Jump to content

Recommended Posts

  • 2 months later...

Ο Νοlan ειναι συνηθως ''προσεκτικος'',οποτε πιστευω με το θεμα wormhole να μην του αλλαξει τον Χολιγουντιανο αδοξαστο.

 

Αρκετα καλη ηταν η αποπειρα του 1997 με το Contact με παρομοιο θεμα.Για να δουμε..

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι ειναι προσεγμενος και μαγκια του που πιανει δυσκολα concept.Τον εχω παραδεχτει πολλες φορες,γι αυτο εχω και απαιτησεις.

Θελω να δω πως θα προσεγγισει το θεμα,δεν θελω να δω παπαριλικια στο θεμα που σου ειπα.

Αν ηταν κανας αλλος,θα ελεγα οκ εφε 10 και ζητω το παραμυθι.

Link to comment
Share on other sites

Μ'αρεσει ο nolan..είναι λίγο βαρύς, αλλά είναι φτηνός και στις μεγάλες ταχύτητες δεν περνάει ο ήχος..

 

α, επισης καλή μαγκιά αυτό με την εσωτερική αντιηλιακή ζελατίνα. Βεβαια, σε πτώση την γάμησες

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τα σκάτωσε η Marvel και από εκεί που το trailer ήταν να βγει ανήμερα 28ης διέρευσε. Τουλάχιστον το δώσανε οι ίδιοι σε καλή ποιότητα

 

AVENGERS 2: AGE OF ULTRON

[video=youtube;tmeOjFno6Do]

 

HAIL HYDRA!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

1)Απο ξενες Μullholland Drive.Απο ελληνικες αν και εχω δει ελαχιστες,Φτηνα Τσιγαρα.

2)Δεν με εχει στιγματισει καμια ταινια.Αντε να βαλω το Βασικο ενστικτο γιατι ηταν το πρωτο μουνι που ειδα.

3)langoliers

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο ποστ ρεμπε.

 

1) Μπαι φαρ η Γλυκεια συμμορια, νο αδερ κομεντ,

   και Νονος, σε καταπινει η ταινια, δε σου αφηνει επιλογες

 

2)? ολυ δυσκολο, 3 εχω, η καθε μια για τους λογους της.

  • Ελαφοκυνηγος
  • Pulp Fiction
  • Λαμψη

3)? ιτσιρικας, ειχα δει μια ηρωικη ελληνιικη ταινια, με κατοχη, αντισταση κλπ.

Επαιζε ο Χρονης Εξαρχακος, που ηταν το αστειο παιδι μιας παρες που ειχαν πιασει οι γερμανοι κι τους ανεκριναν. Αυτος εσπασε και προδωσε τους αλλους, 

και μολις το εβγαλαν απο τα βασανιστηρια, αυτοκτονησε πηδωντας απο ενα παραθυρο.

Ειχα πλανταξει στο κλαμα, εχω καιρο να τη δω, δε θυμαμαι πως λεγεται, αλλα θυμαμαι οτι για καιρο συγκινιομουνα οταν την εβλεπα 

 

 

edit:Το μαλακισα... μπερδεψα ερωτησεις

Edited by aris2168
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο θρεντ!

 

1) Ξεκινησα να σκεφτομαι την αγαπημενη μου ταινια και ξανασυνειδητοποιησα οτι οποια κι αν ηταν αυτη βρισκεται κατω απο τον Αρχοντα των Δαχτυλιδιων. Οποτε ο Αρχοντας με διαφορα.

 

2) 2 ταινιες εδω. Η μια χωρις να ξερω ακριβως το λογο ηταν το The Grey. Θυμαμαι χαρακτηριστικα να γυρναω με την κοπελα μου σπιτι και να μην εχω διαθεση για σεξ. Η δευτερη ηταν το Cinderella Man, στο οποιο με σημαδεψε η συμπεροφορα της γυναικας προς τον συζυγο της. ? ροτυπο γυναικας και στηριξης στον αντρα της.

 

3) Η αιωνια λιακαδα ενος καθαρου μυαλου. Την ξαναειδα για δευτερη φορα πριν λιγους μηνες. Δεν ντρεπομαι φυσικα για την ταινια καθοτι προκειται για ταινιαρα, οσο για το οτι στη σκηνη που ο Τζιμ Καρεϊ διαγραφει τη μνημη του η κοπελα του του λεει το "Meet me in Montauk", βουρκωσα.

Link to comment
Share on other sites

1) αγαπημενη ταινια (ελληνικη-ξενη)

 

2) ταινια που μας στιγματησε για καποιο λογο (ασχετα αν ηταν καλη η κακη)

 

3) ταινια που ντρεπομαστε να παραδεκτουμε οτι μας αρεσε (ανοιγμα ντουλαπων τσαουσες μου)

 

1) ? ολυ δυσκολη ερωτηση. Ειναι πολλες, δεν μπορω να επιλεξω μια μονο, θα ειναι αδικο για καποια αλλη που θα ξεχασω. 

 

2) Θα γραψω για μετα τα 30 μου που δεν ημουνα και τοσο ευπλαστος: Non ti muovere. Νομιζω πρεπει να εχει βγει και με αγγλικο ηχο. ? ενελοπε Κρουθ και Σερτζιο Καστελλιτο. Ειχα παρα πολλα κοινα με τον ηρωα της ταινιας.

 

3) Δεν ντρεπομαι για καμια ταινια που μου αρεσε, αναλογως την ψυχοσυνθεση μου μπορει να μ αρεσει οποιαδηποτε ταινια, ακομα και κατι τριχαζες ρομαντικες κομεντι που μ εχουν κουβαλησει να δω ή με εχουν αναγκασει να δω σπιτι για αντιποινα. 

Link to comment
Share on other sites

1) ? ολυ δυσκολη ερωτηση. Ειναι πολλες, δεν μπορω να επιλεξω μια μονο, θα ειναι αδικο για καποια αλλη που θα ξεχασω. 

 

2) Θα γραψω για μετα τα 30 μου που δεν ημουνα και τοσο ευπλαστος: Non ti muovere. Νομιζω πρεπει να εχει βγει και με αγγλικο ηχο. ? ενελοπε Κρουθ και Σερτζιο Καστελλιτο. Ειχα παρα πολλα κοινα με τον ηρωα της ταινιας.

 

3) Δεν ντρεπομαι για καμια ταινια που μου αρεσε, αναλογως την ψυχοσυνθεση μου μπορει να μ αρεσει οποιαδηποτε ταινια, ακομα και κατι τριχαζες ρομαντικες κομεντι που μ εχουν κουβαλησει να δω ή με εχουν αναγκασει να δω σπιτι για αντιποινα. 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

τα ερωτηματα ειναι 3 και πολυ συγκεκριμενα.

 

1)αγαπημενη ταινια (ελληνικη-ξενη)

 

2)ταινια που μας στιγματησε για καποιο λογο (ασχετα αν ηταν καλη η κακη)

 

3)ταινια που ντρεπομαστε να παραδεκτουμε οτι μας αρεσε (ανοιγμα ντουλαπων τσαουσες μου)

 

@1 :

Ελληνική - Δύσκολα επιλέγεται ΜΙΑ - "Λόλα", "Ο άνθρωπος με το γαρύφαλλο", "Όλα είναι δρόμος"

Ξένη - Δύσκολα επιλέγεται ΜΙΑ - "Νονός" ο Νο.1/για ... προφανείς λόγους, "Pulp Fiction"/Ταραντινιά, "The Good, the Bad and the Ugly"/Aγγελομάτης Lee Van Cleef και τα μυαλά στα μπλέντερ.

 

@2 :

Σχολικά χρόνια (Β' Λυκείου). Έχουμε ξενκινήσει τρία "ζευγάρια" για σινεμά στο Αττικόν στην πλατεία Κοραή. Δεν θυμάμαι το έργο που πηγαίναμε για να δούμε. Μιλάμε για 1982, έτσι ? Νο Ίντερνετ, Νο κινητά, Νο ? ισί, πρόγραμμα σινεμά από εφημερίδα. Κάτι έχει παιχτεί και το σινεμά αντί για αυτό που είχαμε στο νού μας παίζει "Όσα παίρνει ο άνεμος" με Βίβιαν και Κλάρκ. Τα τρία αρσενικά έτοιμα για εμμετό, οι τρείς νεαρές σε μούντ "ΓΟΥΑΟΥ". Μίνι σύσκεψη, θεωρείται εξ ημών των αρρένων ως σούπερ ευκαιρία για χαλβάδιασμα (τρείς ώρες στο απόλυτο σκοτάδι !!!) και μπαίνουμε.

ΕΦΙΑΛΤΗΣ ! Το μεγαλύτερο ρεζιλίκι έβερ ! Αμέτρητες σπρωξιές για να ξυπνήσουμε και να επανέλθουμε σε φυσιολογική στάση καθιστού ανθρώπου, ύπνος βαθύς ΚΑΙ από τους τρείς, στο τέλος χρειάστηκε να πάμε τουαλέτα και να ρίξουμε νερό στο πρόσωπο μας. Μόνο δόντια που δεν πλύναμε λες και ξυπνούσαμε πρωί στο σπίτι από κλασσικό νυχτερινό ύπνο.

? έρασαν δέκα χρόνια για να ξαναπάω με γυναίκα σινεμά ....

 

@3 :

Το Ε? ΟΣ του Τεγόπουλου "Η Οδύσσεια ενός ξεριζωμένου" με τον Νίκο Ξανθόπουλο. Η σκηνή της πάλης με την faux αρκούδα, μνημείο κινηματογραφικό !

Link to comment
Share on other sites

1.

α. Ξένη - Ο Άρχοντας. Το απόλυτο κινηματογραφικό παραμύθι, έπος. Είχα την τύχη να ζήσω τη γιαγιά και τον παππού μπροστά στο τζάκι, στο χωρίο σε ένα σπίτι που τηλεόραση μπήκε μόλις το 1995. Ε, στον Άρχοντα νόμισα ότι έβλεπα οπτικοποιημένο κάτι, που θα μπορούσε άνετα να είναι ένα από εκείνα τα παραμύθια.

β. Ελληνική - Λούφα και ? αραλλαγή. Η απόλυτη σάτιρα για την προ-μεταπολιτευτική Ελλάδα και για τους μεν και για τους δε. Στεναχωριέσαι όταν διαπιστώνεις   πως η ματιά τότε ήταν πιο καθαρή από ανθρώπους που τα βίωσαν, απ' όσο σήμερα από εκείνους που τα άκουσαν.

 

2.

Η Λίστα του Σίντλερ και Ο κύκλος των χαμένων ποιητών. Η μια αποτελεί την πρώτη μου επαφή με ταινίες που πραγματεύτηκαν ιστορικά θέματα και η δεύτερη ήταν στην ηλικία που την είδα, το άλλοθι για τις μικρές ή μεγάλες μου επαναστάσεις. 

 

3. 

Δεν υπάρχει κάποια. Δε μπορώ να πω ότι κάτι με κάνει να ντρέπομαι. Κάποιοι όταν αποκτήσετε παιδιά θα καταλάβετε ότι τίποτε δε θα σας κάνει ντρέπεστε από όσα θα έχετε δει...

Link to comment
Share on other sites

1. α.Χούλιγκανς-Κάτω τα χέρια απο τα νιάτα  :D

    β. Τελευταία έξοδος Ρίτα Χέιγουορθ

 

2. Δύσκολα τα πράγματα...

    θα έλεγα α. ? εταλούδας, β. Sleepers και γ.goonies

   

3. stand by me  :D

Link to comment
Share on other sites

Για το 1  - STAR WARS

 

Καλοί οι Νονοί και λοιπά οσκαρικά BUT... It's the WARS mate :)

46044628-6e11-4feb-a0f5-3e2623e48ac1.png

 

 

Για το 2.  Macross - Do you Remember Love

Εποχές νοικιασμένης βιντεοκασέτας και το αγνό και παιδικό μου βλέμμα πέφτει σε αυτό το γαμήδι. Ντάξυ, έρωτας

Αεροπλάνα που μεταμορφώνονται σε ρομποτ.... Check

Διαστημόπλοια - εξωγήινοι..... Check

Lazers missiles και MOAR missiles .... Check

Ε? ΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ .... Check

Θάνατος key χαρακτήρα (σοκ και δέος).... Check

Φιλιά και αγάπες (τότε ουυ γιακ) .... Check

9125127_orig.jpg

 

 

Για το 3 .... δεν έχω απάντηση.

Edited by Macross
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×