Jump to content

Eρασιτεχνικό Σωματείο (γενικά)


Sepultura21
 Share

Recommended Posts

Μπιλακος τρολ της χρονιάς.

 

Από εκεί και πέρα να θυμίσουμε λίγο στον κύριο Μπιλακο ότι μπορεί να είχαμε κάποιες επιτυχίες, πλην ομως εκείνα τα χρόνια τα τμήματα μας πήγαιναν να παίξουν μακριά από την Αθήνα και οι παίχτες μας ήταν νηστικοί, ενώ πολλές φορές ήταν θέμα και η βεντζινα για το πούλμαν.

 

Για τόσο καλή κατάσταση μιλάμε. Ιδού λοιπόν τα επιχειρήματα μου. Περιμένω να τα αξιολογήσεις

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1. Τον χαρακτηρισμο τρολ δεν τον δεχομαι.

2. Δεν ειχαμε καποιες επιτυχιες απλα. Ειχαμε πρωταθληματα σε χαντμπολ κ γυναικειο, κυπελλα στο χαντμπολ, λιγκ καπ στο ανδρικο βολλευ, κ πολλες επιτυχιες στα ατομικα οπως στιβο, ξιφασκια και πυγμαχια.

3. Το νηστικοι δεν προκυπτει απο πουθενα. Μια χαρα τρωγανε ολοι στον κωστη στο δωματιακι.

4. Οικονονικες δυσκολιες υπηρξαν, παραγοντες κομητες επισης, αλλα τις περισσοτερες φορες οι δυσκολιες αυτες ξεπεραστηκαν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η ανοδος του ποδοσφαιρου και το χτισιμο του γηπεδου θα βοηθησουν απο μονα τους, με μαγικο τροπο την ερασιτεχνική.

Το λεει και ο Κετσε. :lol:

Link to comment
Share on other sites

1. Τον χαρακτηρισμο τρολ δεν τον δεχομαι.

2. Δεν ειχαμε καποιες επιτυχιες απλα. Ειχαμε πρωταθληματα σε χαντμπολ κ γυναικειο, κυπελλα στο χαντμπολ, λιγκ καπ στο ανδρικο βολλευ, κ πολλες επιτυχιες στα ατομικα οπως στιβο, ξιφασκια και πυγμαχια.

3. Το νηστικοι δεν προκυπτει απο πουθενα. Μια χαρα τρωγανε ολοι στον κωστη στο δωματιακι.

4. Οικονονικες δυσκολιες υπηρξαν, παραγοντες κομητες επισης, αλλα τις περισσοτερες φορες οι δυσκολιες αυτες ξεπεραστηκαν.

Ναι επιτυχίες τύπου πρωτάθλημα φέτος και σε 2 χρόνια play out δεν είναι ακριβώς επιτυχίες αλλά πυροτεχνήματα. Ή υποβιβασμός μέσα σε 2-3 χρόνια από πρωταθληματικη σεζόν. Τώρα το αν ήταν νηστικοί, δεν είναι κάτι αμφισβητήσιμο, είχε γίνει και σάλος. Τέλος πες μας πως ξεπεράστηκαν όταν ο Στυλ λέει να μη ποσταρουμε μεταγραφές εδώ μέσα γιατί χρωστάμε και θα μας κάνουν τριτανακοπη και μεμψη αστοργης δωρεάς;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι επιτυχίες τύπου πρωτάθλημα φέτος και σε 2 χρόνια play out δεν είναι ακριβώς επιτυχίες αλλά πυροτεχνήματα. Ή υποβιβασμός μέσα σε 2-3 χρόνια από πρωταθληματικη σεζόν. Τώρα το αν ήταν νηστικοί, δεν είναι κάτι αμφισβητήσιμο, είχε γίνει και σάλος. Τέλος πες μας πως ξεπεράστηκαν όταν ο Στυλ λέει να μη ποσταρουμε μεταγραφές εδώ μέσα γιατί χρωστάμε και θα μας κάνουν τριτανακοπη και μεμψη αστοργης δωρεάς;

Θα ηθελα ,αν σου ειναι ευκολο, να μας παραθεσεις την πορεια των τμηματων της ερασιτεχνικης απο το 2013 εως και σημερα, για να καταλαβουμε ολοι μας ποσο εχουν δυναμωσει τα τμηματα λογω του δυνατου ποδοσφαιρικου τμηματος.

Αντε καρντασι μου να σε δουμε

Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά που δεχτηκε ο Μελ. η καρτα φιλου να εχει υποχρεωτικο χαρακτηρα, για τα περισσοτερα παιχνιδια τουλαχιστον, διαφορετικά πήγαινε για λουκέτο η ερασιτεχνική.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα ,αν σου ειναι ευκολο, να μας παραθεσεις την πορεια των τμηματων της ερασιτεχνικης απο το 2013 εως και σημερα, για να καταλαβουμε ολοι μας ποσο εχουν δυναμωσει τα τμηματα λογω του δυνατου ποδοσφαιρικου τμηματος.

Αντε καρντασι μου να σε δουμε

Δυνατό ποδοσφαιρικό τμήμα υπάρχει επί της ουσίας εδώ  και κάνα χρόνο που επέστρεψες στην Ευρώπη, το 2013 έπαιζες με κάτι περίεργους. Επίσης δεν ξέρω γιατί καλούμαι να αποδείξω κάτι που δεν ισχυρίστηκα ποτέ. Επιπροσθέτως, θα ήθελα να μου τονίσεις τυχόν διαφωνίες σου πάνω σε όσα μόλις παρέθεσα. Διαφωνείς; Κι αν ναι τι επιχειρήματα παραθέτεις;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πως δεν το ισχυριστηκες; Ειχαμε μια διαφωνια με τον χρηστη Dik και μπηκες ακαλεστος στην συζητηση, να επιχειρηματολογησεις για αυτον, λες και ειναι παιδακι κ δεν μπορει να απαντησει μονος του. Αρα αυτοματα εστερνιζεσαι την αποψη του, και προσπαθεις να την ισχυροποιησεις γραφοντας (αστεια) επιχειρηματα.

Τωρα φυσικα και διαφωνω αλλα πως μπορω να αντικρουσω κατι ανυπαρκτο; Γραφεις απο το κεφαλι σου ηταν νηστικοι και δεν ειχαν βενζινη να πανε στο γηπεδο. Τι να κανω τωρα εγω για να αποδειξω το αντιθετο; Να σου φερω αποδειξεις απο μαγειρεια και βενζιναδικα;

Μου λες πεταει η γαϊδαρος και μου ζητας να σε πεισω για το αντιθετο.

Edited by BillR21
  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μαλλον δεν ηρθες ακαλεστος και ο Dik ειναι παιδακι. Καλεσε τον δικηγορο-μπαμπα του να καθαρισει και να την βγαλει μονο με λαϊκ.

Link to comment
Share on other sites

Αν είχα χρόνο θα έμπαινα AEK LIVE να πάρω τα σχετικά ρεπορτάζ και να καταρρίψω όσα ανυπόστατα γράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Πάω να πάρω κάποια τηλέφωνα γιατί ένα ΑΡΧΙΔΙ με έβαλε να ψάξω για μάστορα που να φτιάχνει πλακάκια. Επανέρχομαι εντός ολίγου. Καλά μιλάμε πολύ αρχίδι αυτός που με έβαλε, θα σας τα πω.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μπιλάκο μαν να έρθω για οδηγός σου, να σου κρατάω τον χαρτοφύλακα, τη μπούτσα, κάτι...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ειπαμε το αντιθετο. Κυριως με τα λεφτα απο την ΠΑΕ ηρθαν τοτε οι επιτυχιες. Μιας ΠΑΕ που ηταν σε κακιστη κατασταση. Αυτο που λεμε ειναι πως μια δυνατη ΠΑΕ και ενα νεο γηπεδο, δεν σημαινει οτι θα πανε και λεφτα στην ερασιτεχνικη για να δυναμωσει.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν ειπαμε το αντιθετο. Κυριως με τα λεφτα απο την ΠΑΕ ηρθαν τοτε οι επιτυχιες. Μιας ΠΑΕ που ηταν σε κακιστη κατασταση. Αυτο που λεμε ειναι πως μια δυνατη ΠΑΕ και ενα νεο γηπεδο, δεν σημαινει οτι θα πανε και λεφτα στην ερασιτεχνικη για να δυναμωσει.

 

Kανείς δεν είπε οτι η ισχυροποίηση της ερασιτεχνικής γίνεται ΜΟΝΟ με το να δίνει η παε χρήμα στα άλλα τμήματα.

 

Αυτό μπορεί να γίνει και με την προσέλκυση σοβαρών ανθρώπων-χορηγών κτλ λόγω ΚΑΙ του πρεστίζ του ποδοσφαίρου ή των επαφών των διοικούντων της παε. 

 

Η βιτρίνα του κάθε σωματείου είναι το ποδόσφαιρο, αν την έχεις καθαρή θα την θέλουν πολλοί  :ph34r:

 

(αμβραάμ για σένα αυτό)

Link to comment
Share on other sites

μοναδικη επιλογη ειναι η καρτα φιλαθλου οπως εγινε φετος μεζευτηκαν παρα πολλα λεφτα 

Link to comment
Share on other sites

Αλλα ΣΙΓΟΥΡΑ μια δυνατη χρηματοδοτηση με crowd funding ειναι ενας δυνατος τροπος για να παει μπροστα ο Συλλογος.

Κανείς δε δίνει λογαριασμό και ο κοντός που πήγε να το κάνει κάποτε μαγείρευε τα νούμερα για να του βγουν σωστά. 

Και στην τελική για να το απλουστεύσω τελείως, η ΑΕΚ είσαι και ή έχεις το μπράντ και τον κόσμο να είσαι κάτι ή αλλιώς μην το παιδεύεις. 

Edited by MITSAKLAS
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα φιλάθλου είναι απλά μια χρέωση 10 ευρώ υπέρ της ερασιτεχνικής προκειμένου να μπορείς να αγοράσεις εισιτήριο της ΠΑΕ για την τρέχουσα σεζόν. Δεν είναι δηλαδή κάτι σαν "επένδυση" ή τέλος πάντων όποια λέξη θα ταίριαζε εδώ. Σου λέει η ΠΑΕ ότι κύριε, αν θες να είσαι πελάτης μου για φέτος, πρέπει να σκάσεις και 10 ευρώ στο σωματείο από το οποίο προέρχομαι ως εταιρία. Πιο πολύ λοιπόν εδώ ταιριάζει η λέξη συνδρομή.

 

Τα πλεονεκτήματα της κάρτας φιλάθλου φάνηκαν φέτος που νομίζω ότι ήταν η πρώτη χρονιά στην ιστορία της ΑΕΚ που δεν διαβάζαμε για νηστικούς, άστεγους και ρακοσυλλέκτες αθλητές μας. Γιατί όλες -μα όλες- τις άλλες χρονιές έσκαγε και από ένα τέτοιο. Επομένως ως θεσμός η κάρτα είναι αυταπόδεικτα επιτυχημένος και έτσι πρέπει να συνεχίσει. Επίσης, η κάρτα ακόμα και αν δεν είσαι πελάτης της ΠΑΕ βοηθάει πάρα πολύ γιατί το ποσό είναι μικρό και ένας άνθρωπος μπορεί πολύ εύκολα να αγοράσει λίγη ευχαρίστηση ότι βοηθάει το σωματείο. Δεν είναι 50 και 100 ευρώ, 10 ευρώ είναι. Πρόπερσι πάντως που εφαρμόστηκε προαιρετικά, πρέπει να πήραν ελάχιστοι. Βέβαια σε αυτό ευθύνεται και το κουρδιστάν που είμαστε, δηλαδή έπρεπε να πάρεις τηλ στην ερασιτεχνική και να σου τη στείλουν με αντικαταβολή ή να πας από τα γραφεία τους ή να πας σε κλαμπ της Original. Δηλαδή είχαν λάβει όλα τα απαραίτητα μέτρα ώστε να πουλήσουν 100 με το ζόρι.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα φιλάθλου είναι απλά μια χρέωση 10 ευρώ υπέρ της ερασιτεχνικής προκειμένου να μπορείς να αγοράσεις εισιτήριο της ΠΑΕ για την τρέχουσα σεζόν. Δεν είναι δηλαδή κάτι σαν "επένδυση" ή τέλος πάντων όποια λέξη θα ταίριαζε εδώ. Σου λέει η ΠΑΕ ότι κύριε, αν θες να είσαι πελάτης μου για φέτος, πρέπει να σκάσεις και 10 ευρώ στο σωματείο από το οποίο προέρχομαι ως εταιρία. Πιο πολύ λοιπόν εδώ ταιριάζει η λέξη συνδρομή.

 

Τα πλεονεκτήματα της κάρτας φιλάθλου φάνηκαν φέτος που νομίζω ότι ήταν η πρώτη χρονιά στην ιστορία της ΑΕΚ που δεν διαβάζαμε για νηστικούς, άστεγους και ρακοσυλλέκτες αθλητές μας. Γιατί όλες -μα όλες- τις άλλες χρονιές έσκαγε και από ένα τέτοιο. Επομένως ως θεσμός η κάρτα είναι αυταπόδεικτα επιτυχημένος και έτσι πρέπει να συνεχίσει. Επίσης, η κάρτα ακόμα και αν δεν είσαι πελάτης της ΠΑΕ βοηθάει πάρα πολύ γιατί το ποσό είναι μικρό και ένας άνθρωπος μπορεί πολύ εύκολα να αγοράσει λίγη ευχαρίστηση ότι βοηθάει το σωματείο. Δεν είναι 50 και 100 ευρώ, 10 ευρώ είναι. Πρόπερσι πάντως που εφαρμόστηκε προαιρετικά, πρέπει να πήραν ελάχιστοι. Βέβαια σε αυτό ευθύνεται και το κουρδιστάν που είμαστε, δηλαδή έπρεπε να πάρεις τηλ στην ερασιτεχνική και να σου τη στείλουν με αντικαταβολή ή να πας από τα γραφεία τους ή να πας σε κλαμπ της Original. Δηλαδή είχαν λάβει όλα τα απαραίτητα μέτρα ώστε να πουλήσουν 100 με το ζόρι.

η απλα πας σε ενα γερμανο και βγαζεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι, λέω για πρόπερσι παιδιά. Δεν βγήκε φέτος πρώτη φορά η κάρτα. Μου είχε βγει η παναγία για να την πάρω θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα δε δινω χρηματα σε πραγματα που δεν μπορω να ειμαι active I hate anything που απλα ζηταει την καταβολη μου χωρις την ελαχιστη πληροφορηση..

Και παντα ειχα την καλη διαθεση να βοηθησω κ να ειμαι active.

Ακομη και στο Kickstarter εαν θες να επενδυσεις εστω κ 5ε, λαμβανεις πληροφοριες για το που παει το καθε ευρω, κ πως αυτο διανεμηθηκε.

Αλλα αυτη ειναι η δικη μου προσεγγιση.

Δεν εχω ιδεα πως λειτουργει η καρτα φιλαθλου, τι πληροφορηση υπαρχει κ πως διανεμονται τα εσοδα της.

Αλλα ΣΙΓΟΥΡΑ μια δυνατη χρηματοδοτηση με crowd funding ειναι ενας δυνατος τροπος για να παει μπροστα ο Συλλογος.

ολα σε ενα κουμπαρα πανε

και απο εκει στα τμηματα .... τι πρεπει να κανει η παε ?? η η ερα???  

να στελνει mail και να λεει κε Κωστα τα 10 ευρω σας πανε 2 ευρω στο αντρικο βολλευ 2 στο γυναικιο 3 στο στιβο 2 στο πινγ πονγκ???

δε γινονται αυτα.

την εχουμε ξανακανει αυτη τη κουβεντα....

δεν στηριζεις, δεν εχεις δικαιωμα να απαιτησεις

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα ερασιτεχνικό σωματείο να πάτε το παιδί σας για αθλητισμό και ενδιαφερθείτε να ασχοληθείτε με τα κοινά του, ένα 10άρικο είναι μάστ. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, λέω για πρόπερσι παιδιά. Δεν βγήκε φέτος πρώτη φορά η κάρτα. Μου είχε βγει η παναγία για να την πάρω θυμάμαι.

Το θέμα είναι να βελτιώνεται η κατάσταση και ευτυχώς βελτιώνεται. 

Και το καλό είναι ότι τα προπερσινά μπινελίκια ακούστηκαν. 

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα ερασιτεχνικό σωματείο να πάτε το παιδί σας για αθλητισμό και ενδιαφερθείτε να ασχοληθείτε με τα κοινά του, ένα 10άρικο είναι μάστ. 

 

λιγα λες

Link to comment
Share on other sites

  • George_D pinned this topic
  • AG21 featured this topic
  • AG21 unfeatured this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×