Jump to content

AEK 2013-14


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

Από που να αρχίσει και που να τελειώσει κανείς...

 

Οπως ήταν γνωστό από τη Γενική Συνέλευση της Τρίτης, η ΑΕΚ θα αγωνίζεται του χρόνου στην τρίτη κατηγορία.

 

Αυτό επισημοποιήθηκε την Πέμπτη, αφού ο Ανδρέας Δημητρέλος υπέγραψε την δήλωση και στην συνέχεια την έστειλε στην Football League, γνωστοποιώντας πως η Ένωση δεν θα μετέχει στο νέο πρωτάθλημα. Οπερ σημαίνει πως θα συμμετάσχει στη Football League 2.

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο στον «Τίγρη» από ΕΕΑ

Το ρεπορτάζ του gazzetta.gr δικαιώνει η αρνητική γνωμοδότηση της ΕΕΑ για την παρουσία του Δημήτρη Μελισσανίδη στα κοινά της ΑΕΚ.

 

 

 

Διάβασε περισσότερα στο: Άκυρο στον «Τίγρη» από ΕΕΑ | gazzetta.gr

Follow us: @gazzetta_gr on Twitter | gazzetta.gr on Facebook

 

Και αυτό γιατί η παρουσία του γιου του Γιώργου Mελισσανίδη, γιου του Δημήτρη, στην κοινοπραξία που αγόρασε το 33% του OΠAΠ απαγορεύει στον «Τίγρη» την (τυπική) συμμετοχή του στα διοικητικά της AEK.

 

H EEA στη γνωμοδότησή της αναφέρει επικαλούμενη τον νόμο 2725 του 1999 (άρθρο 3, παρ. 1, 6, 7 και άρθρο 69, παρ. 8), ότι: «Προκύπτει με σαφήνεια κώλυμα για τη συμμετοχή καθ' οιονδήποτε τρόπο φυσικού προσώπου στα όργανα διοίκησης ή μετοχικής σύνθεσης αθλητικής Aνώνυμης Eταιρείας εάν συγγενικό του πρόσωπο πρώτου βαθμού συμμετέχει καθ' οιονδήποτε τρόπο σε οργανική διοικητική ή μετοχική σύνθεση καθ' οιοδήποτε τρόπο με την Aνώνυμη Eταιρεία με την επωνυμία OΠAΠ».

Link to comment
Share on other sites

Μαλακία ρεπορτάζ. Σε ερασιτεχνικό ποδόσφαιρο δεν υπάρχει κανένα ασυμβίβαστο και όταν ανέβει δίνει τις μετοχές στη κυρά Κατίνα απέναντι από το σπίτι του και το παίζει άρχοντας.

Εδώ κελαηδούσε ο Μάκαρος στην Καβάλα και κελαηδάει ο Μπέος στο Βόλο, που έχουν μπει μέσα για όλο τον ποινικό κώδικα, αλλά όχι για τα ασυμβίβαστα τους με το ποδόσφαιρο.

Το μισό και βάλε ελληνικό ποδόσφαιρο διοικεί με ασυμβίβαστο.

Και μου λέτε ότι θα έχει πρόβλημα ο άνθρωπος που του παρέδωσαν με κορδέλα τον ΟΠΑΠ;

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλα του χρονου δε θα παιζουμε σε Ερασιτεχνικο πρωταθλημα. Ελπιζω, δλδ.

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλα του χρονου δε θα παιζουμε σε Ερασιτεχνικο πρωταθλημα. Ελπιζω, δλδ.

 

Ετοιμάσου για μεγαλομέτοχος. :o

Το τελευταίο που απασχολεί είναι ποιος θα φαίνεται μεγαλομέτοχος.

Link to comment
Share on other sites

Mε βαση αρθρο που διαβασα, το συγκεκριμενο απασχολει (υποτιθεται) τον ιδιο

Link to comment
Share on other sites

Έλα μωρέ γνωστό είναι το έργο... Κάτι θα στραβώσει μετά από καιρό και μετά θα λέμε για το κράτος που κρατάει την ΑΕΚ μικρή και υπόδουλη και διώχνει τον Τίγρη μακριά της και για τον κόσμο που δεν στήριξε την προσπάθεια της ομάδας και του Τίγρη για αναγέννηση.

Link to comment
Share on other sites

Mε βαση αρθρο που διαβασα, το συγκεκριμενο απασχολει (υποτιθεται) τον ιδιο

 

Πρέπει να τον απασχολεί βαθύτατα όσο καπνίζει το πούρο του, ξύνει το δεξί παπάρι του και αγναντεύει το Αιγαίο.

Και ενώ πριν λίγες μέρες, τσίμπησε ένα από τα φιλέτα του Δημοσίου.

Πρέπει να έχει μεγάλο άγχος. :)

Link to comment
Share on other sites

Έλα μωρέ γνωστό είναι το έργο... Κάτι θα στραβώσει μετά από καιρό και μετά θα λέμε για το κράτος που κρατάει την ΑΕΚ μικρή και υπόδουλη και διώχνει τον Τίγρη μακριά της και για τον κόσμο που δεν στήριξε την προσπάθεια της ομάδας και του Τίγρη για αναγέννηση.

 

Αμα ψηφίσετε Τσίπρα και του πάρει τον ΟΠΑΠ, θα γίνει.:D

Link to comment
Share on other sites

Κανένας Τσίπρας, μόνο στραβοσουγιάς πλέον.

 

Εννοείται, γαμιέται ο Μιχαλολιάκος και ο Κασιδιάρης.

Link to comment
Share on other sites

Ζω για τη στιγμη που το τόπικ "τίγρη τώρα που ήρθες" (όταν ανοίξει) θα αποκτήσει τις διαστάσεις του "τίγρη όταν έρθεις".

Link to comment
Share on other sites

Να ανοίξουμε ένα "Τίγρη όταν έρθεις" λέτε ή θα είναι γκαντεμιά;

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα, μην το ανοίξει κανείς. Έχω το copyright.

Θα το ανοίξω όταν όλα θα είναι έτοιμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ διάβασα οτι παίζει και το κόλπο του κόκκαλη: η ΑΕΚ εκτός στοιχήματος και ούτε γάτα ούτε ζημιά..(και στα παπάρια μας και το στοίχημα, ας είναι καλά το ιντερνετ)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ διάβασα οτι παίζει και το κόλπο του κόκκαλη: η ΑΕΚ εκτός στοιχήματος και ούτε γάτα ούτε ζημιά..(και στα παπάρια μας και το στοίχημα, ας είναι καλά το ιντερνετ)

 

Δεν ειναι ιδιες οι περιπτωσεις γιατι ο πρακτορας ειχε αναλαβει μονο το τεχνολογικο κομματι, δεν ηταν (κυριος) μετοχος της εταιριας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ιδιες οι περιπτωσεις γιατι ο πρακτορας ειχε αναλαβει μονο το τεχνολογικο κομματι, δεν ηταν (κυριος) μετοχος της εταιριας.

 

Ούτε ο Μελ είναι, ο γιος είναι.

Μη δεις μεγαλομέτοχο τον Ντούγιαν...

Αλλά επειδή από εδώ και πέρα έχω ορκιστεί να είμαι οπαδός ορκ-ουγκ και τον Αλεξανδρή να βάλει μεγαλομέτοχο, σαν πηθίκι θα πηδάω.

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

Ούτε ο Μελ είναι, ο γιος είναι.

Μη δεις μεγαλομέτοχο τον Ντούγιαν...

Αλλά επειδή ότι από εδώ και πέρα έχω ορκιστεί να είμαι οπαδός ορκ-ουγκ και τον Αλεξανδρή να βάλει μεγαλομέτοχο, σαν πηθίκι θα πηδάω.

 

αν μπουν οι μπουλντόζες θα ανοιξω και τόπικ καλωσορίσματος στον πιο αδικημένο τερματοφύλακα έβερ

Καλωσήρθες Θεολόγη και έτσι

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα βεβαια δεν εχουμε μπουλντοζες αλλα μια ομαδα που στηθηκε εκτων εσω για να πεσει (λεω εγω),''πληροφοριες απο το περιβαλλον του Τιγρη'' και ρεπορταζ για τα καθισματα του κολυμβητηριου και το ποσο καλη ακουστικη εχει το γηπεδο της Γιουβεντους. Να μην αναφερθω στα κωμικοτραγικα που αφορουν το αγωνιστικο τμημα

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα βεβαια δεν εχουμε μπουλντοζες αλλα μια ομαδα που στηθηκε εκτων εσω για να πεσει (λεω εγω),''πληροφοριες απο το περιβαλλον του Τιγρη'' και ρεπορταζ για τα καθισματα του κολυμβητηριου και το ποσο καλη ακουστικη εχει το γηπεδο της Γιουβεντους. Να μην αναφερθω στα κωμικοτραγικα που αφορουν το αγωνιστικο τμημα

 

Σωστός, αλλά αυτό δεν αναιρεί το γεγονός ότι αν δεν γίνουμε ορκ ως οπαδοί, δεν πρόκειται να δούμε άσπρη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

ρε μη προβληματιζεστε για τιποτα... παραθυρακια υπαρχουν και αν δεν υπαρχουν.... θα ανοιξουν. ο,τιδηποτε αρνητικο γραφεται, θα πρεπει να εκλαμβανεται ως λασπολογια και μονο στην προσπαθεια της αναγεννησης της ομαδας. ολα πλεον εχουν βρει τον δρομο τους, ειναι θεμα χρονου να επισημοποιηθει η μεγαλη επιστροφη του Τιγραρου και αυτο τσουζει και θα τσουξει πολλους. και οπως λεει και ο Μιτσακλας, ο,τι πει το μεγαλο αφεντικο! Ντουσαν ? Ναι, Ντουσαν. ο,τιδηποτε!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα άλλο ζήτημα βέβαια. Να ΘΕΛΕΙ ο γατούλης να πάρει την ΑΕΚ και να έχει σκοπό να βάλει από το πορτοφόλι του 1 (ΕΝΑ) ευρώ. Γιατί μέχρι τώρα, όλα στο τζάμπα είναι. Το ότι δεν υπάρχει επίσημη τοποθέτηση δεν μου λέει κάτι γιατί ακόμα η ΠΑΕ δεν έχει πτωχεύσει. Με προβληματίζει όμως που όλα ξεκίνησαν από ένα ΑΔΕΙΑΣΜΑ του Χ"ιωάννου στον γατούλη. Το οποίο τα αρδάκια το μετέφρασαν όπως βόλευε και είχαμε σώτο διαπλανητικό.

 

Σχετικά με τη στημένη πτώση της ΑΕΚ στη Β εθνική, δεν πιστεύω ότι υπάρχει έστω και ένας ΑΕΚτζής που να πιστεύει ότι δεν ήταν στημένη. Το θλιβερό είναι ότι κάνουμε πως δεν το είδαμε.

Link to comment
Share on other sites

Σταυρε, ο κοσμος δε μπηκε στη διαδικασια να εξετασει αν η πτωση ηταν στημενη ή οχι, διοτι το χαπι χρυσωθηκε κατευθειαν με την υποτιθεμενη ελευση του τιγρακου. απο την επομενη κιολας μερα ακουσαμε/διαβασαμε για το Αγια Σοφια Αρενα και τα μεγαλα σχεδια του Μελ...

 

9 Ιουνιου, ημερομηνια εκλογων στην ΕΡΑ, θα ξερουμε, ισως δουμε και καμια μακετα ξερω 'γω :P

Link to comment
Share on other sites

  • George_D featured this topic
  • George_D unfeatured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×