην προπόνηση. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×