Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια Vol. I


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Εχουν τελειωσει οι εποχες που ψειριζεις την μαιμου κλπ σε τετοια θεματα. Και δεν ειπαμε να μας παρουν τουρκοι ιδιοκτητες, ουτε οτι θα εχει τουρκικο ονομα το γηπεδο, μην τρελαθουμε δλδ. Ελεος, θεμα που βρηκατε να χαλιεστε.

 

Οσο για την Δουρου γαμιεται για τους λογους που εγραψε ο amdd, αλλα για να το παω και παραπερα γαμιεται οποιος παει κοντρα στο γηπεδο της ΑΕΚ, χωρις καν να χρειαζονται επιχειρηματα.

Link to comment
Share on other sites

Εξ' αρχής γραφικότητες τα περί Αγιάς Σοφιάς στην ονομασία κτλ... Νομίζω για το όνομα έπρεπε να αποφασίσει ο κόσμος. Πόσο δύσκολο είναι ένας κωδικός μαζί με τα διαρκείας για συμμετοχή σε πλατφόρμα μέσω Internet..

Το γήπεδο έπρεπε να λέγεται AEK Athens Arena και από εκεί και πέρα ας έπαιρνε το όνομα όποιος να ναι (εντάξει όχι και Τούρκοι όχι πως τους θεωρώ και οχτρούς βέβαια απλά νταξ)..

Link to comment
Share on other sites

Yποθετικα μιλαμε γιατι ποτε δεν ξερεις Νικολα.

Αντε σου ρχεται εταιρεια τυπου Σαμπανσι και σου σκαει 50 εκ να το ονομασεις ΤουρκΠετρογκαζ, τι γινεται ?

 

Το ειχαμε ξανασυζητησει αν θυμασαι. Οκ, εκει ειναι πραγματι θεμα που σηκωνει κουβεντα γιατι ολα εχουν ενα οριο...

Link to comment
Share on other sites

εγω με τουρκικη εταιρια εχω προβλημα με την καθε κοκα κολα πεμπσι φαντα δεν εχω κανενα θεμα

Link to comment
Share on other sites

για τουρκικη εταιρεια μιλαω μοναχα

οτιδηποτε προερχεται απο οπουδηποτε δεν μας χαλαει αργοτερα. Οκ ειναι και θεμα αισθητικης αν δωσει η ντιουρεξ ξερω γω 50 εκ , αλλα ποιος γαμει την αισθητικη για 50 εκ.

Λολ Ντιουρεξ Αγια Σοφια αχαχααχαχ κλαιω ρε

 

ΚΑΙ ΣΛΟΓΚΑΝ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ!

Link to comment
Share on other sites

και διαφημιση παντου

σε αποδυτηρια σε σουιτα φιλοξενουμενων..... ΠΑΝΤΟΥ

 

durex ..... ΕΔΩ ΣΑΣ ΓΑΜΑΜΕ ΜΕ ΑΣΦΑΛΕΙΑ

Link to comment
Share on other sites

 

Οσο για την Δουρου γαμιεται για τους λογους που εγραψε ο amdd, αλλα για να το παω και παραπερα γαμιεται οποιος παει κοντρα στο γηπεδο της ΑΕΚ, χωρις καν να χρειαζονται επιχειρηματα.

 

Αυτο.Ασ γινουμε και λιγο προβατα δεν πειραζει..τα υπερανω και οι διαφορετικοτιτες ειδαμε που μας οδηγησαν...

Χαμπο δικια μου η μαλακια δεν θα ξανασυμβει:drinks:

Τουρκοι ειναι οι ολυμπιακοι εχουν τουρκολιμανο θα φτιαξουν και τζαμι..

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Τι θα γινει ,θα περιμενουμε μια φορα το μηνα post του ALati για να μαθουμε κανενα παρασκηνιο η θα διαβαζουμε τα οπισθοφυλλα της Γατας?:)

 

Xαμπο εσυ δεν εχεις κανενα κονε να μαθεις τι παιζει με το γηπεδο?xD

Edited by Saxon21
Link to comment
Share on other sites

Η υποψήφια περιφερειάρχης, με νέες δηλώσεις, δεν πήρε λέξη πίσω, δεν πήρε θέση για τα 20.000.000 ευρώ της Περιφέρειας για την "Αγιά Σοφιά", ούτε για το αν ο ΣΥΡΙΖΑ θα ψηφίσει την νομοθετική ρύθμιση για το γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια και υποσχέθηκε πάλη για φτηνά... εισιτήρια για τους αγώνες της ΑΕΚ

 

 

 

Επιμένει στις θέσεις που εξέφρασε την Παρασκευή η κυρία Ρένα Δούρου με νέες δηλώσεις στον RealFM και την εκπομπή του Κώστα Χαρδαβέλλα. Η υποψήφια περιφερειάρχης του ΣΥΡΙΖΑ προσπάθησε να αλλάξει τις εντυπώσεις λέγοντας γενικά και αόριστα πως είναι υπερ του γηπέδου (αλλωστε και το ΚΚΕ που προτείνει να γίνει με κρατικά λεφτά και να ανήκει στο κράτος υπέρ του γηπέδου δηλώνει), αλλά με τα όσα είπε έστειλε και πάλι το μήνυμα πως η ΑΕΚ και ο Μελισσανίδης θα την έχουν απέναντι στο σχέδιο που προχωράει για την κατασκευή του γηπέδου. Η κυρία Δούρου απέφυγε για άλλη μια φορά να πάρει θέση για τα 20.000.000 ευρώ που έχουν ήδη εγκριθεί για την κατασκευή του γηπέδου από την περιφέρεια που φιλοδοξεί να διοικήσει, απέφυγε να πει αν ο ΣΥΡΙΖΑ θα ψηφίσει ή όχι την νομοθετική ρύθμιση για την κατασκευή του γηπέδου της ΑΕΚ και επανέλαβε για κάποια υπόσχεση που δεν τηρήθηκε αφού προφανώς ακόμη δεν έχει ενημερώθεί πως η Περιφέρεια Αττικής δεν υποσχέθηκε να χρηματοδοτήσει όλο το γήπεδο, αλλά την επιδότηση τους με 20.000.000 που έχουν ήδη εγκριθεί από το καλοκαίρι από το Περιφερειακό Συμβούλιο και περιμένουν την ΑΕΚ.

 

Επίσης παρότι η κυρία Δούρου δίνει μάχες για την δημοκρατία δεν διστάζει εμμέσως αλλά σαφέστατα να χαρακτηρίσει ραγιάδες όσους υποστηρίζουν τις θέσεις της ΑΕΚ και όχι τις δικές της, ενώ εκεί που εντυπωσιάζει είναι που υπόσχεται(!) φτηνά εισιτήρια στο νέο γήπεδο της ΑΕΚ λές και αυτό θα ανήκει στον ΣΥΡΙΖΑ ή στην Περιφέρεια Αττικής αν τυχόν εκλεγεί η ίδια περιφερειάρχης! Το κυριότερο όμως που προκύπτει είναι το ότι η κυρία Δούρου δυο μέρες μετά από τις δηλώσεις που ξεσήκωσαν και δικαίως τεράστιες αντιδράσεις, όχι μόνο δεν ανασκεύασε τα όσα -εκτός τόπου και χρόνου- είπε, αλλά πετώντας ένα λαϊκίστικο "είμαι υπέρ του γηπέδου" στήριξε τα όσα είπε την Παρασκευή, έκανε λόγο για διαστρέβλωση, ενώ το ηχογραφημένο κομμάτι των δηλώσεων της ήταν από τον λογαριασμό της Αυγής και πλέον έθεσε και άλλα θέματα όπως το Αλσος ή τα εμπορικά της Φιλαδέλφειας που έχουν λυθεί με τον Δήμο της πόλης εδώ και μήνες. Επίσης, ένα σημείο στο οποίο πρέπει να σταθεί κανείς είναι ότι η κ. Δούρου μίλησε (για ακόμη μια φορά) για το θέμα του γηπέδου της ΑΕΚ, σαν αυτό να βρίσκεται σε φάση... λευκού χαρτιού. Το γήπεδο της ΑΕΚ ούτε έχει καθυστερήσει, αλλά ούτε ξεκινά σήμερα η σύλληψή του ως ιδέα. Η ΑΕΚ έχει εκπονήσει (συνεργαζόμενη με κορυφαίους αρχιτέκτονες) και έχει παρουσιάσει επίσημα ένα συγκεκριμένο σχέδιο. Αυτό το σχέδιο έχει υποβληθεί στον Δήμο Νέας Φιλαδέλφειας και έχει εγκριθεί ΟΜΟΦΩΝΑ από τα μέλη του Δημοτικού Συμβουλίου. Το Περιφερειακό Συμβούλιο έχει ήδη εγκρίνει με ευρύτατη πλειοψηφία επιχορήγηση ύψους 20 εκατ. ευρώ (όπως επιχορήγηση εγκρίθηκε και για τα γήπεδα του ΠΑΟ, του Πανιωνίου και του Εθνικού), ποσό που έχει μπει σε συγκεκριμένο κλειδάριθμο και έχει προγραμματιστεί να γίνει η πρώτη εκταμίευση στη δεύτερη φάση κατασκευής του έργου. Το ΥΠΕΚΑ έθεσε προ καιρού σε δημόσια διαβούλευση νομοθετική ρύθμιση που αφορά το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ σχέδιο και σε λίγες μέρες αυτή η νομοθετική ρύθμιση θα τεθεί προς ψήφιση στη Βουλή. Με την ΑΕΚ να σκοπεύει στο τέλος του μήνα να καταθέσει φάκελο για την εξασφάλιση της οικοδομικής άδειας, φιλοδοξώντας ότι τα έργα για την κατασκευή του γηπέδου θα ξεκινήσουν ΠΡΙΝ από τις Περιφερειακές και τις Δημοτικές εκλογές. Συνεπώς, αυτό που καλείται να καταθέσει κάθε υποψήφιος Περιφερειάρχης και Δήμαρχος στην παρούσα φάση είναι αν συμφωνεί με όλες αυτές τις ενέργειες που έχουν ήδη γίνει και αν σκοπεύει να στηρίξει το πρότζεκτ στη φάση της υλοποίησής του.

 

Τέλος, επειδή η κ. Δούρου αναρωτήθηκε επίμονα γιατί «άνοιξε» τη δεδομένη στιγμή η συγκεκριμένη συζήτηση για το γήπεδο της ΑΕΚ (προφανώς εννοούσε σε συνάρτηση με την Περιφέρεια), αξίζει να σημειωθεί ότι η συζήτηση, αλλά και οι αντιδράσεις προέκυψαν από την δική της (πρώτη) τοποθέτηση για το θέμα, στην οποία έδειξε να έχει ελλιπή ενημέρωση και παρουσιάστηκε αρνητική. Διαβάστε αναλυτικά τις δηλώσεις της κυρίας Δούρου με αντιγραφή από την ιστοσελίδα της για την αποφυγή νέων υπαινιγμών για δαστρέβλωση. Απλά συμπληρώσαμε ένα μικρό κομμάτι που ή το ξέχασαν ή δεν το θεώρησαν σημαντικό:

 

«Νομίζω ότι εδώ υπάρχει τεράστια υποκρισία. Αν κάποιος θεωρεί ότι εγώ δεν είμαι υπέρ του γηπέδου της ΑΕΚ, όχι μόνο είναι βαθιά νυχτωμένος αλλά πιστεύω ότι εξυπηρετεί και άλλους σκοπούς.

Θέλω να είμαι ξεκάθαρη. Δεν πρόκειται να κάνω βήμα πίσω από όσα έχω ήδη πει. Και το επαναλαμβάνω: δεν μπορεί να γίνεται αντικείμενο ψηφοθηρικής εκμετάλλευσης η καθ' όλα δικαιολογημένη προσδοκία ενός κόσμου που έχει σημείο αναφοράς την ΑΕΚ. Δεν μπορεί να γίνεται αντικείμενο ψηφοθηρικής εκμετάλλευσης το δικαίωμα να αποκτήσει ο κόσμος της ΑΕΚ το σπίτι του. Αντάξιο της ιστορίας της και των παραδόσεών της. Κάποιοι στο θέμα του γηπέδου της ΑΕΚ έχουν πολύ επιλεκτική μνήμη. Δηλαδή δεν αναρωτιούνται γιατί κάποιοι δεν καταλαβαίνουν τι λέει η Δούρου.

Γιατί ενώ η υπόσχεση είχε δοθεί από καιρό... κάποιοι ποιούν την νήσσα;

Γιατί αυτό το θέμα επανέρχεται στο προσκήνιο προεκλογικά; Ποιος κοροϊδεύει ποιόν;

Προειδοποιώ ότι όσοι στρατοί κι αν εξαπολυθούν εναντίον μου, κι εναντίον της «Δύναμης Ζωής», δεν πρόκειται να κάνουμε βήμα πίσω από τις αξίες μας. Και να μην κάνουμε εκπτώσεις. Να μην φτιάξουμε το γήπεδο που θέλουν αυτοί και όχι το γήπεδο που αξίζει στην ιστορία μιας ομάδας που ανεξάρτητα τι είναι ο καθένας μας, γιατί δεν είμαστε όλοι ΑΕΚ και εγώ δεν θα παριστάνω τώρα στα 39 μου ότι έγινα ΑΕΚ για χάριν της υποψηφιότητάς μου, αλλά δεν μπορώ να ξεχνώ ότι η ιστορία της ΑΕΚ είναι συνυφασμένη με ιστορικές περιόδους του ελληνισμού και της χώρας μας που τώρα δοκιμάζεται. Δεν έγινε παρεξήγηση. Εδώ κάποιοι παίζουν με τον πόνο φιλάθλων και τους αντιμετωπίζουν ως δεξαμενή άρδευσης ψήφων. Δεν πρέπει να το επιτρέψουμε. Το έχουν κάνει στο παρελθόν κι άλλοι, άλλες ομάδες για να τους φτιάξουν γήπεδα κάποιοι κοτζαμπάσηδες. Μην το κάνει και η ΑΕΚ αυτό. Και δεν είναι μόνο η προσδοκία των φιλάθλων. Εδώ η ιστορία του γηπέδου έχει πολλά. Έχει το άλσος, την οικονομική ζωή της Νέας Φιλαδέλφειας που ούτως ή άλλως έχει δοκιμαστεί. Είναι πολλά. Επαναλαμβάνω, έχουμε εξαπατηθεί πολλάκις και πλειστάκις από διάφορους. Δεν έχουμε άλλο περιθώριο.

Αντιθέτως, παλεύω και παλεύουμε έτσι ώστε, όχι μόνο να γίνει το νέο γήπεδο, αλλά να είναι προσιτό στους φίλους της ΑΕΚ, που κατά βάση προέρχονται από τα λαϊκά στρώματα και τις προσφυγικές συνοικίες και έχουν χάσει τις δουλειές ή μεγάλο μέρος των εισοδημάτων τους λόγω των εφαρμοζόμενων μνημονιακών πολιτικών. Να προβλέπονται δηλαδή, εκτεταμένες ζώνες κερκίδων του γηπέδου με φτηνό εισιτήριο για φτωχούς, ανέργους, οικογένειες, φοιτητές, μαθητές και άτομα με αναπηρία.

 

Τέλος, και λόγω των ημερών, καλώ τους πολίτες φιλάθλους να μην συμπεριφέρονται ως ραγιάδες παίζοντας το παιχνίδι κοτζαμπάσηδων και προεστών που, όπως και τότε έτσι και σήμερα, δεν νοιάζονται για το κοινό καλό. Αν κάποιοι νομίζουν ότι ζουν τη ζωή που τους αξίζει, ας μην κάνουν τίποτε, ας συνεχίζουν να στηρίζουν αυτούς που μας έφεραν ως εδώ και συνεχίζουν να θέλουν να μας εξαπατούν. Προσωπικά, επειδή πιστεύω ότι δεν μας αξίζει να έχουμε αυτή τη ζωή, καλώ όλους να παλέψουμε να την αλλάξουμε».

Link to comment
Share on other sites

θλιβερη... κι οσο παμε να κρατησουμε τα πολιτικα απ εξω, τοσο μας τσιγκλανε.

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι μαζι της

 

αν δώσει 80Μ και φτιάξει γήπεδο να εφαρμόσει την συγκεκριμμενη πολιτική στα εισιτήρια

 

Αντιθέτως, παλεύω και παλεύουμε έτσι ώστε, όχι μόνο να γίνει το νέο γήπεδο, αλλά να είναι προσιτό στους φίλους της ΑΕΚ, που κατά βάση προέρχονται από τα λαϊκά στρώματα και τις προσφυγικές συνοικίες και έχουν χάσει τις δουλειές ή μεγάλο μέρος των εισοδημάτων τους λόγω των εφαρμοζόμενων μνημονιακών πολιτικών. Να προβλέπονται δηλαδή, εκτεταμένες ζώνες κερκίδων του γηπέδου με φτηνό εισιτήριο για φτωχούς, ανέργους, οικογένειες, φοιτητές, μαθητές και άτομα με αναπηρία.

 

δηλαδη η κα δουρου οχι μονο το εχτισε αλλα εβαλε και φτηνα εισιτηρια για ολους.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με τη Ρένα πάντως που και τσάμπα θα το φτιάξει και φτηνό εισιτηριάκι θα βάλει, θα γλυτώσω και το δεκαρικάρι της μετοχής και θα γλυτώσω και την προαγορά του διαρκείας.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα να το ανοιξω το μπουρδελο μου...αστο καλυτερα γιατι θα μας λενε προβατα και υπαλληλους και θα γαυροποιηθουμε...μακρια απο μας τετοια πραγματα...θα μας βαλει και φθηνο εισητηριο...

 

100 ΧΡΟΝΙΑ ΟΑΚΑ ΛΑΙΜΑΙ

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε αναλυτικά την ανακοίνωση του Συνδυασμού της κ. Ρένας Δούρου:

 

«Παρότι η υποψήφια περιφερειάρχης Αττικής Ρένα Δούρου δεσμεύτηκε ρητά και κατηγορηματικά πως θα εργαστεί -αν εκλεγεί- για να αποκτήσει η ΑΕΚ το δικό της σπίτι μετά την καταστροφική κατεδάφιση που αποφάσισε (πριν 11 χρόνια) ο τότε πρόεδρος Γρανίτσας με την χρηματοδότηση της τότε υπουργού Βάσως Παπανδρέου, χωρίς να έχουν εξασφαλίσει λύση για τη νέα κατασκευή, οι μηχανισμοί του απερχόμενου περιφερειάρχη και μεγαλοπαραγόντων χρηματοδοτών της κυβέρνησης, αποφάσισαν να διαστρέψουν την πραγματικότητα, εμπλέκοντας στο πολιτικό παιχνίδι τους οπαδούς της ομάδας.

 

Μάλιστα για να καταφέρουν να στηρίξουν την επίθεση απέναντι στη Ρένα Δούρου παραχάραξαν το νόημα της δήλωσης της πως "Λόγω των ημερών (επέτειος της απελευθέρωσης από τον τουρκικό ζυγό) πρέπει να πάψουμε να συμπεριφερόμαστε σαν ραγιάδες παίζοντας το παιχνίδι των κοτσαμπάσηδων και των προεστών". Η προσκείμενη στην ΑΕΚ εφημερίδα "Ώρα για Σπορ" θεώρησε πως η λέξη ραγιάδες απευθύνεται στους φίλους της ΑΕΚ και χαρακτήρισε ως απίστευτα προσβλητικό αυτόν το χαρακτηρισμό!

 

Να θυμίσουμε σε όλους πως το οικόπεδο που θα γίνει το γήπεδο ανήκει στην ερασιτεχνική ΑΕΚ, η οποία δεν θα λάβει τίποτα για αυτήν την παραχώρηση. Επίσης να θυμίσουμε πως το νέο γήπεδο δεν θα είναι ιδιοκτησία της ΠΑΕ, αλλά μιας ιδιωτικής εταιρείας ιδιοκτησίας του πολυεκατομμυριούχου κ. Μελισσανίδη και θα παραμείνει στα χέρια του, ακόμα και αν εγκαταλείψει την ομάδα. Η ΑΕΚ και οι οπαδοί της, θα πρέπει να μείνουν μακριά από τα παιχνίδια των σύγχρονων κοτσαμπάσηδων και προεστών. Διότι εκτός από οπαδοί, είναι και πολίτες μιας χώρας που ζει τη νέα κατοχική υποδούλωση».

 

 

απο το κακο στο χειροτερο, 3 μερες βλακιες και παπαριες ξεστομιζει η κυρια το αποκορυφωμα ειναι η τελευταια παραγραφος

 

ειναι ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ τελειωσε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με τη Ρένα πάντως που και τσάμπα θα το φτιάξει και φτηνό εισιτηριάκι θα βάλει, θα γλυτώσω και το δεκαρικάρι της μετοχής και θα γλυτώσω και την προαγορά του διαρκείας.

 

+1

 

Μονο για πλακα μαζι της ειναι πλεον η υποθεση. Δεν χρειαζονται αναλυσεις για το ποσο γελοια ειναι.

 

Αν το συγκεκριμενο κομμα εχει θεματα με τον Μελισσανιδη, ας βρουν αλλα θεματα εκτος ΑΕΚ να εκφρασουν την εμπαθεια τους απεναντι του.

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσοτεροι που μιλανε με την πρωτη ευκαιρια για γαυροποιησεις κατα βαθος θεωρουν την ΑΕΚ ΚΚΕ του ποδοσφαιρου και δεν τους καιγεται καρφακι αν δεν ξαναπαρουμε ποτε πρωταθλημα ή αν γινονται Αλεκοι Τζανετακοι.

 

Για να μην πω οτι τους αρεσει η ΑΕΚ να ΜΗΝ ειναι πρωτη. Εκει εχω καταληξει. Λαθος επιλογη ομαδας οταν ηταν μικροι, για να μην πω λαθος η ενασχοληση με το ποδοσφαιρο γενικοτερα.

 

Οταν εισαι στην γ´ εθνικη και μιλας για γαυροποιησεις πρεπει να ψαχτεις λιγο μηπως εχεις κρυμμενα καποια κομπλεξ μεσα σου. Αν δεν εχεις κομπλεξ, παρ´το λιγο αλλιως το θεμα.

Μην αφηνεις τον καθε Μελισσανιδη να σου θολωνει το μυαλο.

Αν και παλι επειδη δεν τον γουσταρεις δεν αντεχεις την φαση με τιποτα, κανε υπομονη λιγα χρονοα να φυγει, να ξαναγινεις στανταρντ της φαπας (τωρα υπαρχει και μια πιθανοτητα να μην εισαι) και να ξαναεχεις συνεχεις εκσπερματωσεις με το καλο.

Μεχρι τοτε κατσε ομως λιγο φρονιμα μπας και προλαβω να φτιαξω γηπεδο και να προλαβω να ξαναδω καναν παιχτη και καμια κουπα.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Nικολα εγω ειπα για γαυροποιησεις δεν ειπε κανας αλλος και το λεω ειδικα τωρα που πεσαμε γ γιατι τοσα χρονια βαρεθηκα ολη αυτη τη κλαψα τη γκρινια τη μιζερια τη διχονοια και την αντιπολιτευση σε ολα γιατι εμεις πρεπει παντα να ειμαστε οι σωστοι σε ενα κρατος και ενα ποδοσφαιρο μπουρδελο με ολα τα τμηματα να εχουν πεσει κατηγορια..

Μπηκε αυτος ο γαμημενος μπροστα κι αμεσως αρχισαμε ο τσαμπα μαγκας και μας δουλευει και μας εριξε και δε θα ανεβουμε στη β και το γηπεδο και α και ου και το να και τα αλλο...

Και γω θα γουσταρα να μας επαιρνε στην α και να καναμε ομαδαρα γηπεδαρα αλλα τι να κανουμε..κουμαντο στο πορτοφολι δεν ξανακανω κανενος..οτι γουσταρει ας βαλει..προς το παρον μου αρκει που ασχολειται..

Ας τον στηριξουμε μια φορα με ολες μας τις δυναμεις.. ασ τα βλεπουμε ολα σωστα κι ας ειναι ολα λαθος..ας γινουμε και μεις λιγο προβατα δεν πειραζει..δεν θα μας αλλοιωθει το dna..εδω ολα τα τμηματα πεσανε κατηγορια ποσο πιο μπουρδελο να γινουμε..

Δεν λεω να τον αποθεωνουμε αλλα οχι να ειμαστε και στη κοντρα συνεχεια..και στα αρχιδια μου κι ο καθε μελισσανιδης..οσο ειναι μπροστα τον στηριζω να πηγαινουν καλα οι δουλειες του οι εχθροι του εχθροι μου...οταν φυγει απο την ΑΕΚ να πα να γαμηθει κι αυτος ασ παει και φυλακη δεν με νοιαζει..

Και επειδη θεωρω το πιο σημαντικο το θεμα του γηπεδου γι αυτο φρικαρω με τη δουρου και με το καθε γαμημενο που πιανει στο στομα του την ΑΕΚ και λεω να πα να γαμηθουνε ολα..ΓΗΠΕΔΟ ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΚΟΣΤΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ..ΘΑ ΣΑΣ ΓΑΜΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ ΡΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ

Γενικα εχω φρικαρει..γαμησε τα..

Τωρα για επιλογη ομαδας εγινε πολυ συνοιδοιτοποιημενη ωντας μεγαλωμενος σε σοι φανατικων γαυροβαζελων μια σε καραισκακη μια σε οακα αλλα μολις ειδα την σκεπαστη φυγαν και οι τελευταιες αμφιβολιες μου..απο τοτε δεν εχω μετανιωσει ουτε μερα κι ας πεσουμε και β τοπικο...

Ετσι τα βλεπω ετσι τα λεω..

Link to comment
Share on other sites

Nis21 διαβασα τα ποστ σου τελευταιες 3-4 σελιδες και συμφωνω σε ολα. Δεν ξερω πού μιλησες για γαυροποιησεις κι υπο ποια εννοια.

 

Εγω (επειδη αναφερθηκε η λεξη "γαυροποιηση") αναφερομαι σε πολλους που απο το πρωι ως το βραδυ τους φταιει ο Μελ, ΟΧΙ γιατι δεν κανει αυτα που περιμεναν, αλλα μονο και μονο επειδη εχει λεφτα και γνωριμιες.

 

Να γυρισμουμε στον Δημητρελο αν ειναι να εχουν λογο οι πικραμενοι που ειχαν ολα τα τελευταια χρονια. Οι Ψαριανοι, οι Κιντηδες κι οι Παντζες αυτου του κοσμου. Και να κανουν κουμαντα κατι Αδαμιδηδες και σια.

 

Τα εχω ξαναγραψει. Θυμαμαι σαν τωρα δα μια συνεντευξη (λιγα χρονια πριν) του ηθοποιου Καφετζοπουλου (που μαλιστα κατα τα λοιπα μου ειναι συμπαθης) που ελεγε "δεν θελω ισχυρο οικονομικα προεδρα στην ΑΕΚ γιατι η ΑΕΚ ειναι αριστερη ομαδα" (κατι τετοιο) κι αλλες τετοιες γραφικοτητες. Ετσι. Η ΑΕΚ να ειναι της φαπας, αλλα να ειναι...αριστερη, επειδη ετσι την εχουν δει καποιοι. Και ολοι αυτοι που λεω, δεν βλεπουν οτι χορτασαν φαπες φτανοντας εδω που εφτασαν, θελουν και παρακατω. Αρκει να ειμαστε φτωχοι και καρπαζοεισορακτορες να γουσταρουμε.

 

Και οκ κυριε. Δεν σου φτανει το μυαλο, δεν σου φτανουν οι ποδοσφαιρικες γνωσεις να καταλαβεις οτι η μπαλα αλλαξε μετα το Μποσμαν και το Τσλ και θες ισχυρη διοικηση (η οποια γινεται ακομα πιο ισχυρη οσο βοηθας και σαν κοσμος φυσικα, γιατι ετσι παει πλεον, κανεις δεν χαριζει λεφτα με την σεσουλα).

Δεν καταλαβαινεις οτι η ΑΕΚ δεν ειναι τυχαιο οτι μεγαλουργησε επι Μπαρλου? Με μεταγραφαρες, ΕΠΕΝΔΥΣΕΙΣ κλπ;

Ή δεν πανηγυριζες τοτε και σου αρεσε οπως ησουν επι Δημητρελου;

 

Γι αυτο λεω. Παιζει να ειμαστε η μοναδικη ομαδα που καποιοι οπαδοι της δεν θελουν να ειναι πρωτη, τους ενοχλει. Τη θεωρουν γαυροποιηση. Την πρωτιά και μονο, οχι αλλα πραγματα. Το "δεν μπορω" εγινε "δεν θελω", Demis rules. Μονο ετσι εξηγειται. Τον αναφερω τον κοντο γιατι πιστευω οτι απο τοτε ξεφυγαμε σε γραφικους.

Γιατι δεν μπορει να μην εχεις αντιληφθει τα παραπανω που γραφω.

 

Θα μου πεις "σε ποιον αναφερεσαι τοτε;". Σε πολλους που εχω συζητησει, εχω διαβασει στο ιντερνετ κλπ. Οχι εδω μεσα. Απλα βρηκα την ευκαιρια και τα ξαναεγραψα.

 

Καταληγω. Κριτικαρε, βρισε κανε ο,τι θες με τον Μελισσανιδη. Να σε ενοχλει οτι τα εχει καλα με τον Σαμαρα και τον Σγουρο, να σε ενοχλει οτι εχει λεφτα και ειναι καποιος, να σε ενοχλει οτι μπορει και να ειναι ο γαμαω και δερνω, ε, ειτε εισαι ασχετος ειτε εισαι κακομοιρης μωρε αδερφακι μου, ή στην τελικη εισαι Απολλωνας και μαλιστα γραφικος.

Αν θες να παριστανεις τον Δον Κιχωτη γινε Πλατανιας ή ασχολησου με τον στιβο στην τελικη.

Λυπαμαι για οποιονδηποτε προσβαλω αλλα αυτο πιστευω.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια αλλα εχετε κανει Θεο καποιον που ακομα δεν εχει προσφερει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αλλη κουβεντα αυτη. Οι περισσοτεροι δεν τον εχουμε κανει Θεο. Το εγραψα. Η κριτικη ειναι φυσιολογικοτατη. Το "δεν τον θελω γιατι η ΑΕΚ δεν θελει ισχυρο ιδιοκτητη" ειναι εκτος τοπου και χρονου.

Link to comment
Share on other sites

Νικο σχεδον παντα συμφωνω σε αυτα που λες...απλα εγω τον εβαλα τον ορο στη κουβεντα και με μπερδεψες.. ηθελα και να τ

το αναλυσω και λιγο..

Σταυρο δεν τον εχουμε κανει θεο απλα τον στηριζουμε..οπως θα στηριζα οποιον ηταν μπροστα αυτη τη στιγμη..

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω πιαστηκα απο την λεξη "γαυροποιηση" και τα εγραψα.

 

Αυτο που λεει ο Σταυρος ειναι αλλο θεμα.

 

Ακομα και να μην το στηριζεις ειναι δικαιωμα και προβλημα του καθενος. Στην τελικη δεν εχει κανει και τπτ ολοκληρωμενο ως τωρα.

 

Αλλα το στυλακι "η ΑΕΚ δεν πρεπει να εχει καν ισχυρο ιδιοκτητη γιατι γινεται γαυρος" ειναι που με εκνευριζει.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×