Jump to content

Gaming - PC, Consoles και τα σχετικά 🖥️🎮


Macross
 Share

Recommended Posts

Το game play του fifa κ περσυ που το δοκιμασα που φανηκε αστειο. Βεβαια πλεον εχω κολλησει με το νβα κ δεν ασχολουμαι με το προ

ναι τραβα να γραφεις με τον τολη kai ton abraam στο τοπικ του nba για την ανταλαγη σελτικς με κλιβελαντ......  και στο οακα στο μπασκετ να μας τα κανετε τσουρεκ. να μας αναλυετε εννοω ιατι η ανατολη γαμαει τη δυση και γιατι οι οκλαχομα θαντερς φεντος θα τα πανε καλα

Link to comment
Share on other sites

Gaming News

 

Ανακοινώθηκε νέο Age of Empires (φτάσαμε στο 4). Το ανησυχητικό είναι ότι το studio που το κάνει develop είναι η Relic που μετά από διαμαντάκια στυλ Dawn of War 1&2 έβγαλε το 3 το Μάρτιο που ήταν εντελώς φόλα σε όλα. Τιτανοτεράστια αποτυχία. Είδωμεν

 

RIP Mass Effect. Μετά από 2 καλά παιχνίδια άντε γαμηθείτε εκεί στη Bioware :Ρ

 

Τέσπα, ΜΟΝΟ GUILD WARS

Link to comment
Share on other sites

Απο το 2014 και μετα το φιφα το χει πατήσει το προ. Βασικα παγκοσμίως ολοι φιφα παίζουν. Εδω Ελλάδα έχουμε το προ νο1, αλλα οχι πλέον. Προχθές επαιξα το φιφα 17 πολυ καλο, δυσκολο και πιο ρεαλιστικό. Ουτε london blue και παπαριες ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παρακαλω τα φωτα σας αν ξερει καποιος.

 

Δυστυχως εχω παλια κονσολα Xbox360

 

Ψαχνομουν φετος για την μεγαλη αλλαγη Fifa 18 αντι PES 2018 μονο και μονο λογω τρομερου licencing στο Fifa.

 

Μολις τωρα ομως αντιληφθηκα οτι το Fifa 18 για το Xbox360 βγαζει μια "Legacy Edition" η οποια ουσιαστικα εινσι το ιδιο παιχνιδι με περισυ χωρις βελτιωσεις, οποτε φανταζομαι οτι μαλλον δεν αξιζει να δοκιμασω την αλλαγη (αφου υποτιθεται το PES 2018 εχει βελτιωθει κι αυτο).

Επισης δεν γνωριζω αν η συγκεκριμενη εκδοση (Legacy Edition) εχει την ΑΕΚ και γενικα ολα τα updates σε ροστερ/στολες κλπ οπως στις υπολοιπες εκδοσεις (που αφορουν τις υπολοιπες και νεοτερες κονσολες).

 

Οποιος ξερει κατι επι του θεματος, τον ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω τα φωτα σας αν ξερει καποιος.

 

Δυστυχως εχω παλια κονσολα Xbox360

 

Ψαχνομουν φετος για την μεγαλη αλλαγη Fifa 18 αντι PES 2018 μονο και μονο λογω τρομερου licencing στο Fifa.

 

Μολις τωρα ομως αντιληφθηκα οτι το Fifa 18 για το Xbox360 βγαζει μια "Legacy Edition" η οποια ουσιαστικα εινσι το ιδιο παιχνιδι με περισυ χωρις βελτιωσεις, οποτε φανταζομαι οτι μαλλον δεν αξιζει να δοκιμασω την αλλαγη (αφου υποτιθεται το PES 2018 εχει βελτιωθει κι αυτο).

Επισης δεν γνωριζω αν η συγκεκριμενη εκδοση (Legacy Edition) εχει την ΑΕΚ και γενικα ολα τα updates σε ροστερ/στολες κλπ οπως στις υπολοιπες εκδοσεις (που αφορουν τις υπολοιπες και νεοτερες κονσολες).

 

Οποιος ξερει κατι επι του θεματος, τον ευχαριστω εκ των προτερων.

Ο αλατης νομιζω. Για ρωτα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εχετε τρελαθει ρε. Εγω που να ξερω ? Αν θελετε κανια ντιμινουιτα κανα ταξιμακι σε νιαβεντ και κανια παρτιτουρα απο Τζεφ Μπεκ μεχρι Μιχαλοπουλο κι απο Skynyrd μεχρι Παγιουμτζη ευχαριστως.

Link to comment
Share on other sites

Και παλι Αδη θελω ελληνικες ομαδες ομως. Απο οσο εχω γκουγκλαρει δεν το εχω σιγουρεψει.

 

τι να τις κανεις τις ελληνικες, who gives a fuck δηλαδη. εκτος και αν μαζευεστε παρεα και παιζετε ΑΕΚ - ΠΑΟ κτλ για χαβαλε.

μιλαμε στο ΦΙΦΑ βαζεις ενα Λιβερπουλ - Γουεστ Χαμ ξερω γω και χυνεις με τα πλανα απο Ανφιλντ, περιγραφη, ζεσταμα κτλ. το χουν παει σε αλλο επιπεδο γενικοτερα. 

οχι θα αγορασω προ να παιρνω London Blue. Οκ καλα τα πατς κτλ αλλα γιατι να μπω σε αυτη τη διαδικασια ?

δε γουσταρω και το gameplay πλεον. νομιζω πλεον και με το 2Κ, ΕΑ > Κοναμι. (ισως και ανεκαθεν)

Link to comment
Share on other sites

Ε, μου αρεσει ρε συ ΑΕΚ κλπ. Και παρεα και μονος. Επειδη με εψησες παντως μαλλον θα το παραγγειλω.

 

Αλλωστε νομιζω οτι οπως τα λεει εδω => https://www.easports.com/fifa/news/2017/fifa-18-legacy-faq

οι ομαδες κλπ updates θα ειναι παντου.

Link to comment
Share on other sites

μιση ωρα θα αφιερωσεις στο youtube για ενα match-up μεταξυ των 2 παιχνιδιων και θα δεις οτι το Φιφα υπερεχει. 

συν τοις αλλοις θα δοκιμασεις και κατι καινουργιο. Δε θα μετανιωσεις για τα λεφτα σου σε καμια περιπτωση. (αν μαθεις να χτυπας και τα πεναλτυ θα ολοκληρωθεις σαν gamer)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι το 2013 μονο PES.

Το Σεπτεμβριο του 2013 πηρα Fifa 14 (το μοναδικο Fifa που εχω παρει) και PES 2014. Αναμεσα στα 2 ειχα προτιμησει το PES.

Την επομενη (Σεπτεμβριο 2014) πηρα το PES 2015 το οποιο σαν να με χαλασε. Και γενικα με εχει κουρασει η στασιμοτητα του (αν εξαιρεσεις την ΑΕΚ φετος).

 

2015 και 2016 δεν πηρα τιποτα. Και φετος αποφασισα να ξανασχοληθω, αλλα εχοντας τρελα παραπονα απο το Pro πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω δει αυτα που λες, μου μενει μονο η απορια για το Legacy. Νομιζω οτι ειναι κανονικα οι ομαδες παντως.

 

χωρις να ξερω και γω αυτο πιστευω. δεν εχουν λογο να μην τις βαλουν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αφου παιζεις σε 360 περιμενε να βγει και το φιφα και ψαξε λιγο πως θα ειναι οι εκδοσεις του καθε παιχνιδιου στις παλιες κονσολες.Μπορει πχ καποιο απο τα δυο να μην εχει δωσει προσοχη στην εκδοση του για πς3 και 360 και να χει προβληματα το παιχνιδι.

Γενικα παντως επαιξα σε πς4 το ντεμο του προ και του φιφα και εμενα προσωπικα μ αρεσε περισσοτερο το φιφα σε gameplay και γραφικα.Βεβαια οπως σου ξαναπα ειναι και θεμα συνηθειας οποτε ισως μου φανηκε ετσι γιατι εχω καψει το φιφα17. το προ μου φανηκε τελειως διαφορετικο και ψευτικο στο χειρισμο.Επισης το μαν μπλου και το θεμα με τα σηματα παραμενει.

 

Οντως τα ματς πρεμιερ λιγκας στο φιφα ειναι απολαυστικα.

ΑΕΚαρα νομιζω θα εχει και το φιφα.

 

Η εκδοση του φιφα που λες φανταζομαι δεν θα χει το the journey και ισως καποια αλλα νεα πραγματα στο mycareer.Τις ομαδες θα τις εχει λογικα ολες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

εγω απο παλια δεν γουσταρα να παιζω με London Blue...

 

προσωπικα το pro μου φαινεται μια φθηνη απομιμηση του fifa απο κινεζους...

 

κακη αισθηση της ολης ατμοσφαιρας ενος ποδοσφαιρικου αγωνα με πλεονεκτημα ΚΑΠΟΤΕ το πιο αληθοφανες gameplay...

 

σημερα το fifa δεν εχει αντιπαλο...

 

ασε να βγει και δες καποιο video απο το youtube που θα συγκρινουν τα δυο παιχνιδια σε 360...

 

εγω παντως που εχω το 360 για τον μικρο (αποκλειστικα για το kinect) και το ps4 για μενα, το fifa ειχε ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα... μιλαμε για αλλο παιχνιδι...

 

μιλαμε για αλλη αισθηση...

 

ρε μπας και αγοραζες καμια νεα κονσολα ξερω γω...

Link to comment
Share on other sites

παιδες εκανα τον σταυρο μου και το παραγγειλα το Fifa.

 

σε περιπτωση που εκανα επιπολαιοτητα, αν τοσο πολυ το μετανιωσω παιρνω και τους Κινεζους του Pro. Γιατι ειμαι λαρτζ εγω...

 

thanks για την όποια βοηθεια.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×