Jump to content

Recommended Posts

1 minute ago, 1989 generation said:

Το 4-3 ήταν η μεγαλύτερη πίκρα, μαζί με εκείνη του Μπορέλι..Ο τελικός, που δεν είχαμε και πολύ κόσμο, ήταν απόλαυση...Κι εγώ ήμουν και στα δύο..

stom teliko file hmastan oloi petsia.

17 xiliarika eixame poulhsei thymamai alla oloi kagkelo

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tarasfw said:

Εντωμεταξύ ειχαμε φτασει 300 μετρα από ραφηνα και ειχε αγκυροβολησει το πλοιο εκει στα ανοιχτά....και ο  παπαδακης στο πρωινό μας έδειχνε από μακριά και ελεγε για αποβαση χουλιγκαν κλπ....στο λιμάνι είχε απο όλα τα σώματα των ενστόλων λες και ερχοταν ο isis.

Μίλαγε ο Παπαδάκης με τον καπετάνιο και μεις το βλέπαμε στην tv στο σαλόνι που ξεκίνησαν όλα... ε ρε πλακα.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, SpiRos said:

Μας πήρε σχετικά γρήγορα ο ύπνος κάτι από κάτι σκάλες, ήμασταν λιώμα. (είχα πάει με edn_21, μέλος ΚΜ από D1, συνατήσαμε και @panther-21- και αρκετούς άλλους παλιούς) 
Ε φυσικά ξυπνήσαμε λίγο αργότερα ακούγοντας ότι παίζει τζέρτζελο. Ευτυχώς δεν άρπαξε καμιά μεγάλη φωτιά το καράβι γιατί θα πνιγόμασταν σαν τα ποντίκια.
Όλα τα άλλα μέχρι που φτάσαμε και περιμέναμε 2 μίλια έξω από το λιμάνι της Ραφήνας, μέχρι που κατεβήκαμε και μόνο η CIA δεν μας περίμενε και οι κάτοικοι της περιοχής να κοιτάνε εμάς του ούγκανους από τα παράθυρα, είναι από τις πιο καλτ ιστορίες έβερ.

Δεν κοιμήθηκα καθόλου....ειχα αράξει ο γκαντεμης διπλα απο τη ντίσκο, και εκει μεσα ειχε πολύ υλικό για σπασιμο....δε θα ξεχασω μια γκομενα ξανθια να παιρνει ενισχυτές και κονσολες και να τα πετάει στο αιγαιο....επισης ειχα πιασει κουβεντα με ενα κύριο (μόλις είχε γίνει πατέρας) και μου ειχε πει φοβούμενος οτι θα μας μαζέψουν όλους: "που να ξερε η κορη μου τι μαλακα πατερα έχει...." ασε ατελειωτο εκεινο το βράδυ, έχω να λέω πολλά!!! Μεχρι και το χομεινι να παιζει με τρελομπαλακια 6.30 το πρωι και να μειώνει το σκορ....Χαχαχαχαχα καλτιλα τελείως

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, blanco21 said:

Μίλαγε ο Παπαδάκης με τον καπετάνιο και μεις το βλέπαμε στην tv στο σαλόνι που ξεκίνησαν όλα... ε ρε πλακα.

Ναι ναι ναι.... Αχαχαχαχαχαχχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CHⓇIS said:

stom teliko file hmastan oloi petsia.

17 xiliarika eixame poulhsei thymamai alla oloi kagkelo

Ε ναι ρε συ, αφού όσοι πήγαμε ήμασταν όλοι βαριά άρρωστοι..Μετά από ήττα σε παιχνίδι-πρωτάθλημα, με τους γάβρους μέσα στην ειρωνία και να θέλουν να σου πάρουν το κύπελλο για να σε ξεφτιλίσουν, ε θα πήγαιναν μόνο οι παλαβοί..Γι αυτό είχαμε και γαμάτη εξέδρα!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tarasfw said:

Δεν κοιμήθηκα καθόλου....ειχα αράξει ο γκαντεμης διπλα απο τη ντίσκο, και εκει μεσα ειχε πολύ υλικό για σπασιμο....δε θα ξεχασω μια γκομενα ξανθια να παιρνει ενισχυτές και κονσολες και να τα πετάει στο αιγαιο....επισης ειχα πιασει κουβεντα με ενα κύριο (μόλις είχε γίνει πατέρας) και μου ειχε πει φοβούμενος οτι θα μας μαζέψουν όλους: "που να ξερε η κορη μου τι μαλακα πατερα έχει...." ασε ατελειωτο εκεινο το βράδυ, έχω να λέω πολλά!!! Μεχρι και το χομεινι να παιζει με τρελομπαλακια 6.30 το πρωι και να μειώνει το σκορ....Χαχαχαχαχα καλτιλα τελείως

Πάντως η καλή μέρα από το πρωί φάνηκε. Θυμάσαι που στο κατέβασμα το καράβι έγερνε συνέχεια; Έβαζα την μπύρα στο τραπέζει και έφευγε κάτω. Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί πηγαίναμε μονόπλευρα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, blanco21 said:

Τρελομπαλάκια είχε γεμίσει το πλοίο,πήρα ενθύμιο αλλά δεν παίζει να  βρίσκεται κάπου.:lol:

Φαντασου ειχαν σπασει μεχρι και τα σταντ με τα τρελομπαλακια

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, CHⓇIS said:

 

Έλα, μη μας αρρωστήσεις μαλάκα βραδιάτικα. Σχολάω τώρα, θα πάω σπίτι να καθήσω στον κήπο, να ανοίξω μπύρα και να βλέπω τα βιντεάκια.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SpiRos said:

Πάντως η καλή μέρα από το πρωί φάνηκε. Θυμάσαι που στο κατέβασμα το καράβι έγερνε συνέχεια; Έβαζα την μπύρα στο τραπέζει και έφευγε κάτω. Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί πηγαίναμε μονόπλευρα.

to trapezi h esy egernes?????

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SpiRos said:

Πάντως η καλή μέρα από το πρωί φάνηκε. Θυμάσαι που στο κατέβασμα το καράβι έγερνε συνέχεια; Έβαζα την μπύρα στο τραπέζει και έφευγε κάτω. Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί πηγαίναμε μονόπλευρα.

Οντως έγερνε πολύ!! Εγειρε και το σκορ μετά

Link to comment
Share on other sites

Just now, CHⓇIS said:

to trapezi h esy egernes?????

Χαχαχα, σωστή η ερώτηση, αλλά δεν ήμουν εγώ. Μάλιστα άρχισα να νιώθω και άσχημα ξέρω 'γω με το κωλογέρσιμο του πλοίου, αλλά μετά από μερικές μπύρες ίσιωσα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Just now, tarasfw said:

 Εγειρε και το σκορ μετά

Η απόλυτη ξενέρα αυτό το ματς οπαδικά, με όσα προηγήθηκαν. Δεν ξέραμε ποια μέρα θα γίνει, πως θα πάμε, και τελικά τον βρήκαν τον δρόμο πολλοί. Αλλά...

Link to comment
Share on other sites

Στο 4-3 ημουν πενταήμερη στα Χανιά τότε και ειχα γλιτωσει το ξυλικι επειδη χάσαμε.....στο 0-1 ειχα πανηγυρισει σε καφε με καμια τρακοσαρια γαυρους μέσα....στον τελικο μια εβδομαδα μετά ειχα πάει και ειχα χαρεί πολύ....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SpiRos said:

Η απόλυτη ξενέρα αυτό το ματς οπαδικά, με όσα προηγήθηκαν. Δεν ξέραμε ποια μέρα θα γίνει, πως θα πάμε, και τελικά τον βρήκαν τον δρόμο πολλοί. Αλλά...

Οι αλλοι ειχαν σωκρατη και εμεις τον κοντο με tui και ξετουι....τρεις φορες ειχαμε αλλαξει τα εισιτήρια....πολλοι τελικα ειχαν ακυρώσει και δεν κατέβηκαν. Ε οι γαυροι κρατος....κυριοι απο Πειραιά προγραμματισμενα και άνετα

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, SpiRos said:

Η απόλυτη ξενέρα αυτό το ματς οπαδικά, με όσα προηγήθηκαν. Δεν ξέραμε ποια μέρα θα γίνει, πως θα πάμε, και τελικά τον βρήκαν τον δρόμο πολλοί. Αλλά...

arxeidia

ego elega pou einai ayth h rafina pos tha pao ktl

k telika dn phga

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tarasfw said:

Στο 4-3 ημουν πενταήμερη στα Χανιά τότε και ειχα γλιτωσει το ξυλικι επειδη χάσαμε.....στο 0-1 ειχα πανηγυρισει σε καφε με καμια τρακοσαρια γαυρους μέσα....στον τελικο μια εβδομαδα μετά ειχα πάει και ειχα χαρεί πολύ....

Πενταήμερη Ρόδο εγώ,το είδαμε σε μπιλιαρδοκαφετέρια μισοί-μισοί.Εδώ κολλάει το "γεράσαμε".

Link to comment
Share on other sites

Ο μοναδικός τελικός που έχω χάσει είναι αυτός στην Κρήτη, επειδή ήμουν φαντάρος Ρόδο..Κατέληξα να βλέπω το παιχνίδι σε μια καφετέρια στον Ιαλυσσό, τίγκα στους γάβρους...Τραγωδία η ομάδα εκείνη την ημέρα...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, blanco21 said:

Πενταήμερη Ρόδο εγώ,το είδαμε σε μπιλιαρδοκαφετέρια μισοί-μισοί.Εδώ κολλάει το "γεράσαμε".

Αστα φίλε και εγώ κάνω αναδρομές και βλέπω ότι μεγάλωσα.....τότε είχαν γινει μοδα τα Χανιά και ειμασταν σε καφε, γωνιακό με πεντε τεραστιες τηλεοράσεις και ηταν όλα ερυθρόλευκα....με έσωσε ο γυμναστης μου σου λέω και το γεγονός ότι χάσαμε....

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, 1989 generation said:

Ο μοναδικός τελικός που έχω χάσει είναι αυτός στην Κρήτη, επειδή ήμουν φαντάρος Ρόδο..Κατέληξα να βλέπω το παιχνίδι σε μια καφετέρια στον Ιαλυσσό, τίγκα στους γάβρους...Τραγωδία η ομάδα εκείνη την ημέρα...

Ειχαμε χασει πολλές ευκαιρίες για να προηγηθούμε....ε απο οταν το φάγαμε και μετα τραγωδία

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tarasfw said:

Ειχαμε χασει πολλές ευκαιρίες για να προηγηθούμε....ε απο οταν το φάγαμε και μετα τραγωδία

Ε ναι, όταν το φάγαμε διαλύσαμε....3 3άρες μας είχαν ρίξει εκείνη τη χρονιά...Στο ΟΑΚΑ μας είχαν ανατρέψει το 1-0, στο Καραισκάκη μας πήρε η κάτω βόλτα νωρίς και στο Ηράκλειο μόλις φάγαμε το πρώτο παραδώσαμε πνέυμα...Εκείνη τη χρονιά γενικώς παθαίναμε κάτι τέτοια, μέχρι και από τον Ηρακλή είχαμε φάει 4 γκολ. Ήμουν Λαμία φαντάρος, για πρώτη φορά στη ζωή μου έβλεπα από κοντά οπαδό του Ηρακλή που ήμασταν μαζί στη μονάδα, και μας έβαλαν 4 γκολ...Κολοχρονιά...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, 1989 generation said:

για πρώτη φορά στη ζωή μου έβλεπα από κοντά οπαδό του Ηρακλή που ήμασταν μαζί στη μονάδα, και μας έβαλαν 4 γκολ...Κολοχρονιά...

Αυτό παίζει να εισαι και ο μοναδικός που το έχει ζήσει

Link to comment
Share on other sites

Με Παναγιώτη Λαγό να τους περνάει όλους σα σταματημένους....Στο τρίτο γκολ πήγα να σπάσω την τηλεόραση στο ΚΨΜ....Ήταν γενικά η πρώτη μου επαφή με οπαδούς ομάδων Θεσσαλονίκης. Είχε και πλάκα, γιατί ο Άρης ήταν Β εθνική, και οι άλλοι κάνανε πλάκα στα σκουλήκια...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×