Jump to content

Στάδιον "Νίκος Γκούμας"


Guest dikoudis63
 Share

Recommended Posts

Guest ALati
?

 

Το χειρότερο είναι να πάθεις Αλτσχάιμερ και να έχεις διάρροια. Δεν ξέρεις που να πας να χέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Καίγεται ο κώλος μας σε άλλα τοπίκια ρε. Αυτή τη δουλειά θα κάνουμε τώρα ?

Κι αν έβαζε κι ο Ιεχωβάς ο Χατζής το τελευταιο θα ήταν 6 τα τεμάχια.xD

Edited by ALati
Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Να χώσω και την πορεία στο Ουέφα να γονατίσετε ρε ?

12 χρονών σε μια Φιλαδέλφεια να φλέγεται. Ειδικά με την ΚΠΡ.

Πως να μην αρρωστήσω με το Δικέφαλο ?

Link to comment
Share on other sites

Σε πρόλαβαν ... άλλοι :

 

[video=youtube;OiVTNCnJQHA]

 

Σιγά μη σκίσετε κανένα καλσόν με το ... υπερατού της Πόρτο. xD

Είπαμε "πούστικο πράμα τα γεράματα" αλλά έχουν και τα ... καλά τους. :fuck:

 

:bye:

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Για πες ρε γέροντα το όνομα του τερματοφύλακα της ΚΠΡ. Άντε να σε δω. ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕππππππππππππ άστο Google ήσυχοοοοοο.

xD

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

:drinks: Γι αυτό γράφεις στο thread των γερόντων. Εδώ μέσα νικάμε το Αλτσχάιμερ. :drinks:

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει αν το πατε ετσι να βαλω και γω στιγμιοτυπα απτον αγωνα

ΑΕΚ-Βοιβοντινα ουεφα καπ το 1975-76

που οι γονεις μου σκεφτοντουστανε να με κανουν.

 

Ραμολιμεντα ειστε δω τελικα.

 

Πορνογεροι .

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα αναφερθώ στον τελευταίο αγώνα που είδα στην Νέα Φιλαδέλφεια,μιας και ήταν κανα εικοσαήμερο πριν κατεδαφιστεί το γήπεδο.

Ήταν ο αγώνας κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ(0-1).

Επίσης,σε έναν αγώνα με ιδιαίτερο συμβολισμό,το τελευταίο παιχνίδι του Μανωλά στο ΑΕΚ-Ξάνθη,με λίγο κόσμο και μια σύντομη βροχόπτωση.

 

Έβλεπε τις προάλλες κάποια στιγμιότυπα σε αγώνα ΑΕΚ-ΠΑΟ του 1984.Ο ΠΑΟ τότε ήταν βέβαιος πρωταθλητής και η ΑΕΚ 6η ή 7η.

Μου έκανε εντύπωση ότι ένα πολύ μεγάλο μέρος του γηπέδου ήταν οπαδοί του Παναθηναϊκού,περίπου 20 χιλιάδες(!).

Ήταν κανένας απο όσους πρόλαβαν εκείνη την εποχή στο γήπεδο;

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Μαύρη εποχή. Και με το γαύρο το έχουμε πάθει αυτό. Ήθελε ο Ζαφειρόπουλος να κάνει τον κονιόρδο.

Κάποιες εποχές μας έβαζε και μισούς-μισούς στη σκεπαστή κι έχανε η μάνα την κόρη.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες εποχές μας έβαζε και μισούς-μισούς στη σκεπαστή κι έχανε η μάνα την κόρη.

 

Την πρώτη χρονιά τη χώρισε δεξιά-αριστερά με μια σειρά "καπελλάκηδες" από πάνω μέχρι κάτω. Στο ημίχρονο παίχτηκε η Φατμαγκιούλ ολάκερη. Τόσος "έρωτας" ....

Την επόμενη έβαλε -και καλά- μυαλό και τη χώρισε πάνω-κάτω. Απλά να θυμίσω ότι ΔΕΝ υπήρχε συρματόπλεγμα .... "Αγάπη πού 'γινες δίκοπο μαχαίρι".

:D

Link to comment
Share on other sites

Guest ALati

Η κωμωδία ήταν που είχαν φυτέψει έναν καιρό και τριανταφυλλιές μπροστα από τη σκεπαστή xD

Link to comment
Share on other sites

Πολλά θυμάμαι αλλά νομίζω περισσότερο το παιχνίδι με Spartak με την ανατροπή (πρέπει να μας είχε παει δυο ωρες πριν ο πατέρας μου) και η φιεστα με παοκ (το στρωμα που καιγόταν κυρίως χαχαχαχα)

 

 

 

Eμενα μου εχει μεινει ενας αγωνας με το Παγκρατι στο Μοσχος που εδωσα μια σφαλιαρα στον

Νασο Χουμπαυλη ο οποιος ειχε ερθει απελπιστικα κοντα στο καγκελακι που καθομουν - αιωρουμουν .

 

Ωραιες εποχαι γεματες αγνη αγαπη για την Ενωση .

 

 

Με τη νίκη αυτή είχαμε βγει κορατς και νικησαμε με 2 πόντους με αυτους να χανουν τρίποντο τελευταία επίθεση ?

 

Αν ναι, τα τελευταια 3 λεπτά πρέπει να είχαν πάθει συντονισμό τα αυτιά μου και άκουγα μόνο ένα μακρόσυρτο "ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι" το οποίο πέρασε κάνα δεκάλεπτο αφου φύγαμε, δεν άκουγα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

21/10/84 AEK – Πιερικός 7-2 (11’, 17’, 63’ Δίντσικος, 12’, 60’ Σάντμπεργκ, 25’, 56’ Μαύρος) ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΝΦ

27/01/85 AEK – Αιγάλεω 5-2 (40', 46', 56', 62', 90' Μαύρος) ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ

 

με το αιγαλεω θυμαμαι ηλιος και χαρτακια καπνος απο τσιγαρα και τον θωμα να βαζει γκολ με κεφαλια ψαρακι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest porosi21

θα μεινει για παντα χαραγμενο στη μνημη το 1ο μου ευρωπαικο ματς στο Πρωταθλητριων ΑΕΚ - Δυναμο Δρεσδης

 

[video=youtube;e5n1CUNLCvo]

Link to comment
Share on other sites

1. 1997 Το ματς με γαυρο που για πρωτη φορα θα ερχοταν ο Φτουσαν με την κοκκινη φανελα και την Κυριακη αναβληθηκε λογω καταιγιδας. Ειχα μπει βρεγμενος σαν παπι μεσα στο γηπεδο, διοτι η βεσπουλα που ερχομασταν απο πλατεια Ομονοιας με τον κουμπαρο μου, επεσε στα νερα του ξεχειλισμενου Ποδονιφτη, ανεβαινωντας προς Νεα Φιλαδελφεια από τον παράδρομο της Ριζουπολης. Την επόμενη μέρα επίσης με το γηπεδο-κολαστηριο και τον γαυρο να τρωει 2 μπαλακια, ενω ηταν για 4.

 

2. 1991 AEK-Σπαρτακ Μοσχας, επική ανατροπή και ενα γήπεδο να συντονιζεται και να τριζουν οι κερκιδες απο το παραλληρημα!

 

3. 1993 ΑΕΚ γαυρουλης τελευταιο ματς πρωταθληματος με το '30 γαυροι ηρθαν στο τζαμι' και θυμαμαι οτι η σκεπαστη μιαμιση ωρα πριν ηταν φισκα και εβγαζε φωτιες για το 2ο σερι πρωταθλημα

 

4. 1996 ΑΕΚ -ζμπαουγκ 4-0 με το γηπεδο να φωναζει 'aek oΛΕ ΟΛΕ, ΑΕΚ ΟΛΕ ΟΛΕ, ΑΕΚ ΟΛΕ ΟΛΕ ΠΟΣΑ ΘΑ ΦΑΣ ΜΙΧΟΠΟΥΛΕ' και ο ζμπαουγκ ηταν (και ειναι απο μια σοβαρη ΑΕΚ) για 6 γκολ!

 

5. 1993 ΑΕΚ λαγος 3-1 και 'Ο πιο καλος ο βιαστης ειναι ο Χαρης Κοπιτσης'

 

Περα ολων των αγωνων ομως, ποτε δεν βγαινει απο την καρδια ο ποδαροδρομος απο τον σταθμο του Περισσου, η στροφη στην οδο Σμυρνης και η σεισμικη δονηση απο μακρια απο τις φωνες μεσα στην σκεπαστη και το ριγος να μπεις μεσα, η οχλαγωγια στα παλια κιτρινα εκδοτηρια για να βρεις ενα εισητηριακι, η φραπεδια στην Βυζαντινη Γωνια, οι συζητησεις στο Προπατζηδικο του Σιμου πισω απο την Καππαδοκιας και ο 'ελεγχος' εισητηριων σε πιθανους αλλόθρησκους στα στενακια γυρω απο την Καππαδοκιας που ηθελαν να ερθουν ξεκαρφωτοι στο γηπεδο μας, η 'υποδοχη' στο πουλμαν με τις ομαδες των αντιπάλων, οι απογευματινες/βραδινες 'βολτες' μεσα στο Αλσος της ΝΦ για να θαυμασουμε τα λιονταρια....ο αερας της Νεας Φιλαδελφειας και των γυρω περιοχων μοσχοβολουσε ΑΕΚ. Απο τον σταθμο των Πατησιων μεχρι την Νεα Ιωνια, απο την στροφη της Ρενω μεχρι το Αλσος, απο τον Περισσο μεχρι την Εθνικη Οδο.

 

ΑΕΚ ΡΕ ΜΟΝΟ ΑΕΚ!

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×