Jump to content

Recommended Posts

ΝΤΙΕΓΚΟ ΜΑΡΑΝΤΟΝΑ ( DIEGO MARADONA)

Η μετεωρική άνοδος και η κατακόρυφη πτώση του σπουδαιότερου και πιο αμφιλεγόμενου ποδοσφαιριστή του καιρού μας.

Ο Καπάντια, ο οποίος μας έχει χαρίσει ήδη δύο ντοκιμαντέρ – ένα για τον Άιτρον Σένα και ένα για την Έιμι Γουαϊνχάουζ- επικεντρώνεται στην «ιταλική περίοδο» (1884-91) του Μαραντόνα, όταν κατέκτησε δύο πρωταθλήματα, ένα κύπελλο κι ένα κύπελλο UEFA με τη Νάπολι, αλλά και το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα με την εθνική Αργεντινής. Βλέπουμε στις οθόνες μας αρχειακό υλικό αλλά και συνεντεύξεις και μια μυθιστορηματική βιογραφία στην οποία συνδυάζει τόσο τον ποδοσφαιριστή Μαραντόνα όσο και τον άνθρωπο με τις αδυναμίες και τους δαίμονές του.

Σκηνοθεσία: Ασίφ Καπάντια

Σε λίγες μέρες η τριλογία της καριόλας της Disney, που να βρούνε τις μανάδες τους να τις γαμάνε γουρούνια, τελειώνει.

Για όποιον θέλει να γλυτώσει τα 4-5-8-20 ευρώ που θα έδινε σινεμά ας ψάξει στο reddit για jedi paxis leaks ή ας κάτσει να δει το παρακάτω βιντέο because no fucks are given at this point

Είμαι άσχετος με το είδος και γενικά δεν βλέπω ταινίες, μόνο σειρές, δεν ξέρω ποιό είναι το good fellas που λες :D κάθισα να δω μια ταινία χωρίς προκαταλήψεις ή προσδοκίες και μου φάνηκε πολύ μέτρια.

Γκούγκλαρα. :D Οκ, μάλλον δεν αγνοούσα εντελώς την υπάρξή του (του πούστη, πήρε Όσκαρ λέει :D), αλλά πιθανότατα δεν το έχω δει, εκτός κι αν κάποιο βράδυ καυλάντας το πέτυχα κατα λάθος στην τιβί αλλά και πάλι δεν θυμάμαι χριστό.

On 12/22/2019 at 9:45 PM, Kostas21 said:

Diafwnw. 

Tainiara einai. Epos. 

Apla polloi perimennane Good fellas 2

Επος δεν θα το λεγα.

Ειναι σκορτσεζε. Οχι μετριος, καλος σκορτσεζε.

Δε ξερω τι περιμεναν οσοι απογοητευτηκαν. Ειναι κι αυτη η μαλακια με το ιντερνετ και τις μεγαλες κουβεντες που γραφονται, παπαρολογιες για κλικ που φτιαχνουν ατμοσφαιρα και προσδοκιες.

Εγώ είδα στο Netflix το underdround6 μου μόλις βγήκε που οι φαν Deadpool fast & furious και mission impossible Θα λατρέψουν αλλά μην ψάχνεται ποιοτητα μπορώ να πω ότι ηταν 2 πολλή ευχάριστες ώρες (λίγο ειρωνικό με τόσο αίμα και άγριους θανατους ειδικά στην αρχή και στο τέλος) . Ωμή βία σε συνδιασμο μαζί με χιούμορ Deadpool (ίδιος ηθοποιός παίζει ) και με άλλους αντίστοιχους πρωταγωνιστές που έχουν αρκετή πλακα που έχουν κάνει μια παρανομη ομάδα απόδοσης δικαιοσύνης . Με λίγα λόγια ξεκινάει σαν hardcore fast & furious και συνεχίζει σαν hardcore mission impossible. Κλασικό Netflix βρίσκουμε κάτι πιασαρικο το συνδιαζουμε με άλλα πιασαρικα, οι φαν το λετρευουν οι κριτικοί κινηματογραφου το θάβουν και η ζωή συνεχίζεται. 

Είδα SW εχθές στο σινεμά. (Σε αυτό τα πάω καλύτερα απ' ο,τι με τον Σκορτσετέτοιον ?)

Οκ, καλό ήτανε. Φυσικά no expectations και πας να περάσεις ένα διωράκι χαλαρό ριμάζοντας τα νάτσος και τα ποπ κορν.

To force awakens ηταν αποδεκτό. 

Το last jedi ηταν αχταρμας. 

Αυτό ήταν τόσο κακό τόσο ασύνδετο κ φτάσαμε στο σημείο να τα κάνουνε τελείως πουτανα. 

Κ τα 3 είναι καλύτερες ταινίες από τα prequel του Λούκας. Αλλά δεν θα τα θεωρούσα κανον. 

2 ταινίες θεωρώ καθαρά SW κ ειναι το Rogue One κ το Solo. 

Το rogue one ανέβαινει λόγο Darth Vader αλλα ειδικά της τελευταίας επικής σκηνής που πρέπει να την είδα περί το 1.000.000 φορές. Ένας συνφορουμιτης που αρνείται να δει sw μου είπε ότι οι μαλακες παραλίγο τη συγκεκριμένη τελευταία σκηνή να τη κόψει η Disney.