Jump to content

Gaming - PC, Consoles και τα σχετικά 🖥️🎮


Macross
 Share

Recommended Posts

29 minutes ago, Geologos said:

Και σε donkey Kong ριξε μια ματια, αγαπημενα παιχνιδια του μικρου γεωλογου οταν ειχε το SNES

Είχα donkey kong σε πράσινο χρώμα σε εκείνα το φορητά παιχνίδια των 80s, δόθηκε σε πάνθηρα δανεικό στον στρατό, έφυγε για μονάδα ξαφνικά ένα πρωί και το ψείρισε το παιχνίδι. Του εύχομαι τα χειρότερα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδι τον 90ς γαρ, ειχα το 1 και το 2 που ηταν εγχρωμα που προχωρούσες κανονικα και μαζευες μπανανες και σκοτωνες κροκοδειλους, κανονικο 2d παιχνιδι. Φοβερα γραφικά για την εποχή, μεγάλα παιχνίδια, τα απολαυσα τοτε και τα απολαυσα και πριν καμια διετια που τα παιξα σε emulator σε πισι 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Kostas21 said:

To switch ειναι καταπληκτικό μηχανημα, θα βρεις μπόλικους τίτλους. 

150 πηρες το κανονικό η το lite? 

Το lite εννοείται. Μου φάνηκαν πολλά τα σχεδόν 300 για το κανονικό.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασμένος @Kostas21

Θένξ bro!

Τσίμπησα το Odyssey και έχω βάλει στο μάτι το  Olympic Games 2020

Έχει ήδη τα Fifa 21, 2k 20 μέσα

Πήρα το Oceanhorn, κατέβασα και μερικά demo και περιμένω τον Άγιο Βασίλη να το βάλει κάτω από το δέντρο

 

 

Πάντως το είχα παρεξηγήσει πολύ το Switch. Μου φαίνεται ότι αν του αρέσει του μικρού γρήγορα θα πάω για το κανονικό

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@mobster21 το switch lite που έχει ο μικρός σου, είναι στυλ PSP με μεγαλύτερη οθόνη και λογικά καλύτερα specs; cd παίρνει; είναι digital; δώσε κανένα info βαριέμαι να ψάχνω. Ενδιαφέρομαι για αγορά 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βρήκα λίγο χρόνο να καώ στο photoshop φτιάχνοντας ένα homage που λένε στο χωριό μου της late 90s φανέλας για PES 2020/2021 . Δεν είμαι και η Κonami η ίδια αλλά είπα να το μοιραστώ σε περίπτωση που σας ψήνει! Βάζω το αρχείο που κατεβάζεις και κάνεις import στο ps4.

Oδηγίες για το πώς την βάζεις εδώ : https://www.konami.com/wepes/edit/eu/en/manual_kit

 

 

AEK90s.thumb.jpg.2ddb072ac65c1bc2d9dd80f78501ba83.jpg

 

409649664_eFootballPES2021SEASONUPDATE_20210121200920.thumb.jpg.6c8c45db4e2f766f048db81c583a429f.jpg686108419_eFootballPES2021SEASONUPDATE_20210121200904.jpg.9bd508e5dcae9e9dc69b98ae9816623a.jpg1636508664_eFootballPES2021SEASONUPDATE_20210121200823.thumb.jpg.fc07a66997860f392d99f123958d9de7.jpg

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο μάγκα, αξιόλογη δουλειά. 

Τελευταία φορά που ασχολήθηκα με ποδόσφαιρο ήταν το FIFA 18. Σκέφτομαι να αλλάξω ροτα και να επιστρέψω στο pes, νομίζω είναι καλύτερο φέτος. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2021 at 12:33 AM, Hades said:

@mobster21 το switch lite που έχει ο μικρός σου, είναι στυλ PSP με μεγαλύτερη οθόνη και λογικά καλύτερα specs; cd παίρνει; είναι digital; δώσε κανένα info βαριέμαι να ψάχνω. Ενδιαφέρομαι για αγορά 

Τώρα το είδα μπρο

Το lite πήρα επειδή είναι πιο φθηνό

Οθόνη 5.5 ίντσες

Handheld device ενώ με το κανονικό μπορείς να παίξεις και στην τηλεόραση και είναι και μεγαλύτερο

Για κάποιον που έχει διάθεση και χρόνο νομίζω ότι αξίζει να πάρει το κανονικό

Από παιχνίδια υπάρχουν πολλά για να περάσεις όμορφα την ώρα σου

Super Mario Odyssey πήρα και έπαιξα για είκοσι λεπτά περίπου

Αποτελεί ρεκόρ πλέον για εμένα αυτός ο χρόνος

Ο μικρός γουστάρει αλλά υπάρχει και PS4 στο σαλόνι οπότε προφανώς επιλέγει αυτό όταν υπάρχει η δυνατότητα

Το όλο θέμα είναι για εμένα τα παιχνίδια

Αν σου αρέσουν τα Super Mario, Sonic και Zelda αξίζει με τα χίλια αλλά αν δεν την βρίσκεις με αυτά καλύτερα να πας σε ένα PSP με μικρότερη οθόνη αλλά εξαιρετικά μικρότερο κόστος για να δοκιμάσεις αν σου αρέσει το handheld playing

Από εκεί και πέρα για καμία βόλτα ή σε διακοπές το καλοκαίρι (ελπίζω να πάμε) είναι ταμάμ για να σε αφήσει ο μικρός για λίγο να απολαύσεις κανένα ποτό χωρίς μουρμούρα

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω PSP το οποίο βέβαια έχω να το πιάσω από τον στρατό (στα θαλαμοφυλικια ό,τι καλύτερο) 

Έχω και ps4, για ps5 ούτε λόγος προς το παρόν και εναλλακτικά κοίταζα για το switch. Thanks για το info... 

Τώρα λιώνω με Last of us 2. Ενώ το 1 δε με είχε ενθουσιάσει, επειδή ξέμεινα από games είπα να το πιάσω (το έχω από την πρώτη ημερα κυκλοφορίας του) και πραγματικά μου αρέσει πάρα πάρα πολύ. 

Ακολουθούν ghost of tsushima, final fantasy 7 remake και horizon zero dawn. Σαν επόμενες αγορές δηλαδή 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ευτυχώς ή δυστυχώς μάλλον έχω ξεπεράσει εκείνη την ηλικία που βαριέσαι να ασχοληθείς με παιχνίδια πάνω από λίγη ώρα. Χάνω το ενδιαφέρον μου μετά από κάποιο σημείο.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/22/2021 at 10:45 PM, Hades said:

Έχω PSP το οποίο βέβαια έχω να το πιάσω από τον στρατό (στα θαλαμοφυλικια ό,τι καλύτερο) 

Έχω και ps4, για ps5 ούτε λόγος προς το παρόν και εναλλακτικά κοίταζα για το switch. Thanks για το info... 

Τώρα λιώνω με Last of us 2. Ενώ το 1 δε με είχε ενθουσιάσει, επειδή ξέμεινα από games είπα να το πιάσω (το έχω από την πρώτη ημερα κυκλοφορίας του) και πραγματικά μου αρέσει πάρα πάρα πολύ. 

Ακολουθούν ghost of tsushima, final fantasy 7 remake και horizon zero dawn. Σαν επόμενες αγορές δηλαδή 

Τα Last of Us λατρεία. Εγώ είχα λατρέψει και το 1, αλλά και το 2 δεν πάει πίσω. Μπράβο τους μόνο και μόνο που δοκίμασαν κάτι διαφορετικό στο sequel

Ψάξου για Bloodborne. Θέλει υπομονή στην αρχή αλλά αν το μάθεις το λατρεύεις

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Αν και δε νομίζω φέτος να υπάρχει δίλημμα (μιας και η Konami το γαμησε και ψόφησε), ήρθε το καθιερωμένο poll 

Ως καραντινατος ανεμβολίαστος φέτος το χειμώνα, μετά από 3 χρόνια απραξίας από ποδοσφαιρακι, λέω να αγοράσω. 

Fifa22 

Efootball (RIP PRO) 

@nikos

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kostas21 said:

το Προ εχει πεθανει εδω κ 15 χρονια, αλλα οκ.

Αντε τραβα κανε εμβολιο. Θα προτεινω στην EA να βαλει κωδικο εμβολιου για να παιζεις.

Το περσινό PRO, συγκριτικά με το περσινό FIFA θεωρώ πως ήταν καλύτερο (από αυτά που είδα και διάβασα) το αμέσως προηγούμενο καλύτερο pro ήταν του 2013.. Ίσως πρέπει να δοκιμάσει κάποια άλλη εταιρεία να βγάλει ποδοσφαιρακι αλλά δε ξέρω πλέον τι γίνεται με τα δικαιώματα και τις ομάδες/χώρες/διοργανώσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζουν νεο ποδοσφαιρακι  UFL θα λεγεται. Μαλλον αυτοι που εφυγαν απο κοναμι ειναι απο πισω.

Η κοναμι  λοιπον αντι να δωσει αλλο ενα season update για το 22 

πηγε κ εβγαλε τσαμπα παιχνιδι που δεν ειναι  ετοιμο .

Κοινως  εκανε χαρακιρι. Και σ αυτο αν προσθεσεις και τη μαλακια με το crossplay που προσθετει κ αλλα προβληματα δενει η αποτυχια.

Τωρα εχουν ανακοινωσει καποια update  τον αλλο μηνα αλλα δε βλεπω πως θα προλαβουν να διορθωσουν τις μαλακιες τους.

Εγω προσωπικα δε προκειται ποτε να πιασω  το φιφα . 

Στην τελικη ας μεινουμε χωρις ποδοσφαιρακι δε θα τρεξει κ τιποτα.   

Του χρονου η ΕΑ θα κανει το ιδιο ,δλδ θα αλλαξει ονομα κ θα δωσει αρχικα τσαμπα  το παιχνιδι  . 

Αυτα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Hades said:

Αν και δε νομίζω φέτος να υπάρχει δίλημμα (μιας και η Konami το γαμησε και ψόφησε), ήρθε το καθιερωμένο poll 

Ως καραντινατος ανεμβολίαστος φέτος το χειμώνα, μετά από 3 χρόνια απραξίας από ποδοσφαιρακι, λέω να αγοράσω. 

Fifa22 

Efootball (RIP PRO) 

@nikos

Έχω πάρει εδώ  και βδομαδες το FIFA 22 αφού το PES αποφάσισε να αυτοκτονήσει με κωλοδαχτυλο.

Το θέμα ειναι ότι αμεσως μετά τα φετινά, αποφάσισε και το Fifa να αυτοκτονήσει, χάνοντας τα licensings (!).

Το FIFA 22 είναι αρκετά καλο παντως, βελτίωσαν πολύ και τον φωτισμό πλέον που εμένα παλιότερα με ενοχλούσε πολύ.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, nikos said:

Έχω πάρει εδώ  και βδομαδες το FIFA 22 αφού το PES αποφάσισε να αυτοκτονήσει με κωλοδαχτυλο.

Το θέμα ειναι ότι αμεσως μετά τα φετινά, αποφάσισε και το Fifa να αυτοκτονήσει, χάνοντας τα licensings (!).

Το FIFA 22 είναι αρκετά καλο παντως, βελτίωσαν πολύ και τον φωτισμό πλέον που εμένα παλιότερα με ενοχλούσε πολύ.

Και ένας φίλος μου πορωμενοι με τα FIFA (το αγοράζει από day1 κάθε χρόνο) μου είπε ότι το φετινό αξίζει. Και για να μην αραχνιάσει το ps4 μάλλον θα το τσιμπήσω μέχρι τα Χριστούγεννα.. Όντως μαλακια το θέμα με τα δικαιώματα... 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
13 hours ago, Kostas21 said:

Πως το λεγε ο Ραπτο? 

Θα βγει ο Σπενσερ κ θα λεει στην Σονυ, κ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΓΚΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΜΣ ΒΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Έλα ρε μλκ χάρισμα σας το cod. Κλαιν 

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου κλαϊν, μιλάμε για τεράστια κίνηση που ενδυναμώνει απίστευτα το πακέτο XBOX/PC. Απέκτησε studios με ιστορία και γερά franchise στα πολύ κάτω τους. Επίσης αν τα βάλει στο gamepass μιλάμε γίνεται το netflix του gaming. Με 10-15 ευρώ θα έχεις τεράστιο userbase.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×