Jump to content

Recommended Posts

2 hours ago, Νονός said:

Αυτό που σου έγραψα είχε το νόημα ότι η R -αντίθετα με άλλους οπαδικούς ... φορείς- ΟΥΔΕΠΟΤΕ (ή ... σχεδόν ουδέποτε) στηρίχτηκε στις πλάτες της ΠΑΕ ή του Προέδρου της για να "τακτοποιήσει" τα ενδο"οικογενειακά" ζητήματα της.

Κι απ' ότι μου σφυρίξανε κάποια "πουλάκια" το θέμα της Αλεξανδρούπολης περισσότερο έχει να κάνει με αυτό, το "ενδοικογενειακό" δηλαδή .....

Ποτέ δεν είναι αργά για αλλαγές. Το θέμα είναι να υπάρχουν οπαδικές φωλιές σε περιοχές που παραδοσιακά η ΑΕΚ έχει κόσμο ή προσδοκά να φέρει πιτσιρικάδες κοντά της οπαδικά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nestoridis21 said:

Ποτέ δεν είναι αργά για αλλαγές. Το θέμα είναι να υπάρχουν οπαδικές φωλιές σε περιοχές που παραδοσιακά η ΑΕΚ έχει κόσμο ή προσδοκά να φέρει πιτσιρικάδες κοντά της οπαδικά.

Αν εννοείς ως "αλλαγή" να αρχίσει η R να στηρίζεται στις διοικητικές και προεδρικές πλάτες, θα διαφωνήσω. Αυτά είναι επικίνδυνα μονοπάτια κι επειδή κανείς δεν δίνει χωρίς να ζητήσει (άμεσα ή μελλοντικά) να πάρει, κάπως έτσι ξεκινάνε να δημιουργούνται οι περιβόητοι "στρατοί". Μακριά από εμάς ...

Αν όμως εννοείς να αλλάξουν κάποια μυαλά μέσα στην τωρινή R και να προσπαθήσουν να φτάσουν την νοοτροπία της R ... άλλων "ένδοξων" εποχών χωρίς "παιδιά" και "αποπαίδια", είμαι 1000% μαζί σου σε αυτό !!!!

Εννοείται, ότι η δεύτερη φράση του ποστ σου είναι υπεράνω όλων και δεν χωράει συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Nestoridis21 said:

Ποτέ δεν είναι αργά για αλλαγές. Το θέμα είναι να υπάρχουν οπαδικές φωλιές σε περιοχές που παραδοσιακά η ΑΕΚ έχει κόσμο ή προσδοκά να φέρει πιτσιρικάδες κοντά της οπαδικά.

Νέστορα, όταν η R προσπαθούσε κάποτε  να αγοράσει το δωματιάκι, κάτι που τελικά το κατάφερε μαζεύοντας χιλιάρικο χιλιάρικο τα χρήματα, υπήρξαν παράγοντες που είχαν αφήσει να εννοηθεί, ότι μπορούσαν  να βάλουν εκείνοι  τα χρήματα. Ο Χατζηχρήστος  τους είχε ευχαριστήσει, αλλά δεν τα είχε δεχτεί, κάτι που υποθέτω ότι ήταν και θέση όλων στην Οικογένεια. Φαντάζεσαι τι σχέση εξάρτησης θα είχε δημιουργηθεί ΄αλλά και τι ξεφτίλα θα ήταν για την R αν είχε γίνει δεκτό; 

Οι οπαδικές φωλιές πρέπει να δημιουργούνται και να συντηρούνται από οπαδούς.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Νονός said:

Αν εννοείς ως "αλλαγή" να αρχίσει η R να στηρίζεται στις διοικητικές και προεδρικές πλάτες, θα διαφωνήσω. Αυτά είναι επικίνδυνα μονοπάτια κι επειδή κανείς δεν δίνει χωρίς να ζητήσει (άμεσα ή μελλοντικά) να πάρει, κάπως έτσι ξεκινάνε να δημιουργούνται οι περιβόητοι "στρατοί". Μακριά από εμάς ...

Αν όμως εννοείς να αλλάξουν κάποια μυαλά μέσα στην τωρινή R και να προσπαθήσουν να φτάσουν την νοοτροπία της R ... άλλων "ένδοξων" εποχών χωρίς "παιδιά" και "αποπαίδια", είμαι 1000% μαζί σου σε αυτό !!!!

Εννοείται, ότι η δεύτερη φράση του ποστ σου είναι υπεράνω όλων και δεν χωράει συζήτηση.

Νονέ, ούτε την σημερινή αλλά   ούτε καν την... χθεσινή  κατάσταση δεν μπορώ να κρίνω αλλά νομίζω ότι αρκετά παλιότερα  υπήρχαν παιδιά και αποπαίδια και δεν ήταν όλα ρόδινα και ιδανικά, άσχετα αν καμιά φορά βλέπουμε έτσι το παρελθόν.  θυμάμαι πχ  κάποτε που συγκεκριμένο κλαμπ της Οικογένειας είχε πάρει διαρκείας κατευθείαν από την ΠΑΕ και όχι από την "Μαμά" και είχε περιθωριοποιηθεί  για αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Νονέ, ούτε την σημερινή αλλά   ούτε καν την... χθεσινή  κατάσταση δεν μπορώ να κρίνω αλλά νομίζω ότι αρκετά παλιότερα  υπήρχαν παιδιά και αποπαίδια και δεν ήταν όλα ρόδινα και ιδανικά, άσχετα αν καμιά φορά βλέπουμε έτσι το παρελθόν.  θυμάμαι πχ  κάποτε που συγκεκριμένο κλαμπ της Οικογένειας είχε πάρει διαρκείας κατευθείαν από την ΠΑΕ και όχι από την "Μαμά" και είχε περιθωριοποιηθεί  για αυτό. 

Ράγιε, σε ένα προηγούμενο ποστ μου στην κουβεντούλα με τον Νέστορα θα δεις σε παρένθεση τη φράση "σχεδόν ... ουδέποτε". Αφορά αυτό που γράφεις για παλαιότερες εποχές. Η διαφορά είναι ότι τότε με "ευθύνη ΧΧ" δεν γινόμασταν βούκινο. Και τα "κρούσματα" ήταν απείρως λιγότερα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Νονός said:

Ράγιε, σε ένα προηγούμενο ποστ μου στην κουβεντούλα με τον Νέστορα θα δεις σε παρένθεση τη φράση "σχεδόν ... ουδέποτε". Αφορά αυτό που γράφεις για παλαιότερες εποχές. Η διαφορά είναι ότι τότε με "ευθύνη ΧΧ" δεν γινόμασταν βούκινο. Και τα "κρούσματα" ήταν απείρως λιγότερα.

Ακριβώς έτσι, σχεδόν. Πράγματι τότε στην Οικογένεια ίσχυε το "τα εν οίκω μη εν δήμω". 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το 20 μάς δίνει άλλο ένα χαστούκι λίγο πριν ξεκουμπιστεί...
Σήμερα έφυγε από κοντά μας ο Ιάσωνας!
Ό,τι και να πούμε για τον Jason μας είναι λίγο, πολύ λίγο...
Τα πούλμαν που γυρίζαμε τον κόσμο όλο θα μοιάζουν άδεια πια...
Οι δρόμοι που σε είχαμε παντού δίπλα μας, το ίδιο..
Τίποτα πια δεν θα είναι το ίδιο...
Μακάρι να έχουμε όλοι μας την αγνή και ανιδιοτελή αγάπη σου για την ΑΕΚΑΡΑ μας...
Μακάρι να κάνουμε τα δικά σου χιλιόμετρα όπου και αν Εκείνη αγωνιζόταν...
Ιάσωνα αδερφέ μας θα είσαι παντού δίπλα μας...
Στο χρωστάμε, στο υποσχόμαστε...

Καλή αντάμωση φίλε, καλό σου ταξίδι αδερφέ..

Από την σελίδα της Ορίτζιναλ.  Μυθική  μορφή της Οικογένειας. 

Η εικόνα ίσως περιέχει: 1 άτομο, κάθεται, γένι, νύχτα και κοντινό πλάνο

  • Δικεφαλάκι 1
  • Sad 5
Link to comment
Share on other sites

Οχι ρε πουστη μου ο Jason, οχι ρε...

Τι αγνος και ανιδιοτελης ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!

Κριμα για την οικογενεια του κ για την οικογενεια της ΑΕΚ..

ΠΑΛΛΗΚΑΡΙ απο τα λίγα!!!

Πουτάνες, άλλος ένας μέγιστος δεν πρόλαβε το νέο γήπεδο, ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Η ΑΕΚ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΑΟΣ ΤΗΣ...
ΚΑΙ Ο ΛΑΟΣ ΤΗΣ ΒΡΑΖΕΙ, ΠΟΝΑΕΙ...

ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΤΕΙΧΗ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΕΚ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΣΤΕ !

ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ;

Η εικόνα ίσως περιέχει: υπαίθριες δραστηριότητες

Θα έχουμε πάλι απειλές για αποχώρηση, δεν αντέχω, βαρέθηκα, κουράστηκα κλπ 

Link to comment
Share on other sites

  Νομιζω οτι ηταν πολυ σωστη, συμβολικη και ισορροπημενη κινηση.

 

Τοσο, οσο, που λενε.

Δεν εχουμε να προτεινουμε κατι αλλο, χαιρομαστε αυτο που φτιαχνεις εκει, αλλα μην μας θεωρεις και μαλακες, ουτε Ιωνικους.

Link to comment
Share on other sites

Εγω συμφωνω οτι η διαμαρτυρια ηταν κυριλε και τοσο οσο που εγραψε κι ο Νικος και απορω με τις τοσες αρνητικες αποψεις που διαβαζω. Πιθανοτατα επειδη εγινε απ την Original.

Επισης δεν υπηρξε καμια αναφορα στο πρωτοσελιδο της Ωρας, της live κλπ, οι μονοι που το ανεδειξαν ηταν οι γαυρικες δλδ πρωταθλητης κ sportday πουλωντας εμφυλιο.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, moukie said:

Εγω συμφωνω οτι η διαμαρτυρια ηταν κυριλε και τοσο οσο που εγραψε κι ο Νικος και απορω με τις τοσες αρνητικες αποψεις που διαβαζω. Πιθανοτατα επειδη εγινε απ την Original.

Επισης δεν υπηρξε καμια αναφορα στο πρωτοσελιδο της Ωρας, της live κλπ, οι μονοι που το ανεδειξαν ηταν οι γαυρικες δλδ πρωταθλητης κ sportday πουλωντας εμφυλιο.

Καμία αρνητική αντίδραση ρε συ, πιστεύω το 99% του κόσμου ήθελε και χειρότερα . Απλά έπεσε τηλέφωνο απο το μεγάλο, έπεσε και ο μηχανισμός στα σχόλια να σώσει οτι σώζεται

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, moukie said:

Σε σχόλια στα σοσιαλ αναφερομαι. Συνηθως δεν τα διαβαζω αλλα οπου μπηκα απο χθες ειδα πολλα αρνητικα σε σχεση με αυτο που περιμενα. 

έιχα άλλη εντύπωση. Χάλια μάυρα τι να πω

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, moukie said:

Σε σχόλια στα σοσιαλ αναφερομαι. Συνηθως δεν τα διαβαζω αλλα οπου μπηκα απο χθες ειδα πολλα αρνητικα σε σχεση με αυτο που περιμενα. 

Κυριως για το οτι σηκωσαν το πανο στο νεο γηπεδο, οπως διαβαζω κι εγω

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×