Jump to content

Eρασιτεχνικό Σωματείο (γενικά)


Recommended Posts

Συμφωνα με το aeklive, η υποθεση ηταν σχεδον τελειωμενη.

 

Εγω να υπενθυμισω μονο οτι φετος που μπηκαν ελαχιστα λεφτα στην Ερασιτεχνικη απο το ποδοσφαιρο, η χρονια βγηκε με απληρωτους παιχτες Ερασιτεχνικων αθληματων να κανουν αποχη. Και λεφτα απ'το ποδοσφαιρο που να μπορουν να στηριξουν την Ερασιτεχνικη δεν προκειται να ξαναμπουν για τα (αρκετα) επομενα χρονια

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θεωρώ πως τουλάχιστον μέχρι τα τμήματα να είναι βιώσιμα δεν είναι καλή ιδέα το "άνοιγμα" ενός ακόμα ... τα φετινά με τους απλήρωτους παίκτες θα έπρεπε να παραδειγματίσουν

Link to comment
Share on other sites

Η ολη φαση ειναι σαν τον γυφτο που κανει παιδια αβερτα και μετα δεν εχει να τα ντυσει και να τα ταισει και κατηγορει την πολιτεια γι αυτο. Αντι να διαλυσουμε τμηματα, μας τρωει ο κωλος για γυναικειο μπασκετ. Ε ελεος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζα χθες τον ισολογισμο του ερασιτέχνη μπαογκ. Το τμημα γυναικειου μπασκετ (σχετικα ανταγωνιστικο αλλα οχι πρωταθληματικο) κοστισε περσι 79χιλιαρικα.Εμας φανταζομαι τετοια ποσα μας περισσευουν.

Edited by Eddie
Παρ'τα πούστη
Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Καλή προσθήκη που το πιθανότερο είναι να γίνει, είναι του Απόστολου Πουλοβασίλη στην επιτροπή. Αεκτζής, σημαίνων στέλεχος του ομίλου Lloyd, φίλος της οικ.Μελισσανίδη και πιο συγκεκριμένα του υιού, με τρελές άκρες παντού, έμπιστος του lobby και τελικά θα ευχόμουν η ΑΕΚ και το γήπεδο συγκεκριμένα να είναι στόχος του ομίλου.

Edited by ALati
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Guest dikoudis63

Δεν ξέρω αν πρέπει να γίνει. Δεν έχει νόημα - σε επίπεδο Α1. Να παίξεις με ποιους; Με Παναθηναϊκό; ΠΑΟΚ; Πρωτέα Βούλας; Δεν έχει νόημα. Χίλιες φορές να μαζευτούν αυτά τα χρήματα και να στηθεί σωστά και σοβαρά το ανδρικό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Κυριοι καλησπερα σας .Ευχαριστω για το ενδιαferum.

Ειμαι λιγο πιεσμενος καθως ο κλαδος βρισκεται σε αναβρασμο φτωχειας και διαρκους εντασης

και εγω σε ασσυριακο ανασκολοπισμο.

 

Λοιπον τι νεα ?

 

Α, ναι θυμηθηκα .Να τα πρωτα ωραια νεα .

Ο τιγρης δινει 10 ευρω ανα διαρκειας στην ερασιτεχνικη .. ειτε 200 ευρω ,ειτε 4500 ευρω αγορασθει ,

η ερασιτεχνικη θα λαβει μολις 10(δεκα) ευρω για το καθενα.

Παρακαλια,ξανασκεφτειτε το,αυτα ειχαμε πει ? ,αντεγκλησεις ,δεν το συζητω αλλο ,κοφτε το λαιμο σας αυτα ειναι και αν θελετε και μη ξαναενοχλησετε ρε *&$*$* .

 

Προβλημα , προβλημα ,προ βλη μα που μας τραγουδουσε και ο αστυνομος Σαινης .

Για να δουμε τι αλλο θα γινει.

 

 

Καντα τουλάιστο 12 τα ευρά κυριε Τιγρη μας .

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.

 

Συμφωνώ με Στυλιανόπουλο. Πολλοί έχουν πάρει διαρκείας και είναι ήδη τακτοποιημένοι οικονομικά ως προς τη συνδρομή τους στη μάνα Α.Ε.Κ. Με αυτούς τί γίνεται? Εμένα ας πούμε που είμαι οκ με τις συνδρομές δε θα με χάλαγε να ξέρω πως εκτός από αυτά που έδωσα στη μάνα Α.Ε.Κ. θα πάει και ένα έξτρα ποσό 35 ευρώ στο ταλαιπωρημένο ταμείο της. Δίχως να ζητώ να καλυφθεί καμία χρονιά. Άλλωστε πάντα η σχέση με την ΑΕΚάρα μας όπως το βλέπω εγώ ήταν σχέση αγάπης και προσφοράς από την πλευρά μας ειδικά στα ερασιτεχνικά τμήματα.

 

Χάρηκα πολύ ας πούμε που είδα κάρτες οικον.ενίσχυσης των ακαδημιών βόλευ.

 

Για να επιστρέψω στο θέμα του 10ευρου, μακάρι όσοι δεν ήταν μέλη και γράφτηκαν μέσω αγοράς του διαρκείας να ψηθούν και να δώσουν το 25άρι που υπολείπεται της ετήσιας συνδρομής. Είπαμε αγαπάμε την Α.Ε.Κ. σε όποιο άθλημα κι αν αγωνίζεται και όχι μόνο το τμήμα ποδοσφαίρου.

 

Σορυ για το οφ τοπικ αλλά εδώ πιστεύω πως βγάζουμε όλα τα εσώψυχά μας...

Edited by Giallonero
Link to comment
Share on other sites

Μιας και βγάζουμε τα σώψυχά μας λοιπόν... ε υπάρχει και ο αντίλογος σε όλο αυτό. Για ποιο λόγο να στερούνται λεφτά του ποδοσφαιρικού τμήματος (γενικά και αόριστα) και να πηγαίνουν σε τμήματα, η λειτουργία των οποίων στους καιρούς μας είναι το λιγότερο προκλητική; Από τη στιγμή που το ταμείο της ερασιτεχνικής δεν σηκώνει κιμπαριλίκια, δε μπορείς να τρέχεις σκάκι, πινγκ πονγκ και ότι άλλο άκυρο περιμένοντας να αρμέξεις την "ΠΑΕ".

Και να ήταν ερασιτεχνικά, χαμηλού κόστους με σκοπό να πάνε τα παιδάκια των Αθηνών, πες οκ. Εδώ μιλάμε για τραγικές ιστορίες. Θα θυμάστε φαντάζομαι τους καιρούς που το ΚΜ έκανε εράνους για να έρθει και να παίξει ξένος σκακιστής στην ΑΕΚ σε ένα τουρνουά.

 

Επαναλαμβάνω. Το έτος 2008, οπαδικό φόρουμ της ΑΕΚ, έκανε έρανο μεταξύ των μελών του προκειμένου η ΑΕΚ να προσλάβει ξένο σκακιστή για ένα τουρνουά. Σκάκι. Αν αυτό δεν είναι η επιτομή της ξεφτίλας, τότε τι είναι; Στη συνέχεια, η ΠΑΕ ΑΕΚ είχε ήδη αρχίσει να μην έχει λεφτά για βασικές της λειτουργίες και η ερασιτεχνική έκανε πινγκ-πονγκ, επανέφερε σε λειτουργία τμήματα που είχαν κατεβάσει ρολά και άλλα τέτοια. Μη μιλήσουμε για τα τμήματα-ναυαρχίδες που είχαν μπάτζετ διαστημικό για τα κυβικά της ΑΕΚ.

 

Άσε γιατί κάπου έχω φυλαγμένους και κάτι περίεργους ισολογισμούς της ερασιτεχνικής η οποία ένα φεγγάρι δεν ήξερε από που πρωτομάζευε λεφτά.

Για να μη θίξουμε καν το αν και κατά πόσο οι μέτοχοι εξαγόρασαν τη σιωπή των οπαδών δίνοντας χαρτζιλικάκι σε κάτι στίβους και κάτι τέτοια με αποτέλεσμα η ίδια η ερασιτεχνική με τον τρόπο της (εξαγορά οπαδών) να οδηγεί το βασικό σου τμήμα στο θάνατο χωρίς τη διαμαρτυρία κανενός.

 

Είπαμε, αγαπάμε την ΑΕΚ σε όποιο άθλημα κι αν αγωνίζεται. Αλλά να παίζουμε φρόνιμα και να παίζουμε πάντα εντός των ορίων των κυβικών μας.

Link to comment
Share on other sites

Το Σωματείο, η Ερασιτεχνική, η Μάνα, όπως θέλει ο καθένας ας το πεί, είναι θέλουμε-δεν θέλουμε, μας αρέσει ή όχι, το ΘΕΜΕΛΙΟ του Συλλόγου.

Αυτό το ΘΕΜΕΛΙΟ θα έπρεπε να είναι αυτό που ενδιαφέρει πρωτίστως τον κάθε φίλαθλο-οπαδό-ΑΕΚτζή.

Η ΠΑΕ είναι Ε-ΤΑΙ-ΡΙ-Α. Με αφεντικό-ά, μετόχους, ισολογισμούς, εμπορικά τερτίπια, κονομισιές και τα συναφή.

Το ότι ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΜΕ εμείς οι οπαδοί να αναλύουμε ισολογισμούς, να ψάχνουμε μισθούς, υπαλλήλους, χορηγίες, εμπορικά και τα ρέστα είναι μια ΑΡΡΩΣΤΗΜΕΝΗ κατάσταση εκτός της περιπτώσεως κάποιος να έχει απωθημένο με την monopoly από πιτσιρικάς.

Αν το σωματείο είχε υγιώς πλαισιωθεί από μεγάλο αριθμό ΕΝΕΡΓΩΝ μελών όπως του ΑΞΙΖΕΙ, πολλά θα ήταν διαφορετικά.

Ούτε "έρανοι" θα υπήρχαν ούτε "χαρτζιλίκια" από ΠΑΕτζήδες. Επιπροσθέτως οι καταστατικές διαδικασίες, οι ΓΣ και οι ψηφοφορίες θα είχαν άλλη σημασία, άλλη δύναμη και άλλη ... αίγλη.

Οι εκάστοτε διοικούντες το ΣΩΜΑΤΕΙΟ θα βρίσκονταν υπό τον έλεγχο του υπέρτατου οργάνου, δηλαδή της ΓΣ, και δημοκρατικά και πλειοψηφικά θα τρώγανε λευκό ή μαύρο για την οποιαδήποτε κίνηση ή απόφαση τους.

Όταν όμως ο αριθμός των μελών πελαγοδρομεί μεταξύ λίγων εκατοντάδων, εμφανίζονται ... άλλα κόλπα.

Και πού να βρείς αρμόδιο χειρουργό να βάλει με λοβοτομή στο κεφάλι του οποιουδήποτε ότι είναι σημαντικότερο για την ΑΕΚ να δίνεις 35 (τρι-α-ντα-πέ-ντε) Ευρά και να ελέγχεις την διοίκηση του ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ από το να σπρώχνεις αγόγγυστα κατοσταριές Ευρών για να έχεις μόνιμη θέση με καλή οπτική γωνία των κόρνερ στο παγωμένο και αχανές ΟΑΚΑ.

 

 

Χριστέ μου σχώρα με, τέτοιο πόστ στο "Πορνείο των ψυχών" ????

ΟΦΦΦΦΦΦΦΣΑΙΝΤ ΤΟΠΙΚ με σαρανταπέντε "Φ" και με τα όλα του .....

Link to comment
Share on other sites

Eγω συμφωνω με Σταυρο (και Μελισσανιδη) αλλα παιζει να λεμε τα ιδια πραγματα οι ιδιοι ανθρωποι 3 χρονια τωρα για το θεμα και βαριεμαι να το αναλυσω.

 

Αν η Ερασιτεχνικη μπορει να λειτουργησει με τη λογικη και αυτοσυντηρουμενη, καλως να λειτουργησει. Ερασιτεχνικο σωματειο και δανεικοι Γαλλοι σκακιστες δε συνδιαζονται.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ο λογαριασμος της ερα στην τραπεζα ειναι ακομα ο ιδιος ;; ξερει κανεις αν αλλαξε κατι;

 

Μέχρι πριν λίγους μήνες που είχα στείλει τη συνδρομή ήταν ο ίδιος,ο παλιός της Πειραιώς.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D pinned this topic
  • AG21 featured this topic
  • AG21 unfeatured this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×