Jump to content

Recommended Posts

Ουτε 100 ΑΕΚτζηδες δεν θα ψηφισουν με κριτηριο το γηπεδο και οσοι το λενε εγω απαντω πουτσες, απλα ειναι νεοδημοκρατες. Και εχω την αισθηση οτι ο σαμαρας θα υποστει πανωλεθρια και οτι ο συριζα στο τελος θα ειναι αυτοδυναμος. Εκει να μας δω

Link to comment
Share on other sites

niko ta idia leme.

Sepi o xx sou ekane to aspro mauro k eleges exeis dikio.

G mena pantotinos arxigos k megaarxigos opadikou kinimatos

g to suriza min eisai sure.dn einai euroekloges

 

θυμαμαι απο την αλλη 100αδες ανακοινωσεις μιζεριας για κοσμο της ΑΕΚ που ειναι ανυπαρκτος κι αφαντος εκει που παει μονο η r, ανακοινωσεις που υποτιθεται χτυπουσαν το φιλοτιμο των ''πελατων'' αλλα ειχαν παροιμοιωδη αποτυχια στο θεμα της συσπειρωσης του κοσμου.

 

Ολως τυχαιως, οταν μαζευοταν κοσμος ειχαμε παλι γκρινια για πελατες, πανηγυρτζηδες και πατατακηδες.

 

Ολα αυτα στις καλες εποχες ειχαν ευεργετικη επιδραση στη συσπειρωση και στην αισθηση ιδεολογικης υπεροχης της Οργανωσης και μονο. Στις κακες εποχες απλα εκαναν κακο στην ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Σταυρο αν δεν κανεις διαλογο με οπαδους δεν απαντας. Αλλα δεν εχεις και παραπονο αν ο ΑΕΚτζης που ειναι φανατικος με το ζητημα δεν σε ψηφισει. Γιατι αυτο το υποκειμενο που βγηκε δημαρχος προερχεται απο τον Συριζα πχ.

 

 

 

 

Απο εκει και περα...

Πρεπει να ειναι ο μονος που ειμαι εναντιον και Μελ και Οριτζιναλ και Συριζα στο συγκεκριμενο θεμα.

 

Μελισσανιδης

Φταιει γιατι κανει το παγωνι σε θεμα που ο ιδιος εχει "γεννησει".

 

Οριτζιναλ

Φταιει γιατι γινεται βασιλικοτερη του βασιλεως σε θεμα που δεν αφορα ξεκαθαρα το καλο της ΑΕΚ (υπαρχουν ανθρωποι στην τελικη -κι ας μην ειμαι μεσα σε αυτους- που δεν συμφωνουν με το συγκεκριμενο σχεδιο, αφηστε που η ιδια η οργανωση πριν λιγα χρονια ψηφισε κατά ενος παρομοιου σχεδιου του ιδιου επιχειρηματια στον ιδιο χωρο) και γενικοτερα παει μεσα στην αγωνια της να εμπλακει σε επιχειρηματικο-πολιτικη κοντρα οπου υπευθυνος για ολα ειναι αυτος που ξεκινησε την ιστορια, δλδ ο Μελισσανιδης. Αν αυριο υποσχεθω γηπεδο στη Φιλαδελφεια εγω, θα πλακωθουν και για μενα, εφοσον κολλησει; Επειδη δλδ ειπε ο Μελ θα ξεπερασω χιλια εμποδια να φτιαξω την μακετα που ειδατε, πανε να του κανουνε σκαμνακι; Γιατι; Τους το ζητησε; Αυτο ειπε στην αρχη; Οτι θελει σκαμνακια; Γιατι εγω για σιγουρο τον θυμαμαι παντα. Και τωρα μαλιστα βγαζει ανακοινωσεις οτι αυτα που κανουν βλαπτουν την ΑΕΚ.

 

Συριζα

Ανεξαρτητα απο τα παραπανω και καθαρα στο θεμα του γηπεδου

-εχουνε ψηφισει εναντιον της παραχωρησης του τμηματος αλσους

-στηριξαν στις εκλογες αυτον τον καρναβαλι που παριστανει τον Τσε Γκεβαρα (απο τον Συριζα βγηκε, οχι γιατι ειναι ομορφος)

-εχουμε τις αοριστιες της Δουρου για τα φραγκα

Περαν λοιπον των ευθυνων της ΠΑΕ και της r, θα πρεπει αν θελουν να ξεκαθαρισουν την θεση τους. Δεν ειναι υποχρεωτικο, αν δεν θελουν ας μην απαντησουν σε οπαδους. Προφανως πολλοι οπαδοι θα θεωρησουν οτι αν βγουν το θεμα του γηπεδου θα κινδυνευσει ακομα περισσοτερο ομως. Λογικο ειναι.

Edited by nikos
Link to comment
Share on other sites

Ουτε 100 ΑΕΚτζηδες δεν θα ψηφισουν με κριτηριο το γηπεδο και οσοι το λενε εγω απαντω πουτσες, απλα ειναι νεοδημοκρατες. Και εχω την αισθηση οτι ο σαμαρας θα υποστει πανωλεθρια και οτι ο συριζα στο τελος θα ειναι αυτοδυναμος. Εκει να μας δω

 

100 μπορει να ειναι λιγοι, αλλα αντε να ειναι 4ψηφιο το νουμερο max. Ανακοινωσεις τετοιου τυπου εχουν προφανως να κανουν με τον περιφημο μυθο των τεραστιων λαων των μεγαλων ομαδων που ποδηγετει τις εξελιξεις προς οφελος τους. Νομιζω η αναλυση για το ποσο εκτος της πραγματικοτητας ειναι το παραπανω ειναι σχεδον περιττη.

Link to comment
Share on other sites

Νικο ουτε 100 ψηφους δεν θα χασουν. Αναφερομαι σε κοσμο που μπορει να τους ψηφιζε αλλα λογω γηπεδου να ριξει κατι αλλο, δηλ ΝΔ ή βαγγελη. Τωρα το να βγαινει ο Χ δεξιος και να λεει "λογω ΑΕΚ θα ριξω σαμαρα" αυτα ειναι εκ του ασφαλους κουβεντες. Δεν τους λαμβανω υπ` οψη

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω Σταυρο. Και οπως ειπε και ο Σεπουλτουρα δεν βγηκε ουτε δημαρχος Ν.Φιλαδελφειας απο την ΑΕΚ, οποτε συζηταμε ως προς τις προθεσεις, οχι ως προς το αποτελεσμα.

 

 

Αλλα το εχεις παρει λαθος το θεμα κατα την εκτιμηση μου. Δεν πηραν πολιτικη θεση, αρρωστακια ειναι που αγωνιουν και παρακαλανε μεσα τους να απαντησει ο Συριζα θετικα για το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι πολιτικη θεση οπως δεν ηταν πολιτικη θεση και το οχι στη ΝΔ. Αυτο που λεω εγω ειναι οτι κανονικα θα επρεπε η οριτζιναλ να ζητησει τον λογο και απο τον μελισσανιδη. Κυριως απο τον μελιασανιδη. Αλλα δυστυχως δεν ξερουν καν για τι πραμα μιλανε

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι πολιτικη θεση οπως δεν ηταν πολιτικη θεση και το οχι στη ΝΔ. Αυτο που λεω εγω ειναι οτι κανονικα θα επρεπε η οριτζιναλ να ζητησει τον λογο και απο τον μελισσανιδη. Κυριως απο τον μελιασανιδη. Αλλα δυστυχως δεν ξερουν καν για τι πραμα μιλανε

 

mε βαση την προσφατη ιστορια εμπλοκης της r με τα διοικητικα της ΑΕΚ, αυτο ειναι κατι που δυσκολα θα συμβει στα κοντα, ποσο μαλιστα απο τη στιγμη που ο Μελ φανταζει (κατα τη γωνμη μου ειναι κιολας) το τελευταιο αναχωμα στην πορεια της ΑΕΚ προς την ολικη ανυποληψια.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω πει οτι δεν θεωρω το γηπεδο νο1 ζητημα αλλα την επιστροφη σου σε κανονικο πρωταθλητισμο δηλαδη με πρωταθληματα που θα παιρνεις κανονικα με απονομες κλπ. Αν του χρονου η ΑΕΚ παιζει με αραβιδαρους επειδη ταχα κανει γηπεδο, εκει εχεις θεμα

Link to comment
Share on other sites

Το γηπεδο ειτε ειναι μαγκας ο Μελισσανιδης και θα το φτιαξει, ειτε (εστω) θα παραδεχτει οτι εκανε λαθος και παει σε αλλο πλανο, ειτε θα το ακυρωσει εντελως και θα ξεφτυλιστει.

 

Το τι κανουν τωρα οι οργανωμενοι, ειναι να ´χαμε να λεγαμε.

 

Αυτη ειναι η ουσια.

Link to comment
Share on other sites

Επιμενω παντως πως ολο το πανηγυρακι εχει στηθει για τις ψηφους. Θελετε ΝΔκρατων ΑΕΚτζηδων που δεν θα ψηφιζαν ΝΔ αλλα ισως τελικα πανε; Θελετε ψηφους ψιλοφλου τυπων; Θελετε οτιδηποτε... Οποτε λεω να μην σκασω αλλο, καθως δεν νομιζω πως δεν γνωριζουν ΗΔΗ το αποτελεσμα (πρωτια Τσιπρα, αλλα οχι αυτοδυναμος)που θα οδηγησει σε συγκυβερνηση κτλ κτλ. Απλα μας εχουν βαλει στην μεση και μας βαρανε.

Οσον αφορα τον Μελισσανιδη αν βγει ΤΩΡΑ να πει "το γηπεδο θα γινει σιγουρα" οι ΑΕΚτζηδες θα ψηφισουν ΣΥΡΙΖΑ, ενω αν βγει τελειως κοντρα θα ναι εντελως λαθος για προφανης λογους. Μη αυτοδυναμος ΣΥΡΙΖΑ μετεκλογικα ειναι σιγουρα πιο ελεγχομενος αλλα δεν χρειαζεται και να τους κανεις ταλιμπαν απεναντι σου ενω θα ναι εξουσια, εστω με πατεριτσες..

Τεσπα χυδαιο ολο αυτο που στηνεται αλλα δεν θα επεκταθω.

Παντως δεν ειναι μονο "100 ψηφοι" πανελλαδικα οπως γραφετε αλλα πολλοι παραπανω αν προσθεσεις οσους κερδισει η ΝΔ, η ο ΓΑΠ, η το ΠΟΤΑΜΙ, η το ΠΑΣΟΚ και χασει ο ΣΥΡΙΖΑ (λιγο απο δω, λιγο απο κει χανεται η αυτοδυναμια).

ΑΥΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Νικο ουτε 100 ψηφους δεν θα χασουν. Αναφερομαι σε κοσμο που μπορει να τους ψηφιζε αλλα λογω γηπεδου να ριξει κατι αλλο, δηλ ΝΔ ή βαγγελη. Τωρα το να βγαινει ο Χ δεξιος και να λεει "λογω ΑΕΚ θα ριξω σαμαρα" αυτα ειναι εκ του ασφαλους κουβεντες. Δεν τους λαμβανω υπ` οψη

 

Σταυρο δεν θα ψηφιζε ΣΥΡΙΖΑ και λογω γηπεδου θα το ριξει Αντωνη. Ειναι λιγο πιο συνθετο. Παντως συνολικα συνολικα (οσοι ΝΔκρατες θα ξαναψηφισουν ΝΔ, ΠΑΣΟΚοι ΠΑΣΟΚ και ψιλοφλου θα το ριξουν καναν ΓΑΠ η ΠΟΤΑΜΙ αντι για ΣΥΡΙΖΑ) πιστευω πως μια χαρα νουμερο ειναι που ναι μεν δεν θα ανατρεψει κατι, αλλα η Κουμουνδουρου δεν θα το ρισκαρει, αν θελει να ειναι αυτοδυναμη βεβαια.

Τωρα αν θελουν συγκυβερνηση, συμφωνω θα μας γραψουν στα παπαρια τους και μετα θα φανουν κερδισμενοι ολοι (και ΣΥΡΙΖΑ και Μελισσανιδης και ο τεραστιος κοσμος ΑΕΚ που εκοψε αυτοδυναμια lol).

Edited by Bukowski
Link to comment
Share on other sites

Το γηπεδο ειτε ειναι μαγκας ο Μελισσανιδης και θα το φτιαξει, ειτε (εστω) θα παραδεχτει οτι εκανε λαθος και παει σε αλλο πλανο, ειτε θα το ακυρωσει εντελως και θα ξεφτυλιστει.

 

Το τι κανουν τωρα οι οργανωμενοι, ειναι να ´χαμε να λεγαμε.

 

Αυτη ειναι η ουσια.

 

Αμα περιμενανε Μελισσανιδηδες και Κοκκαληδες και Μαρινακηδες και Βαρδινογιαννηδες τους Αλεξηδες, τους Αντωνηδες κτλ θα ταν κομματαρχες, οχι λεφταδες παντως. Τελος παντων, σε κανα δυο μηνες θα τα χουμε ηδη ξεχασει αυτα

Link to comment
Share on other sites

Το γηπεδο ειτε ειναι μαγκας ο Μελισσανιδης και θα το φτιαξει, ειτε (εστω) θα παραδεχτει οτι εκανε λαθος και παει σε αλλο πλανο, ειτε θα το ακυρωσει εντελως και θα ξεφτυλιστει.

 

Το τι κανουν τωρα οι οργανωμενοι, ειναι να ´χαμε να λεγαμε.

 

Αυτη ειναι η ουσια.

 

Πως θα ξεφτυλιστει αφου ΗΔΗ εχει βρεθει ο ενοχος που "κολλαει" το γηπεδο; Ποιος εκανε ηρωα το Βασιλοπουλο; Εγω; Ποιος εδινε εγγραφα στις Ωρες και τα 365 οτι "εχει στειλει μελετες" και τελικα τον ξεφτιλισε ενας Καλαμποκης και δεν ειχε στειλει ουτε μελετη τσακιστη; Και τα μαζεψε κιολας μετα ο Ανδριοπουλος "και οχι παιδια, και μια χαρα συνεργασια με το Δημο, και σε πολυ καλο κλιμα" κλπ. Εχεις εναν μαλακα που την εχει δει επαναστατης αλλα εισαι κι εσυ εκθετος αυτη τη στιγμη. Διοτι και νομο εχεις και λεφτα ειπες ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ οτι εχεις (θυμιζω ειπε οτι εχει το 80% και λειπουν μονο τα 20 της Ρενας που ειναι στη β φαση κατασκευης) Αρα που ακριβως κολλαμε; Ποιο ειναι το προβλημα ρε παιδι μου; Να μαθει στην τελικη και ο κοσμος γιατι δεν προχωραει το εργο. Αρνειται η ΔΟΑΚ να σου εκδωσει αδεια; Εισαι συννομος ναι ή οχι; Μελετες εχεις; Κι αν εχεις πουντες; Συμβαση παραχωρησης εχεις απο το σωματειο; Πουντη; Αμα ειναι να μας κολλαει ο Δημαρχος που προδικαζει την αποφαση του ΣτΕ να το ξερουμε στην τελικη. Και επισης εκεινη η αποφαση του Ελεγκτικου που ειναι; Για τον Αλαφου γιατι βγηκε και για σενα δεν ξερουμε αν υπαρχει; Να μαθουμε στην τελικη αν κολλαμε, που κολλαμε και γιατι κολλαμε. Δεν ειμαι παραλογος νομιζω.

 

υ.γ. Προσυπογραφω 200% αυτο που εγραψες πιο πανω για r, σταση 2005 και αντιπαραδειγμα με τον οποιονδηποτε θα υποσχοταν γηπεδο στα "Αγια Χωματα".

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη θα βγει ο Συριζα να απαντησει στην Οριτζιναλ; Σοβαρα μιλαμε τωρα; Εδω ο ιδιος ο Μελισσανιδης εριξε το γαντι στη Δουρου με τη συν.τυπου στο Ζαππειο και η Ρενα εκανε το παγωνι και θα απαντησει κομμα εξουσιας σε ανακοινωση συνδεσμου οπαδων που γνωριζουν 300 ανθρωποι και ειναι ψυχακηδες με την ΑΕΚ; Οι Συριζαιοι εχουν τοποθετηθει με πασοκικη διαλεκτο και εχουν πει "ΝΑΙ" στο γηπεδο με τους ορους που θελουν αυτοι. Εσυ που εχεις Νομο τι κανεις ακριβως; Εχεις ενημερωσει το κοινο σου οτι "εμεις εχουμε τα παντα και ο Δημος ΝΦ/Χ μας γραφιε στα παπαρια του"; Διοτι αν εσυ εισαι ΟΚ και ο Δημος αρνειται να εκδωσιε τις διοικητικες πραξεις, στελνεις το Δημο για τσαϊ για τον απλουστατο λογο ο ο νομος ειναι εν ισχυι ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ και αν θες βαζεις μεσα μπουλντοζα και κανεις οτι γουσταρεις στο οικοπεδο ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΕΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΙ Ο ΝΟΜΟΣ. Αυριο το πρωι αν βγει να πει ο Μελισσανιδης "κυριοι δεν προχωραμε γιατι εχω θεμα με τα συνοδα". ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ ομως και να μην αφηνει την Οριτζιναλ να καθαρισει τη μπουγαδα γιατι αυτα ειναι και ασοβαρα πραγματα.

 

 

oxi , tha steilei ton stratouli na ta mazepsei

 

ase pou to erotima einai ritoriko kai den perimenoume apantisi .

 

se ligo tha arxisei n fapa kai yparxei kalesma stin euruteri oikogeneia tis AEK na sumetexei .-

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα 1,5 και 3 και 5 μύρια είναι σουρεαλιστικά και πρέπει να τελειώνουν γενικώς.

 

afou to tsouki leei oti einai 6.5 oi gay , eipame ki meis na valoume 1.5 (pou einai ta emoticon ?)

 

30.000 ,mia edra na kopsoume ,kala einai

Link to comment
Share on other sites

De mporo re file.prepei na gyrisei

apo to 0 mas eftiaxe lao re man

 

oootan me to kalo ginei to kainourio gipedo , ekei pou itan n palia skepasti , na dosoume to onoma tou se mia apo tis kainouries ......

ki opote ..... o kathenas ...... ,na ton thymate kiolas

Edited by Zastro
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να μην τοποθετηθεί ο σύριζα και το κάθε κόμμα?

 

Εδώ τοποθετούνται όλοι (κόμματα) για τα πάντα, απο τα οικονομικά της Ελλάδας μέχρι τα κοινωνικά της βενεζουέλας, για το γήπεδο δεν μπορούν να πουν ξεκάθαρα όλοι την γνώμη τους?

Link to comment
Share on other sites

n anakoinosi vgike oxi gia na topothetithei to tsyriza (alloste melos tou tsyriza etoimazei prosfygi sto paraxwritirio tou 1934 na mas fane olo to oikopedo!!!!!) alla gia na enimerothoune merikos oi "dikoi" mas pou trwne fidia gia Mall sto alsos kai alla tetoia perierga ton syrizaion

 

episis na nai psiloetoimos o kosmos ama dei kana pani sto gipedo pou na leei "psofo stous kokinous fasistes" na mi to parei strava^^

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×