Jump to content

Gaming - PC, Consoles και τα σχετικά 🖥️🎮


Macross
 Share

Recommended Posts

Αν έχετε Win 8 ή 10 κάντε ASAP τα παρακάτω βήματα...

Open the Control Panel (search for it from the Start Menu)

Click Programs and Features, and then on the left hand column

Click Turn Windows Features on or off

Scroll down to SMB 1.0/CIFS File Sharing support,

Uncheck it, and reboot

 

Να το κάνω στο λαπτοπ της δουλειάς ρε, δικό σου, ή είναι κόπι-πεηστ από κάνα αμφίβολο ΚΜΜ-ΙΤ-φορουμ με γκέισες;

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άκυρο το ξέρω, αλλά διαβάζοντας τα παλιά σχόλια μου φαίνονται τόσο ειρωνικά

 

Η Sony κυριολεκτικά έχει κάνει πάρτι αυτή τη γενιά και η MS βγάζει συνεχώς κονσόλες χωρίς να έχει προσφέρει ούτε ένα σημαντικό παιχνίδι

Δεν θα σου φανεί πολύ σαφές, αλλά επειδή μου κόψανε τα πολλά τα Βερολίνα, έφτασε χθες στο γραφείο το xbox one s (από αμαζον.φρ, ντιλακι τρελό).

Κοιτώντας τιμές και 4k, είπα ποιό PS4.

 

Αναμφίβολα βέβαια τα παλαιά ποστ του εγγλεζου που τον έπαιζε με το κινεκτ που θα σαρώσει, το always on και την αδυναμία sharing των δίσκων των παιχνιδιών ειναι ιστορικά και διδακτικά :)

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Να το κάνω στο λαπτοπ της δουλειάς ρε, δικό σου, ή είναι κόπι-πεηστ από κάνα αμφίβολο ΚΜΜ-ΙΤ-φορουμ με γκέισες;

 

Dude με προσβάλεις. Εδώ μόνο έγκυρα πράγματα. Τι μας πέρασες insiders των ποδοσφαιρικών θεμάτων? :P

 

Ωραίες κόντρες ρε παλιά. Τρελό γέλιο τώρα που τους έριξα μια ματιά.

 

Σε άλλα νέα έχει πάλι steam sales (and not a single fuck was given). Δεν προλαβαίνουμε πια φέρτε πίσω τις εποχές ΠΑΣΟΚ που ήμασταν νέοι και μπορούσαμε να λιώνουμε. Τώρα, λίγο Guild Wars2 λίγο Overwatch ... αυτά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Θενξ μαν, το έκανα.

 

Και τώρα σερφάρω Steam για το μπρίκι της δουλειάς...

ss_275d5a327d7a820f67927accc3f5967c31fc6

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου φανεί πολύ σαφές, αλλά επειδή μου κόψανε τα πολλά τα Βερολίνα, έφτασε χθες στο γραφείο το xbox one s (από αμαζον.φρ, ντιλακι τρελό).

Κοιτώντας τιμές και 4k, είπα ποιό PS4.

 

Αναμφίβολα βέβαια τα παλαιά ποστ του εγγλεζου που τον έπαιζε με το κινεκτ που θα σαρώσει, το always on και την αδυναμία sharing των δίσκων των παιχνιδιών ειναι ιστορικά και διδακτικά :)

Αν δεν κάνω λάθος το Xbox One X θα παίζει παιχνίδια σε 4k, ενώ το s είναι μια μικρότερη έκδοση του αρχικού Xbox One. Είναι βέβαια πολύ πιο φτηνό και αν έπαιρνα Xbox και γω αυτό θα προτιμούσα, αφού έτσι κι αλλιώς δεν έχω 4k τηλεόραση.

Το πρόβλημα για μένα είναι ότι η Microsoft δεν έχει ανακοινώσει κάποιο τρελό exclusive σε αντίθεση με τη Sony που έχει βγάλει αρκετά διαμαντάκια (Uncharted, Bloodborne) και αναμένονται και άλλα (Last of Us, God of War)

 

Anyway, καθαρά γούστα είναι αυτά, όπως και να χει καλό λιώσιμο :D

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος το Xbox One X θα παίζει παιχνίδια σε 4k, ενώ το s είναι μια μικρότερη έκδοση του αρχικού Xbox One.

 

Anyway, καθαρά γούστα είναι αυτά, όπως και να χει καλό λιώσιμο :D

https://en.wikipedia.org/wiki/Xbox_One#Xbox_One_S

 

Είναι ελαφρώς pimped και έχει 4k blue ray player. Δεν έχει και power brick εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πια η έννοια του Exclusive για τη Microsoft. Όλα θα είναι και στο Windows Store οπότε για μας τους #pcmasterrace μπορούμε εκεί να παίζουμε ότι βγάλουνε σε god tier level γραφικά. Βέβαια παίζει το port να είναι σκατά και να έχει το υπερμπρίκι και να παλεύεις να φτάσεις τα 10fps αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

 

Στο Steam για μένα είναι MUST BUY αυτό

http://store.steampowered.com/app/318550/Middleearth_Shadow_of_Mordor__GOTY_Edition_Upgrade/

Link to comment
Share on other sites

 

Στο Steam για μένα είναι MUST BUY αυτό

http://store.steampowered.com/app/318550/Middleearth_Shadow_of_Mordor__GOTY_Edition_Upgrade/

Πράγγματι έχουν ακουστεί πολύ καλά λόγια, αλλά απ' ότι έχω δει το gameplay του θυμίζει κάπως AC το οποίο δεν είναι ιδιαίτερα του γούστου μου

 

Θα βγει και sequel του παιχνιδιού πάντως, τον Αύγουστο

Link to comment
Share on other sites

Αφηστε τα παιχνιδια και τις μαλακιες και πιαστε κανα μουνι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 

Lol ρε μλκ, ήδη το παρήγγειλα πριν το γράψεις, από amazon.co.uk 7 λιριά (xbox one).

 

Να βάλω και φώτο άνιμεβυζο69, μπας και σου κάτσει τόσο in-synch που είμαστε; :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Νικομποτη διαβάζω πως επιτέλους η ομάδα μας θα είναι licensed και στο pes18.

Επίσης η konamoula πήρε κ τους άλλους 3 από Ελλάδα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μολις ασχολουμουν με αυτο το ζητημα φιλος. Διαβαζα για το θεμα κλπ.

 

Απλα εκραξαν τον Δηματο και ασχοληθηκε.

 

Παντως ειμαι σε διλημμα φετος για pro ή fifa (κι αυτο θα εχει και τους 4). Θα το μελετησω το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Μολις ασχολουμουν με αυτο το ζητημα φιλος. Διαβαζα για το θεμα κλπ.

 

Απλα εκραξαν τον Δηματο και ασχοληθηκε.

 

Παντως ειμαι σε διλημμα φετος για pro ή fifa (κι αυτο θα εχει και τους 4). Θα το μελετησω το θεμα...

fifa μονο για το career mode (το οποιο γαμαει σε demo που το δοκιμασα περσυ δεν ξερω αν κουραζει μετα)....... για οοοοοοολα τα αλλα προ

Link to comment
Share on other sites

Το πες έχει θέμα με το ον λαιν του ,λαγκ,τσιτερς κτλ.

Όλα τα υπόλοιπα που του λείπουν από τις άδειες μπορείς με πάτς να τα φτιάξεις.

Το φιφα έχει το fut, το προ το my club

 

 

Είναι θέμα συνήθειας ,εγώ πχ δε μπορώ να παίξω φιφα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω μια ζωη του pro ημουν, αλλα πλεον εχω 2 θεματα:

 

1) με εχει κουρασει το θεμα licensing (patch δεν εχω ασχοληθει, αλλα εχω 360 οπου δεν βγαινει patch νομιζω, ή τελος παντων αργει πολυ)

 

2) σαν να εχει χαλασει λιγο το pro (προσωπικα μιλαω καθαρα για gameplay και γραφικα). Οι φανατικοι του fifa μαλιστα ισχυριζονται οτι τα τελευταια χρονια το fifa το εχει ξεπερασει σε αυτα που υστερουσε.

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα δοκιμάσει πριν 2χρονια ένα demo του φιφα αυτό που με είχε χαλάσει ήταν πως οι παίκτες δεν ήταν στιβαροί αυτο το μπαλαρινε που λένε.

Το φιφα ίσως έχει καλύτερο φωτορεαλισμο στα γήπεδα όταν το ματς γίνεται μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Το game play του fifa κ περσυ που το δοκιμασα που φανηκε αστειο. Βεβαια πλεον εχω κολλησει με το νβα κ δεν ασχολουμαι με το προ

Link to comment
Share on other sites

Εγω τελευταια φορα που επαιξα fifa (το πηρα την σεζον της γ´ εθνικης γιατι.. ειχε ΑΕΚ) μου ειχαν φανει σαν ρομποτ οι παικτες. Τωρα ομως δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Στο gameplay παιζει μεγαλο ρολο η συνηθεια να ξερετε .Βεβαια το pro 17 προσωπικα δεν μου αρεσε καθολου ακομα και το gameplay μου φανηκε χαλια .Μεχρι το 16 επαιζα μονο pro.Φετος ομως κυριως λογω του online που στο pro δεν μπορεις πια να παιξεις πηρα το fifa 17. το gameplay του ειναι εξαιρετικο για μενα.Και οι πασες και οι κινησεις των παιχτων ειναι εξαιρετικες.Το my career λογω των πολλων πρωταθληματων και του τροπου που κανεις μεταγρα.φες ειναι καλυτερο.Το ιδιο και το fut μ αρεσε περισσοτερο λογω του οτι δεν εχει τις μαλακιες με τα μπαλακια για να κανεις μεταγραφη.Γραφικα ειναι οκ και τα δυο.

Στο fifa το μονο που βρηκα χειροτερο ειναι οτι στο προ16 πχ ο ιμπραιμοβιτς οταν τον επαιρνες οι κηνισεις του εμοιαζαν περισσοτερο με τον κανονικο ιμπρα το ιδιο και σε καποιους αλλους παιχτες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοίνωσε τις ημερομηνίες κυκλοφορίας των 2 ποδοσφαιρικών video games με την επίσημη συμμετοχή της Ενωσης

 

• FIFA 18, λανσάρεται παγκόσμια την Παρασκευή 29 Σεπτεμβρίου.

 

• PES2018, λανσάρεται παγκόσμια στις 14 Σεπτεμβρίου, με εξαίρεση τις ΗΠΑ όπου θα κυκλοφορήσει 2 ημέρες νωρίτερα.

 

Όπως κάθε χρόνο, θα είναι διαθέσιμο από όλα τα αναγνωρισμένα καταστήματα πώλησης video games.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×