Jump to content

Recommended Posts

Δηλ μου λες να κρύψουμε τα σκουπίδια κάτω από το χαλάκι?

Οκ ας το αποφασίσουν οι κομισάριοι.

 

apla pramata re toli.an kati exei politiko periexomeno apo ti stigmi pou peirazei kapoious as mi to postaroume.to na vazoume 20lepto video apo kerkida gt na mi to postaroume?

Link to comment
Share on other sites

apla pramata re toli.an kati exei politiko periexomeno apo ti stigmi pou peirazei kapoious as mi to postaroume.to na vazoume 20lepto video apo kerkida gt na mi to postaroume?

 

Αν βάλεις βιντεάκι από κερκίδα έχεις υπολογίσει την οργή του σταύρου?xD

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω γιατι μαλωνετε. Σχολιασαν καποιοι ειρωνικα μια δραση ενος κλαμπ της r21 kαι το θεμα γενικευθηκε χωρις λογο.

 

Αναλογη πρωτοβουλια σε συνεργασια με την Αρχιεπισκοπη ελαβε και η ΠΑΕ παρεπιμπτοντως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω γιατι μαλωνετε. Σχολιασαν καποιοι ειρωνικα μια δραση ενος κλαμπ της r21 kαι το θεμα γενικευθηκε χωρις λογο.

 

Αναλογη πρωτοβουλια σε συνεργασια με την Αρχιεπισκοπη ελαβε και η ΠΑΕ παρεπιμπτοντως.

 

Βρες μου ένα ειρωνικό σχόλιο και πες μου πού ακριβώς μαλώνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Ληχτε το εδω. Ο Γιαννης εχει το δικαιωμα να γουσταρει ή να μη γουσταρει την πρωτοβουλια της Κορινθου ή της Ανακασσας ή του φουφουτου. Ουτε flames θελω ουτε παπαριες καμαρωτες, ειδικα απο ανθρωπους που γνωριζονται μεταξυ τους. Ουτε πικαρισματα ουτε τιποτα. Το ΚΜ δεν ειναι πολιτικοποιημενο και δεν μας ενδιαφερει (Τολη σε σενα παει αυτο) τι κανει ή τι δεν κανει η Οριτζιναλ. Τελειωνετε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα ποιο ειναι αυτο που πρεπει να ληξει...

 

Ποσταρε ο γιαννης μια ανακοινωση και σχολιασα την ανακοινωση και οχι κατι απο τα γραφομενα του. Και αν εχει το δικαιωμα να του αρεσει ή να μην του αρεσει κατι, το ιδιο εχουνε και μεις. Και στην τελικη με γιαννη δεν τρεχει κ δεν προκειται να τρεξει ποτε τιποτα.

 

Αλλιως θα ποσταρω διθυραμβους για Μακυ, για το νοικοκυρεμα του ντουσκο, τις θυσιες που εχει κανει ο τιγρης και τους πουλιτζερικους ενωσιτρς -ογλου και οποιος μιλησει τον στελνω να πιασει σαπουνι στις ντουζιερες μπροστα απο ντιντιντακ

Link to comment
Share on other sites

«Η οικογένεια της ORIGINAL 21 οφείλει ένα τεράστιο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε όλον αυτόν τον κόσμο που αγκάλιασε και στήριξε τον αγώνα μας για να βοηθηθεί η μικρή μας Φαίδρα στον μεγάλο κ σοβαρό αγώνα υγείας που δίνει εδώ και 4 χρόνια και που φυσικά θα συνεχίσει να δίνει... Αυτή η συμπαράσταση ξεπέρασε κάθε προηγούμενο και πραγματικά δεν υπάρχουν λόγια για αυτό που καταφέραμε όλοι μαζί...

Επίσης ευχαριστούμε όλες τις μπάντες που αφιλοκερδώς προσφέρθηκαν και συμμετείχαν στη χθεσινή συναυλία.
Το μικρό αγγελούδι θα συνεχίσει τον αγώνα ζωής που δίνει,απλά τώρα με περισσότερα 'εφόδια' και φυσικά με μεγαλύτερη αγάπη...

Link to comment
Share on other sites

“Κάποια μέρα κοιτάζοντας πίσω, τα χρόνια που αγωνίστηκες θα σου φαίνονται τα πιο ωραία”

Κάθε 21η Σεπτέμβρη το μυαλό γυρνά σε όλες εκείνες τις στιγμές που εδώ και 16 χρόνια έχουν δημιουργήσει τη δική τους ιστορία εδώ στην ξενιτιά. 

Σήμερα Σάββατο, 26/09 και ώρα 18:30, όλοι σαν Οικογένεια μαζευόμαστε στο κιτρινόμαυρο δωματιάκι της ξενιτιάς (98 Victoria Road NW10 6NB North Acton) για να κοιτάξουμε πίσω τα 16 χρόνια συνεχούς αγώνα να ακολουθάμε την ΑΕΚ παντού και να πάρουμε δύναμη για τα επόμενα αμέτρητα αλλά τόσο “λίγα” χιλιόμετρα για να είμαστε στο πλευρό σου ΑΕΚάρα μου.

Αγαπημένες παρουσίες από Αθήνα, Λιβόρνο και φυσικά από τον κιτρινόμαυρο Αγγλικό βορρά θα βρίσκονται μαζί μας για να φωνάξουμε ακόμα μια φορά δυνατά “… η ΑΕΚάρα να γαμά για τα παιδιά στη ξενιτιά”

ΑΕΚ χύνω, Original Λονδίνο

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

12132565_954375411267530_127201420816335

 

οι πρώτες σκέψεις ενός φιλάθλου για την……. ΚΑΡΤΑ ΦΙΛΑΘΛΟΥ

Κάθομαι στη θέση μου στο γήπεδο, την ίδια εδώ και χρόνια, και σκέφτομαι αυτά που έψαξα και διάβασα για την Κάρτα Φιλάθλου.

Μου ζητάνε επίμονα τον τελευταίο καιρό για να μπω στο γήπεδο τον Αριθμό Μητρώου Κοινωνικής Ασφάλισης και έχω αρχίσει να αναρωτιέμαι αν θα μπω να παίξω και έχω ασφαλίσει τα πόδια μου…

Τι δουλειά έχει το ΑΜΚΑ με τον αθλητισμό και τη φίλαθλη ιδιότητα;

Μου ζητάνε να δώσω τα στοιχεία μου στο part time παιδί που δουλεύει για την κάθε ομάδα χωρίς να ξέρω εκείνος για ποιον εργάζεται και ποιος θα διαχειρίζεται τα προσωπικά μου δεδομένα. Διάβασα στη σχετική Υπουργική Απόφαση (που όλοι έθαψαν) ότι όλα αυτά θα συγκεντρώνονται σε μια Κεντρική Βάση Δεδομένων αλλά πουθενά δεν βρήκα ποιος θα έχει πρόσβαση στα Δεδομένα αυτά, ποιος θα τα διαχειρίζεται και για πόσο καιρό.

Στην ίδια Υπουργική Απόφαση διαβάζω πως η Δ.Ο.Υ θα έχει άμεση και συνεχή πρόσβαση στην ίδια Κεντρική Βάση Δεδομένων (!!!) Τώρα έχω αρχίσει και φοβάμαι πως θα με τσιμπήσουν βγαίνοντας από τη Θύρα αφού άφησα απλήρωτη την Εφορία μου για να πάρω διαρκείας για την Ομάδα μου αφού καψούρης ΦΙΛΑΘΛΟΣ νόμιζα ότι ΕΙΜΑΙ…

Διαβάζω ότι δε θα μπορώ να αγοράσω εισιτήριο χωρίς ? ιστωτική Κάρτα, ούτε θα μπορώ να πάρω για τον γιό μου, ούτε να του δώσω το δικό μου για να μπει στην ίδια θέση που του κρατάω εδώ και χρόνια, λες και πριν την Κάρτα Φιλάθλου ήμασταν κάτι άλλο από φίλαθλοι…

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει φοροαποφυγή και φοροαποφυγή. Αυτή τη στιγμή ο τρόπος φορολόγησης τουλάχιστον κάποιων κατηγοριών, αν όχι όλων, είναι εκτρωματικός. Εάν εσύ και ο κάθε εσύ αποδέχεσαι αυτό το σύστημα φορολόγησης και δέχεσαι να πληρώνεις τους φόρους σου με χαρά (και αυταπάρνηση), τότε μάλλον η σκέψη μου είναι ότι κάτι τέτοιο αποτελεί πρόβλημά σου και όχι πρόβλημα των άλλων.

 

Αν στέκει ότι η εφορία έχει πρόσβαση στα στοιχεία όσων αγοράζουν εισιτήρια για ένα γαμημένο ποδοσφαιρικό αγώνα, τότε εδώ υπάρχει πρόβλημα. Και στην τελική γαμώ την πουτάνα μου. Εισιτήρια πάει και παίρνει ο άλλος. Εισιτήρια, όχι ναρκωτικά, ούτε ταξίδια, ούτε πολυτελή δωμάτια. Εισιτήρια για να πάει να δει ένα άθλημα που είναι φτιαγμένο για να είναι λαϊκό. Για να υποστηρίξει μια ομάδα που του προσφέρει μια Α διαφυγή για την οποία στην τελική δεν είναι υποχρεωμένος να δώσει λόγο σε κανέναν. Κι αν κάποιοι του ζητάνε το λόγο, ποιοι είναι αυτοί, τι είναι αυτοί και με τι ένσημα του τον ζητάνε;

 

Δηλαδή αν εμένα το πρώτο σ/κ του Γενάρη μου τη βαρέσει να έρθω Αθήνα να δω ΑΕΚ θα πρέπει να μπω στη διαδικασία να επικοινωνήσω με τον λογιστή μου για το αν με παίρνει φορολογικά κάτι τέτοιο; Μιας και όλα θα φαίνονται στην εφορία. Τα αεροπορικά/καύσιμα, τα διόδια, το εισιτήριο... Δηλαδή να μου πει ο λογιστής "ξέρεις Σταύρο με βάση το τρίμηνο σου, δεν δικαιολογείς 200 ευρώ για Αθήνα, δες το από το σπίτι".

 

? ολλές φορές είναι λάθος να ψάχνεις να βρεις λογική. Εσύ πχ (και μη το πάρεις προσωπικά και προς αποφυγή παρεξηγήσεων να υπερτονίσω τη συμπάθειά μου στο πρόσωπό σου) μπορεί να πεις κάτι του στυλ "να μάθει ο νεοελ να ζει σαν άνθρωπος, να δίνει φόρους και να μη πλιατσικολογεί το ίδιο του το κράτος". Εγώ θα πω ότι "όπως έχει δείξει η ιστορία, αν ένα κράτος θέλει, μπορεί να κάνει τους πολίτες του ανθρώπους σχετικά εύκολα". Άρα σε όλη αυτή τη διαμάχη τελικά μετράει με ποιον είσαι. Εγώ είμαι με αυτόν που έγραψε το κείμενο που μοιράστηκε χθες στο ΟΑΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×