Jump to content

Recommended Posts

Το κατάλαβα γιατί ενώ μοιράστηκε σε όλα τα μέσα δεν είχε - σωστά- τη ταμπέλα της ΠΑΕ. Μπράβο του . Καταπληκτική κίνηση . ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΕΚ . 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
36 minutes ago, stavros 9-11 said:

Εσύ που είσαι;

Απλως λεω μετα το ντου στα γραφεία σαν να ηρέμηςε πολυ η φαση.

Ασε που τι να κανω εγω που γαβγίζω στο ΚΜ.

Εγω ειμαι το θεμα;

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, baRon21 said:

Απλως λεω μετα το ντου στα γραφεία σαν να ηρέμηςε πολυ η φαση.

Ασε που τι να κανω εγω που γαβγίζω στο ΚΜ.

Εγω ειμαι το θεμα;

Εσύ δηλαδή γιατί να μην είσαι το θέμα; Είναι πιο πολύτιμος ο χρονος σου από τον δικό μας; Πιο σημαντικές οι υποχρεώσεις και οι δουλειές σου; Θέλω να πω ότι τρόπος υπάρχει πάντα να βοηθηθεί μια κατάσταση. Είτε μέσα στην ορίτζιναλ, είτε μέσα σε κάτι άλλο, αλλα με πραγματική παρουσία, με το ονοματάκι μας, με το κεφαλάκι μας στη διάθεση του εκάστοτε μαφιόζου κλπ.

Αν επιλέγεις να περιορίζεις την επαφή σου με την ΑΕΚ στο ΚΜ και στο Facebook, καλά κάνεις. Αλλά μη ζητάς πράγματα από άλλους όταν εσύ δεν είσαι διατεθειμένος να θυσιάσεις χρόνο, να παίξεις το κεφάλι σου, γενικά να ζοριστεις λίγο "για το καλό της ΑΕΚ" που έλεγε κι ο Χατζηχρήστος. Το Δωματιακι ξέρεις που είναι, ξέρεις πότε ανοίγει, περνα καμία βόλτα να γνωρίσεις κόσμο, να καθιερώσεις την παρουσία σου, να μπορείς μετά από λίγο να πεις και μια γνώμη για την ανακοίνωση του Τσαταλη, να προτείνεις κάτι σε απάντηση κλπ. Δεν θα είναι εύκολο, θέλει δουλειά, μπορεί να φας και καμία φαπα γιατί δυστυχώς δεν κυκλοφορεί μόνο το αφαν γκατε της κοινωνίας σε τέτοιους χώρους.

Αλλα μάλλον καλό είναι και το ΚΜ τελικά ε; Που να μπλέξεις τώρα...

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 7
Link to comment
Share on other sites

Σχετικό άσχετο με τη κουβέντα σας αλλά είδα κάτι το Σάββατο και μου έκανε εντύπωση.  Ήρθε και κόλλησε στο τοπικ της ηλικίας.  

Έχω χρόνια να πάω πέταλο για να έχω άποψη του κόσμου αλλά λόγο ότι βρέθηκα με το διάρκειας μου το Σάββατο εκεί ( όχι από σύνδεσμο)  πρόσεξα κάτι που το είδαμε και στο γκαλοπ εδώ. 

Ο οπαδικος μας κόσμος του Σαββάτου ήταν ηλικιακά από 30 και πάνω και ειδικά 35-50. Είναι προφανώς οι ίδιοι που θυμάμαι εγώ πριν σχεδόν 20 χρόνια σαν 18- 30 που τρεχαμε μαζικά να ακούσουμε ΧΧ να μας μιλάει για την ΑΕΚ.  Τότε που εγώ ήμουν 22-25 χρόνων και ένιωθα / ήμουν μεγάλος σε σύγκριση με τους υπόλοιπους...  

Μπορεί και να κάνω λάθος δεν έχω εικόνα πλέον απλά μου έκανε εντύπωση γιατί έψαχνα 20-25 ετών οπαδό και δεν έβρισκα.  

Ίσως φταίει το ίντερνετ,  τα σοσιαλ που μπαίνουν οι πιτσιρικάδες και καλύπτονται πλέον από αλλού χωρίς να έχουν την ανάγκη να αραξουν σε κάποιο σύνδεσμο και να οργαγωθουν.  Δεν ξέρω αλλά προφανώς αλλάζουν οι καιροί.  

Το πιο τραγικό ήταν για μένα να βλέπεις 40+ άτομα να θέλουν να πηδήξουν κάγκελα απο ύψος και να περάσουν το σεκούριτι για να πάνε στα <<επίσημα>> και η μισή παρέα να λέει στην άλλη.  Ρε μαλακές μεγαλώσαμε γιαυτα είμαστε πλέον 40αρης.  Βλέπεις π.χ. και το Σταύρο παραπάνω που πιο παλιά δεν θα ήταν τόσο ευγενικός και η απάντησε θα είχε δυο λέξεις . 

Θα μου πει κάποιος ότι έμπαιναν μόνο διαρκείας το Σάββατο . Ποιος πιτσιρικάς μπορεί να τα πληρώσει .  Οκ αλλά αν ένας πιτσιρικάς ήθελε να μπει ένα τουρνικιε δεν θα του ήταν εμπόδιο.  Σε αυτό είμαι σίγουρος . 

Το ίδιο θα βλέπουμε και στη ΝΦ προφανώς αλλά ευτυχώς θα σπάει από τα πάρα πολλά παιδιά που θα έρχονται με διάρκειας από τους γονείς τους και στη ριζουπολη δεν είχαν έρθει.  

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, stavros 9-11 said:

Αν επιλέγεις να περιορίζεις την επαφή σου με την ΑΕΚ στο ΚΜ και στο Facebook, καλά κάνεις. Αλλά μη ζητάς πράγματα από άλλους όταν εσύ δεν είσαι διατεθειμένος να θυσιάσεις χρόνο;

Κοιτα επειδη εχω δει οπως λεει και ο @AG21 απο πανω οτι δεν εισαι και το πιο ευγενικό ατόμο,το εκτιμω που δεν μου έριξες ηδη και δεν θελω να ξεκινησω την ημέρα μου με το να φαω χριστοπαναγια.

Το οτι εχω επιλέξει να μην ασχολουμαι ενεργα με το οπαδικό κίνημα της ΑΕΚ δεν μου αφαιρεί να ζητάω απο ατομα που έχουν επιλέξει να το κανουν κατι. Ετσι το βλεπω.

Δηλαδη πχ επειδη εχω επιλέξει να μην ασχολουμαι με το να ειμαι δήμαρχος ενός χωριού, δεν θα επρεπε να ζητησω απο τον δήμαρχο να φτιαξει μια λακκούβα σε εναν δρομο επειδη εγω αφιερώνω τον χρονο μου αλλου; Φυσικα ο δήμαρχος αποζημιώνεται χρηματικα, σαν παράδειγμα το θέτω.

Σαν ένα σχολιο που είχα κανει σε ένα βιντεο για το γηπεδο και ενας μου απαντησε πηγαινε να βοηθήσεις και εσυ αν θες να μπεις και κατι τετοια.

Σιγουρα τα ατομα που ειστε στην R εχετε θυσιάσει πολλα οπως γραφεις και εσυ απο πανω και θα καλείστε παντα να θυσιάζεστε και αλλα, σιγουρα με επιλογή σας.

Σορρυ αν «ακούστηκε» παραπανω εριστικό απο οσο θα επρεπε το προηγουμενο μου ποστ.

Απλως επειδη ο ττ στις τελευταίες ανακοινωσεις επιτίθεται ευθέως στον κοσμο, δεν ξερω γιατι δεν έχουν βγαλει μια ανακοίνωση.

Σιγουρα οπως λες αλλο το να βγαινω και να μιλαω εγω ανώνυμα στο ΚΜ και αλλο εσεις.

Πληρωμενη απάντηση ομως και σε ευχαριστω που καθίσεις και την εγραψες 0600 το πρωι, νομιζα οτι θα ετρωγα βρισίδι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, baRon21 said:

.

Το οτι εχω επιλέξει να μην ασχολουμαι ενεργα με το οπαδικό κίνημα της ΑΕΚ δεν μου αφαιρεί να ζητάω απο ατομα που έχουν επιλέξει να το κανουν κατι. Ετσι το βλεπω.

 

Δεν πολλή κολλάει αυτό.  Σορρι.  Δλδ ενώ έχεις κάνει μια τέτοια επιλογή να μην συμμετέχεις να ζητάς πράγματα από άτομα που έκαναν αυτή την επιλογή. Οπως και η ίδια επιλογη σου ενώ ασχολείσαι τόσο πολλή με την ΑΕΚ.  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, baRon21 said:

Πληρωμενη απάντηση ομως και σε ευχαριστω που καθίσεις και την εγραψες 0600 το πρωι, νομιζα οτι θα ετρωγα βρισίδι.

Άντε ΓΑΜΗΣΟΥ ΡΕ

 

#kai_etsi_xekinise_o_kavgas

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, AG21 said:

Δεν πολλή κολλάει αυτό.  Σορρι.  Δλδ ενώ έχεις κάνει μια τέτοια επιλογή να μην συμμετέχεις να ζητάς πράγματα από άτομα που έκαναν αυτή την επιλογή. Οπως και η ίδια επιλογη σου ενώ ασχολείσαι τόσο πολλή με την ΑΕΚ.  

Μαγκες δεν μενω μόνιμα Ελλάδα. Τωρα για το φανταρικο εχω ερθει ένα χρονο.

πολυ πιο ευκολα ασχολουμαι μέσω ΚΜ και λοιπών μμδ. Ασε που δεν νομιζω οτι πρεπει να υπαρχει καποια συσχέτιση μεταξύ του ποσό ασχολεισαι με την ΑΕΚ μέσω την μμδ και ποσό μέσω του οργανωμένου οπαδικού κινήματος. 
Τελειως διαφορετικα πραγματα για εμενα, αλλα παιζει ρολο του που εχεις μεγαλωσει, πως εχεις μεγαλωσει και το ποτε φυσικα.

Anyways σεβαστή η αποψη σου, αλλα και παλι δεν ζήτησα κανεναν λογο, Σορρυ αν φανηκε ετσι.

Αν στο κατω κατω δεν γινεται για αλλους λογους που δεν ξερω να βγει την τωρινη χρονική στιγμη ανακοίνωση κατα ττ οκ, νο προμπλεμ, δεν εγινε και τιποτα, συνεχίζουμε.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, baRon21 said:

Μαγκες δεν μενω μόνιμα Ελλάδα. Τωρα για το φανταρικο εχω ερθει ένα χρονο.

πολυ πιο ευκολα ασχολουμαι μέσω ΚΜ και λοιπών μμδ. Ασε που δεν νομιζω οτι πρεπει να υπαρχει καποια συσχέτιση μεταξύ του ποσό ασχολεισαι με την ΑΕΚ μέσω την μμδ και ποσό μέσω του οργανωμένου οπαδικού κινήματος. 
Τελειως διαφορετικα πραγματα για εμενα, αλλα παιζει ρολο του που εχεις μεγαλωσει, πως εχεις μεγαλωσει και το ποτε φυσικα.

Anyways σεβαστή η αποψη σου, αλλα και παλι δεν ζήτησα κανεναν λογο, Σορρυ αν φανηκε ετσι.

Αν στο κατω κατω δεν γινεται για αλλους λογους που δεν ξερω να βγει την τωρινη χρονική στιγμη ανακοίνωση κατα ττ οκ, νο προμπλεμ, δεν εγινε και τιποτα, συνεχίζουμε.

Οκ κατανοητό και σεβαστό .  Γιατί όταν έγραψες επιλογή πήγε το μυαλό μου σε κάποια αντίληψη πιθανών λανθασμένη.  

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, baRon21 said:

Κοιτα επειδη εχω δει οπως λεει και ο @AG21 απο πανω οτι δεν εισαι και το πιο ευγενικό ατόμο, το  εκτιμω που δεν μου έριξες ηδη και δεν θελω να ξεκινησω την ημέρα μου με το να φαω χριστοπαναγια.

Ρε πες του να πα να γαμηθει του αγενεστατου.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, AG21 said:

 Οπως και η ίδια επιλογη σου ενώ ασχολείσαι τόσο πολλή με την ΑΕΚ.  

Προσωπικά όταν ήμουν μικρότερος ασχολιόμουν και γω πολύ με την ΑΕΚ, είχα πάει στα 18-19 μου 2-3 φορές και σε εκδηλώσεις συνδέσμων, καθώς και 1-2 φορές για άραγμα στο Δωματιάκι αλλά μέχρι εκεί ποτέ δεν ήμουν γραμμένος σε σύνδεσμο και γενικά δεν μπλέχτηκα στο οπαδικό κίνημα (πέρα απ' το να πηγαίνω κάθε Κυριακή στο πέταλο ή να πηγαίνω πχ στα συλλαλητήρια της R για το γήπεδο). Όχι από αρνητική άποψη για τους οργανωμένους (αλλιώς δεν θα κανα ούτε αυτά τα λίγα που έκανα) απλά δεν έβρισκα ιδιαίτερα τον λόγο.

Κακά τα ψέματα, με το κόψιμο των εκδρομών ο ρόλος του οπαδικού κινήματος άλλαξε πάρα πολύ και περιορίστηκε, είναι τελείως διαφορετικές οι εποχές πλέον.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, AlexKR21 said:

Προσωπικά όταν ήμουν μικρότερος ασχολιόμουν και γω πολύ με την ΑΕΚ, είχα πάει στα 18-19 μου 2-3 φορές και σε εκδηλώσεις συνδέσμων, καθώς και 1-2 φορές για άραγμα στο Δωματιάκι αλλά μέχρι εκεί ποτέ δεν ήμουν γραμμένος σε σύνδεσμο και γενικά δεν μπλέχτηκα στο οπαδικό κίνημα (πέρα απ' το να πηγαίνω κάθε Κυριακή στο πέταλο ή να πηγαίνω πχ στα συλλαλητήρια της R για το γήπεδο). Όχι από αρνητική άποψη για τους οργανωμένους (αλλιώς δεν θα κανα ούτε αυτά τα λίγα που έκανα) απλά δεν έβρισκα ιδιαίτερα τον λόγο.

Κακά τα ψέματα, με το κόψιμο των εκδρομών ο ρόλος του οπαδικού κινήματος άλλαξε πάρα πολύ και περιορίστηκε, είναι τελείως διαφορετικές οι εποχές πλέον.

Κοίτα ο @baRon21 ζεί στο εξωτερικό αλλα λογικό να μην έχει σχέση αλλα στην Ελλάδα στα 90-00 με το ενα η τον άλλο τρόπο αν ασχολιόσουν στα 20 κάπου σε βγάζει ο δρόμος σε κάποιο σύνδεσμο , μπορεί οι εποχές να άλλαξαν αλλα στη δική μου κάπως έτσι ήταν . Είτε απο ενα φίλο , ειτε απο αναγκη για εισιτήριο , είτε για μια μπλούζα για να το παίξεις μούρη αλλα για να τη πάρεις επρεπε να σε ξέρουν είτε για μια εκδρομή η ακόμα απο περιέργεια η για να βρείς του ΑΕΚτζίδες της περιοχής σου ώστε να έχεις παρέα κάπως τον έβρισκες το δρόμο . Ψαρωμένος και εγώ στην αρχή που απλά είδα οτι άνοιξε κλάμπ στη περιοχή μου και αποφάσισα να το πάω , πήγα είδα τυχαία και το παιδικό μου συμμαθητη και φίλο @macross μέσα που είχαμε χαθεί ( 2 μονοι ΑΕΚτζίδες στη ταξη στο δημοτικό πολλή πιο ενθερμος ο Κώστας ) και μετά γούσταρα και ασχολήθηκα αρκετά γιατί γέμιζα το χρόνο μου με κάτι που αγαπώ ασχολήθηκα όμως όσο ήθελα , σταμάτησα όταν ήθελε ποτέ δεν έκανα κάτι που δεν ήθελα η που μετάνιωσα και κράτησα μέχρι τώρα φίλους  όσους ήθελα και χαίρομαι γι'αυτο .  Μίλησα και γνώρισα απο τύχη φανταστικούς ανθρώπους κάποιοι θρύλοι πλέον , γνώρισα μέρη και έκανα φοβερές αξέχασες εκδρομές , ;;όπου πήγαινα ήξερα ότι θα πέρναγα και μια βόλτα απο το τοπικο κλάμπ για να αγοράσω κάτι και να γνωριστώ ,  έγινα πιο ανθρωπινος ειδικά με ανθρώπους με προβλήματα  , ασχολήθηκα οσο ασχολήθηκα μετά εκλεισε το κλάμπ δεν έβρησκα και εγώ λόγο είχα άλλες προτεραιότητες και τέλος  .  Δεν ήμουν και ο κλασσικός οπαδός όπως πολλοι το έχουν στο μυαλό του απλά μου αρέσε να είμαι εργάτης ενώ στους άλλους δεν άρεσε . Στην εποχή μου αυτό το εκτιμούσαν πολλή ιδιέταιρα στο Δ  .

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, AlexKR21 said:

Προσωπικά όταν ήμουν μικρότερος ασχολιόμουν και γω πολύ με την ΑΕΚ, είχα πάει στα 18-19 μου 2-3 φορές και σε εκδηλώσεις συνδέσμων, καθώς και 1-2 φορές για άραγμα στο Δωματιάκι αλλά μέχρι εκεί ποτέ δεν ήμουν γραμμένος σε σύνδεσμο και γενικά δεν μπλέχτηκα στο οπαδικό κίνημα (πέρα απ' το να πηγαίνω κάθε Κυριακή στο πέταλο ή να πηγαίνω πχ στα συλλαλητήρια της R για το γήπεδο). Όχι από αρνητική άποψη για τους οργανωμένους (αλλιώς δεν θα κανα ούτε αυτά τα λίγα που έκανα) απλά δεν έβρισκα ιδιαίτερα τον λόγο.

Κακά τα ψέματα, με το κόψιμο των εκδρομών ο ρόλος του οπαδικού κινήματος άλλαξε πάρα πολύ και περιορίστηκε, είναι τελείως διαφορετικές οι εποχές πλέον.

Κάποτε παραλίγο να στεγαστεί κλαμπ της Οριτζιναλ στον Χολαργό. Είχε έρθει καλοκαιριάτικα  και ο Χατζηχρήστος μαζί με κάποιους άλλους από το δωματιάκι, ως εκπρόσωποι της Μαμάς (Ορίτζιναλ) στην Περικλέους σε μια ανοιχτή συνάντηση που είχε γίνει. Τελικά ήταν πολύ λίγα τα παιδιά για να "σηκώσουν" το βάρος ενός στεγασμένου κλαμπ στην περιοχή και στο τέλος της ίδιας χρονιάς στεγάστηκε κλαμπ στην γειτονική  Αγία Παρασκευή, που είχε και περισσότερους Ενωσίτες. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Κάποτε παραλίγο να στεγαστεί κλαμπ της Οριτζιναλ στον Χολαργό. Είχε έρθει καλοκαιριάτικα  και ο Χατζηχρήστος μαζί με κάποιους άλλους από το δωματιάκι, ως εκπρόσωποι της Μαμάς (Ορίτζιναλ) στην Περικλέους σε μια ανοιχτή συνάντηση που είχε γίνει. Τελικά ήταν πολύ λίγα τα παιδιά για να "σηκώσουν" το βάρος ενός στεγασμένου κλαμπ στην περιοχή και στο τέλος της ίδιας χρονιάς στεγάστηκε κλαμπ στην γειτονική  Αγία Παρασκευή, που είχε και περισσότερους Ενωσίτες. 

έχω δει πανό χολαργού πάντως σε παλιά ματς

Link to comment
Share on other sites

ΑΡΧΗΓΟΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ.

«Το παλεύω, προσπαθώ, αγωνίζομαι. Δεν είναι γρίπη, για να περάσει. Ευτυχώς, υπάρχει πολύς κόσμος, που με αγαπάει και με στηρίζει. Θέλει τον χρόνο του και θέλει να έχεις γερό οργανισμό. 

Έχασα 11 κιλά, τον Σεπτέμβρη θα κάνω την έκτη χημειοθεραπεία μου. Μέσα σε δύο τρεις μήνες αλλάζει η ζωή σου, έρχονται τα πάνω κάνω. Βλέπεις τη ζωή με άλλο μάτι. 

Σε αυτή την αρρώστια το βαρόμετρο είναι η ψυχολογία. Όχι ρε πούστη, δεν θα με γαμήσεις εσύ, θα σε γαμήσω εγώ. 

Θέλω να πω ένα ευχαριστώ σε όλο τον κόσμο που μου έχει συμπαρασταθεί»!

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΧΑΤΖΗΧΡΗΣΤΟΣ

  • Δικεφαλάκι 17
  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×