Jump to content

Recommended Posts

Στον θαυμαστό κόσμο της ΑΕΚ , η πραγματικότητα έρχεται πάντα να μας ξεπεράσει σε δύο πραγματα. 

Cultila 

κακο σενάριο 

Να σω αν μπουμε αγια σοφια εκτος στόχων , τι θα εισπράξει ο ΔΜ 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Στον θαυμαστό κόσμο της ΑΕΚ , η πραγματικότητα έρχεται πάντα να μας ξεπεράσει σε δύο πραγματα. 

Cultila 

κακο σενάριο 

Να σω αν μπουμε αγια σοφια εκτος στόχων , τι θα εισπράξει ο ΔΜ 

Ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

"ΑΕΚ δεν σου ταιριαζει ο επαγγελματισμός, ΑΕΚ δε μπορεί να σε ταυτίσει κάνεις με το Δία, που έχει το χιλιάρικο, ΑΕΚ δε σου ταιριάζει οικονομικός επίτροπος, ΑΕΚ δε χρειάζεσαι λογιστές, γραφεία, ΑΕΚ βρίσκεσαι καθημερινά στο δρόμο, στα προσωπα μας, στα γραφεία μας, στα θρανία, στα αμφιθέατρα, στα κιβώτια που κουβαλάμε, ΑΕΚ να το θυμάσαι, είμαστε όλοι εμείς το πρόσωπο σου, η σφραγίδα σου, το τιμολόγιο σου"

 

Άραγε τα παραπάνω να τα έχει διαβάσει έστω και μια φορά ένας απ' όσους κουμαντάρουν τη φάση σήμερα στο Δωματιακι; Τι λέω κι εγώ τώρα...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα παιδια της Οριτζιναλ εβγαλαν τις ανακοινωσεις απευθυνομενοι βασικα στο λαο της ΑΕΚ και δευτερευοντως στον τσιπη..

Αρα πρεπει καπως να περασουν αφου τα αρδ δεν...

Τα ποσταρα αυτουσια στο enwsi και περασαν και για μια ακομα φορα μπραβο στον Καζαντζογλου που κανει κουμαντο οσο και να διαφωνω μαζι του στην πλειοψηφια των αρθρων του .. !

Οι αντιδρασεις πολλες..

https://www.enwsi.gr/1203298/aek/aek-podosfairo/i-aek-chreiazetai-logiki-kai-ypomoni.html?utm_source=internal&utm_medium=home_section

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ΜΗΤΣΟΣ-ΚΑΤΟΥΝΑΞΗΡΟΜΕΡΟΥ21 said:

Αναμενω καθολικη και πανελλαδικη..

 

7 hours ago, Bukowski said:

Πως την θες την καθολικη και πανελλαδικη;

Ήξερα (παλιά) μια καθολική, από τη Σύρο. Ωραίο μουνί. Κλασάτο.

Link to comment
Share on other sites

Δημοσιεύθηκε διαδικτυακά όλη η συνέντευξη Χατζηχρήστου στο Φως. 

Για λίγα λόγια τον πήρα τηλέφωνο, αλλά όσο περνούσε η ώρα συνειδητοποιούσα κάποια πράγματα και τον ρωτούσα κι άλλα. Μου είπε «άμα χειροτερέψει η κατάστασή μου, θα κάνουμε τότε μία μεγάλη συνέντευξη». Το ήθελα τώρα όμως και ας μην ήταν μεγάλη συνέντευξη. Τον έχω σε εκτίμηση, όπως και πολύς κόσμος. Όταν αρρώστησε, έκανα ένα ποστ στο facebook και βρήκε εντυπωσιακή αποδοχή από Ολυμπιακούς. Είναι ο Δημήτρης Χατζηχρήστος, ο ιστορικός ηγέτης της Original.

-Θέλω ένα σχόλιο από εσένα για το ντου στο νέο γήπεδο της ΑΕΚ, τις κλοπές, το ότι πάταγαν τόσοι πολλοί το γρασίδι. Χάλασαν οι οπαδοί;

Είναι λυπηρό αυτό που έγινε. Το θέμα είναι ότι, ενώ υπήρχαν άνθρωποι που μπορούσαν να το σταματήσουν και να το προλάβουν, δεν τους απασχόλησε.

-Άνθρωποι από τον οπαδικό χώρο ή από την ΠΑΕ;

Από παντού. Αφού βλέπει η ΠΑΕ εδώ και δύο μήνες ότι όποιος θέλει μπαίνει και βγαίνει, υπάρχει μια λαχτάρα από τον κόσμο, φύλαξέ το. Μην μπαίνουν με γιουρούσια μέσα. Μην πατάνε το γρασίδι, μη λεηλατούν υλικό. Έχουν ξαναγίνει τέτοια. Και επί Χατζηχρήστου και επί... Βέγγου και επί... Αυλωνίτη. Αυτό είναι το κακό.

-Πότε;

Είχαν πάει οπαδοί της ΑΕΚ στους Θρακομακεδόνες να αποδοκιμάσουν παίκτες και έκλεψαν το κινητό του Ντουμιτρέσκου. Μέσα στον όχλο γίνονται αυτά. Ο Γρανίτσας κατεδάφισε το παλιό γήπεδο και δεν είχε φροντίσει να φυλαχθούν ηλεκτρικές συσκευές από τα γραφεία, πήγαιναν και έκλεβαν τα αιρκοντίσιον!

-Πώς είσαι στην υγεία σου;

Το παλεύω, προσπαθώ, αγωνίζομαι. Δεν είναι γρίπη να περάσει, ούτε είναι κορονοϊός. Ευτυχώς υπάρχει πολύς κόσμος που με αγαπάει και με στηρίζει. Θέλει τον χρόνο του. Και θέλει να έχεις γερό οργανισμό. Έχασα αρκετά κιλά, προσπαθώ να τα ξαναπάρω.

-Πόσα;

11 κιλά.

-Πόσες χημειοθεραπείες έχεις κάνει;

Πρώτη Σεπτέμβρη θα κάνω την έκτη.

-Πόσες θα κάνεις;

Θεωρητικά αυτή θα είναι η τελευταία. Μετά θα κάνω μαγνητική και θα δούμε. Αν χρειαστεί, θα κάνω κι άλλες ή θα ακολουθήσω άλλη αγωγή. Ξέρεις τι γίνεται, ρε Θέμη; Μέσα σε δυο τρεις μήνες αλλάζει όλη η ζωή σου, έρχονται τα πάνω κάτω. Εκεί που προγραμμάτιζες πράγματα, όλα ανατρέπονται. Και βλέπεις τη ζωή με άλλο μάτι. Σε αυτό το κακό παίζει μεγάλο ρόλο η ψυχολογία. Θυμάσαι Άκη Ζήκο, Σαβέφσκι, Σκευοφύλακα;

-Τι εννοείς;

Όταν έπαιζαν καλά αυτοί, έπαιζε καλά η ΑΕΚ. Ο καθένας τους στην εποχή του ήταν βαρόμετρο. Σε αυτήν την αρρώστια το βαρόμετρο είναι η ψυχολογία. Όχι ρε π..., δεν θα με γ... εσύ, θα σε γ... εγώ. Ένα ευχαριστώ θέλω να πω στον κόσμο.

-Δεν τελειώσαμε.

Θέλω να ευχαριστήσω τον κόσμο που μου έχει συμπαρασταθεί - και οπαδοί άλλων ομάδων.

-Να δεις οι Ολυμπιακοί σε ένα ποστ τι ενδιαφέρον έδειξαν.

Ρε φίλε, σε ένα χωριό στην Πελοπόννησο περνάει ένας τύπος με το κοριτσάκι του στο χέρι και μου λέει «Δημήτρη, περαστικά. Εγώ Παναθηναϊκός είμαι». Και φεύγει. Άλλος στο Πόρτο Ράφτη μού λέει «περαστικά, ρε φίλε». Του λέω «δικός μας είσαι, ΑΕΚ;». Μου λέει «όχι, είμαι Ηρακλής»! Πολλά τέτοια.

-Το ματς το είδες;

Κερδίσαμε!

-Έχεις όρεξη για πλάκα;

Εσύ δεν διάβαζες τόσο καιρό ότι από τη Δεκελείας θα τους κερδίζουμε όλους; Δεν διάβαζες ότι έχουμε πάρει τον καλύτερο προπονητή και τους καλύτερους παίκτες; Οι νέες γενιές δυστυχώς μεγαλώνουν με λάθος τρόπο. Και είναι πολύ λίγοι αυτοί που έχουν επαφή με το παρελθόν και μπορούν να μεταλαμπαδεύσουν τα σωστά. Ο Βόλος έφαγε από τον Αστέρα τρία γκολ στην έδρα του και ήρθε και νίκησε εμάς στην Αθήνα. Τι να πεις. Να μην γκρινιάζουμε όμως, θα πάρουμε το πρωτάθλημα.

-Το λες ειρωνικά;

Είμαι πάντα αισιόδοξος.

-Πώς εξηγείς ότι σε πάνε ακόμα και αντίπαλοι χούλιγκανς;

Ξέρεις τι γίνεται; Εμένα ποτέ δεν με βρήκε κανείς απέναντί του με μολότοφ και πέτρες...

-Το πιο αγαπημένο σου σύνθημα από όλα αυτά που έχεις βγάλει;

«ΑΕΚ, αγάπη μου γλυκιά. ΑΕΚ, θα σ' έχω στην καρδιά. ΑΕΚ, όπου κι αν παίζεις οι οπαδοί σου θα είναι κοντά».

-Πότε το έβγαλες;

Δεκαετία '80.

-Έκανα συνέντευξη από ένα παλικάρι οπαδό του Ολυμπιακού που είχε γράψει το «είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό». Ούτε αυτό είχε ύβρεις. Παιδί μεταναστών με Ρώσους γονείς, μεγαλωμένος στα Σεπόλια.

Ε πού θα είχε μεγαλώσει… Λαϊκή συνοικία, φτώχεια, συναίσθημα. Κοίτα, παλιά στα 10 συνθήματα τα 9 ήταν χωρίς βρισιές. Αν βάζαμε καμιά βρισιά, ήταν για να ξεσηκώνουμε τους πιτσιρικάδες.

-Αυτό που είναι το αγαπημένο σου σύνθημα είχε και σφυρίγματα μέσα. Πώς σου ήρθε;

Είχα πάθει κόλλημα με την ταινία «Η γέφυρα του ποταμού Κβάι», την είχα δει πολλές φορές.

-Πώς έγινες αρχηγός της Οriginal; Δεν σε έχω ρωτήσει ποτέ. Στο παρελθόν σε είχα ρωτήσει άλλα πράγματα.

Δεν έγινα. Με κάνανε. Στο μυαλό τους, στη φαντασία τους, στη συνείδησή τους. Αρχηγό σε κάνει η διάρκεια. Αρχηγό σε κάνει η μόνιμη παρουσία παντού. Όταν βλέπουν έναν άνθρωπο να κάνει κερκίδα από το ποδόσφαιρο μέχρι το πινγκ πονγκ σε όλα τα γήπεδα... Εγώ δεν κοίταγα αν ο άλλος είναι με ένα κόμμα ή αντιπαθεί έναν πρόεδρο ή αν είναι πρεζόνι. Δεν κοίταγα αν ο ΑΕΚτζής είναι ο Λαγός ή είναι ο Κουφοντίνας...

-Εκείνο το απαράδεκτο υβριστικό πανό για τον Μπάγεβιτς ήταν δικό σου;

Όχι, δεν ήταν δικό μου.

-Τελικά, σε έφαγε ο Μελισσανίδης;

-Όταν αγαπάς την ΑΕΚ, δεν πρέπει να μισείς... Εξαιρείται η περίπτωση Μπάγεβιτς. Όποιος κατάλαβε, κατάλαβε.

-Σε εκείνες τις εκλογές της Ερασιτεχνικής ΑΕΚ μετάνιωσες για τη στάση σου ανάμεσα σε Ντέμη και Μελισσανίδη που κοντράρονταν;

Ποτέ ρε. Ποτέ. Νιώθω θλίψη όμως για αυτούς που παρερμήνευσαν τη στάση μου. Εγώ είπα «ψηφίστε κατά συνείδηση». Άλλοι το θεώρησαν «πούλημα» του Μελισσανίδη. Άλλοι το θεώρησαν «πούλημα» του Ντέμη.

-Εσύ ξεκίνησες από τη Θύρα 21 αν θυμάμαι καλά. Πώς έφυγες;

Όταν έγινε σύνδεσμος η Θύρα 21, εγώ δεν ήθελα. Δεν μου άρεσαν τα καταστατικά και τέτοια. Ήθελα να είμαστε μία παρέα.

-Και ιδρύεις την Οriginal.

Μαζί με άλλα δύο παιδιά τότε.

-Πότε;

-Το 1982.

-Και γιατί διαλέγεις το «δωματιάκι» να είναι στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας, κοντά στο γήπεδο του Παναθηναϊκού;

Γιατί έμενα εκεί. Ήταν η παιδική μου γειτονιά. Άλλος δεν έμενε εκεί.

-Δεν ήταν ρίσκο; Μέσα στη μύτη των Παναθηναϊκών;

Ήταν ρίσκο, ναι. Όλα γύρω μου ήταν πράσινα. Το έκανα όμως. Και στέριωσε. Το ίδιο θα έκανα κι αν έμενα στο Νέο Φάληρο κοντά στο Καραϊσκάκη.

-Δεν σου τον έσπαγαν τον σύνδεσμο οι Παναθηναϊκοί;

Έχουν γίνει εκεί ομηρικές μάχες...

-Στην κηδεία του πατέρα σου, στο νεκροταφείο του Ζωγράφου, σας την έπεσαν Παναθηναϊκοί;

Ναι. Πρώτο θέμα στις ειδήσεις είχε γίνει. Τον είχαμε τρελάνει τον πατέρα μου... Ούτε να πεθάνει ήσυχος δεν τον αφήσαμε...

-Τον είχα γνωρίσει τον πατέρα σου. Είχα έρθει όταν ήμουν νέος στο σπίτι σας.

-Έχω ένα κάδρο σπίτι, με τη σελίδα του «ΦΩΤΟΣ», «μιλάει ο πατέρας του Χατζηχρήστου». Εδώ θα ήθελα να πω κάτι. Στενοχώρησα αρκετούς φίλους μου την τελευταία φορά που σου είχα μιλήσει στο «ΦΩΣ». Όμως από μικρό παιδί θυμάμαι ότι οι ΑΕΚτζήδες ήμασταν φτωχοί στην προώθηση του ονόματος της ΑΕΚ. Έτσι έβαλα στόχο να προωθώ την ΑΕΚ όσο μπορούσα. Και όσοι έχουν πρόβλημα, επειδή έχω μιλήσει στο «ΦΩΣ», να μην αναρτούν παλιά πρωτοσέλιδα ιστορικά του «ΦΩΤΟΣ» με θριάμβους της ΑΕΚ... Επίσης, όταν ήμουν νέος, πίστευα ότι οι ρεπόρτερ του Παναθηναϊκού και του Ολυμπιακού είναι κακοί άνθρωποι. Κάποια στιγμή κατάλαβα ότι υπάρχουν γενικώς καλοί και κακοί ρεπόρτερ, υπάρχουν γενικώς καλοί και κακοί άνθρωποι. Τέλος, πολλές αλήθειες δεν μπορεί κάποιος να τις εκφράσει μέσα από τα Μέσα της ΑΕΚ...

-Ακούω μια φωνή γυναικεία να αντιδρά που μιλάς στο κινητό. Πού είσαι;

Η Κατερίνα είναι. Ο βράχος στην όλη περιπέτεια.

-Να το γράψω;

Να το γράψεις.

-Πού είσαι;

Ήρθαμε στον Άγιο Νεκτάριο στην Αίγινα να ανάψουμε ένα κεράκι.

-Καλή δύναμη. Περαστικά μέσα από την καρδιά μας.

  • Δικεφαλάκι 13
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Κάποια στιγμή κατάλαβα ότι υπάρχουν γενικώς καλοί και κακοί ρεπόρτερ, υπάρχουν γενικώς καλοί και κακοί άνθρωποι.

 

28 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ξέρεις τι γίνεται; Εμένα ποτέ δεν με βρήκε κανείς απέναντί του με μολότοφ και πέτρες...

Μεγάλε ΧΧ....

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

 ...

-Στην κηδεία του πατέρα σου, στο νεκροταφείο του Ζωγράφου, σας την έπεσαν Παναθηναϊκοί;

Ναι. Πρώτο θέμα στις ειδήσεις είχε γίνει. Τον είχαμε τρελάνει τον πατέρα μου... Ούτε να πεθάνει ήσυχος δεν τον αφήσαμε...

-Ακούω μια φωνή γυναικεία να αντιδρά που μιλάς στο κινητό. Πού είσαι;

Η Κατερίνα είναι. Ο βράχος στην όλη περιπέτεια.

-Να το γράψω;

Να το γράψεις.

-Πού είσαι;

Ήρθαμε στον Άγιο Νεκτάριο στην Αίγινα να ανάψουμε ένα κεράκι.

 

Τον λατρεύω.  Χαρισματικός.  

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Καλά, τον ίδιο δεν τον βρήκε κανείς απέναντι  με μολότοφ και πέτρες αλλά την Οριτζιναλ ναι, και φυσικό είναι. 

Φαντάζομαι εννοεί οτι ειναι γνωστό ακόμα και στους απέναντι ότι ο ίδιος ποτέ δεν ασχολιόταν με τέτοια που δεν τον εκφράζατε κιόλας άλλωστε είχε πιο σοβαρά να ασχοληθεί.  

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, AG21 said:

Φαντάζομαι εννοεί οτι ειναι γνωστό ακόμα και στους απέναντι ότι ο ίδιος ποτέ δεν ασχολιόταν με τέτοια που δεν τον εκφράζατε κιόλας άλλωστε είχε πιο σοβαρά να ασχοληθεί.  

Και αυτά σοβαρά ήταν. Αν η R, που άλλωστε  δεν ήταν ποτέ "ειρηνιστική" οργάνωση αλλά μαχιμη, άφηνε  τους ΄φανατικούς των άλλων μεγάλων ομάδων να αλωνίζουν , οι ΑΕΚτζήδες θα έτρωγαν ξύλο παντού, ακόμα και στην ΝΦ , ενώ δεν θα μπορούσαν να ακολουθούν την ομάδα τους σε πολλά  εκτός έδρας. Δυστυχώς δεν είναι αγγελικά πλασμένος ο οπαδικός χώρος στην Ελλάδα, τουλάχιστον από τα 80ς.  

Link to comment
Share on other sites

Πριν καμιά δεκαριά χρόνια  είχε γυριστεί κάτι σαν  ντοκιμαντέρ  για τους φανατικούς οπαδούς της Αργεντινής. Και  έβγαιναν οι αρχηγοί των φανατικών των μεγάλων ομάδων, καθόλου κάφροι,  και λέγανε "εμείς δεν έχουμε καμία σχέση με επεισόδια, άσχετα αν αυτά  γίνονται." Και μπορεί πράγματι, κάποιοι από αυτούς να μην είχαν  συμμετάσχει ποτέ  οι ίδιοι.  

Link to comment
Share on other sites

Όλοι χρειάζονται.

Και οι ιδεολόγοι και τα μπράτσα και οι τρεχαλατζήδες που θα διευθετούν πολλά πράγματα και οι ποιητές ... και ... και ...

Δυστυχώς, το 2013 επιλέξαμε μόνο τα μπράτσα, μιμούμενοι άλλους οπαδούς και πέσαμε στο επίπεδό τους διαλύοντας ότι είχε δημιουργηθεί τα προηγούμενα 31 χρόνια με τον γνωστό κύριο υπεύθυνο.

Επίσης ένα κενό είχε δημιουργηθεί μες στα 00's όπου είχε αποφασιστεί από όλους να βγουν νέα παιδιά μπροστά και εκτός από κάτι δειλά βήματα από κάποιους, κανείς ή κανένα τημ δεν μπορούσε να κάνει όλα αυτά που έκανε η παρέα που δημιούργησε κι έτρεχε την R. Ίσως, επειδή αλλάξανε οι γενιές και οι νοοτροπίες; Μπορεί!

Θυμάμαι χαρακτηριστικά για μια εκτός έδρας μετάβαση στο Περιστέρι (μπάσκετ) όπου δεν μπορούσαμε να βγάλουμε τη διαδρομή για να πάμε στο γήπεδο, ώσπου κατέβηκε ο Μίμης και το έλυσε σε 5 λεπτά!

 

  • Δικεφαλάκι 10
Link to comment
Share on other sites

Όσο τυχερός και ευλογημένος νιώθω που γαλουχήθηκα σαν οπαδός από τον Δημήτρη, τόσο ξένος νιώθω από τη σημερινή εικόνα / συμπεριφορά της (νεο) "R".. Τη δεκαετία του '90 που δεν υπήρχε τεχνολογικά ό,τι υπάρχει τώρα, ακούγαμε, βλέπαμε και διαβάζαμε ο,τι πιο δυνατό, αγνό και ΑΕΚτζήδικο θα μπορούσε να υπάρξει. Ραδιοφωνική εκπομπή κάθε εβδομάδα στον Super FM. Μετά ήρθε η τηλεόραση και ο γαλάζιος ουρανός. Και φυσικά προϋπήρχε το "Είναι η καρδιά σου και χτυπάει". Σε όλα αυτά, έβρισκες, μάθαινες, κιτρινόμαυρη έμπνευση, ιστορία, αφιερώματα, που δεν είχαν σε τίποτα να ζηλέψουν επαγγελματικές προσπάθειες, το αντίθετο θα έλεγα..Κείμενα ,συνεντεύξεις, βίντεο, με αρχή μέση και τέλος, δομή και απόλυτη έκφραση αγάπης και στήριξης. Δεν είναι τυχαίο που σήμερα,  με όλη την ευκολία και άνεση που προσφέρει η τεχνολογία, δεν υπάρχει τίποτα από τα παραπάνω... Έμειναν οι κασέτες με τις εκπομπές ήχου και εικόνας και τα παλιά εφημεριδάκια να μας ταξιδεύουν σε εκείνη την εποχή που όμοιά της δε θα υπάρξει...

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Giallonero said:

Όσο τυχερός και ευλογημένος νιώθω που γαλουχήθηκα σαν οπαδός από τον Δημήτρη, τόσο ξένος νιώθω από τη σημερινή εικόνα / συμπεριφορά της (νεο) "R".. Τη δεκαετία του '90 που δεν υπήρχε τεχνολογικά ό,τι υπάρχει τώρα, ακούγαμε, βλέπαμε και διαβάζαμε ο,τι πιο δυνατό, αγνό και ΑΕΚτζήδικο θα μπορούσε να υπάρξει. Ραδιοφωνική εκπομπή κάθε εβδομάδα στον Super FM. Μετά ήρθε η τηλεόραση και ο γαλάζιος ουρανός. Και φυσικά προϋπήρχε το "Είναι η καρδιά σου και χτυπάει". Σε όλα αυτά, έβρισκες, μάθαινες, κιτρινόμαυρη έμπνευση, ιστορία, αφιερώματα, που δεν είχαν σε τίποτα να ζηλέψουν επαγγελματικές προσπάθειες, το αντίθετο θα έλεγα..Κείμενα ,συνεντεύξεις, βίντεο, με αρχή μέση και τέλος, δομή και απόλυτη έκφραση αγάπης και στήριξης. Δεν είναι τυχαίο που σήμερα,  με όλη την ευκολία και άνεση που προσφέρει η τεχνολογία, δεν υπάρχει τίποτα από τα παραπάνω... Έμειναν οι κασέτες με τις εκπομπές ήχου και εικόνας και τα παλιά εφημεριδάκια να μας ταξιδεύουν σε εκείνη την εποχή που όμοιά της δε θα υπάρξει...

Χρήστη - ΛΑΤΡΕΙΑ, ώρες - ώρες νομίζω ότι εμείς οι του "Κατηχητικού" μιλάμε πλέον μια "γλώσσα" άγνωστη και ακατανόητη στη μεγαλύτερη μερίδα συν-οπαδών μας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Giallonero said:

Όσο τυχερός και ευλογημένος νιώθω που γαλουχήθηκα σαν οπαδός από τον Δημήτρη, τόσο ξένος νιώθω από τη σημερινή εικόνα / συμπεριφορά της (νεο) "R".. Τη δεκαετία του '90 που δεν υπήρχε τεχνολογικά ό,τι υπάρχει τώρα, ακούγαμε, βλέπαμε και διαβάζαμε ο,τι πιο δυνατό, αγνό και ΑΕΚτζήδικο θα μπορούσε να υπάρξει. Ραδιοφωνική εκπομπή κάθε εβδομάδα στον Super FM. Μετά ήρθε η τηλεόραση και ο γαλάζιος ουρανός. Και φυσικά προϋπήρχε το "Είναι η καρδιά σου και χτυπάει". Σε όλα αυτά, έβρισκες, μάθαινες, κιτρινόμαυρη έμπνευση, ιστορία, αφιερώματα, που δεν είχαν σε τίποτα να ζηλέψουν επαγγελματικές προσπάθειες, το αντίθετο θα έλεγα..Κείμενα ,συνεντεύξεις, βίντεο, με αρχή μέση και τέλος, δομή και απόλυτη έκφραση αγάπης και στήριξης. Δεν είναι τυχαίο που σήμερα,  με όλη την ευκολία και άνεση που προσφέρει η τεχνολογία, δεν υπάρχει τίποτα από τα παραπάνω... Έμειναν οι κασέτες με τις εκπομπές ήχου και εικόνας και τα παλιά εφημεριδάκια να μας ταξιδεύουν σε εκείνη την εποχή που όμοιά της δε θα υπάρξει...

+ μαγικο νουμερακι 6463......

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ αυτός που παίρνει την συνέντευξη ενώ έχει φτιάξει μια εικόνα φανατικού αλλά ταυτόχρονα αντικειμενικου και αμερόληπτου ολυμπιακού, αναπαρηγαγε σε άλλο άρθρο παλιότερα   το γνωστό παραμύθι τσουκαλά για μικρά και μεγάλα  παιδάκια, περί κατάληψης της σκεπαστής από γαυρους. 

Αλλά όπως λέει και ο Χατζηχρήστος στην συνέντευξη "πολλές αλήθειες δεν   μπορείς να τις εκφράσεις  μέσα από τα Μέσα της ΑΕΚ" 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, baRon21 said:

Να περασω μεθαυριο που θα ειμαι παλι εξοδούχος να πω καμια Καλησπερα;

Πως δουλευει η ολη φαση;

7F18C028-9A11-4BDB-BE25-7715E64C3A74.jpeg

Εξοδουχος στη Σαντορίνη.  Για σένα είναι η ζωή.  Όσο για την ερώτηση Γιατί όχι? Δεν τρώνε ανθρώπους. Αν το βρεις ανοικτό αραξε λίγο μιλα για την ΑΕΚ αγόρασε και κάτι αν μπορεις και όλα καλά. 

Όταν πήγαινα στη Σαντορίνη για δουλειάς πριν πολλά χρόνια δεν υπήρχε κλαμπ στη Σαντορίνη τουλάχιστον στεγασμένο  αλλά περνούσα πάντα από το ημεροβιγλι ( λάθος φάρο στεφάνι πως λέγεται) που ήταν σαν τα περνάω από το δωματιάκι.  🙂

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×