Jump to content

Recommended Posts

11 minutes ago, BillR21 said:

Δεν είναι αυτός 99%. Γενικά θα του φορτώσουν πολλά αυτού, κ πιθανότατα  κάποιοι από τους υπόλοιπους 8,9 θα φροντίσουν να την βγάλουν λάδι.

Γενικά μακάρι να φάει καλό γαμησι ο τύπος, απλά να μην μείνουν μόνο σε αυτόν.

Καλά, άμα πέσουνε τίποτα "κλουζό" της ΓΑΔΘ, μπορεί να του φορτώσουνε μέχρι και τον Μπλιόνα.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Ας βγαλει μια ανακοινωση η 4 που ειχε τα κλειδια της ο ανθος της αλβανικης νεολαιας που να εξηγει τι καπνο φουμαρει ο δραστης και ο συνδεσμος γενικα,να ηρεμησουμε ως ΑΕΚτζηδες .Να την δεσουμε ως πληροφορια γιατι μεχρι στιγμης εχουμε πηγη το αστικο πρωτο θεμα,τον αστικο οικονομου και την μη αστικη ροζα.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tony_montana said:

Ας βγαλει μια ανακοινωση η 4 που ειχε τα κλειδια της ο ανθος της αλβανικης νεολαιας που να εξηγει τι καπνο φουμαρει ο δραστης και ο συνδεσμος γενικα,να ηρεμησουμε ως ΑΕΚτζηδες .Να την δεσουμε ως πληροφορια γιατι μεχρι στιγμης εχουμε πηγη το αστικο πρωτο θεμα,τον αστικο οικονομου και την μη αστικη ροζα.

Βασικά στα αρχιδια μας αν δηλώνει είτε αντιφασίστας είτε φασίστας. Σκουπίδι είναι κ αυτός κ οι άλλοι που έφαγαν ένα παιδί χωρίς κανένα λόγο.

Εσύ έχεις μια κάψα να μας τονίσεις την καταγωγή του κ το ότι δηλώνει αντιφα.

Το παιδάκι έφυγε, μια οικογένεια καταστραφηκε. Όλα τα αλλά δεν έχουν καμία σημασία.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

και πολλά ντου σε γνωστές καταλήψεις στην πρωτεύουσα της βαλκανίλας εχουν κανει τελευταία τα μπαορκια, γενικά το ακροδεξιο κομμάτι ειναι δραστήριο εκει πανω.

και το Αλβανός δεν λέει κατι, ισα ισα, στους ακροδεξιούς κόλπους οι αλβανοι και άλλοι βαλκάνιοι θεωρούνται καθαροί και άρειοι και υπαρχουν παντα σε πορειες και επεισόδεια τους. Γενικά, αν εισαι αλβανος αριστούχος απαγορευεται να κρατήσεις ελληνικη σημαία σε παρέλαση, αν εισαι αλβανος αλλα σκουπιδι επιτρέπεται να κρατήσεις ελληνική σημαια δεμένη σε ρόπαλο και με αυτό να ανοίξεις κανα κεφάλι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Φασίστες και να έχουν στις μπλούζες τους αστεράκια πρώτη φορά βλέπω . Ο Αλβανός είναι από τη θύρα 4 του συνδέσμου Παλαιών Πατρών που έκανε ντου κι η αστυνομία εχθές και βρήκε ότι βρήκε . Μπείτε στη σελίδα τους στο internet και θα σας λυθούν οι απορίες . 

Φασίστες είναι όλοι και οι μεν ( ακροδεξιοί ) και οι δε ( αντιφα και ΣΙΑ ) αλλά αυτοί η πρέπουσα αριστεράς και κυβέρνησης να τους το χρεώσουν στους μεν είναι προς εξέταση ενώ προφανώς είναι από τους δε. Γιατί προφανώς κάνει τζιζ το αντίθετο και αν πει κάποιος κάτι άλλο δεν του βγαίνει σε καλό . Αυτό είναι και μια μορφή φασισμού φυσικά . 

Υγ Μπιλ κυκλοφόρησε στο ιντερνετ το προφίλ από αρκετό κόσμο αλλά όχι το έψαξα και εγώ μετά που με ρώτησε συνφορουμιτης σε μην και δε το βρήκα . Το όνομα δεν λέει πολλά γιατί εδώ γεννήθηκε και πολλοί χρησιμοποιούν ελληνικά ονόματα ( ξέρω περιπτώσεις ) ενώ έχουν ταυτότητα με ξένο όνομα . Η φωτό δεν ξέρω εμένα που φάνηκε κοντά αλλά είναι μικρή . Πάντως το έψαξα και πλέον δεν είμαι και 100% σίγουρος αν είναι το προφίλ του αντίθετα είναι σίγουρος για το πολιτικό προσανατολισμό του συνδέσμου του και κάπως συνδέονται αυτά . 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Geologos said:

και πολλά ντου σε γνωστές καταλήψεις στην πρωτεύουσα της βαλκανίλας εχουν κανει τελευταία τα μπαορκια, γενικά το ακροδεξιο κομμάτι ειναι δραστήριο εκει πανω.

και το Αλβανός δεν λέει κατι, ισα ισα, στους ακροδεξιούς κόλπους οι αλβανοι και άλλοι βαλκάνιοι θεωρούνται καθαροί και άρειοι και υπαρχουν παντα σε πορειες και επεισόδεια τους. Γενικά, αν εισαι αλβανος αριστούχος απαγορευεται να κρατήσεις ελληνικη σημαία σε παρέλαση, αν εισαι αλβανος αλλα σκουπιδι επιτρέπεται να κρατήσεις ελληνική σημαια δεμένη σε ρόπαλο και με αυτό να ανοίξεις κανα κεφάλι.

Εντάξει ότι να ναι . Τέλος πάντων πιθανόν εδώ είδαμε <<αριστερό>> με 400 διαμερίσματα και να κάνει εξώση σε άνεργη και δεν είναι ο μόνος . 

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω τι σημασια εχει αν ειναι ο δολοφόνος φα ή αντι-φα . Σημασια εχει οτι ειναι εγκληματιας. Μιλαμε για ατομο/α τα οποια εμπλεκονται και σε κυκλωματα οπως μαθαινουμε. Τα φα και αντι-φα ειναι πιο πολυ για να καλυπτουν τις πραξεις τους πισω απο αυτες τις ετικετες

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Θα ξεκινουσα να γραφα για την οψιμη λυπη μερικων για την βια και τα θυματα της (με παραπομπες σε οτι εχουν γραψει σε αλλα νηματα πχ) αλλα ψιλοβαριεμαι.Αλλωστε ,οπως συμβαινει, την επομενη εβδομαδα θα χει ξεχαστει το σκηνικο.Μολις την κυριακη εγινε πεσιμο σε συνδεσμο γαυρων στο περαμα.Τις προαλλες στα πατησια ξερω γω.Ε δεν νομιζω να πηγαν να αλληλοασπασθουν με γλωσσοφιλα.Και ουτε περιμενω να μην ξαναγινουν πεσιματα στο ημιχρονο στα εντος εδρας μας επειδη μας στραβοκοιταξε μπατσος.

Σε οπαδικο φορουμ της ΑΕΚ ,αρκετα εγραψα στο νημα του αρη.Στα δικα μας καιγεται ο κωλος μας ,μας πηδαει οποιος θελει εντος και εκτος και ο μπαρμπας ξυνει τα αρχιδια του.

Εγω ,δεν θα του τα ξυσω .Δεν ξερω για αλλους.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, George_D said:

δεν μπορω να καταλαβω τι σημασια εχει αν ειναι ο δολοφόνος φα ή αντι-φα . Σημασια εχει οτι ειναι εγκληματιας. Μιλαμε για ατομο/α τα οποια εμπλεκονται και σε κυκλωματα οπως μαθαινουμε. Τα φα και αντι-φα ειναι πιο πολυ για να καλυπτουν τις πραξεις τους πισω απο αυτες τις ετικετες

Συμφωνώ καμιά σημασία δεν έχει στο τέλος  αφού φασίστες είναι όλοι τους στο τέλος απλά ξεκίνησε μια κουβέντα απο τη τρίτη αφού κάποιοι βγήκαν να το συνδέσουν με την ακροδεξιά και απο τότε συνεχίστηκε σαν δράση αντίδραση και ακόμα και τώρα συνεχίζεται η κουβέντα με πορείες κτλ . Εμείς είμαστε μια μικρογραφία του τι κουβεντιάζεται έξω . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Παντως το προφιλ που βγηκε στην φορα δεν εχει καμια σχεση με τον συλληφθεντα.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, tony_montana said:

Θα ξεκινουσα να γραφα για την οψιμη λυπη μερικων για την βια και τα θυματα της (με παραπομπες σε οτι εχουν γραψει σε αλλα νηματα πχ) αλλα ψιλοβαριεμαι.Αλλωστε ,οπως συμβαινει, την επομενη εβδομαδα θα χει ξεχαστει το σκηνικο.Μολις την κυριακη εγινε πεσιμο σε συνδεσμο γαυρων στο περαμα.Τις προαλλες στα πατησια ξερω γω.Ε δεν νομιζω να πηγαν να αλληλοασπασθουν με γλωσσοφιλα.Και ουτε περιμενω να μην ξαναγινουν πεσιματα στο ημιχρονο στα εντος εδρας μας επειδη μας στραβοκοιταξε μπατσος.

Σε οπαδικο φορουμ της ΑΕΚ ,αρκετα εγραψα στο νημα του αρη.Στα δικα μας καιγεται ο κωλος μας ,μας πηδαει οποιος θελει εντος και εκτος και ο μπαρμπας ξυνει τα αρχιδια του.

Εγω ,δεν θα του τα ξυσω .Δεν ξερω για αλλους.

Μπορείς να γίνεις συγκεκριμένος κ να μην μιλας γενικα και αόριστα.

Όσο για την τελευταία πρόταση μια χαρά του τα ξύνεις, εκτός αν πιστεύεις ότι τα ποστ σου εδώ πέρα είναι επανάσταση. Άλλοι παίζουν τον κωλο τους κ τους έχει σταμπαρισμενους ο μπάρμπας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Κανε μια βολτα απο το νημα ΑΕΚ-αγιαξ,να θυμηθεις τι έγραφες τοτε οπως και αλλοι,τωρινοι ευαίσθητοι  με την οπαδικη βια.

Τοτε που ξεπλενες τα πεσιματα και τις μολοτωφ επειδη σε αλλες χωρες σφαχτηκαν ή επεσαν καπνογονα στην πλατη τερματοφυλακα.Επεσε ξυλο με ολλανδους και βαζελους αλλα ,νταξει, οι αλλοι ηταν φασιστες.Ολοι συτοι ,ειτε οι συμμετεχοντες ειτε οι ατυχοι που ηταν διπλα τους ,ηταν ορφανοι και χωρις οικογενειες.

Ωραιο νημα εκεινο ,να θυμηθουμε ποιοι δικαιολογουσαν τα επεισοδια.

Υγ 1.καλυτερα  ποστ στο καφενειο ΚΜ παρα να αεριζω τα αρχιδια του μπαρμπα και να κανω νταλαβερια μαζι του οπως οι οργανωμενοι,το χαρεμι του γερο μιμη.

Υγ2 Γραφικος ο μπαρμπας ,ψευτης,υποκριτης,σανοπωλης οσο αφορα την και καλα αυτοκριτικη του σημερα στα σπατα ΑΛΛΑ  στην λιστα με τις ετησιες αυτοκριτικες ειναι μολις μια πισω απο αυτες της οριτζιναλ.2018,2019,2022 ετσι προχειρα χωρις ιδιαιτερο ψαξιμο στο γκουγκλ.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tony_montana said:

Κανε μια βολτα απο το νημα ΑΕΚ-αγιαξ,να θυμηθεις τι έγραφες τοτε οπως και αλλοι,τωρινοι ευαίσθητοι  με την οπαδικη βια.

Τοτε που ξεπλενες τα πεσιματα και τις μολοτωφ επειδη σε αλλες χωρες σφαχτηκαν ή επεσαν καπνογονα στην πλατη τερματοφυλακα.Επεσε ξυλο με ολλανδους και βαζελους αλλα ,νταξει, οι αλλοι ηταν φασιστες.Ολοι συτοι ,ειτε οι συμμετεχοντες ειτε οι ατυχοι που ηταν διπλα τους ,ηταν ορφανοι και χωρις οικογενειες.

Ωραιο νημα εκεινο ,να θυμηθουμε ποιοι δικαιολογουσαν τα επεισοδια.

Υγ 1.καλυτερα  ποστ στο καφενειο ΚΜ παρα να αεριζω τα αρχιδια του μπαρμπα και να κανω νταλαβερια μαζι του οπως οι οργανωμενοι,το χαρεμι του γερο μιμη.

Υγ2 Γραφικος ο μπαρμπας ,ψευτης,υποκριτης,σανοπωλης οσο αφορα την και καλα αυτοκριτικη του σημερα στα σπατα ΑΛΛΑ  στην λιστα με τις ετησιες αυτοκριτικες ειναι μολις μια πισω απο αυτες της οριτζιναλ.2018,2019,2022 ετσι προχειρα χωρις ιδιαιτερο ψαξιμο στο γκουγκλ.

 

Σύγκρινεις την δολοφονία ενός παιδιού που ήταν κάτω από το σπίτι του με τους φίλους του, με επεισόδια στο γήπεδο μεταξυ τύπων που ψάχνονται 2 μέρες να μανουριαστουν μεταξύ τους;

Δεν καταλαβαίνεις από μόνος του την διαφορά;

Επίσης επειδή δεν τα θυμάμαι καλά θα ήθελα να βρεις την συζήτηση να δω κ εγώ που χαιρομουν για τα επεισόδια τότε.

Υγ. Το χαρέμι του μπάρμπα έχει βγάλει 2-3 φορες πανιά να τον κράζει, το χαρέμι το καλοκαίρι τον έβριζε εν χορώ. Το χαρέμι όταν γινόταν συνελεύσεις για την σύμβαση με την ερασιτεχνική ήταν εκεί κ μανουριαζε μαζί του.

Αν δεν ήσουν κρυμμένος πίσω από τον υπολογιστή σου, θα τα ήξερες αυτά.

Προσεχτικα το έντερο λοιπόν μην στραμπουληξεις κάνα δάχτυλο.

Υγ2. Καταλαβαίνεις πως είναι αστείο να το παίζει ευαίσθητος ένας …… με Νικ νειμ Τόνυ Μοντάνα κ φωτό προφίλ όπλα κ κοκες ε;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

Ετσι ντε.Γραψε οτι υπαρχει διαφορα στο αποτελεσμα της οπαδικης βιας επειδη στην πρωτη περιπτωση δεν σταθηκε ατυχος κανενας διερχομενος στα πεσιματα στο κεντρο της αθηνας ουτε δεν εφαγε κανενας αθωος ολλανδος νεοναζι εβραιος , τις μολοτωφ στο κεφαλι.

Ξαναγραψε ,οπως και τοτε ,ευαισθητε οτι οι αλλοι ηταν φασιστες οποτε ,δεν ηταν και τοοοοσοο κακο το σκηνικο.

Εννοειται οτι υπαρχει διαφορα.Την εχω βιωσει .Ειχα συγγενη που δολοφονήθηκε.Δεν εισαι ικανος να μου κανεις μαθημα περι δολοφονιας.

 Το νημα ειναι εκει ,πηγαινε διαβασε  αυτα που εγραψες.

Υγ 1.ΜΟΥΑΧΑΧΑ ,πανια λεει.Η ομαδα βαραει διαλυση σε ολα τα επιπεδα ,απο τον ιουλη  εχουν σπασει τα φρενα ,μας κανουν πλακα και τα χωρια,στο μπασκετ χρωστανε σε ενα σκασμο παικτες και εργαζομενους και συ γραφεις για 3 πανια ;Μουγκα στην στρουγκα ,αφωνια,συναλλαγη.Αλλα τι να πουνε ;ειναι και η διαχειριση του πεταλου στην μεση.Τα βαζεις με τον συνεταιρο;

Υγ2 η τελευταια παραγραφος ειναι παραλήρημα.Ξεδιαλυνε την να σου απαντησω. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tony_montana said:

Ετσι ντε.Γραψε οτι υπαρχει διαφορα στο αποτελεσμα της οπαδικης βιας επειδη στην πρωτη περιπτωση δεν σταθηκε ατυχος κανενας διερχομενος στα πεσιματα στο κεντρο της αθηνας ουτε δεν εφαγε κανενας αθωος ολλανδος νεοναζι εβραιος , τις μολοτωφ στο κεφαλι.

Ξαναγραψε ,οπως και τοτε ,ευαισθητε οτι οι αλλοι ηταν φασιστες οποτε ,δεν ηταν και τοοοοσοο κακο το σκηνικο.

Εννοειται οτι υπαρχει διαφορα.Την εχω βιωσει .Ειχα συγγενη που δολοφονήθηκε.Δεν εισαι ικανος να μου κανεις μαθημα περι δολοφονιας.

 Το νημα ειναι εκει ,πηγαινε διαβασε  αυτα που εγραψες.

Υγ 1.ΜΟΥΑΧΑΧΑ ,πανια λεει.Η ομαδα βαραει διαλυση σε ολα τα επιπεδα ,απο τον ιουλη  εχουν σπασει τα φρενα ,μας κανουν πλακα και τα χωρια,στο μπασκετ χρωστανε σε ενα σκασμο παικτες και εργαζομενους και συ γραφεις για 3 πανια ;Μουγκα στην στρουγκα ,αφωνια,συναλλαγη.Αλλα τι να πουνε ;ειναι και η διαχειριση του πεταλου στην μεση.Τα βαζεις με τον συνεταιρο;

 

….. για να στο κάνω 50αρακια.

Κρίμα είναι να πεθάνει κ ένα χαζεμενο 20χρονο που εχει πάρει λάθος δρόμο στην ζωή του κ έχει μπλέξει με τα σκατα (χουλιγκανισμός).

Ακόμα μεγαλύτερο κρίμα είναι να  φάει το κεφάλι του ένας οπαδός σαν κ εμένα που δεν ανακατεύεται με αυτά, αλλά παίρνει το ρισκο κ βρίσκεται σε μέρη που ξέρει ότι μπορεί να γίνει στραβή (πχ πηγαίνει στο κλαμπ).

Ακόμα μεγαλύτερο ένας τύπος που απλά πήγε για μπύρα κ γυρναγε σπίτι του.

Υγ. Αν ξαναγράψεις για υπαλληλικια σε εμένα ανύπαρκτε τυπακο θα χαθεί κάθε ίχνος ευγένειας. Είσαι άσχετος κ δεν γνωρίζεις τίποτα παραπάνω από ότι γράφει ο κεφτές. Μείνε στα σχόλια για γιαννικη μανταλο κ γενικά για πράγματα που μπορείς να έχεις άποψη. 

Εσύ προσωπικά να πεις σε εμένα για κραξιμο, μούγκα κ αφωνια είναι για να γελάνε κ οι πέτρες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οκ ξεφεύγουμε από το θέμα αλλά δεν θεωρώ αποτελεσματικό ακραίες αντιδρασεις συνδέσμους και στη δική μας περίπτωση ορίτζιναλ γιατί θα έχει ακριβώς τα αντίθετα αποτελέσματα δλδ πολλή κόσμος που έχει θέμα μαζί της θα τρέξει να υπερασπιστεί τη διοίκηση και για ότι κακό γίνει θα το ρίχνει στο σύνδεσμο . Το έχουμε δει το έργο πολλές φορές . 

Είναι εύκολο να γίνει πολλές φορές οι πιο θερμόαιμοι θέλουν κάπως να γίνει φασαρία αλλά έχοντας μεγαλώσει έρχομαι στα λόγια του χχ . Βλέποντας από έξω εδώ και πολλή καιρό χαίρομαι για τη σοβαρη , συνολική στάση της εντός και εκτός γηπέδου . 

Θεωρω πιο αποτελεσματικό να τους αφήνει να εκτίθενται ( παε ) χωρίς άλλοθι και δικαιολογίες άλλωστε η πίεση είναι ήδη αρκετή από το κόσμο ακόμα και με κλειστά γήπεδα και η συζήτηση πρέπει να είναι για το αγωνιστικό και όχι εξωαγωνιστικά . 

Link to comment
Share on other sites

Άπλα όλοι κάνουν υπομονή να μπούμε στο γήπεδο.

As simple as that.

Και αυτό θα γίνει.

Μετά , αν δεν το σώσει στο παρά ένα ( που υπάρχει ελπίδα ) θα γίνει της κακομοίρας.

Αλλά θα έχουμε γήπεδο. 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddie locked this topic
  • Eddie unlocked this topic

Όποιος θέλει να κοιμάται ήσυχος και ... με "ανοιχτά παράθυρα" που λένε κάποιοι ... νοσταλγικοί, ας μείνει στην οπαδική βία που προκαλείται από τους "αλήτες των γηπέδων" και βουρ να τους διώξουμε όλους αυτούς στο πυρ το εξώτερον για να γίνουνε τα γήπεδα εκκλησίες για να πηγαίνουν οι οικογένειες με τον παππού και τη γιαγιά.

Κατά τα λοιπά, για την οπαδική βία έχουν γράψει και μιλήσει άλλοι πολύ ειδικότεροι ημών σε χιλιάδες έρευνες, εκθέσεις, αναφορές κλπ. Και τι λένε μέσες - άκρες ?

Ότι η "οπαδική βία" είναι δύο ειδών και κατηγοριών.

Η πρώτη κατηγορία αφορά τις ηγεσίες των συνδέσμων (όπου βρίσκουν καταφύγιο και κάποιοι ποινικοί, πρεζέμποροι κλπ.) και τους περιβόητους "στρατούς" που δημιουργούν ιδιοκτήτες, πρόεδροι και παράγοντες των ομάδων. Και οι συγκεκριμένοι, αυτούς τους "στρατούς" δεν τους δημιουργούν για να υπερασπίσουν την ομάδα από ... διαιτητικά φαλτσοσφυρίγματα ή για να πάρουν Κύπελλα και Πρωταθλήματα. Τους δημιουργούν για να υπερασπίσουν δικά τους ΠΟΛΙΤΙΚΑ και -κυρίως- ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ συμφέροντα.

Να θυμηθούμε τον Κοσκωτά που είχε σκίσει τη μισή Ελλάδα και σε όλη τη διάρκεια της δίκης του φορούσε στο πέτο ΜΟΝΟ το σηματάκι του γαύρου ?

Τον "ευεργέτη" που ανέλαβε το ξεχρέωμα του γαύρου με τόση ... ανιδιοτέλεια όπως δείχνουν οι κύκλοι εργασιών των επιχειρήσεων του μετά από αυτό ?

Το πως και γιατί πήρε η Λαρισάρα το "κατουρημένο" Πρωτάθλημα ?

Τους βουλευτές επικεφαλής των πορειών διαμαρτυρίας αγανακτισμένων οπαδών για "αδικημένες" ομάδες (συνήθως σε Πειραιά και Θεσσαλονίκη) ?

Η δεύτερη κατηγορία αφορά τους παρακάτω στην ιεραρχία. Τους "πιτσιρικάδες" που φτάνουν μέχρι να πάρουν κανα πανί, να ανάψουν κανα πυρσό, καμιά ναυτική και το πολύ πολύ να πέσει καμιά φαπα και "σας τρέξαμε", "σας κάναμε", "σας δείξαμε", άντε και κανα βιντεάκι στο νετ.

Αυτή η δεύτερη κατηγορία, όπως λένε κοινωνιολόγοι, ψυχολόγοι, ψυχίατροι κλπ. λειτουργεί μέχρι και ευεργετικά για το Κράτος καθώς αποτελεί εκτονωτική διαδικασία καταπιεσμένων μαζών από φτώχεια, ανεργία, κοινωνική αδικία, ανισονομία και όλα τα "καλά" και "άγια" του ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ συστήματος.

Γιατί αν ο "πιτσιρικάς" δεν εκτονωθεί αλλού, δεν είναι δύσκολο να βρεθεί με κανα καλάσνικοφ έξω (ή και μέσα) από τα ... "Παλιά Ανάκτορα".

Κι αν είναι ένας ο "πιτσιρικάς", κλάειν, τον μπαγλαρώνουμε και τέλος. Αν είναι καμιά πενηνταριά, εκατό, αναλαμβάνει η φρουρά και λήγει το πανηγύρι.

Άμα όμως οι "πιτσιρικάδες" είναι τίποτα 10-15 χιλιάδες, τότε "αντίο λατρεμένο μου αστικό κράτος" με τα ωραία σου και τη βόλεψη σου ....

Κοντολογίς η "οπαδική βία" έχει άμεση σύνδεση με την ΠΟΛΙΤΕΙΑ και την ΠΟΛΙΤΙΚΗ. "Παιδί" τους είναι κι από τα πιο ... "χαϊδεμένα".

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφωνώ ρε νονε . Δεν μπορώ να δεχτώ ότι τα γήπεδα λειτουργούν σαν ανακουφιστική βαλβίδα για τη κοινωνία . Όση οπαδικη εμπειρία έχω μου δείχνει το αντίθετο . 

Πιστευω ότι οι αστυνομικοί προκαλούν και κλιμακώνουν τα επεισόδια γιατί το έχω δει και έχω ζήσει αλλά αυτό οφείλεται στην ανικανότητα τους η στη καυλαντα των μπάτσων και όχι από άνωθεν εντολή . Είναι και σαν θεωρίας σκευωρίας . 

Ίσα ίσα μέσα από το γήπεδο υποθάλπονται ομάδες που έχουν τη βία και προσπαθούν να επικρατήσουν στους συνδέσμους που ιδρύθηκαν και τους τρέχουν οπαδοί με αγνή αγάπη για τις ομάδες . Αυτό πρέπει να αντιμετωπίσει το κράτος και όχι τους συνδέσμους που προσφέρουν στις ομάδες και όχι μόνο . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Άλλο οι οπαδοί , άλλο η οπαδική βία . Η οπαδική βία βολεύει γιατί διχάζει το πιο επικίνδυνο για τους κυβερνωντες κομμάτι μιας κοινωνίας που βράζει . ειδανε  τι έγινε πέρσι ν.Σμύρνη όταν για ένα απόγευμα  ενώθηκαν ετερόκλητοι οπαδοί πίσω από ένα κοινό σκοπό  .

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AG21 said:

Πιστευω ότι οι αστυνομικοί προκαλούν και κλιμακώνουν τα επεισόδια γιατί το έχω δει και έχω ζήσει αλλά αυτό οφείλεται στην ανικανότητα τους η στη καυλαντα των μπάτσων και όχι από άνωθεν εντολή . Είναι και σαν θεωρίας σκευωρίας . 

Δηλαδή, θέλεις να μου πεις ότι το 07 περάσανε τον "στρατό" των γαύρων συνοδεία σε όλη την Αθήνα από το νότο μέχρι τον βορρά και ... ξαφνικά στη Μεσογείων λίγο πριν τον Σταυρό από "ανικανότητα ή καυλάντα" ... αποφασίσανε όλοι μαζικά να την κάνουνε για κανα "Έβερεστ" ή κανα "Γρηγόρη" (τα ... στέκια τους δηλαδή) για καφεδάκι και ζαμπονοτυρόπιτα ???

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Νονός said:

Δηλαδή, θέλεις να μου πεις ότι το 07 περάσανε τον "στρατό" των γαύρων συνοδεία σε όλη την Αθήνα από το νότο μέχρι τον βορρά και ... ξαφνικά στη Μεσογείων λίγο πριν τον Σταυρό από "ανικανότητα ή καυλάντα" ... αποφασίσανε όλοι μαζικά να την κάνουνε για κανα "Έβερεστ" ή κανα "Γρηγόρη" (τα ... στέκια τους δηλαδή) για καφεδάκι και ζαμπονοτυρόπιτα ???

Το απαντώ αλλά δεν θεωρώ ότι υπάρχει κάποια άνωθεν εντολή γιατι υπάρχει και η  στραβή . Ανικανότητα , καυλαντα των μπάτσων η απροθυμία να τους σέρνουν στα γήπεδα ίσως πάντως όχι κάποια θεωρία σκευωρίας για τις κυβέρνησης να θέλουν επεισόδια για να ξεκαυλωνουν οι πιτσιρικάδες . Μου κάνει άλλη μια θεωρία σκευωρίας όπως τα εμβόλια κτλ 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×