Jump to content

Gaming - PC, Consoles και τα σχετικά 🖥️🎮


Macross
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

νεο patchaki ελληνικο στο pes με μεταγραφες Ιανουαριου κλπ

 

το παιχνιδι οπως ειναι φετος σε ps4 και με τα patch που βγαινουν, πραγματικα αγγιζει την τελειοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και τα αθλητικά πεθάνανε,

 

Στοιχεία για το νέο xbox

https://news.xbox.com/en-us/2020/03/16/xbox-series-x-tech/amp/?__twitter_impression=true

Δυνατά πραγματάκια

 

Σήμερα το απόγευμα στις 6 θα βγει ο Cerny και θα πει/δείξει πράγματα για το PS5

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνονται οι φήμες που λέγανε ότι έτρεχε να κάνει overclock η Sony τη GPU.

Επίσης κάτι λέγεται ότι η MS θα έχει 2 εκδόσεις, αυτή που διαφημίζει και μια πιο light για οικονομία.

Link to comment
Share on other sites

On 2/6/2020 at 10:32 PM, Kostas21 said:

Γελάω με τη φάση όταν βγήκαν xbox1 κ. Ps4. 

Κ βγήκε η ΜουΣου κ μιλούσε για κινεκτ με κάμερα κ αναγνώριση φωνής κ συνεχόμενο ονλαιν κ σκουζανε τα πλήθη ότι Τι Μαλάκια είναι κλπ

Κ φτάσαμε σήμερα να τρέχουν όλοι να αγοράζουν alexa κ σία. 

Είμαι περίεργος με το ps5vr πως θα το μασουλησει το πλήθος. 

Το κινεκτ η ιδια η Μαικροσοφτ το θαψε στο χρονοντουλαπο της ιστοριας. Και αν δεις τις πωλησεις καταφερε να θαψει και το xbox360 (οπου μηδενισε τη διαφορα που χε απ το ps3) και χαντακωσε και το one. Οπως και το συνεχομενο ονλαιν το οποιο τελικα δεν εφαρμωσε ποτε. Τωρα το πως δικαιωθηκε δεν το βλεπω. Ισα ισα ακομη προσπαθει να συνελθει απ τις μαλακιες του 2013. Δεν ειναι κακο να παραδεχτεις απλα οτι εκανες λαθος, οπως το παραδεχτηκε και η ιδια η Μαικροσοφτ (Σπενσερ) ?

Για τις συγκρισεις του Series X με το PS5 ειναι λιγο δυνατοτερο, αλλα υπερβολικο το "το κατουραει". Τη διαφορα παντα θα την κανουν τα παιχνιδια. Εκει θα τους δουμε και τους 2.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πολύ δυνατό.... 

Έχω να ασχοληθώ με ποδοσφαιροπαιχνιδι από το FIFA 18. Τα demo του 19%20 δε με ενθουσίασαν και δεν τα αγόρασα. Τα pro τα παράτησα από το 2013 και μετά.. Αλλά μου λένε ότι το φετινό είναι δυνατό και υπερέχει του FIFA. 

Προσπαθώ να τελειώσω το rdr2 (υπερπαιχνιδάρα) και αγόρασα το Last of us 1 που το βάλανε σε προσφορά...

Link to comment
Share on other sites

On 3/19/2020 at 7:09 PM, SpiRos said:

Τον Γενάρη αγόρασα καινούριο λαπτοπ, αγόρασα και το FM μέσω steam. Πάλι καλά.

Συνεχίζω ακάθεκτος. ? Λέω μια μέρα να αρχίσω ένα καινούριο, να πάρω την Α.ΕΚ. και το αμέσως πρώτο πράμα που θα κάνω να είναι διακοπή συμβολαίου στον Μάνταλο. ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Αφού πατήσαμε στην τρίτη δεκαετία του 21ου αιώνα, αποφάσισα να πάρω μια κανονική τηλεόραση με τα όλα της και να πετάξω την προπολεμική. Δεν την είχα ανάγκη μέχρι τώρα, περνούσα λίγες ώρες στο σπίτι, overdose έτσι κι αλλιώς στην δουλειά από τιβί, την είχα σπίτι να παίζει στο αθόρυβο κανά αθλητικό και να μαζεύει σκόνη.

Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας. Με έβαλε στο τρυπάκι η καινούρια τηλεόραση να ψηθώ για PS4 (ή xbox, δεν γνωρίζω τις διαφορές ούτε πιστεύω ότι έχει κάποια σημασία για μένα, απλά σαν μάρκα το PS μου είναι πιο οικείο και είχα πολύ παλιά ένα PS2).
Δύο παιχνίδια τα έχω σίγουρα ΑΝ τελικά κάνω την μοιραία κίνηση και αγοράσω κονσόλα. ΝΒΑ2Κ20 και WRC Rally 8.

To τρίτο είναι το ζητούμενο, το οποίο θέλω να είναι RPG, στα οποία πάντα είχα αδυναμία. Έχω στο μυαλό μου ένα, και πιθανότητα θα καταλήξω εκεί, αλλά άμα έχει κάποιος να προτείνει κάτι που κατά την γνώμη του πρέπει να δοκιμάσω όπως και δήποτε (για RPG μιλάμε πάντα, μη μου πείτε για πολέμους, όπλα και τέτοια γιατί είμαι παντελώς άσχετος σε αυτά), τότε είμαι περίεργος να ακούσω την γνώμη του.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, SpiRos said:

Αφού πατήσαμε στην τρίτη δεκαετία του 21ου αιώνα, αποφάσισα να πάρω μια κανονική τηλεόραση με τα όλα της και να πετάξω την προπολεμική. Δεν την είχα ανάγκη μέχρι τώρα, περνούσα λίγες ώρες στο σπίτι, overdose έτσι κι αλλιώς στην δουλειά από τιβί, την είχα σπίτι να παίζει στο αθόρυβο κανά αθλητικό και να μαζεύει σκόνη.

Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας. Με έβαλε στο τρυπάκι η καινούρια τηλεόραση να ψηθώ για PS4 (ή xbox, δεν γνωρίζω τις διαφορές ούτε πιστεύω ότι έχει κάποια σημασία για μένα, απλά σαν μάρκα το PS μου είναι πιο οικείο και είχα πολύ παλιά ένα PS2).
Δύο παιχνίδια τα έχω σίγουρα ΑΝ τελικά κάνω την μοιραία κίνηση και αγοράσω κονσόλα. ΝΒΑ2Κ20 και WRC Rally 8.

To τρίτο είναι το ζητούμενο, το οποίο θέλω να είναι RPG, στα οποία πάντα είχα αδυναμία. Έχω στο μυαλό μου ένα, και πιθανότητα θα καταλήξω εκεί, αλλά άμα έχει κάποιος να προτείνει κάτι που κατά την γνώμη του πρέπει να δοκιμάσω όπως και δήποτε (για RPG μιλάμε πάντα, μη μου πείτε για πολέμους, όπλα και τέτοια γιατί είμαι παντελώς άσχετος σε αυτά), τότε είμαι περίεργος να ακούσω την γνώμη του.

The Witcher 3 που πιστευω αυτο εχεις στο μυαλο σου

Bloodborne αλλα ειναι πολυ δυσκολο, να ξερεις

Persona 5 που ναι jrpg αλλα τσεκαρε το πρωτα γιατι ειναι για συγκεκριμενα γουστα

Final Fantasy vii remake

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Wait for PS5 or XBOX Series X

 

Η να το θέσω πιο σωστά. Τι budget έχεις? Τι expectations έχεις? ΑΝ πάρεις αυτή τι στιγμή κονσόλα μην δώσεις πάνω από 300 ευρώ. Είτε PS4 PRO είτε XBOX One X όμως, όχι τα απλά slim models. Η αρχιτεκτονική τους έχει φάει τα ψωμιά της και περιμένουμε στις γιορτές την επόμενη γενιά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Kojima πόσο πάτωσες ρε μαλακα. 

Death stranding ό,τι πιο βαρετό και ηλιθιο έχω παίξει. Και φυσικά όλο και κάποιος θα βρεθεί να πει ότι είναι ψαγμένη ιστορία κτλ. Μακριά 

Μετά έπιασα metal gear solid V. Άσε μας ρε φιλαράκι. Παίζει το snake eater να ήταν το τελευταίο καλό. Και το 1 το κορυφαίο. 

Από το 1997 που ασχολούμαι με κονσόλες, κοντεύω τα 32 και δεν έπιασα ποτέ μου κάποιο final fantasy. Σήμερα τελείωσα το demo του FF7 remake. Oh.my.god.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
8 hours ago, Kostas21 said:

Τα ff είναι ο λόγος που πέτυχαν τα PlayStation re. 

Χθες ολοκλήρωσα το disc1... Πολύ δυνατό game πραγματικά. Ελπίζω να το τερματίσω και να έχω ολοκληρωμένη άποψη. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×