Jump to content

Recommended Posts

1)τονυ μοντανα ο σημαδεμενος μαζι με νονο ειναι στη πρωτη θεση για μενα. οτι καλυτερο. Νονος ενταξει τι να σχολιασεις. Τα παντε ολα.

? ατσινο στο σημαδεμενο ισως στον καλυτερο του ρολο.

ελληνικη .... γκαρσονιερα για 10 και ολα ειναι δρομος.

 

2)the doors του stone, και rocky. ειδικα με το ροκυ ειχα γεμισει το δωματιο πιτσιρικας με ιταλικες σημαιες.

 

3)θα εβαζα τα minions που ειδα με τον πιτσιρικα τη περασμενη εβδομαδα αλλα θα πω face off με τραβολτα και νικολας καιτζ.

Η σκηνη που μπαινει ο κειτζ στην εκλησια και δειχνει τα περιστερια να πετανε σε αργη κινηση δεν υπαρχει.

Edited by GIANNHS
Link to comment
Share on other sites

1) The Matrix. Δεν μπορώ να πω ότι πηγαίνω συχνά σινεμά, αλλά τότε θυμάμαι (15 χρόνια πίσω, ε; ) είχα βγει με την κοπελιά μου από την αίθουσα και μου πήρε κανά πεντάλεπτο να μιλήσω. Γενικά σε μια ταινία ψοφάω για μη καθημερινό σενάριο (λάτρης sci-fi όπως ξέρετε).

 

2) Δεν μου έρχεται στο μυαλό τέτοια ταινία. Μάλλον ένα θρίλερ με μια κούκλα όταν ήμουν παιδί, λογικά από τότε δεν μου αρέσουν τα θρίλερ. Όποιος κατάλαβε ποιά εννοώ ας με διαφωτίσει. Ή μάλλον όχι καλλίτερα. :D

 

3) Όπως είπε και ο Ζάστρο, δεν υπάρχει λόγος για "ντροπή", κάθε χαζή ταινία μπορεί να σου δώσει κάτι μια συγκεκριμένη στιγμή. Home Alone. ΔΕΝ νοούνται Χριστούγεννα που να μην κάτσω να το δω στην τηλεόραση. Ευτυχώς το βάζουν κάθε χρόνο. :D Μαζί με Love Actually είναι must πρόγραμμα. :D

Link to comment
Share on other sites

1) The Matrix. Δεν μπορώ να πω ότι πηγαίνω συχνά σινεμά, αλλά τότε θυμάμαι (15 χρόνια πίσω, ε; ) είχα βγει με την κοπελιά μου από την αίθουσα και μου πήρε κανά πεντάλεπτο να μιλήσω. Γενικά σε μια ταινία ψοφάω για μη καθημερινό σενάριο (λάτρης sci-fi όπως ξέρετε).

 

2) Δεν μου έρχεται στο μυαλό τέτοια ταινία. Μάλλον ένα θρίλερ με μια κούκλα όταν ήμουν παιδί, λογικά από τότε δεν μου αρέσουν τα θρίλερ. Όποιος κατάλαβε ποιά εννοώ ας με διαφωτίσει. Ή μάλλον όχι καλλίτερα. :D

 

3) Όπως είπε και ο Ζάστρο, δεν υπάρχει λόγος για "ντροπή", κάθε χαζή ταινία μπορεί να σου δώσει κάτι μια συγκεκριμένη στιγμή. Home Alone. ΔΕΝ νοούνται Χριστούγεννα που να μην κάτσω να το δω στην τηλεόραση. Ευτυχώς το βάζουν κάθε χρόνο. :D Μαζί με Love Actually είναι must πρόγραμμα. :D

91dd4e33030400e652f540b8249b11af.jpg

Link to comment
Share on other sites

1) Αγαπημένη ταινία χμμμμμ. Από που να αρχίσεις πού να τελειώσεις. Έχω δει απίστευτα έπη: Gladiator, Last of the Samurai, Schindler's List, Save Private Ryan. Τεράστια sci fi όπως Star wars, Matrix, Lord of the rings, απίστευτες ερμηνείες: Αντονυ Χόπκινς ως Χάνιμπαλ Λέκτορ, Αλ ? ατσίνο στον Νονό, Ντι Κάπριο σε όλα του, Ντεπ ως Τζακ Σπαροου, Mel Gibson, Russel Crowe στο Beautiful Mind.

 

Από όλα κορυφαία ταινία έβερ; Fight Club. Δεν ήταν ευκολη απάντηση αλλά είναι άλλο επίπεδο.

 

2) Ταινία που να με έχει σημαδέψει όταν ήμουνα μικρός είναι το Entrapment γιατί μετά από αυτήν ήθελα να γίνω ληστής για πάρα πολύ καιρό. Από τα πρόσφατα με άγγιξε η ταινία με τον Χιου Τζακμαν και το χαμένο κοριτσάκι μου διαφεύγει το όνομα.

 

3) Τουαιλαιτ. Η χειρότερη ταινία έβερ. Ασυζητητί. ? ήγαμε όλη η παρέα 12 άντρες να το δούμε πρώτη προβολή. ? ραγματικά ντράπηκα. Στη μια ώρα οι μισοί είχαμε φύγει. Οι άλλοι λυποντουσαν τα λεφτά τους

Link to comment
Share on other sites

91dd4e33030400e652f540b8249b11af.jpg

 

Τον παίρνεις. :D

 

3) Τουαιλαιτ. Η χειρότερη ταινία έβερ. Ασυζητητί. ? ήγαμε όλη η παρέα 12 άντρες να το δούμε πρώτη προβολή. ? ραγματικά ντράπηκα. Στη μια ώρα οι μισοί είχαμε φύγει. Οι άλλοι λυποντουσαν τα λεφτά τους

 

Αχαχαχαχα, δεν ήσασταν προετοιμασμένοι, ρε; Εγώ το είδα με την τότε, προ πρεμιέρας μάλιστα, πρόγραμμα καταναγκαστικό, αλλά έριξα πολύ γέλιο, κυρίως με τα κοριτσάκια στην αίθουσα.

Link to comment
Share on other sites

1. blood in blood out , αν και αδικώ παααρα πολλές ταινίες...

   

2. ασπροδόντης , απο τις πρώτες ταινίες που είδα , ακόμα και τώρα μ αφήνει πολύ περίεργα συναισθήματα

 

3. δε μου έρχεται κάτι

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

τα ερωτηματα ειναι 3 και πολυ συγκεκριμενα.

 

1)αγαπημενη ταινια (ελληνικη-ξενη)

 

2)ταινια που μας στιγματησε για καποιο λογο (ασχετα αν ηταν καλη η κακη)

 

3)ταινια που ντρεπομαστε να παραδεκτουμε οτι μας αρεσε (ανοιγμα ντουλαπων τσαουσες μου)

 

 

 

 

 

1. Eλληνικη "Βασιλιας"

Ξενη "το χαμινι" τσαρλυ τσαπλιν

2. "Ο τελευταιος των μοικανων" με πρωην γκομενα,χωρισαμε λογω εξαιρετικης μαλακιας μου

3. Μαλλον " μονος στο σπιτι".

Link to comment
Share on other sites

1.Ferris Bueller Day off απο κωμωδιες. γελαω μεχρι δακρυων καθε φορα που το βλεπω. Apo σοβαρες ειναι μαλλον το Untergang 1945 με τις τελευταιες μερες του Αδολφου στη ζωη. ? ραγματικο αριστουργημα.

 

2. Μια ταινια που λεγεται Whistleblowe, επαιζε η Rachel Weisz (ωραια γυναικα) και ειχε θεμα κυκλωματα λευκης σαρκος κατα τη διαρκεια του Γιουγκοσλαυικου εμφυλιου. Κομπος στο λαιμο

 

3. Γενικα ντρεπομαι για τις ταινιες που μαρεσουν (βαριεμαι αφορητα οτιδηποτε καλλιτεχνικο και ειμαι μεγαλος φαν ρομαντικων κομεντυ και αμερικανοκολλεγιακων ταινιων) αλλα ντρεπομαι λιγο παραπανω για τις εξης 2

 

-Taken, και τα 3. Ενοχη απολαυση να βλεπεις το Liam Neeson να εκκαθαριζει θυλακιες generic Ανατολικοευρωπαιων εγκληματιων που για καποιο λογο απ'ολες τις γυναικες του πλανητη επελεξαν να πειραξουν τη δικη του οικογενεια. Ηλιθιε διεφθαρμενε Γαλλε μπατσε προστατη του κυκλωματος και παλιε φιλε του πρωταγωνιστη, μολις εμαθες οτι ενα απ'τα πουτανακια που απηγαγες και προοριζεις για πουτανα ειναι κρη αυτουνου. Ξερεις τι μπορει να κανει προκειμενου για να την βρει. Τον ξερεις. ? αρατα τη στο μετρο ρε ηλιθιε, να τη βρει και να σηκωθει να φυγει. ? αιζει αι η Famke jansen

,

-Eνα με την Kirsten Dunst και την Eliza Dushku (μουναρος), λεγεται Bring It on κι εχει να κανει με ανταγωνισμο ομαδων τσηρληντερς σε σχολειο της Αμερικης! Το εχω δει 3 φορες

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1. Eλληνικη "Βασιλιας"

Ξενη "το χαμινι" τσαρλυ τσαπλιν

2. "Ο τελευταιος των μοικανων" με πρωην γκομενα,χωρισαμε λογω εξαιρετικης μαλακιας μου

3. Μαλλον " μονος στο σπιτι".

pou ton thymithikes to vasilia re.proxthes to syzitousame me ena filo

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

pou ton thymithikes to vasilia re.proxthes to syzitousame me ena filo

Ερμηνιες,μουσικη επενδυση,σκηνοθεσια ... τι να πρωτοθαυμασει κανεις....

Link to comment
Share on other sites

1) Ξενη: Once upon a time in America....Η ταινια τα εχει ολα, gangsterιλικι, παιχνιδια της μοιρας, ερωτες, βια, ανεκπληρωτους ποθους, ισχυρες φιλιες και προδοσιες μεσα σε ενα κλιμα απιστευτων σκηνικων, ανατροπης και εκπληκτικης μουσικης. ΚΟΡΥΦΗ! Απο κοντα και η τριλογια του Νονου. Ελληνικη: ? ολυτεχνιτης και ερημοσπιτης με τον μεγιστο ΘΒ, για το αφθονο γελιο τοσα μα τοσα χρονια που χαριζει.

 

2) Ταινιες που με σημαδεψαν ηταν το Trainspotting γιατι περιγραφει εστω και στο παρακμιακο τα 90s και το Omen (το αυθεντικο), διοτι ηταν το πρωτο θριλερ που ειδα παιδι.

 

3) ? ολλες....Μια απο αυτες 'Η φανελα με το 9' με τον Τζωρτζογλου....αστειας υποθεσης ταινια, αλλα οταν γυριζοταν ημουν μεσα στον Ναο με τον πατερα μου και θυμαμαι τα σκηνικα, οπως επισης περιγραφει το ελληνικο ποδοσφαιρο, την περιρεουσα ατμοσφαιρα στην επαρχια και την μελαγχολια στα 80s.

Link to comment
Share on other sites

sto protathlima pou pire o gauros mallon leei.teleytaia agonistiki

Με μουσαντένιο (κλασσικό πέναλντι) και πρόωρη ανακαίνιση του τηγανιού

 

@ σταύρε-2: αβραάμπουγελάει,αβραάμπουγελάει,αβραάμπουγελάει

Link to comment
Share on other sites

Με μουσαντένιο (κλασσικό πέναλντι) και πρόωρη ανακαίνιση του τηγανιού

 

@ σταύρε-2: αβραάμπουγελάει,αβραάμπουγελάει,αβραάμπουγελάει

η ανακαινηση ηταν στο 3-0 που ξαπλωσαν τον ντουσαν και την πεσαν στο δημητριαδη

τεραστια λυσσα δε θυμαμαι ξανα.... θελαμε να το ξυλωσουμε ολο να γινει μπαζα

Link to comment
Share on other sites

η ανακαινηση ηταν στο 3-0 που ξαπλωσαν τον ντουσαν και την πεσαν στο δημητριαδη

τεραστια λυσσα δε θυμαμαι ξανα.... θελαμε να το ξυλωσουμε ολο να γινει μπαζα

Στο 2-0 ήταν που είμασταν δεν είμασταν 1000 άτομα γιατί ήδη είχαν ψιλογκρεμίσει την 13-14 και φωνάζαμε:

οε οε

οε οε

αρχιδιά φιε-

στα κανατε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είχε λήξει 0-0 και είχε χάσει σίγουρο γκολ στο τέλος ο βλάκας ο Μέντεζ και η Λ7 έριχνε ναυτικές και ο πουτάνας γιος ο γαμώμενος speaker του supersport (τότε) έλεγε "ωωωωωω εκπληκτικό θέαμα από τους φίλους του ολυμπιακού με μια φωτοβολίδα να διασχίζει όλο το γήπεδο".

 

? ου να σε πετύχω ρε πούστη να σε σοδομίσω μέχρι θανάτου εκεί να δεις θέαμα

Link to comment
Share on other sites

 1996-97 ΟΛΥΜ? ΙΑΚΟΣ - ΑΕΚ 2-0 (12΄Αλεξανδρής, 25΄Τζόρτζεβιτς)

to 1o protathlima tou gay me apethanto

Βάλε και ενα λικε σε μένα που είχα δίκιο..γιατί οι άλλοι τα έβλεπαν απο τιβι και μπέρδεψαν τις μεταδόσεις

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

αυτο

που ειχε υποτροπιασει ο λιακος

 

τετοιο ξεφτυλα πρωταθλημα δεν εχω ξαναδει ουτε στις χειροτερες χωρες. Αυτα που γιαννε τοτε, ηταν απιθανα

 

Αξεχαστη η περιγραφη Σπυροπουλου στη βουτια της Αλεκας στην Καβαλα. Μπουκαρε βουλευτης μεσα τοτε.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×