Jump to content

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 7 months later...
  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

ΝΤΙΕΓΚΟ ΜΑΡΑΝΤΟΝΑ ( DIEGO MARADONA)

Η μετεωρική άνοδος και η κατακόρυφη πτώση του σπουδαιότερου και πιο αμφιλεγόμενου ποδοσφαιριστή του καιρού μας.

Ο Καπάντια, ο οποίος μας έχει χαρίσει ήδη δύο ντοκιμαντέρ – ένα για τον Άιτρον Σένα και ένα για την Έιμι Γουαϊνχάουζ- επικεντρώνεται στην «ιταλική περίοδο» (1884-91) του Μαραντόνα, όταν κατέκτησε δύο πρωταθλήματα, ένα κύπελλο κι ένα κύπελλο UEFA με τη Νάπολι, αλλά και το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα με την εθνική Αργεντινής. Βλέπουμε στις οθόνες μας αρχειακό υλικό αλλά και συνεντεύξεις και μια μυθιστορηματική βιογραφία στην οποία συνδυάζει τόσο τον ποδοσφαιριστή Μαραντόνα όσο και τον άνθρωπο με τις αδυναμίες και τους δαίμονές του.

Σκηνοθεσία: Ασίφ Καπάντια

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Σε λίγες μέρες η τριλογία της καριόλας της Disney, που να βρούνε τις μανάδες τους να τις γαμάνε γουρούνια, τελειώνει.

Για όποιον θέλει να γλυτώσει τα 4-5-8-20 ευρώ που θα έδινε σινεμά ας ψάξει στο reddit για jedi paxis leaks ή ας κάτσει να δει το παρακάτω βιντέο because no fucks are given at this point

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είμαι άσχετος με το είδος και γενικά δεν βλέπω ταινίες, μόνο σειρές, δεν ξέρω ποιό είναι το good fellas που λες :D κάθισα να δω μια ταινία χωρίς προκαταλήψεις ή προσδοκίες και μου φάνηκε πολύ μέτρια.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×