Jump to content

Recommended Posts

Guest fighter21
10 hours ago, Man Of Faith said:

Την υπογειοποιηση φτιαχνει η οποια ειναι δημοσιο εργο.Δεν ανεθεσε τιποτα η ΑΕΚ στην ιντρακατ.

Και βέβαια το πήρε το έργο κάνοντας την καλύτερη προσφορά στον διαγωνισμό της Περιφέρειας. Δεν έγινε κάποια επιλεκτική ανάθεση απο την Περιφέρεια ούτε είχε η ΑΕΚ οποιοδήποτε δικαίωμα παρέμβασης ώστε να αποκλειστεί κάποια εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
18 hours ago, Vargas21 said:

Εσωστρέφεια is coming. Βλέπω να γίνεται σφαγή μετά την συνέντευξη.

Ποιά σφαγή και ποιος διχασμός ρε παιδιά; Υπάρχει κάποιος που ασχολείται με τον Χατζηχρήστο και τι έκανε πριν απο δεκαετίες; Ενδιαφέρει κανέναν η γνώμη του για συγκεκριμένα πρόσωπα; Όσο μπορούσε να διχάσει με διάφορα θέματα όπως του Ντούσαν το έκανε. Τώρα τι θα πει που θα μας διχάσει; Ότι έμεινε γυμνή η ομάδα απο κάποιους ποιοτικούς παίκτες  σε συγκεκριμένες θέσεις τα τελευταία χρόνια; Αυτό δεν λέμε κι εμείς συνέχεια;

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, fighter21 said:

Ποιά σφαγή και ποιος διχασμός ρε παιδιά; Υπάρχει κάποιος που ασχολείται με τον Χατζηχρήστο και τι έκανε πριν απο δεκαετίες; Ενδιαφέρει κανέναν η γνώμη του για συγκεκριμένα πρόσωπα; Όσο μπορούσε να διχάσει με διάφορα θέματα όπως του Ντούσαν το έκανε. Τώρα τι θα πει που θα μας διχάσει; Ότι έμεινε γυμνή η ομάδα απο κάποιους ποιοτικούς παίκτες  σε συγκεκριμένες θέσεις τα τελευταία χρόνια; Αυτό δεν λέμε κι εμείς συνέχεια;

Ας την δουμε πρωτα και κρίνουμε. Πάντως από το  teaser είναι λίγο εντασιακος 

Link to comment
Share on other sites

Phantom Κάγκελα σημερινά, ζεστά ....

Διακρίνω μια ανησυχία, κάποιον εκνευρισμό, πολλές κακίες, ίσως και ζήλια επειδή ο Αρχηγός μίλησε πάλι...
Θα μου πεις πότε μίλαγε και δεν τα προκαλούσε όλα αυτά; Άλλωστε για αυτό ήταν και θα είναι πάντα "Αρχηγός", γιατί πάντα μιλούσε, έβγαινε με το πρόσωπο και το όνομα του και έλεγε για τον... πόνο του, για το γλυκό του λάθος και από πίσω ερχόμασταν μυριάδες, φίλοι και "φίλοι".
Φαντάζομαι μόλις ανεβεί ολόκληρη η συνέντευξη θα πάρουν φωτιά τα κιτρινόμαυρα μέσα κοινωνικής δικτύωσης. Κάποιοι θα αναρωτηθούν γιατί μιλάει, γιατί ίσως αναπνέει ακόμη, κάποιοι μπορεί να φοβηθούν ότι θα γίνει πάλι "Αρχηγός", κάποιοι άλλοι μπορεί να νομίζουν ότι θα τους πάρει την ΠΑΕ, ποιος να ξέρει άραγε;
Δεν ξέρω αν συμφωνώ που το έπραξε, ίσως ήταν καλύτερα να μην μίλαγε, για να συνεχίσουν πολλά και πολλοί να συνεχίσουν να πορεύονται στην αδιαφάνεια, στο σκοτάδι και στην σιωπή, στην υποταγή και στα γιεσμιστεράκια! Τα "τσιμέντα" άλλωστε έχουν και το τίμημα τους...
Άλλωστε ότι έχτισε αυτός και μια χούφτα ακόμη "αρρωστάκια" και πορευτήκαμε μαζί τους 30 και βάλε χρόνια, λίγο από εκείνο το ΦΩΣ θυμίζει πια εκείνες τις ημέρες...
ΑΕΚΑΡΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ
#1982#
  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Τα τσιμέντα έχουν το τίμημα τους λέει ο άλλος. Άντε να δούμε πόσα ακόμα εκατομμύρια ευρώ σε πρόστιμα από επεισόδια θα μας φορτώσουν μέσα σε αυτά τα τσιμέντα με τον αγωνιστικό χώρο ακριβώς δίπλα αυτοί που δεν υποτάσσονται και πορεύονται στο φως.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fighter21 said:

 Όσο μπορούσε να διχάσει με διάφορα θέματα όπως του Ντούσαν το έκανε.

Μην γράφετε τέτοια έτσι απλά, μερικοί είμαστε σε επικινδυνη ηλικία και εκείνη η εποχή μας στοίχισε πάρα πολύ... 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, fighter21 said:

Τα τσιμέντα έχουν το τίμημα τους λέει ο άλλος. Άντε να δούμε πόσα ακόμα εκατομμύρια ευρώ σε πρόστιμα από επεισόδια θα μας φορτώσουν μέσα σε αυτά τα τσιμέντα με τον αγωνιστικό χώρο ακριβώς δίπλα αυτοί που δεν υποτάσσονται και πορεύονται στο φως.

Το αφεντικό να 'ναι καλά χρήστη @fighter21. Να "γυρνάει" το χρήμα, τζίρος να γίνεται που λένε.

"Νά 'χουμε να γκρεμίζουμε" που λέει κι ο Μάκης (ο "ένας" και αυθεντικός) :

 

 

Link to comment
Share on other sites

γνωστο γενικα οτι οι ειδικοι επι των οπαδικων δεν ειναι ιδιαιτερα ειδικοι και στα της ομαδας.

 

Το ιδιος και ο μουσιας. οχι μονο τωρα, ακομα και οταν ηταν στα ντουζενια του.

 

επομενως θα τον δω με ενδιαφερον, αλλα οτιδηποτε με βρισκει να διαφωνω, no problem.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
1 hour ago, Nickpes21 said:

Μην γράφετε τέτοια έτσι απλά, μερικοί είμαστε σε επικινδυνη ηλικία και εκείνη η εποχή μας στοίχισε πάρα πολύ... 

Δεν ξέρω τι στοίχισε στον καθένα εκείνη η εποχή. Αυτό που ξέρω είναι ότι ο Κόκκαλης ήταν ευτυχισμένος βλέποντας τους οπαδούς της ΑΕΚ αντί να ασχολούνται με τις παράγκες του να δίνουν τον υπέρ πάντων αγώνα για τις επαγγελματικές επιλογές ενός προπονητή.

Αυτό μου στοίχισε εμένα.  

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την αγιοποίηση της παλιάς R που ήξερε να αγαπάει παντοτινά, ανιδιοτελώς χωρίς αντίκρισμα με τα μάτια δακρυσμένα και χίλιες δύο γλυκανάλατες πίπες, με τον αρχηγό που δεν υποτάχθηκε ποτέ όπως οι νέες γενιές της αδιαφάνειας και του σκοταδιού.. τι να πεί κανείς .. δε βαρέθηκαν όλοι τους θα θελα να ξερα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

' Μας κάνει ο Κόκκαλης το γήπεδο ' ? 'Τσιμέντα' ? Ελα μωρε μαλακιες, φτάνει με την παθογένεια του αυτομαστιγώματος της μίρλας και του διχασμού. Βγες εκει πες 2 ιστορίες που δεν έχει ακούσει πολύς κόσμος και τελείωνε.

 

ΥΓ Με όλον τον σεβασμό προς την προσφορά του 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, felman said:

O XX einai to provlhma sas?

όχι βεβαια, αλλωστε το 'με όλον τον σεβασμό στην προσφορά του ' δεν το λέω καθόλου ειρωνικά.  Αλλά μιας και επιλέγει να τοποθετηθεί δημόσια σε δημοφιλες κανάλι για θέματα της ομάδας λογικό είναι να σχολιαστεί. Δεν πήγα εγώ στους betarades λέγοντας 'το πρόβλημα της ΑΕΚ ειναι ο ΧΧ '

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, George_D said:

 

Ενδιαφέρουσα συνέντευξη αυτή σε τελείως διαφορετική εποχή. Πρώτα του κάνει κομπλιμέντο: "απέδειξες ότι είσαι Ορίτζιναλ" και αργότερα του πετάει την σπόντα "το 77 που κάναμε την πορεία στο ουέφα εσύ  δεν ερχόσουν στους αγώνες, ήσουν κάπου στην Νίκαια" σαν να του λέει, " εδώ που τα λέμε δεν είσαι και ΑΕΚ, είδες φως και μπήκες".

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι αν όλοι όσοι "κρατάνε αποστάσεις" από τον Χατζηχρήστο βρίσκοντας τον παρωχημένο, γλυκανάλατο, λαμόγιο, και, και, και ... ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΟΥΝ ότι αν δεν υπήρχε αυτός θα πηγαίνανε στο σχολείο, στις σχολές, στη δουλειά, στο καφενείο και θα το παίζανε "Εθνικοί" ή "Πανελλήνιοι" για τον φόβο των Ιουδαίων .....

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ενδιαφέρουσα συνέντευξη αυτή σε τελείως διαφορετική εποχή. Πρώτα του κάνει κομπλιμέντο: "απέδειξες ότι είσαι Ορίτζιναλ" και αργότερα του πετάει την σπόντα "το 77 που κάναμε την πορεία στο ουέφα εσύ  δεν ερχόσουν στους αγώνες, ήσουν κάπου στην Νίκαια" σαν να του λέει, " εδώ που τα λέμε δεν είσαι και ΑΕΚ, είδες φως και μπήκες".

Χρόνια ξέρω τη φήμη πως ο Μελ δεν ήταν και ... ας πουμε μπουνια ΑΕΚ. Λίγη σημασια εχει βεβαια.

 

Τωρα η προσφορά του ΧΧ στο οπαδικο κινημα με τα καλα και τα κακα ειναι τεραστεια, τι να κανουμε

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Χρόνια ξέρω τη φήμη πως ο Μελ δεν ήταν και ... ας πουμε μπουνια ΑΕΚ. Λίγη σημασια εχει βεβαια.

 

Τωρα η προσφορά του ΧΧ στο οπαδικο κινημα με τα καλα και τα κακα ειναι τεραστεια, τι να κανουμε

Πραγματικότητα είναι για τον Μελ. Δεν είναι και κακό, ούτε και ο Μπάρλος ήταν ΑΕΚ.

Για την προσφορά του ΧΧ,  νομίζω ότι εννοείται, για αυτό και δεν την σχολίασα.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Απολαυστικός!!! Πόσο έχει λείψει να τον ακούμε. Εγώ δεν θα μιλήσω για την προσφορά του αλλά ο λόγος που είτε ο οπαδός της ΑΕΚ ήταν διαφορετικός από το μέσο όρο άλλων ομάδων είτε ότι ήρθαν κοντά στην ορίτζιναλ προσφέροντας στην ΑΕΚ άνθρωποι που δεν είχαν οπαδικο background ήταν αυτός. 

  • Δικεφαλάκι 9
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×