Jump to content

Gaming - PC, Consoles και τα σχετικά 🖥️🎮


Macross
 Share

Recommended Posts

δεν εχουν κανενα ιδιαιτερο νοημα αυτες οι συζητησεις. το ολο θεμα ειναι οι αποκλειστικοτητες. και το dreamcast καποτε γαμουσε. αλλα εβγαζε 10 παιχνιδια ολο και ολο. γιαυτο θα συνεχισει να ειναι νο1 το ps. γιατι παιρνεις ps για τα games. οχι για τα γραφικα (που οκ μια χαρα ειναι) 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ναι ρε φιλε, 13 χρονων τι να ξερεις απο 7 m polys per sec που λες εσυ σε εποχες με isdn μας δουλευεις

νομιζω δεν ηταν παραλληλα με το ps2 για να υπαρχει συγκριση. ηταν DC, nintendo64 και ps1

και για το nintendo 64 ελεγες πανω κατω τα ιδια οτι δεν ειχε games σε σχεση με το ps1 αλλα καλυτερα γραφικα. 

virtua striker 2, sega rally και sonic επαιζα. και ενα lets get ready to rumble γαματο παιχνιδακι με μποξ. αυτα... 

Link to comment
Share on other sites

ελπίζω η νέες κονσόλες να μην κάνουν το θόρυβο που κάνει το ps4... μιλάμε νομίζεις ότι θα απογειωθεί. χωρίς ακουστικά ουσιαστικά σε κουράζει απίστευτα αν είσαι μόνος. πρέπει να χεις την tv πολύ δυνατά για να παίξεις. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

πήρα το φιφα21 φέτος. μιλάμε για τραγικό παιχνίδι. ίσως το χειρότερο φιφα που έχω παίξει. ελπίζω τώρα με τις νέες κονσόλες να ξανανέβει η σειρά γιατί τα δύο τελευταία είναι αίσχος. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, goku21 said:

πήρα το φιφα21 φέτος. μιλάμε για τραγικό παιχνίδι. ίσως το χειρότερο φιφα που έχω παίξει. ελπίζω τώρα με τις νέες κονσόλες να ξανανέβει η σειρά γιατί τα δύο τελευταία είναι αίσχος. 

Αυτά τα παιχνίδια (fifa, pes) μερικες φορές λες καλύτερα να μην τα αλλάζουν καθόλου. Πάνε να τα βελτιώσουν και τα χειροτερεύουν καποιες χρονιές.

Εγω από τα τελευταία pes είμαι ικανοποιημένος παντως. Και τα patch είναι παρα πολυ καλη φάση.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, tan21 said:

πηρα την xt30 της fuji, επειδη ερχοταν με απ'τους καλυτερους kit φακους λενε (18-55), κοντα στο 1000αρικο με το φακο. Αλλα δε θες κ ενα τριποδο, μια μπαταρια ακομα, ενα τσαντακι? ?

Εγω την πηρα γιατι χρονια ηθελα μια δικια μου να παιξω λιγο και για να ασχοληθω και με συγκεκριμενα post production πραγματα. Μονο χομπι, γιατι κατα τα αλλα τα κινητα πλεον σου δινουν το ιδιο αποτελεσμα που σου δινει κ μια μηχανη κ ισως κ "καλυτερο" αναλογα την ισχυ κ το app που χρησιμοποιεις και αν σκοπος σου ειναι μια απλη ωραια φωτο.

 

Ένας από τους λόγους που διάλεξα τη συγκεκριμένη μηχανή (canon m100) είναι οι διαστάσεις της , μικρή κ  μπορείς να κουβαλήσεις άνετα.

Τριποδο το έχω βάλει στο πρόγραμμα κ γω για βραδυνές manual .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
13 hours ago, mobster21 said:

Πήρα ένα μεταχειρισμένο Switch Lite για τον μικρό. Δλδ ο Άγιος Βασίλης το πήρε.

Έχετε ιδέα για κανένα παιχνίδι που να αξίζει τον κόπο?

Σκέφτομαι να πάρω το switch αλλά δεν καταλαβαίνω τον μηχανισμό με τα αποσπώμενα κομμάτια-χειριστήρια την οθόνη που έχει κτλ. 

Το lite που λες είναι στυλ PSP; και προφανώς πιο φθηνό.. 

Πάρε τίποτα super mario ή pokemon για τον μικρό 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hades said:

Σκέφτομαι να πάρω το switch αλλά δεν καταλαβαίνω τον μηχανισμό με τα αποσπώμενα κομμάτια-χειριστήρια την οθόνη που έχει κτλ. 

Το lite που λες είναι στυλ PSP; και προφανώς πιο φθηνό.. 

Πάρε τίποτα super mario ή pokemon για τον μικρό 

150 το πήρα μεταχειρισμένο. 300 που θέλουν οι άλλοι για το κανονικό δεν έδινα με τίποτα.

Του πήρα Fifa και NBA2K.

Κοιτάζω κι εγώ τα Mario.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει FIFA και 2k κλασικές δυνάμεις θα τα ευχαριστηθεί σίγουρα. Zelda - Mario - pokemon επίσης είναι κλασικουρες και safe επιλογές. Αν και θα σου λέει αυτός τι θέλει να αγοράσετε και δε θα ψάχνεις εσύ 😎

Δες και το animal crossing που έκανε πάταγο 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×