Jump to content

O®️iginal 21 ?


stavros 9-11
 Share

Recommended Posts

  • 1 month later...
μιλαμε να χεις παει στο κλαμπ για καμια μπυρα.

να στην πεφτει η αστυνομια μετα απο εντολη του αριστερου υπουργου

για να βρει χατζαρες και καριοφυλλια

και να σε μαζευουν για χρεη στο τεβε..

αν δεν ειναι αυτο ΑΕΚ ,

τι αλλο ειναι ?

 

Το να έχεις ΙΚΑ και όχι ΤΕΒΕ .... xD

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Την θέση της για το δημοψήφισμα της Κυριακής γνωστοποίησε η Original 21 μέσω ανάρτησης στην επίσημη ιστοσελίδα της στο Facebook:

 

«Τα μεγάλα ΟΧΙ πάντα τα έλεγε ο λαός... Στις μεγάλες μάχες για αξιοπρέπεια, υπερηφάνεια και την ίδια την ζωή ο ΛΑΟΣ της ΑΕΚάρας είναι πάντα στην πρώτη γραμμή! Άλλωστε ειναι ξεκάθαρο χρόνια τώρα, ζούμε εξεγερμένοι και ΟΧΙ σαν ρουφιάνοι και προσκυνημένοι. Το ραντεβού μας αύριο στο Δωματιάκι μας στις 18:30 και ΟΛΟΙ μαζί κατηφορίζουμε για Σύνταγμα με ενδιάμεση στάση την αγαπημένη μας πλατεία».

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Εντυπωσιακό πάντως οτι τα τελευταία χρόνια οι ανακοινώσεις έχουν πάντα μια πολιτική χροιά.

 

Είδατε τι γίνεται αν πηγαίνει καλά ο σύλλογος?

Edited by DiK
Link to comment
Share on other sites

Η ΜΑΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΞΑΝΑΕΚΑΝΑ LOGIN ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ ......

ΣΥΓΝΩΜΗ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΕΠΑΝΑΛΗΦΘΕΙ ....... ΕΜΠΡΟΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥ Κ/Μ.gr

καλη συνεχεια και καλα μυαλα .....

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η ΜΑΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΞΑΝΑΕΚΑΝΑ LOGIN ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ ......

ΣΥΓΝΩΜΗ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΕΠΑΝΑΛΗΦΘΕΙ ....... ΕΜΠΡΟΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥ Κ/Μ.gr

καλη συνεχεια και καλα μυαλα .....

 

Γιάννη

Δεν έχει νόημα να γράφουμε ούτε τσιτάτα, ούτε τυπικούρες. Από το τελευταίο σου ποστ μέχρι αυτό, μεσολάβησαν πολλά και μάλιστα ζητήματα ενδιαφέροντος του φόρουμ αυτού (ΑΕΚ). Άρχισε το πρωτάθλημα, δεν πήραμε φορ κλπ κλπ.... Γενικώς δηλαδή μετά το μπλακάουτ του Δ/Ψ, το φόρουμ επανήλθε σχεδόν αμέσως σε μια ροή κανονικότητας και ξεκίνησε να ασχολείται πάλι με ζητήματα της ΑΕΚ, όπως είναι δηλαδή φυσιολογικό.

 

Εσύ δεν συμμετέχεις, από το τελευταίο σου ποστ ήρθες μετά από 2 μήνες να γράψεις αυτό. Το οποίο όσο κι αν είναι σωστή (κατ' εμέ) ενέργεια (αφού είναι απολύτως φυσιολογικό μια ομάδα προσφύγων να στέκεται στο πλευρό άλλων προσφύγων), είναι πολιτικό ποστ και όχι ΑΕΚ. Άρα λοιπόν για να είμαστε ακριβείς, το θέμα σου δεν είναι τα πολιτικά αλλά το γεγονός ότι δεν συμφωνούν όλοι μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

Να επισημάνω σε αυτό το σημείο ότι τις φώτο τις ανέβασα για να καταδείξω στον Γιάννη πως ένα νόμισμα έχει πάντα 2 όψεις.

Επίσης να πω πως από την στιγμή που η r αποφάσισε να είναι πολιτική συνιστώσα ερυθρόμαυρης απόχρωσης θα κρίνεται αναλόγως.Κι αν θέλουμε να είμαστε by the book,από τη στιγμή που απαγορεύονται οι πολιτικές συζητήσεις στο κμ απορώ με την σκοπιμότητα του παρόντος τόπικ.

Link to comment
Share on other sites

ela to mamises re sy

 

Το αν το γάμησα ή όχι φαίνεται από τις ανακοινώσεις.

Εχουν συμβεί σημεία και τέρατα το τελευταίο διάστημα στον οργανισμό που λέγεται ΑΕΚ και έρχεται ένα επαρχιακό κλάμπ να μου πει τι ακριβώς?Ότι βοηθάμε τους πρόσφυγες και ότι είμαστε ανθρωπιστές εμείς τα οριτζινάλια της κορίνθου ξέρω γω?Σαφώς και βοηθάμε τους πρόσφυγες σαν προσφυγικό σωματείο που είμαστε αλλά τον τίτλο του ανθρωπιστή δεν θα τον παραδώσω ποτέ σε άτομα που δεν θα είχαν κανένα απολύτως πρόβλημα να σακατέψουν στο ξύλο έναν πιτσιρικά επειδή ξέρω γω έκανε το λάθος να φοράει λάθος οπαδική μπλούζα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

milas omos gia olo to topikion

 

Το όλον τοπίκιον φέρει τον τιτλο r21.

Και ως γνωστόν η r21 είναι πλήρως πολιτικοποιημένη και μοιραία θα υπάρχουν αντιδράσεις από αυτούς που διαφωνούν ιδεολογικά μαζί της.Δεν καταλαβαίνω πού ακριβώς διαφωνείς μαζί μου.

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος αντίδρασής μου, δεν είναι οτι διαφωνώ ιδεολογικά.

 

Αντιδρώ γιατί δεν γουστάρω την πλήρη πολιτικοποίηση των συνδεσμιακών μας, ιδίως όταν για τον σύλλογο που τον τελευταίο καιρό έχει ζήσει τα πάνδεινα, δεν έβγαινε ψυχή να μιλήσει. Για να δούμε καμμιά ανακοίνωση, κάτι ρε παιδί μου, πρέπει σώνει και καλά να έχει κάτι το πολιτικό.

Edited by DiK
Link to comment
Share on other sites

an kapoia anakoinosi exei politiko periexomeno as mi ti vazoume.

 

Δηλ μου λες να κρύψουμε τα σκουπίδια κάτω από το χαλάκι?

Οκ ας το αποφασίσουν οι κομισάριοι.

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος αντίδρασής μου, δεν είναι οτι διαφωνώ ιδεολογικά.

 

Αντιδρώ γιατί δεν γουστάρω την πλήρη πολιτικοποίηση των συνδεσμιακών μας, ιδίως όταν για τον σύλλογο που τον τελευταίο καιρό έχει ζήσει τα πάνδεινα, δεν έβγαινε ψυχή να μιλήσει. Για να δούμε καμμιά ανακοίνωση, κάτι ρε παιδί μου, πρέπει σώνει και καλά να έχει κάτι το πολιτικό.

mazi sou kai ego de goustaro politika me AEK kai fusika eimai panta me AEK

Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 pinned this topic
  • George_D unpinned and pinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×