Jump to content

Gaming - PC, Consoles και τα σχετικά 🖥️🎮


Macross
 Share

Recommended Posts

2 hours ago, Macross said:

 

meme.png.f9edd2d094ebee716b2baf2e1b40e5b2.png

GTA, God of War, Kingdom Hearts, Silent Hill....

Και κυριως MARKETING που η Microsoft ουτε που ξερει τι ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα μόνο τα παιχνίδια που ξεκινήσανε στο Original Playstation.

Σήμερα 11 το βράδυ, η παρουσίαση του PS5.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Macross said:

Έβαλα μόνο τα παιχνίδια που ξεκινήσανε στο Original Playstation.

Σήμερα 11 το βράδυ, η παρουσίαση του PS5.

Εχω ηδη παραγγειλει σουβλακια 

Link to comment
Share on other sites

Uncharted 1&2 πολύ ωραία... Θέλω κάποια στιγμή να παίξω και τα άλλα δύο για να τελειώσω τη σειρά. 

Last of us 1 καλό, αλλά το uncharted με κέρδισε περισσότερο. Περιμένουμε το 2 σε λίγες μέρες όπως και το ghost of tsushima σε ένα μήνα 

FF7 το original τρομερό και στο Disc 2.

Link to comment
Share on other sites

330 χιλιάδες στο twitch περίμενουν

giphy.gif

μέχρι να το γράψω φτάσαμε τα 350 χιλιάρικα. Γεμίσαμε 6 ΟΑΚΑ

 

ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην δείχνανε VR, αυτό θα πάει κανά 2023 με refresh του 5. Κλασικά κόλπα

Link to comment
Share on other sites

Το VR δεν μπορεί να γίνει selling point για την ώρα. Είναι ένα ωραίο addon και θα δούμε όλοι πως θα πάει. Μπορεί να γίνει το σουπερ ντουπερ ουαου του μέλλοντος ή να καταλήξει το 3d του σινεμα και των tv (PRESS F TO PAY RESPECT). Και όταν ξερωγω έχει φτάσει να πουλήσεις 100 εκατ. ps4 και μόνο 5 εκατ. psvr είναι ένα καλό indication ότι είναι niche πράγματα. Το θέμα με την τιμή να την δούμε και στις 2 κονσολες όταν ανακοινωθεί. Νομίζω και οι 2 θα πάνε στο 500αρικο. Για την ώρα κάνεις δεν τολμάει να πει νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

καλα εννοειται οτι το VR το εχουν για πιο μετα να παιζεις Fifa και Pro ξερω γω στο σαλονι και να πηδας για να κανεις αναποδο ψαλιδι σε σεντρα ακριβειας του Μπακακη

 

ps. Κωστα εννοειται ρε συ το ps4 τωρα που θα το σουταρουν ολοι για το ps5

Link to comment
Share on other sites

Όντως από design είναι σαν λαμπατερ-βαζο.

Άσε που το 4 όταν το είχες όρθιο στη βάση του,μουγκριζε κ ανέβαζε θερμοκρασία .

Ας ελπίσουμε πως το 5 δε θα έχει το ίδιο θέμα γιατί δεν το πέτυχα πουθενά σε οριζόντια θέση.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, gybe21 said:

Όντως από design είναι σαν λαμπατερ-βαζο.

Άσε που το 4 όταν το είχες όρθιο στη βάση του,μουγκριζε κ ανέβαζε θερμοκρασία .

Ας ελπίσουμε πως το 5 δε θα έχει το ίδιο θέμα γιατί δεν το πέτυχα πουθενά σε οριζόντια θέση.

 

το 4 μουγκριζει και κανονικά πάρα πολύ. βασικά με τα πιο παλιά παιχνίδια gta uncharted 4 last of us δεν κάνει θόρυβο. με τα παιχνίδια από το 18-19 και μετά νομιζεις ότι απογειώνεται αεροπλάνο... χωρίς ακουστικά καινούργιο παιχνίδι είναι σχεδόν απαλευτο να παιξεις. και προσωπικά δεν μ αρέσει να φοράω ακουστικά αλλά αναγκαστικά το κάνω αλλιώς δεν παίζεις. 

ελπίζω στο 5 να ναι καλύτερο σε αυτό το θέμα. 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/16/2020 at 2:19 PM, Kostas21 said:

Γενικά δε φημίζεται η σονυ για τα silent fans της. Το xbox για μένα είναι πιο έξυπνα δομημένο για να πιάνει λιγότερο μέρος, είναι μαύρο οπότε δε σπάει ματια κ έχει καλύτερα fans για να παίξει σε αυτές τις ταχύτητες.  Τα specs του ειναι καλύτερα, το μόνο γαματο είναι ο σκληρός δίσκος ssd της σονυ με uber διπλάσια speed, αλλά άμα κάψει φλάντζα, ποιος ξέρει πόσα θα χρεώνει για να βάλεις νέο. Η για να μεγαλώσεις χωρητικότητα. 

Όλα πλέον θα κριθούν σε τίτλους επισης, κ το xbox με το ultimate game pass με έχει βολέψει απίστευτα, δε ξέρω τι ντηλς κάνει η σονυ, αλλά εγώ έχω 3 παιχνιδια φρι δικά μου κάθε μήνα με το γκολντ, κ τρελο κατάλογο από το ultimate.. 

Αν το ps5 εσπρωχνε vr headset για 700 Νταλάρς πακέτο όλα μαζί, θα το παιρνα. Αλλά... 

Ακόμα κ το ps4 δε κατάλαβα πότε τον ντόρο για να φτάσει να ξεπεράσει το xone σε τέτοιο βαθμό. Το xone μου είναι σούπερ εργαλείο, το χω φορέσει κ kodi, can't see the differences εκτος των exclusives. 

 

exclusives matter.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 6/11/2020 at 5:48 PM, Kostas21 said:

 

Τωρα που βρήκα χρόνο να πάρω ένα παλιό ps3 η ps4? Θέλω να παίξω τα uncharted κ lous

PS4 για να μπορείς να παίξεις και τα sequels

Link to comment
Share on other sites

On 6/16/2020 at 2:19 PM, Kostas21 said:

Γενικά δε φημίζεται η σονυ για τα silent fans της. Το xbox για μένα είναι πιο έξυπνα δομημένο για να πιάνει λιγότερο μέρος, είναι μαύρο οπότε δε σπάει ματια κ έχει καλύτερα fans για να παίξει σε αυτές τις ταχύτητες.  Τα specs του ειναι καλύτερα, το μόνο γαματο είναι ο σκληρός δίσκος ssd της σονυ με uber διπλάσια speed, αλλά άμα κάψει φλάντζα, ποιος ξέρει πόσα θα χρεώνει για να βάλεις νέο. Η για να μεγαλώσεις χωρητικότητα. 

Όλα πλέον θα κριθούν σε τίτλους επισης, κ το xbox με το ultimate game pass με έχει βολέψει απίστευτα, δε ξέρω τι ντηλς κάνει η σονυ, αλλά εγώ έχω 3 παιχνιδια φρι δικά μου κάθε μήνα με το γκολντ, κ τρελο κατάλογο από το ultimate.. 

Αν το ps5 εσπρωχνε vr headset για 700 Νταλάρς πακέτο όλα μαζί, θα το παιρνα. Αλλά... 

Ακόμα κ το ps4 δε κατάλαβα πότε τον ντόρο για να φτάσει να ξεπεράσει το xone σε τέτοιο βαθμό. Το xone μου είναι σούπερ εργαλείο, το χω φορέσει κ kodi, can't see the differences εκτος των exclusives. 

Συνονόματε, τα fans κτλ θα τα δούμε στην πορεία. Ένας από τους λόγους που είναι τόσο θηρίο το ps5 είναι για το cooling. Για τα specs κτλ, θα δούμε τι θα γίνει και τι θα εκμεταλευτούνε οι gamedevs. Για το σκληρό η Sony δήλωσε ότι για την ώρα όντως δεν υπάρχει αντίστοιχο στη αγορά με τον δικό της και κάποια στιγμή στο μέλλον θα βγάλει compatibility list για το τι μπαίνει και τι όχι. Από την άλλη βέβαια μιας και λέμε για σκληρούς (digital foundry άρθρο)

https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2020-inside-xbox-series-x-full-specs

custom nvme και το series X και OMFG Cartridges για expansion. Θα μας τα παίρνουν από παντού.

Το "πρόβλημα" που έχει η Microsoft είναι ότι πάνω κάτω προμοτάρει 2 πλατφόρμες. Με το crossbuy-crossplay και όλα αυτά αν δεν υπάρχουν άλλοι λόγοι είναι καλύτερο να παίζεις σε PC παρά σε κονσολα. Τουλάχιστον αυτό ισχύει τώρα με το ONE, δεν ξέρω αν θα αλλάξουν με το SEX. Όλοι πάνε να μας τα μασουλάνε με τα subscriptions, είτε λέγετε PSPlus είτε Gamepass.

Link to comment
Share on other sites

@Kostas21 ειχα παρει το xbox one γιατι ηταν πιο φθηνο και λεω δεν γαμιεται στα παπαρια μου εμενα τα uncharted

σιγα, ενα παιχνιδι ειναι

 

σε λιγο καιρο το χαρισα στον κουνιαδο μου και πηρα το ps4 τοτε για να παιξω τα uncharted

+ το last of us που ηταν τοτε στα ντουζενια του

 

εχασα το πολυ καλο forza horizon αλλα ουτως ή αλλως αυτο το ειδος με ζαλιζει μετα απο λιγη ωρα

 

οποτε η διαφορα ειναι στα games

θα παρω την κονσολα για να περασω λιγη ωρα με τα παιχνιδια που μου αρεσουν

πλεον δεν μπορω να παιξω ετσι κι αλλιως πολυ ωρα γιατι βαριεμαι, οποτε την εχω για να παιζω με τον μικρο κανενα fifa κανενα pro και κανενα 2k

μονος μου και για κανενα μισαωρο καμια ωρα αν προλαβω θα παιξω για λιγο το uncharted 4 που ακομα δεν εχω τερματισει, το πρωτο last of us που ακομα δεν εχω τερματισει και το gtaV που επισης ειμαι ακομα στο 30% περίπου

τα παω αργα και τα απολαμβανω. οποτε μπορω

 

αν ειχα κρατησει το xbox one θα ειχα μονο το 1/3 των παιχνιδιων που θελω να εχω μπροστα μου οταν ανοιγω την κονσολα για μενα

μια φορα στις δεκαπεντε αλλα οκ

ας ειναι

Link to comment
Share on other sites

Έτσι την είχα πατήσει ρε μάγκες εγώ με το dreamcast. 

Με το ps1 στα ντουζενια του τόλμησα να αγοράσω dreamcast. 

Sega rally, virtua striker2, sonic, ready2rumble και κάνα 2 ακόμα παιχνίδια μέχρι που έσκασε το κανόνι. Αναγκάστηκα να το ανταλλάξω με ps1 πάλι... Ενώ σαν κονσόλα ήταν ανώτερη τι να το κάνω χωρίς παιχνίδια 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με την ΕΤΕ καταστράφηκα. Είχα και 20 χιλιάρικα ΑΤΕ.... Καλύτερα Σέγκα και τα ρέστα καπότες.

υγ. Έχω θέμα με το Assasins Creed Revelations, το οποίο θέλω να εκσφενδονίσω απ' το παράθυρο και να δω τα επόμενα, αλλά επειδή είναι στην Κωσταντινούπολη το γαμημένο δεν μου κάνει καρδιά να το πετάξω. Υπάρχει τρόπος να το τερματίσει κανείς χωρίς να παίξει όλες αυτές τις μαλακίες που ζητάει; Γιατί δεν βάζουνε πια god mode cheats για τους καβλεμπαρέ παίχτες σαν κι εμάς, που απλά θέλουμε να το δούμε το στορι χωρίς να πρέπει να γίνουμε αυτιστικοί;  Σταδιάλα.

Link to comment
Share on other sites

εγω τελευταια ανακαλυψα την Super League στο Pro και εχω ξεχασει το Fifa τελειως

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, mobster21 said:

εγω τελευταια ανακαλυψα την Super League στο Pro και εχω ξεχασει το Fifa τελειως

Φαντάζομαι την προσέθεσες με patch ετσι;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Kostas21 said:

Εννοείς ps2

Όχι ps1 ξαναπήρα με καμιά δεκαριά παιχνίδια για να ισοσταθμιστει η τιμή της ανταλλαγής.. Δεν μετάνιωσα εννοείται. 

Ps2 πήρα μετα αλλά ασχολήθηκα ελάχιστα σε σχεση με το ps1. Υπήρχε ένα είδος cd που αντικαθιστουσε το chip που έβαζες στο 1 αλλά με περιορισμένα παιχνίδια και δεν θυμάμαι καν τι πατέντα χρειαζόταν να κάνεις. Έπαιξα λίγο mgs2 και pro από όσο θυμάμαι μέχρι που είπα τέλος. Με 3 δεν ασχολήθηκα και ξανά έπιασα κονσόλα όταν και μου κάνανε δώρο το 4. 

Btw, έχω φτάσει 3ο Disc στο FF στο final boss. Παίζει να είναι από τα καλύτερα παιχνίδια που έχω ασχοληθεί... Και ακολουθεί μετά το FF9. παίξτε lous2 εσείς 

Link to comment
Share on other sites

Τέλος το FF7.. 43 ωριτσες μου πήρε μόνο... Επικό έπος.. Τώρα παίζει να πάω σε κάτι πιο χαλαρό τύπου uncharted 3 και όχι κατευθείαν το Last of us 2. Stand by είναι και το ff9 που βρήκα και τα 4 cd

Link to comment
Share on other sites

Φόρτωσα ένα 30ευρω προσφορές Steam, παλιά adventures κυρίως (toonstruck λχ έπος, το έχω κάπου Ελλάδα αυθεντικό με το κουτί του). Αξίζει να ρίξετε μια ματιά, με 2-3 ευρώ έχει ωραίους τίτλους για τη συλλογή. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×